Aktuální stránka:11 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:20
LuciB napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ale takhle kousat?aby se ji bala cela rodina.kouse
> do krve a dela dost hluboke ranky..ja doufam ze to
> je jen faleska.pokud ji to do toho mesice neprejde
> a nebudu mit nejake reseni nebo vysvetleni tak co
> mam asi delat.nechci zvire ktereho se vsichni
> krome me boji.tvoje fretka snad nekoho kousla do
> krve abys vedel jak se citim?
>


nevím jestli božen?ina fretka, ale m?žu t? ujistit, že nejsi jediná kdo vlastní fretku, která kouše do krve... Máme to doma taky, Terka když kousne tak hodn?, ale kv?li tomu jí p?ece nedám pry?... Podotýkám, že když píšu hodn? myslím do krve... Mám malé dít? a p?esto u nás z?stala... myslím, že je d?ležitý, že se jí nebojíš ty a staráš se o ní, ne??? Naši jsou zav?ení, kdykoli n?kdo p?ijde a není problém...
Zkus být trp?livá a vydržet to.

psaly jsme proti sob?


[www.kunici.estranky.cz]







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 28.06. v 20:22.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:45
LuciB: si napsala "nechci zvire ktereho se vsichni krome me boji"

Jenže v tom je možná ten problém: Zví?e vycítí, když se ho ?lov?k bojí a automaticky získává nad ním p?evahu a necítí pot?ebu se kontrolovat - t?eba v kousání. Kdyby vystupovali vú?i fretce jako autorita, asi by je nekousala.

To kousání ostatních krom tebe, to se fretka neodnau?í sama. To ji musí odnau?it ti ostatní.

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:46
jasne ze ji nechci dat pryc mam ji rada.ale nechci se stat otrokem sveho zvirete.to bych nemohla ani nikam jet.takhle kdyz jedu na vikend pryc mi ji hlida mama ale kdyz ji kousla tak moc tak se ji zacne bat,rikala ze nevi jak by ji pak chytala, aby ji zase nehryzla.jasne ze se budu snazit s tim neco delat.furt se s ni mazlim a beru si ji.ale spis me dost zklamala.mam ji skoro rok a ani pubertu nemela cely rok byla fakt zlata a ted?nechapu to,co se ji stalo, proc se takhle chova??nikdo ji nikdy neublizil to vim jiste!!co mi teda radite co mam delat?mazlim se s ni porat ale stve me ze k ni nemuze uz nikdo jiny..ale kdyz jsem venku a ne doma tak je hodna..a nikomu nic neudela..ze by ji neco vadilo doma?ale netusim co..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:48
johana:
takze ji nemam tahat za kuzi ja a rikat ji ze je to fuj ale ten koho kousne?ale mama se ji do ted nebala i kdyz ji uz kousla a dnes ji kousla fatk brutalne,tak teda nevim..a rikala ze se ji bat nebude ale nevim zda ji jeste bude poustet kdyz budu na vikend nekdy pryc..:-(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:51
Jak t? mohla zklamat n??ím za co sama nem?že????!!!
Vždy? to zví?átko má ted v sob? zmatek zp?sobený hormonální zm?nou,myslíš že to je její vina?
Zkus jaksi upozadit svoje zklamaný pocity a myslet spíš na ni.Vydrž ješt? dva týdny,pak ji dej vykastrovat a do dalších dvou týdn? je z ní mazlivou?kej milá?ek.Ale jedin? když se jí dále budeš v?novat,mít ji ráda a hlavn?!!!NEBUDETE JI TRESTAT!


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:53
patrn? t? má za mlád? a chrání t?,proto když jsi na blízku ostatní kouše,jen si t? chrání.Žádnej zlej umysl v tom z její strany není,jen zmatek v tý malý kebulce.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:54
takze kdyz kousne tak nemam delat nic?ja reknu co to je a fuj ze to nesmi a zavru ji do klece na chvili..a rada ji mam furt i mama a mit ji budu.jen me spis mrzi ze mame takhle ublizila ,napsala jsem to spatne ze me zklamala spis me to mrzi..takze az ji tohle "blby" obdobi prejde mam ji nechat bykastrovat?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-28, 21:01
P?esn? tak,?ím víc ji budete mít rádi,tím ji to d?ív p?ejde a na kastraci ne?ekej až upln? do odeznení falešky nebo ti hupne znovu do ?íje a budete to martýrium muset zažít znovu,takže tak za ty dva týdny na kastraci a pak za dva tejdny už to bude zlatí?ko nafurt.Mužeš vzit jed na to,že my máme za sebou v?tší kousance t?eba od Míši a od Alfreda,no a ted jsou z nich obou milá?kové k zulíbání.Jen to chce vydržet s nervama,u sami?ek je to ješt? jednodušší k ?ešení.
Držím palce,at to máte rychle za sebou a za n?jakej ?as to budete vypráv?t se smíchem ,uvidíš.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-06-28, 21:07
dobre ,tak moc dekuji za rady,jsem rada za vse..tak ja si to dohodnu s veterinarem..a za dva tyydny bysme sly na kastraci..jsem si rikala ze nechci aby byla kastrovana,nejak to nemam rada,zbytecny rezani..ale asi je to treba,stejne mit miminka nebudeme..fakt doufam ze to pomuze..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-28, 21:11
u sami?ek je kastrace v podstat? nutnost pro zachování zdraví,dlouhý ?íje a ukon?ování je "cesta do pekel"
A trvej na ovariohysterektomii,neboli vyjmutí vaje?ník? i d?lohy najednou,nebo vás za rok ?eká další operace.Ob?as si veti spletou fretku se psem a neud?lají to správn?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-06-28, 21:13
ok díky moc..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-29, 10:18
LuciB: Ud?lej to tak, jak radí Bóža. I podle mne je to nejlepší ?ešení!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:57
Asi budu lehce offtopic, ale za nový vlákno bych dostala za uši:) Napadla m? taková v?c k fret?í výchov?, koupila jsem si takový bílý zahradnický tenký rukavice a beru si je, když si jdu s Harleyem hrát. Už si zvyknul, že když ho tahám z klece holýma rukama, kousat nesmí a mazlíme se, naopak když si vezmu rukavice, m?že na m? úto?it a kousat. Jsou jen tenký, takže kousání cítit je, ob?as m? rafne po?ádn?, když je v ráži, ale jinak to docela funguje. Myslím, že fretka je natolik inteligentní, aby tohle pochopila....Ale chce to asi trénovat od mala...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:01
lady.eriana: Ja bych rozhodne fretku nezvykala na to, ze muze kousat... co kdyz pak pokouse kazdyho, kdo bude mit neco na ruce. Holt ?lov?k musí ten "za?átek" p?etrp?t:-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:10
Nessie: Heh, n?co jako bojová fretka:) No tak Harley je malej, jsou mu ?ty?i m?síce, takže si hraje a kouše. Nechci, aby m? žral jen co ho vezmu do ruky, proto ty rukavice:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:14
lady.eriana: no, ale jinak ho to neodnau?íš, prost? je malý a chce si hrát a tohle je jediný zp?sob, který zná od mamky a sourozenc?. Nemysli si, že jsi jediná, kdo má takovouhle fretku, tu jsme m?li všichni, v?? mi;-) No, holt n?jakou dobu budeš mít z?ízené ruce, ale po n?jaké dob? to p?ejde.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:21
Nessie: Já nem?žu mít z?ízené ruce, když d?lám fotomodelku :oD Takže holt si ho, tedy oba, vychovám na ty rukavice :)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:27
lady.eriana: Noo, pak asi fretka nebyla dobrá volba;-)

Nejsem si jistá, jestli to nebude pak mít vliv na jejich socializaci, ale k tomu by ti víc asi ?ekl n?kdo, kdo chová fretky mnohem déle než já.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-14, 02:07
lady eriana: Rukavice nejsou dobrý nápad!

Pokud budeš u?it fretku ovládat sílu stisku když budeš mít navle?ené rukavice, fretka si osvojí siln?jší stisk, protože kousnutí p?es rukavice T? bude mén? bolet, takže jí budeš tolerovat v?tší sílu stisku. No a když pak ty rukavice mít nebudeš, bude to bolet...

Každé mlád? kouše a je t?eba ho v?as a dob?e nau?it, kam až m?že se stiskem zajít, takže t?ch pár škrábanc? za nekousavou fretku rozhodn? stojí ;o)

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:03.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 12:43
Nevim, proc by fretka nem?la být dobrý nápad, ale to nechme stranou. M?la jsem dojem, že když sem n?kdo n?co napíše, je záhodno o tom aspon diskutovat, ne to hnedka zavrhnout. A když už zavrhnout, tak rozumnými, podloženými argumenty, ne n?jakými dohady :) To? m?j názor:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:25
lady.eriana: mn? se nezdá, že by tu kdokoli kohokoli zavrhoval. A že rukavice nejsou p?i výchov? fretky vhodné - s tím souhlasím.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: lady.eriana (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:57
Johana: Dobrá tedy, nechám si sežrat ruce:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-07-14, 14:02
Když m?l Monty pubertu a kousal jak nez?ízený, tak jsem musela mít na sob? hrubou mikinu, tepláky i pono?ky a abych. Bylo to s ním fakt hrozné :-( Po?ídila jsem si ho z druhé ruky, byla to moje první fretka a myslela jsem si, že to nezvládnu a rad?ji se ho zbavím :-( No ale místo rukavic jsme si koupila ma?áska na ruku a s manáskem ho škádlila a nahán?la po pokoji. On se vesele zakusoval do plyšáka, po?ádn? se vy?ádil a já nem?la pokousané ruce :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-15, 11:08
Taky bych ted rada slysela vas nazor... pokud si nekteri vzpomenete, ja mela fretecku Maju- nekousala, nikam nelezla, byla pustena v byte a nic se ji nestalo... nekdo rekl, ze nebyla fretka...avsak ted mam Leilu- a ona je fretka!:) Divoka , kousava , hrava potvurka. Samozrejme chapu, ze je mlade a hlavne fretka ( ne Maja) a tudiz kouse... do krve ale jen obcas, hlavne kdyz si hraje u mych rodicu s fenkou Peggy a ja drza si ji dovolim v tu chvili otravovat, nedejboze brat do ruky:)
Me ted tedy jen zajima-chci jednoho dne mit nekousavou fretku, a to zcela. Prala bych si, aby kousala jen plysaky, ne moje ruce, at uz samotne nebo s plysakem v ruce (ten ji nyni nezajima)...

je to realne a hlavne, kdy je spravny cas zacit s "vychovou"? Je ji 9 tydnu, nechci ji osidit, ale nechci zacit pozde..

vých+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:36.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-15, 11:33
S výchovou za?ni okamžit?. Fre?ule se musí nau?it kontrolovat stisk. Princip výchovy ur?ite znáš. I Leia bude nekousavý plyšá?ek, jen ji to asi dýl potrvá jako Maji.

Mimochodem...o mém fre?ákovi se taky ?íká, že neni fretka :-))...nikdy nekousal, celkem poslouchá na povely, neleze kam nemá, nic neni?í...ale je to spíš rarita, jako byla tvá Maja.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-07-15, 13:05
Jo Johanko, to si uz zcela plne uvedomuji po precteni fora a diskuzi s jinymi majitely...:) Ale tohle strestidlo ma taky neco do sebe:) Jen bych se taky rada dockala mazlikovani a pusinek- to ted neexistuje, pusinky jsem dostala zatim jen 2 malinke- asi omylem:) Jde jen o to, ze jak sem rikala, Maja nekousala vuuubec, vlastne spravne slovo je, ze nedelala nic jineho, nez jen lizala a pusinkovala. Ja bych si to prala i u Leily, ale rikam si, zda je to spravne...protoze v tomto pripade by tedy slo o to, ze bych ji odnaucovala si hrat s mou rukou a prevelela ji jen na plysaky...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Alísek a Káka (IP)
Datum: 2007-07-30, 16:23
ted me tak napadlo, kdyz rada fredule kouse do rukou co si je pokapat treba citronem to ji chutnat nebude a treba prestane???!!!

P.S. jen takovy napad :-D

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:40
tak se jen vracím k moji predelce která kousala,je tomu tak mesic zpet.pred 14 dny uz se dala docela do klidu a pak byla jeste na hlidani a ti co mi ji hlidali rikali ze jim nic nedelala a byla hodna..ale mam je furt trochu odmerena a bracha si ji hladi jen na zadech..a v pondeli jsme byly na kastraci,rekla bych ze vsee probehlo v poradku..ted se jeste zotavuje takze hodne spi ale papa a chodi na zachod a pije,takze si myslim ze bude v pohode..a doktor rikal ze bude ted mnohem klidnejsi,tak uvidime..uz aby mela vyndane stehy a zase litala..ted jeste spis polehava..tak vsem moc dekuji za rady..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:43
Luci,mnohem klidn?jší?!tak to se u nás kastrace jaksi trochu minula ú?inkem ;o))) u nás se po kastraci spíš daleko víc blbne.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:49
spis jsem to myslela v tom smyslu ze nebude kousat za ucelem aby chranila sve fiktivni mladata..ja doufam ze bude hrava porat.jen ze nebude blbnout s falesnou riji vis..:-)

Aktuální stránka:11 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist