Aktuální stránka:16 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:56
No to je jediné, co se alespo? n?kde poda?ilo prosadit...Jinak v N?mecku atd. prodávají ve zverimexech normáln? i ko?ky a psy, takže o tom to je...Proto bude moooc t?žké prosadit to, aby fretky ve zverimexech nemohli prodávat...Já mám dojem, že ?asem nás to tu ?eká taky, že budou moct ve zverimexu prodávat stejn? jako v EU všechna zví?ata! Takže alespo? to zkusit n?jak omezit. I to, že by se to n?jak omezilo je myslím úsp?ch. Jelikož až sem p?ijdou doby, že bude normální, koupit psa ve zverimexu...No teda, nedokážu si to p?edstavit, nevím jak vy...???

A kolik m?la jedna samice za rok vrh?? Víc jak jeden? Jesti se mohu zeptat...???

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-04, 19:58
To ani nevím, tos mi docela posadila na zadek :(

Nene, ty ZoP byli vystaveny na sami?ky u jiných majitel?, co m?li miminka po mém samci. Já nebyla p?ímo chovatel, ale ani jedna sami?ka nem?la loni více jak jeden vrh.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-04, 20:01
pe?ulevrtule: Jen pro up?esn?ní....to co cituješ je z Kodexu chovatele Slovenského klubu chovatelú fretek, to neni z platného státního zákona SR. Nic takového v zákonech SR (bohužel) zakotveno není....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-04-04, 20:01
tak u nás ve zveráku se kotata a št?nata prodávájí úpln? b?žn?...je ale fakt, že mají pom?rn? velkou klec a bývají i pušt?ný...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 20:09
For Johanka: d?kuji za up?esn?ní :-)
Je to škoda, m?la jsem práv? dojem, že to je n?co, ?ím se klub SK ?ídí a že se na tom vyložen? bazíruje a hlídá se to, to je škoda :-(( Každopádn? to by se moho t?eba kdyžtak alespo? n?jak využít...Aspo? to zkusit...

for žofiro: no to je krásný, ani se tam nep?jdu podívat...Ale i když jsou v kleci prostorný, je to podle m? divný...Prost? bych si je odtamtud nekoupila...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-04-04, 20:12
petul, jsou tu t?i v?tší zveráky, ve dvou m?li b?žn? kotata a ted v tom t?etím berou pravideln? i št?nata, jak je to v t?ch dvou ted nevím

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-04, 20:35
To je práv? to, že zví?ata jsou brána jako v?c...A na to, aby se prosadila zm?na zákona by n?kdo z nás musel být n?kde výš, než jsme te? :-( A tak si zverimexu budou d?lat co cht?j, protože jim skoro nic nehrozí...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-04, 21:05
petulevrtule: ano, tím se SK klub ?ídí, ale jak sem ti již psala na ICQ...toto je spíš pro ostatní, jak pro tebe....jsou to pravidla daná ob?anským sdružením/klubem a tím závazná jen pro ?leny SK klubu...neni to žel platný zákon SR....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-04, 23:03
petulevrtule,

taky´s m? pobavila, ovšem neúmysln?... tvoje p?edstava prosazení "n??eho podobného", co tu cituješ ze slovenského kodexu chovatele, je skute?n? mimo?ádn? naivní (nic ve zlém).
tím nemyslím, že by nemohl i ?eský klub mít také takový kodex, kterým by byli chovatelské stanice povinné se ?ídit. ale kolik takových "stanic" bude, resp. je na slovensku? a kolik bude lidí, kte?í budou dál množit mlá?ata hlava nehlava pr?kaz (p?vodu) nepr?kaz? troufám si tvrdit, že t?ch druhých podstatn? víc, v?tšina z nich navíc nikdy na fórum nezavítá, takže je celkem i dost "mimo mísu" se tady pokoušet apelovat na n?jaké v?tší množství lidí (a? se to týká jakéhokoli problému).
a to ani nemluvím o tom, že SLUŠNÝ chovatel NEPOT?EBUJE ŽÁDNÝ PSANÝ KODEX, slušný chovatel se i bez n?j chová tak, aby jeho zví?ata (jedno zda fretky, slepice nebo krávy) nijak nestrádala.

a na ty "neslušné" - jak nazna?uje johana - by platil jedin? zákon, resp. byla by alespo? šance, protože zákony p?ece jsou od toho, aby se obcházely, že?
cha cha - p?edem se sm?ju, když si vzpomenu, co a jakým zp?sobem naši páni poslanci projednávají a p?edstavím si, že bychom po nich cht?li n?co tak absurdního, jako protla?it zákon proti prodeji šelem ve zverimexech. tedy zákon, ze kterého nemají pražádný užitek (rozum?j - není podpo?en zajímavým profitem n?jaké lobbistické skupinky). ješt? tak možná (d?lám si iluze), kdyby tam bylo v?tšina bab, ale chlapi? pro???

holky, smi?me se s tím, že jedinou šancí t?ch zví?at po ješt? hodn? dlouhou dobu bude to, že budeme otravovat ú?ady, aby otravovaly prodejce, aby zví?at?m vytvo?ili alespo? trochu slušné podmínky než si je od nich n?kdo koupí... :o(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-04-05, 14:42
ahojtevcera jsem navstivila zverimexv kterem jsemsi koupila megi asi predrokem,pani si ne me po roce vzpomela ptala se me estli jeste mam a rikam ze ano a ze jsme ji poridily kamaradku,taky jsem ji rikala ze ted ceka miminka,a ona uz si planovala ze ji tam donesu,tak jsem ji hned vyvedla z omylu,uz premyslela kolik na tom vydela potvora jedna.nikdy bych je do zveraku nedala.mej te se
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-05, 15:20
Brzy by se zde na webu m?l objevit leták pro prodejny se zví?aty, který by m?l pomoci vyhnout se nej?ast?jším chybám zjiš?ovaným v prodejnách zví?at jak chovateli, tak inspektory Krajské veterinární správy. Tento leták bude možné si stáhnout a odnést do libovolného zverimexu. Až bude leták na webu k dispozici, dám v?d?t.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-05, 18:06
for VendulaR:
to je super...Alespo? n?co se dá ud?lat...

for Martina: Jo já vím, že se ?lov?k nad tím zasm?je...Jenže m? to štve...Prost? po?ád nad tím uvažuju, jak n?co ud?lat, aby se m?la zví?átka lépe...Je fakt, že po této diskuzi, co jsme se tu do toho všichni zapojili jsem se i dov?d?la mimo forum i další skute?nosti a je faktem, že jediné, co nám zbývá je, že m?žem jen chodit a otravovat ve zverimexech, aby se o n? lépe starali a nosit tam letá?ky pro lidi a d?lat osv?tu ostv?tu osv?tu...
Jenže když už bych bojovala proti zverimexu, musela bych bojovat i proti lidem, kte?í množí ve v?tším a fretku prodají komukoliv. A pak dopadnou, jako naše holky...Odložené a nemocné - bohužel n?které ješt? h?? - vyhozené a polomrtvé, pop?. mrtvé....

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-04-06, 16:23
Dnes jsem byla v již zmi?ovaném Zv?rokruhu a frete?ky tam byly t?i. Tcho?ovitá (na kleci bylo napsáno že je zamluvená) a dv? albínky (nebo dva albínci, pohlaví bohužel nerozpoznám). Mají d?ev?ný dome?ek a podestláno n?jakými d?ev?nými vále?ky. Záchod tam nemají protože údajn? ho ignorovali. V misce n?jaké granule - malé sv?tlé kuli?ky, fret?í ur?it? nebyly. Když jsem se u klece zastavila tak zv?dav? koukaly a šplhaly po pletivu. Docela m? zarazilo že jsou takové drobné, ale netuším jak vlastn? mají být miminka malé nebo velké, moje fretka ale v osmi týdnech rozhodn? nebyla takhle drobounká. Zoubky mají ur?it? mlé?né, odzkoušely na mém prst?:D Musím ?íct že takhle siln? m? moje nikdy nekousla a to ho mám odmali?ka. No a te? k ?emu tím sm??uji. Já osobn? bych si takové miminko nekoupila, a?koliv mi jich bylo líto. Dokážu si p?edstavit jak si ta mr?ata prohlíží rodina s d?tmi a roztomilou kuli?ku si donesou dom?. Prodava?ka je informuje že má bydlet v kleci a chodit na záchodek a papat granule a po jisté dob? zjistí že na záchodek nechodí protože ho nezná, nezná ani pelíšek a vytrvale kouše. Z vlastní zkušenosti m?žu ?íct že zví?e zde zakoupené vám zp?t nevemou, pokud nemají zrovna volnou klec (do 14 dní zví?e lze vrátit), což se mi stalo se dv?ma osmáky degu, které zde zakoupila moje nev?doucí rodinka, která se domnívala že osmáci jsou jen mazliví a polehávající tvorové, oni ovšem nebyli mazliví a líní ale nemocní a zpátky je nevzali.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-10, 09:40
zaznamenala jsem první malinký kr??ek k úsp?chu - na moji páte?ní stížnost kvs již reagovala kontrolou v prodejn? zví?at v tesco most. na základ? kontroly byla fre?ata p?est?hována do jiné, v?tší prodejny stejného majitele (pojedu to zkontrolovat, v jakých podmínkách je má tam, v?bec netuším). v tescácké prodejn? údajn? pro fretky p?ipraví klec a vrátí je zpátky (info od prodava?ky).

vyjád?ení kvs zatím nemám, až p?ijde, zas písnu, co mi sd?lili. neskon?ila jsem ale, když už jsem se do toho vrhla, budu je otravovat dál, protože i ostatní zví?ata v tomhle p?íšerným krám? jsou v katastrofálních podmínkách... :o((
navíc moc nev??ím tomu, že klec bude mít vhodn?jší rozm?ry a vybavení než dosavadní terárko 40x40x40 cm s hoblinama, hovnama v kout? a vodou plnou špíny... ale ráda se nechám p?ekvapit, pokud to bude jinak.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-10, 16:33
GRATULUJI!!! Alespo? se u n?koho n?co poda?ilo!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-10, 16:41
martina: p?ipojuji gratulaci... :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-10, 16:49
zatím není moc k ?emu, až uvidím na vlastní o?i, jestli to skute?n? vedlo alespo? ke zlepšení podmínek. když už nedokážem prodej šelem ve zverá?ích úpln? vylou?it... :o(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-10, 17:35
Martino, to s Tebou naprosto souhlasím. Ale je d?ležité, že s tím n?co alespo? ud?lali...Takže alespo? k tomu se dá gratulovat. Jinak jakmile se jednou na n?co takového upozorní, tak veterina d?lá kontroly n?jaký ?as i sama, takže na pár m?síc? by m?li mít malé potíže navíc... ;-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-10, 17:45
Martino, oooobrovská gratulace!!! I tenhle malej kr??ek je úžasný!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-04-16, 17:00
Ahoj, v ?eských Bud?jovicích maj na nádraží v Mercury centru v Superzoo 6 malých fre?átek.Jsou tcho?ovité barvy a harlekýnci, ale nazývaji je tam pastelovými.Stojí 1350 K? a to tuhle cenu ješt? nazývají JARNÍ AKCÍ !!!!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-04-16, 17:02
Dne: 16.04.2008 v 08:08:46
Jméno: Timmy
P?edm?t: Ostrava Karolina Zverokruh
Zdravim vas vsechny pokud shanite mimisky zajdete se podivat do obchodniho centra v Karoline je tam zverokruh a maji tam cca 12 mimisku, jsou tam tavreni v kleci bez pelisku hraji si a lezi ve vykalech maji je za 1099K? jestli shanite tak se tam urcite zaj

je to na inzerci [www.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-04-16, 19:37
Mirimko a KAmculenko a dalsi, kteri jsou z KArvine a nevim o nich, ve zverokruhu (nebo co je to za znacku) proste ve zverci v Hypernove u hlavniho adrazi maj prej majinkaty fretule. mohly byste se tam nekdo zajet podivat jak na tom jsou a popripade upozornit na to, ze to jde lip??? dekujuuuu, mi to volala moje mamina, ze tam maj fretule

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-17, 13:59
klokan: jsem tam byla, ale fre?ule tam nebyly.. :-/

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-04-17, 14:02
to je divnyyyyyyyyy. mi to volala mamka v nedeli. mi nerikej, ze to nekdo tak rychle koupil !!!!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-17, 14:23
klokane, podle toho kolik jich bylo, ale za 4 dny? To je hned pry?... :-/
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-18, 14:40
klokan: tak a je to tady.v?era jsem byla zkontrolovat u nás hypernovu v karviné a tam zv?rokruh. málem jsem dostala šlak myokardu a tak urud? jsem dlouho nevid?la.

Fretky - dle m? mladší než 6 týdn?
Krmivo - asi ProPlan byly asi 4 granule vyházené ven, jinak v misti?ce s bídou 3
Voda - zaházená stelivem, špinavá, minimisti?ka
Záchod - co to je? Nebyl.. v?bec.. káleli všude
Podestýlka - celá klec m?la podestýlku z hoblin nebo pilin a "?íznutou" stelivem-granule, které po rozmo?ení se rozpadnou)
Pelíšky - jenu látkovou trojúhelníkovou ložni?ku a jeden tunel
Cena - 2790,- za jednu!!

Holky, co mám d?lat :-([/u]

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-18, 14:51
kamculenko, napsat na p?íslušnou KVS [portal.gov.cz] podn?t k prošet?ení situace (klidn? mailem), vylí?it jim stav, ve kterém se fretky nacházejí a ješt? lépe po?ídit fotodokumentaci a p?iložit ji k dopisu.

N?co málo k tomuto p?ípadu z mého pohledu:
V?k neur?íš, pokud fre?ata nevezmeš do ruky a nezkontroluješ zuby.
ProPlan není špatné krmivo (pokud je tedy ko?i?í a ne psí) mohli dopadnout h??...
Pokud jsou podestýlkou hobliny a ne piliny, nelze nic namítat - tím spíš, když fre?ata nemají a z?ejm? ani neumí používat záchodek.
Je s podivem, že mají v?bec n?jaký pelíšek - pokud tedy myslíš tunel jako pelíšek a ne tunel jako hra?ku ;o)
Voda a cena :-/
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-18, 14:55
VendulaR - fotodokumentaci t?žko, jelikož to mají hned naproti pokladny, tak to by m? asi hnali. Vím, že krmí kot?cím proplanem, ale jde o to že v té misce nem?li nic. Totéž voda, hobliny s pilinama na?ezané tím rozpadajícím se humusem takové ty d?ev?né vále?ky, a m?li tunel na spaní ne jako hra?ku..ale prost? stav hrozný :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-18, 15:03
Vendula R: hotovo, mail napsán a d?j se v?le veterinární správy...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-18, 15:15
Kamcul, pokud jsi se podepsala (neposlala jsi oznámení anonymn?), tak jsou na KVS povinni se Ti nejpozd?ji do 30 dn? ozvat s vyjád?ením. Napiš pak, jak jsi dopadla.
Avatar

Aktuální stránka:16 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist