Aktuální stránka:13 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-07, 21:16
Tak to jsem ráda, že aspo? n?kdo :) tak nám to snad dob?e dopadne :) holky práv? taky baští kolem 11 ve?er ješt?, tak jim to tam nechám, pak vezmu a ráno dostanou cucanes gimpetky :)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 10:38
Tak dneska ve 14 hodin nás to ?eká... Dávám kastrovat ob? holky najednou, tak bych pot?ebovala poradit, nebo názory, jestli je mám pak odd?lit, nebo je mám nechat dohromady. Mám jednu patrovou klec (ale bez sch?dk?), bez problém? vysko?í z patra do patra, ale mám obavy, když budou sešité, aby jim ty stehy nepopraskaly... takže jsem m?la v plánu nechat jeddnu v jednom pat?e a druhou dát do samostatné klece, ale po tom, co jsem tu ?etla, že si n?které frete?ky hned hrály s ostatníma nevím, jestli rozd?lit, ?i ne... (zase jedno patro v té ?ty?patrovce je celkem úzké pro ob?, záchod a misky...)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 17:55
Tak už to máme za sebou, Amynka m?la ješt? zán?t d?lohy, takže jsme šly našt?stí v ?as a jdeme ješt? 2x na antibiotika. Te? spinkají ob? zababušené ve flaušových dekách, neb se mi t?epkají zimou...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-09, 18:08
Kacule: Doporucuji termofor nebo alespon petku s teplou vodou.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 18:21
a p?iložit pod tu deku ?i jak?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 18:23
Mají tu deku dost naskládanou na sebe, napadlo m? dát na gau? pe?inu, na to deku a zababuškat je do toho? Nep?íjde mi, že by se zah?ály :(

Tak jsem jim dala deku, pe?inu, pet flašky s teplou vodou, deku, a pak holky ješt? v dece... tak snad to pom?že, hlavn?, abych je ase nep?eh?ála...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kacule dne 09.07. v 18:42.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-09, 18:51
kacul, jojo, pokud mas vodu v lahvi horkou, dej pres to 1 az 2 vrstvy deky, to ucitis, aby to nepalilo....dneska jeste ani neni nic moc pocasi, takze zahrivat, dokud se plne neprobudi a i pak jeste se snazit je hlidat. Ja po kastraci k fretulim vstavala po 2-3 hodinach maximalne....
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 19:03
Luci, d?kuju moc za rady, tu vodu jsem moc horkou nedávala, tak ji za chvíli vym?ním... jojo budu vstávat v noci (zapla? b?h za zvrtnutý kotník, že sedím doma :)))) ) uvidim jak na tom budou, kdyžtak je necham ležet na dekách a lehnu si na noc k nim na zem :)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-09, 19:07
Neni zac...je lepsi to tu jednu noc "prehanet", nez aby se neco stalo:)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 19:36
tak mi už to našt?stí máme taky za sebou, ale nebylo to nic mo. Zán?t obrovskej, že se jí málem nevešel do d?lohy. Prý sme p?išli jen taktak. Paní doktorka mi to i ukázala a fakt to vypadalo oškliv?.V 16.15 se za?ala probírat tak sme jeli domu.Jenže jak se doma probrala za?ala tak vyvád?t že do p?lky prolezla tím satelitem a ten se jí zašprajcoval na p?ížku. Takže za?ala na?íkat a jak sem jí to cht?la posunout tak m? bolestí pokousala. Takže sem ve vte?in? držela n?žky a ten obvaz, kterým to m?la p?ivázané k t?lu jsem p?est?ihla a osvobodila jí. Pak si hned lehla a na minutku usnula. Pak se šla hned napít a napapat a ted hajá v dece v posteli. Ufff TAK SNAD UŽ TO BUDE DOBRÝ

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 20:11
M? holky po?ád chrní, sem tam se snaží n?kam utéct... B?tuš jsem te? kolem vulvi?ky objevila zaschlou krev, tak jen doufám, že to nic není!!! Jinak už si lízla pasty a trošku se napila...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-07-09, 20:18
Petronelko, ježiš, to je dramatické. Doufám, že bude Kimi brzo ok.
A vy jste o tom zán?tu nev?d?li a doktorka to ob?vila až dnes?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-07-09, 20:18
petronelko,

a tys to v?d?la, že má zán?t, nebo se to zjistilo až p?i kastraci? když to bylo tak rozsáhlý?

holky ob?ma, teda všem t?em :o), držím palce, a? je všechno v oukeji... :o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 20:26
no holky v?bec sem to netušila:-(( nem?la v?bec žádný výtok ,nic:-(( Co vím, tak Klokouš m?l stejný problém u Nel?i.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:04
Ono se to probududilo napapalo napilo a poskakuje jako by se nic nestlao se picnu. Já tu rodím krokodýlí slzy..jo a Dádi ta paní mi dnes napsla, že si jí máme vzít na dov?u sebou:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:19
U nás se spí a spí... sem tam to ud?lá pár krok?, Amynka si dvakrát ?urla a spí se dál... B?tuš b?hem té minuty, co je vzh?ru sn?dla p?l misky granulek s ku?ecím maskem :) je pon?kud aktivn?jší, Amynku ten zán?t asi zmohl víc...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:23
** jinak jsem teda taky nepozorovala, že by Amynka n?jaký zán?t m?la... :-/

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:40
No Kiminka m?la takový zán?t, že prý takový ješt? paná doktorka nevid?la.A to jí prohlížim komlet celou denn?. Ale post? ani známka n?jakého zán?tu, prost? nic:-(( Ale m?la tu d?lohu tak zapln?nou, že už by prý dlouho nep?ežila.:-((
Achjo, sem z toho upln? v ?iti:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:46
petronelka klíd... hlavn?, že už je to zažehnáno... neptala ses t?eba paní doktor, jak se to teda pozná, když jsi nic nepozorovala?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-07-09, 21:52
to sem se neptala, já sem se nezmohla na slovo:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-09, 22:10
tak až p?jdeš vytahovat stehy, nebo budeš chodit taky na antibiotika? Já se asi optám, není mi jasné, jestli teda ta druhá, m?že ten zán?t dostat taky, když už je po kastraci...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-09, 22:16
Ty jo, to si užíváte, držim všem holkám palce :(
Petronelko, to se bohužel stalo víckrát, víc fretkám... Já si ?ikám, jak to bylo s Meggienaprosto v pohod?, sice dv? ?íje, ale zán?t žádnej (i když mi ?ekli že jo a tejden do ní píchali ATB, Chylda to pak vyvrátila :-/), kastrace dobrý, akorát jí vypadly asi 3 svorky, tak jsme ta jeli znova, Chylda jí to dosvorkovala, b?hala, jedla a pila už pár hodin po kastraci... Tohle jsou horory :(
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-07-09, 22:53
petronel,
taky mi zajímá, ?EHO si teda vlastn? ?lov?k má VŠEHO všímat, aby zjistil zán?t - a ne až NA STOLE??!! jak je možný, že to dosáhlo takovýho rozm?ru a nic si nepozorovala??
zkus to probrat s vetkou, prosím... u kohos byla?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-09, 23:05
petronelko, Kacule: držíme palce, a? se vám holky rychle zotaví!
S t?ma zán?tama je to p?kná pruda - ?ím dál ?ast?ji se na zán?t p?ichází až úplnou náhodou p?i kastraci, protože fretky do té doby nem?ly žádný p?íznak zán?tu d?lohy. Zán?t se m?že projevit výtokem (což je ta lepší varianta) a nebo probíhá tak, že vše se hromadí uvnit? ale ven nic nevytéká - to je docela neplecha, protože d?loha by mohla ?asem i prasknout a to by pak bylo na po?ádnej pr?švih zad?láno! Takže je dob?e, že se na zán?t p?i kastraci p?ijde..

?v+kast+ona+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:33.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-09, 23:10
Myslím, že tenhle "bezvýtokovej" zán?t by se dal odhalit leda pohmatem - ale to chce trochu cviku, takže pro b?žného chovatele tudy žel cesta nevede. Ur?it? by se dal probíhající zán?t odhalit sonograficky (ale kdo z nás ponese "zdravou" fretku na sono, že...) nebo p?i odb?ru krve - myslím, že by fretka m?la v krevním obrazu vyšší po?et leukocyt?.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-09, 23:11
petronelko, Kacule: ješt? mi prosím napište, zda jste v nedávné dob? u frete?ek se zán?tem d?lohy ukon?ovaly ?íji hormonáln? a pokud ano, tak ?ím. Díky.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-07-10, 06:48
Ahojky spolujmenovkyn? ( v?etn? fretky) snad víš kdo ti píše :D Božínku, v?bec se neobvi?uj a plakej št?stím, že ste to stihli v?as! A že je Kiminka v po?ádku! To je p?eci krásný zázrak ;-) N?kdy se tohle stát m?že. Mohu se zeptat ješt? nevlastního otce, je veteriná?, pokud by byl ješt? zájem...A potom ješt? jedné známé veteriná?ky, z Prahy, z Liliové...
Držím p?sti a? se rychle zotavíte...

Tak známé jsem už napsala, uvidíme, co odpoví, pak to sem p?ekopíruji.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 10.07. v 06:55.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-10, 09:32
Vendul d?kuji, holky sice ješt? jsou takové prašt?né, ale baští, a lomcují klecí, tak snad budou brzo ok.
U Amy jsem ukon?ovala injekcí ?íji 2x, poprvé bohužel nevím, ?ím to bylo, nem?žu ten papír najít (ale asi to bude stejné jako napodruhé), podruhé nastoupila ?íje po falešce a ta byla ukon?ena receptalem jednou injekcí. Dneska jdeme na dávku antibiotik, tak se zkusím veta poptat, jak to vzniká, a hlavn?, jestli m?že ten zán?tmít ješt? i B?tuš, n?jak dodate?n?, když už je vykastrovaná... Když mi vet ?íkal, že m?la zán?t, tak jsem mu ?íkala, že jsme ukon?ovali ?íji, tak jen kýval hlavou... tak je to asi z toho?!?

Ješt? m? napadlo, že B?tuš m?la poslední m?síc falešku, takže jsem p?ípadný zán?t u Amy nem?la asi šanci v?bec pozorovat, jak ju po?ád pucovala... :(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kacule dne 10.07. v 09:35.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-10, 09:51
Koukám, že zán?t? po Receptalu je taky ?im dál tim víc :-/
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-10, 10:00
Rynn možná je to až p?i opakovaném ukon?ení, o B?tuš ne?íkal, že by tam n?co m?la... byla na ukon?ení jen jednou

Aktuální stránka:13 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist