Aktuální stránka:13 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-10-21, 17:03
P?ejem všichniu nás doma:

Vše nejlepší k narozeninám.

Jsou jen jednou a tak si je po?ádn? užij.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-10-24, 12:55
ahojky!!!

já mám takovou rad?stku!

Vzpomínáte ješt? jak jsem povídala, že jsem posílal email na KVS pro plze?ský kraj?Tak za prvé jsem nebyla sama ale posílal to ješt? n?kdo a za druhé, p?ed chvili?kou mi p?išla odp?? a tady je:

V?c: Vy?ízení stížnosti


Na základ? Vašeho oznámení inspekto?i KVS pro Plze?ský kraj provedli ú?ední kontrolu v obchodu „Zv?rokruh“ v obchodním centru Olympie, Písecká 972/1, 326 00Plze?.
P?i kontrole bylo zjišt?no, že zví?ata chovaná ve sklen?ných teráriích nemají dostate?n? zabezpe?eny p?im??ené podmínky pro zachování fyziologických funkcí a biologických pot?eb. Zjišt?né nedostatky byly oznámeny chovateli zví?at a budou ?ešeny orgány ochrany zví?at.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-24, 12:58
Hathor,
SUPER!!
je vid?t, že aspo? n?kdy to k n??emu je... :o)

pro p?ipomenutí jsem vytáhla tv?j p?ísp?vek k tématu:

Hathor napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak jsem byla v?era v Olympii v Plzni a ve zv?rokruhu tam m?li ?ty?i frete?ky. Dv? dosp?lý
> holky tam chrupkaly, malá pubertální šampa?ka tam pobíhala po.... no terárku a jedna byla sotva
> vid?t. Stála jsem u nich snad hodinu a m?la slzy v o?ích. Je pravdou, že mají záchodek ale je to
> záchod p?es p?lku toho jejich podivného obydlí a pobíhají na n?jaké slisované podestýlce, na které
> se sotva drží na noži?kách. I když nedá se ?íct že pobíhají, moc místa tam teda nemají. Je to prostor
> do kterého bych dala leda pavouka a ne dv? dosp?lé fretky !!! Nemluv? o tom, v jakém smardu tam musí
> být. Je to terárko s jednou st?nou ze skla ve které je malý v?trací pruh z n?jakého pletiva.
> Bylo vid?t jak p?erostlé drápky mají. Kdo ví, jak dlouho už tam takhle jsou. Jak ?íkám, dv? už jsou
> dosp?lé a jak tam vedle sebe spinkali natažený jak široký tak dlouhý tak to terárko m?li od hlavi?ky
> k zadním noži?kám(tu delší st?nu) to jen tak pro p?edstavu, kolik prostoru tam mají.



Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-10-24, 13:15
Tak alespo? n?kdo má z KVSky rozum ...

Zlínská KVS je naprd :( .. napomene a tím to hasne.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-24, 13:28
Hathor: Super! :-))
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-24, 13:57
Hathor,

byla bys tak velmi laskavá
a hodila sem text té tvojí stížnosti? ono je to (tém??) všude stejné, stejné problémy - tak abych nemusela vymýšlet až se kone?n? rozhoupu...
a možná to popostr?í i n?koho dalšího, nejen m?.
prosím...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-10-24, 14:16
Jasna?ka ja se podívám jestli jsem to nesmazala tuhle jsem koukala nekam jinam a klikala a klikala až jsem m?la pulku mejlu v?udu tak tohle tam snad jeste bude :)

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-10-24, 14:27
Vážení,

v ned?li 9.9.2007 jsem navštívila obchodní centrum Olympia Plze? na adrese Písecká 972/1 PS? 326 00, Plze? - ?ernice. Zavítala jsem i do obchodu s pot?ebami pro domácí mazlí?ky a živými zví?aty "Zv?rokruh". Ke svému nemilému p?ekvapení jsem zjistila, že tam mají na prodej i ?ty?i fretky. Dv? z nich vypadali jako již dosp?lá zví?ata a dv? jako odrostlá mlá?ata.
Byla jsme velmi znepokojena v jakých podmínkách tam zví?ata žijí.
Jako plus samoz?ejm? musím ?íci, že tam mají fretky záchodek se stelivem a (doufám že ?erstvou) vodu. Co bylo ale d?vodem mého rozho??ení je to, že se tam potácejí na n?jaké slisované podestýlce pro hlodavce, nemají ost?íhané drápky, záchodek je ?išt?ný z?ejm? jen jednou denn? a to nejhorší je, že jsou fretky drženy v teráriích která velikostn? vyhovují spíše k?e?k?m, mor?at?m , plaz?m nebo pavouk?m. ?erstvý vzduch jim proudí pouze jakýmsi pletivem s velice malými otvory na spodní ?ásti p?ední sklen?né st?ny.Z toho vyplývá že dv? dosp?lá zví?ata tam nemají p?íliš ?erstvého vzduchu nehled? na to, v jakém zápachu tam musejí žít když tam mají záchod (který zabere polovinu terária).
Bydlím v P?íbrami takže nemám moc šancí se chodit dívat jestli se o zví?ata starají, zda nebyla pouze náhoda, to co jsem vid?la. Bojím se ale že je to b?žné. Dle zkušeností mých a mých p?átel vím, že v prodejnách zv?rokruh nemají p?íliš kvalifikovaný personál,nap?íklad když Vás p?i dotazu na krmení vhodné pro fretky pošlou k regálu v?novanému hlodavc?m
Proto bych vás ráda touto cestou požádala o prošet?ení situace a p?ípadnému zakro?ení.
Budu mluvit hlasem spousty chovatel? fretek, když ?eknu že se nám v?bec nelíbí, že jsou fretky prodávány ve zverimexech, proto bychom byli rádi kdyby se aspo? chovali v takových podmínkách jaké si zaslouží.
Chápu, že zam?stnanci zverimex? nemají ?as aby fretky poušt?li a socializovali ale je to stejná situace, jako by tam m?li v ohrádce nevychované a na ?lov?ka nenavyklé psy a ko?ky.
Byla bych Vám velmi vd??ná, když mne budete o pr?b?hu situace informovat.

-------------------------------------------------

emailová adresa je : insp.plzen.kvsp@svscr.cz


Neví jestli to bude použitelné jako vzor napsala jsem tam ledacos, použila jsme i n?co co jsem se tu do?etla takže koukn?te a uvidíte...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-24, 14:28
díky!

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-10-24, 15:03
Jediná výtka ".... aby se fretky chovaly..." jinak naprosto výborné. Píšu podobné zprávy, zatím n?kolikrát v Praze, jednou v ?eské Líp?, jednou v Ústí n.L. Jsem p?esv?d?ena o tom, že tyto dopisy by mohly být ú?in?jší, než citace zákona, který i se všemi novelami a provád?cími na?ízeními má veterinární správa znát líp než my.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-10-24, 15:43
Mám z toho radost Hathor, alespo? jednou se to povedlo!!

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-10-25, 01:08
špica! mi se napodruhé ješte neozvali (psala jsem stížnost, která byla zamítnuta a na odvolání nebyla žádná reakce)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-10-25, 10:11
fr?an : zamítnutá? a z jakého d?vodu?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-25, 10:42
Tak k p?ípadu Zverokruhu v Olympii mám také jednu informaci. JanaN tam byla p?ed pár dny a situace se z?ejm? v?bec nezm?nila. Fretky jsou i nadále v malinkém prostoru terária. Pravd?podobn? nev?d?la o dopisu Hathor a také napsala tento týden stížnost na KVS........to jsem zv?davá co jí odpoví a jak to budou s majitelem zv?rokruhu ?ešit, když se jedná o tentýž nedostatek.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:38
Ahoj,
tak se musim pochlubit.U nás v?éra byla veterinární správa a máme vše v po?ádku.Zví?ata jsou chována v dostate?n? velkých klecí,jsou pravideln? ?išt?na.Nejeví žádné známky onemocn?ní...Záv?r:zví?ata mají vyhovující podmínky.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:40
lili, kde zverimexuješ?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:40
Na P-7.Letenské nám?stí.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:41
lili máte totally ferret ve v?tším balení?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:43
Zatim nemáme,ale mohu se na to zeptat,to neni problém.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:46
Ok, d?kuji, ale zatím asi nic neobjednávej :-)

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:48
Jojo.Já jsem si ho taky dnes koupila u konkurence,takže jestli mi ho fre?ule budou papat,tak si to objednám p?es náš sklad.Pon?vadž m? to vyjde ur?it? levn?jš.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:49
A kolik t? stál?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:51
35Og za 125-,

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-10-25, 17:52
hm hm

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-10-25, 18:16
Hathor - no klobouk dol?! Já tam byla tak p?ed dv?ma m?síci a m?li tam t?i odrostlá mlá?ata v kleci pro ptáky (vyhovující tak dv?ma andulkám nebo jedný korele), bez vody, bez záchodku, na d?ev?ný podestýlce a kousek n?jakýho had?íku. Obo?ili jsme se tam na ty prodava?ky, slušn? jsme jim vysv?tlili, že fretky pot?ebujou taky jíst a pít... a Ony se na nás rozezleli, že to neni naše starost a že pít dostávají... cht?li jsme se tam jet ješt? podívat, ale pak jsme to nestíhali.. pokud se situace nezlepší, napíšu ten dopis taky!
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2007-10-25, 20:21
Ahoj,
odpov?? z KVS mi p?išla ta samá jako Hathor.
V Olympii jsem byla dnes ve?er,už tam mají jen jednu fretku,ale podmínky po?ád stejné.


fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: maaaca (IP)
Datum: 2007-10-26, 02:44
Hathor: Kone?n? n?jaký úsp?ch u KVS,ale doufám,že to dotáhnou až do konce a podmínky se pro frete?ky opravdu zlepší!Možná pojedu brzy do Plzn?,tak to tam zkouknu.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Hathor (IP)
Datum: 2007-10-26, 09:53
Vedle Olympie roste kika tudíš se taky chystám zase do Plzn? jestli to bude po?ád stejné budeme je bombardovat stale a stale... p?ece se radši vzdají prodávání fretek, než aby je neustale n?kdo otravoval a dostávali pokuty, no ne?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-10-31, 16:50
ahojky, zasílám všem odpov?? z KVS:
V?c: Kontrola ustájení fretek v Pet Centru Zli?ín.



Na základ? Vaší žádosti byla 8. 10.2007 provedena cílená kontrola v Pet Centru Metropole Zli?ín, ustájení drobných zájmových zví?at.
Zví?ata jsou v t?chto za?ízeních pouze krátkodob?, nejedná se o chov a jejich rozmnožování.Jako podestýlka jsou používány odprášené hobliny, seno, d?evité nebo kuku?i?né granule.
Fretky jako tcho?ovité šelmy jsou fysiognomicky uzp?sobeny k p?ekonávání d?evitých a zemních p?ekážek, jejich aktivní biorytmus je spíše ve ve?erních hodinách.
B?hem pravidelných kontrol inspektory M?VS nebylo prokázáno omezování pohybu, krmení a napájení.
V den cílené kontroly se již fretky v za?ízení nenacházely.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-31, 17:15
...no jo...když se tam fretky nenacházeli, co asi mohli kontrolovat. A myslí,, že pan/í kontrolor asi nikdy fretku ani nevid?l/a, když souhlasí s používáním hoblin a sena jako podestýlky.
Avatar

Aktuální stránka:13 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist