Aktuální stránka:23 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Adriana (IP)
Datum: 2008-06-05, 17:15
[www.peta.org]
na tohle se koukn?te a pak mi ?ekn?te, kdo tady týrá zví?ata !!!!!!! HLavn?, že se staráte jen o fretky v obchodech, když se n?kde d?je tohle!! :-(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-06-05, 17:26
Adriano: Ja nevim, o co ti furt jde.. zadny silenosti na videich nam tu ukazovat nemusis, my nejsme blby a moc dobre vime, co se deje za hruzy. A poradis, co s tim muzeme delat???? Mas nejaky navrh?
Aspon holky nedrepi, a kdyz je moznost sirit osvetu a holky nosi informacni letaky do zveracu, aby fretky mely co nejlepsi podminky, protoze aspon toto udelat mohou, tak ty tady budes nekoho napadat????Co delas ty?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-06-05, 17:42
Adriana- jsi trošku nespravedlivá, ale v n??em máš pravdu. Jsou samoz?ejm? horší p?ípady než fretky ve zverimexu, ale nemusíš nás napadat, že se aspo? n?jak snažíme. Ty ostatní horší p?ípady m? osobn? rvou neskute?n? srdce, ale nevím jak t?m milion?m zví?at?m pomoci. Aspo? se snažím tím, že nejím maso. Ale to musí každý za?ít u sebe. Je to strašné, ale tak pora? jak jim pomoci...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Adriana (IP)
Datum: 2008-06-05, 18:37
ja vim, ze je to strasne:-( nejradeji bych se vzala a vsem tem lidem okolo toho vyrvala srdce z tela, protoze zvirata miluju! A miluji lidi, co maji radi zvirata stejne jako ja...proto me mrzi, ze tady nejaka kamculenka oslovuje holky ze zverimexu nadavkami jako ,, hajzlici, co nemaji co na praci ", kdyz vim, ze ty holky tam by za zvirata daly vsechno!! to je nespravedlive a myslim, ze muze byt nejaka kamculenka rada, ze ty holky tohle nectou, protoze by jim to asi zlomilo srdce...já nikdy nesoudim lidi, kdyz je neznam, tak at ani ona nesoudi prodavacky z Karvine, kdyz ani nevi, jak to tam vsechno probiha...ahoj :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Adriana (IP)
Datum: 2008-06-05, 18:39
a jinak co delam? jsem obycejna holka, ktera studuje druhym rokem veterinu a miluje zvirata :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 19:25
Adriana: jenze tohle je forum o fretkach a ne o tyranych zviratech takze se tu asi logicky budou resit hlavne fretky....
Ne ze by mi tyrani zvirat bylo jedno ale urcite se to resi treba na www.svobodazvirat.cz takze tam bych chodila rvat a podepisovat petice ju?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Adriana (IP)
Datum: 2008-06-05, 19:42
jenze ja tu nejsem kvuli tomu, jen jsem tady psala ze se mi nelibi, jak pise kamculenka o Zverokruhu, tot vse :-) mela by se omluvit nejen tem prodavackam, ale i sama sobe, za to, jak bezduvodne špiní tuto prodejnu :-)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 19:44
Adriana: ten obchod neznam takze tezko soudit ale ze sve vlastni zkusenosti vim ze me spis nemile prekvapovalo jak je o fretky postarano.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: hanysek01 (IP)
Datum: 2008-06-05, 19:53
ahojte..když to tady tak ?tu, musím se s váma pod?lit taky o svou zkušenost se Zv?rokruhem Karviná. Koupil jsem si u nich fre?ušku, nedávno tomu. Prodava?ky kolem m? lítaly jak bych byl ze zlata, radily mi se vším okolo fretek, já si musel mezi všema t?ma malýma pe?liv? vybrat..chovaly se k fretkam nadherne, mazlily se s nima, dokonce mely pro kazdou fretku jmeno...jednoho fretaka mi vytahly primo ze skladu, kde se pry kazdy den nechava probehnout, stejne jako vsechny, tak toho jsem si i vzal...vedly se mnou snad hodinovou diskuzi o tom, jestli o nej bude opravdu postarano, ziral jsem..takze neverim tomu, ze by tam dochazelo k tyrani..lidi, to je picovina..na entou...jo a mimochodem tam jsou kundy :-)))) jedna prodavacka hezci jak druha, to jsem taky ziral, mlask :-)), takze asi tak :-) budu nadale stalym navstevnikem Zverokruhu Karvina...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-06-05, 20:45
hanysek01 - nás opravdu nezajímá, zda jsou sle?ny ku.dy nebo ne ;-) Nás zajímá to, jak se umí postarat o zvírata ...

Mezi námi - to jsou teda výrazy jako poj?me do pole :-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-05, 20:48
Ježíš, no to je zas p?ísp?vek jak noha....chjo
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 20:52
Tak to pozor! Minule když jsem byla ve zv?rokruhu a byla jsem ?erstvým majitelem Zuzky, tak ano, fretky tam byly a vím, že je vylítat poušt?ly. Sama mi to ?íkala vedoucí p. Torá?ová.
Ale co se stalo, ohledn? ?eho je celá tato nesmyslná hádka se stalo. Když se zeptám pro? nemají záchod, tak jednoduše mi odpov?d?la že nemají ?as o fretky se starat plus ješt? je u?it na záchod, že je to na majitelích. A když nemaj co na pití, jelikož v misce je nastlané stelivo? CO kdyby sis Adriano vzala sklenku vody a nasypala do ní t?eba pe?í z pe?iny?? Šmakuje?? Pro? u k?e?k? a ?in?il mají napáje?ku a nedali ji k fretkám, když jsem se jí zeptala, tak na m? jen cosi zavr?ela ve stylu: Proto...Myši mají malou napájku, k?e?ci m?li velkou napájku myslim že Biba, te? nevim jestli ta je lepící na sklo, ale fretkám to dát nešlo?? A t?i fretky se nají z prázdné misky ve které jsou t?i ubohé granulky Acana? A jak by se ti líbilo spát na tebou pos**né posteli...? Hm, fajne co??
A ješt? n?co! NEJSEM SI V?DOMA ŽE BYCH PRODAVA?KY OSLOVOVALA TAK, JAK SIS DOVOLILA NAPSAT! MÁM JISTÉ CHOVÁNÍ NE JAK TADY N?KDO, S*AT NA HLAVU SI OD NIKOHO NENECHÁM, ALE V OBCHODECH SE CHOVÁM SLUŠN?!!!!! M?žeš mi laskav? ?íct, o co se ti jedná? Jak se ti nelíbí nikdo t? nenutí na tomhle foru setrvávat...

+ ješt? nepo?ítám povinné o?kování fretek... že.... když jsem byla ve zv?rá?i naposledy, m?la za krkem potkana... když jsem ?ekla p?íteli že zase nemají krmení, tak se na m? podívala jak bych ju cht?la okrást... takže tolik.. a pokud je tady n?jaká zamindrákovaná sle?na, která si chce chladit žáhu, prosím....
Tob? se t?eba nelíbí v jiném obchod? pro zví?ata, ale ten se t?eba líbí m?, jak p?ístupem k lidem, tak ochotou personálu. Zv?rák karviná neni jediný shop v Karviné.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: kamculenka dne 05.06. v 20:56.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:11
Kamculenka: ja s tebou souhlasim...kdyz se podivam nekolik let dozadu tak se uroven starani se o fretky v urcitych obchodech pomalu zlepsuje...ale kdyz sem byla v novem petcentru v Praze Edenu a frete tam meli zavrene v tom terarku kde maji normalne laboratorni mysky...tak se mi otvirala kudla v kapse....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:16
gracijka: ne ale m? jde o to že p?edtím tam fretky poušt?li a starali se, sice na podestýlce, ale m?li vodu v zav?šené misce, ?istou, m?li proplan a v pohod?, ale te? to jejich chování viz popsáno výše? Byla jsem tam s Romanem a ten jako nechápal jak si m?žou toto dovolit a ješt? být takoví protivní jen proto, že jsem jim ?ekla nebo se zeptala na podstatné v?ci v chovu a pé?i o fretky...
Když tady sle?na strašn? studuje veterinu tak by m?la v?d?t ne?? Nebo to bude tež taková vetka, která uvid?la fretku jen na obrázku, narve do ní canvac a na t?lesnou teplotu 37 jí dá dithiaden?! No pot?š košt?... doufám že nebude p?sobit tady u nás v Karviné...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:20
jak uz tu proste nekdo vyse psal me prijde ze fretka do zverimexu nepatri stejne jako kote a pes.....hloupy morcata tem je jedno kde sou a jak je o ne postarano hlavne ze maji zradlo
muj nazor
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:25
gracijka:no jo tak mor?e to je vlastn? jen hlava a žaludek že...hlodavec...
Já si taky myslím že by tam fretky nem?ly co d?lat...
Víš na co jsem t?? si vzpomn?la?? Tak t?eba ?in?ily nechají v kleci jen tak voln? bez podestýlky s d?ev?ným dome?kem, ale fretky jsou na podestýlce..chápeš...?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:28
Kamculenka: fretka je spolecensky zvire stejne jako pes a kocka a myslim ze ma rado kontakt s clovekem a v urcitych zverimexech se toho denniho kontaktu nedocka....takze ja bych v zivote nedala fretata do zverace....no tou podestylkou treba resi ten zachod jak si tu psala...nedaji jim ho tam protoze ty fretky chodi do podestylky...kdyby ji tam nemeli myslim ze by se rychle naucili do zachodku
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-05, 21:30
gracijka:mno to nevim spíš je to ta lenost se starat o n? no...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:30
holky,vim ze dostanu urco zas zj..ba,ale me spis udivuje vas nazor-hlodavec=blobec, fretka (anzto ji mame doma)´=uzasny perfektni zvire, ktere nesmi byt prodavano ve zverimexu,anzto ten je jen pro blba zvirata,jako kralik morce, krecek...oni asi nic neciti,nejsou tak inteligentni jako nase fretule,ze?
zkuste si o tomdle popovidat s milovnikem kraliku a hned uvidite...btw, znam par kraliku,kteri sou aj podle me chytrejsi a inteligentnejsi nez nektere fretky a naopak.
gracijka-kdysi se u nas psy a kotata davaly zdarma, kdyz nam je nekdo nechal pred kramem nebo dones, zibvily sme je na vlastni naklady a davaly je zdarma radi,ze maj domov, znam zwerexy, kde se kotata prodavaj-siamska, perska apod, a sou ve vysokem terariu -tak 1.50m na 1.5m, kde maj zachod, skrabadlo , zavesny pelech apod.

chtela sem se jen zeptat, zda vazne zastavate nazor,. ze hlodavec=zvire bez citu a emoci, vhodne pouze pro detska a opustene zenske, ktere chteji jen chlupatou kouli a nic v hlave? a tuddiz se muzou prodavat v ,,nelidskych podminkach´´,ktere nejsou urceny pro fretky, kocky a psy? jestli ano, padam na zadek

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:37
Nevim, že by n?kdo n?kdy psal, že hlodavci nejsou chytrý, nemaj rozum, jsou na nic... Zrovna jedna kolegyn? te? lítá po vetech s mor?etem, za pár dní utratila 3500,-, víkend probre?ela, protože jí n?kolik vet? ?eklo, ´t ho nechá doma chcípnout... a taky je to "jenom hlodvec". No co, já radši šelmy, ale nic proti hlodavc?m nemám, líb?j se mi a kdybych nem?la fretku a cht?la bych n?co skladn?jího, po?ídim si potkana nebo králíká. A plno lidí tu má jak fretku, tak i hlodavce doma.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:40
náhodou takovej potkánek je velmi inteligentní zvížátko :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:45
Rynn napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Nevim, že by n?kdo n?kdy psal, že hlodavci nejsou
> chytrý, nemaj rozum, jsou na nic... Zrovna jedna
> kolegyn? te? lítá po vetech s mor?etem, za pár dní
> utratila 3500,-, víkend probre?ela, protože jí
> n?kolik vet? ?eklo, ´t ho nechá doma chcípnout...
> a taky je to "jenom hlodvec". No co, já radši
> šelmy, ale nic proti hlodavc?m nemám, líb?j se mi
> a kdybych nem?la fretku a cht?la bych n?co
> skladn?jího, po?ídim si potkana nebo králíká. A
> plno lidí tu má jak fretku, tak i hlodavce doma.
>
>
>


Rynn prosím t?, odkud je??? Jsem z klubu mor?at - chováme ale i fretky, pokud je z Prahy, tak a? jde do Liliový - kousek od Václaváku za MvDr. Denisou Vítkovou, ona sama chová mor?tata a lé?í je s 99 % úsp?šností.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:46
rynn: viz gracijka:jak uz tu proste nekdo vyse psal me prijde ze fretka do zverimexu nepatri stejne jako kote a pes.....hloupy morcata tem je jedno kde sou a jak je o ne postarano hlavne ze maji zradlo

zofiro: bihuzel mi pripada, ze vzhledem k tomu,ze mame vsichni fretku,budem se starat jen o to, aby se ona mela dobre,aby ona ¨nebyla prodavana ve zverimexu,anzto jsou tam ,,nelidkse´´ podminky a kdyz chce nekdo hajit pravo jinych zviratm rychle mazej na jinej web. dost uzkoprse,ne?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-06-05, 22:46
Ješt? dodatek - a není to žádný vyd?iduch...Když jsem bydlela v Praze, chodila jsme jedin? k ní a te? pokud m?la mor?ata potíže, volám jí a konzultuju nemoce s ní a lé?ím sama...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-05, 23:08
Berenika, ano, i podle m? ŠELMY do zverák? nepat?ej, stejn? jako PTÁCI, JEŠT??I, OPICE... a plno dalších zví?at. Já osobn? bych vlastn? narosto zrušila prodávání zví?at v obchodech.
Petule- u Václaváku d?láme, zejtra jí to ?eknu, prej už našla dobrou vetku, co se stará... ale za tou prej dojíždí podle situace do Mod?an a jinejch ?ástí Prahy... asi podle toho, jak ordinuje, moc jsme se nebavily, dokou?ily jsme cigáro a ona let?la pro léky mor?eti...
Kamcu, z Adriany si nic ned?lej, zase n?kdo, kdo je chytrej ví všechno :)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-05, 23:35
Nekteri me tu spatne pochopili. Podle meho nazoru fretka, kocka, pes nepatri do zverimexu proto, ze uz od mala vyzaduji kontakt s clovekema a hlavne volnost. Hraji si s vami, mazli se, potrebujou pohyb. A tim padem jim to ve zverimexu chybi. O coz treba morce nebo krecek tolik nestoji. Mela sem od mala doma krecky morcata potkany....napln morceciho zivota je zrat, krecka spat a syslit potravu. Nepsala sem tu ze je potkan hloupy, potkan mi prijde inteligentni, ale morce pro me proste hloupe zustane. Milovnici morcat si o me budou myslet sve ale je to tak. =o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: graciijka dne 05.06. v 23:37.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-05, 23:39
graciijko, v tomhle s tebou zase nesouhlasim... nemyslim si, že je mor?e hloupý, jenom neni tak vychcaný, jako je fretka. T?eba ta kolegyn? ?ikala, že s ní mor?e prost? spí t?eba u televize... a s tim kontaktem??? Taky nesouhlasim. V Petku jsme m?li králíky nesocializovaný a bylo to vid?t. Ale zase vim, jak vypadá socializovanej králí?ek. U k?e?k? a tak je to zas o n??em jinym. Ale podle m? se každý zví?e, v?etn? k?e?k? a ješt?r?, musí socializovat od mali?ka. Pokud je to aspo? trochu možný.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Siliah (IP)
Datum: 2008-06-05, 23:49
TO Martina :
ano jiste ze. Ja uz jsem se ke stezovani taky samozrejme pridala. Postovala jsem to sem prave proto,aby se kdyz tak pridali i jini lide. A ta zaloba je skutecna.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-05, 23:51
siliah, fajn...
kéž by st?žovatel? skute?ných bylo aspo? tolik, co jich je tady... :o/

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-06, 08:50
Siliah a martina: M?žu v?d?t o jakou žalobu jde??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Aktuální stránka:23 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist