Aktuální stránka:8 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:25
no to snad ne? p?ece nechceš srovnávat ko?ku s fretkou? to je p?ece n?co úpln? jiného...
ale kon?ím, k tomuhle tématu už nemám co dodat, každej musí v?d?t sám, co d?lá (a netvrdím, že ty to d?láš špatn?, v žádném p?ípad? to nehodnotím)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:25
jenže ko?ka neprospí 16- 20 h denn?, v tom je ten hlavní rozdíl

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:32
já když vidím svoje 9 týdenní mimino jak vyleze na linku a proleze všechno nádobí...jo a pozor na zvedlá prkýnka na záchod?...odtamtud se už nevyškrábe:-(( a jestli máš taky takovou vodomilku jako já ....

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:34
AAAAch, to jsem cekala, ze mi reknete, ze si pletu kocku s fretkou...uff.
petronelko: A jak proboha vyleze na linku???To tam ma schody?!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:39
hele m? se ptej...pokaždý jinak... bud se zap?e zádama o ze? a odráží se od linky a jak pí?alka se sune na horu..a nebo taky vysko?í do pra?ky a z pra?ky šup nahoru...no to bys nev??ila..nedávno se to ešt? kojilo a dneska ská?e jak na trampolín?...jestli to nebude tím, že její maminka je polotcho?ka Šuperka:-))))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:43
Jezisi, ted sem se zasmala...no to je dobry...ja se picnu:) Joo, na pracku Maja taky vylezla, to je pravda, ale proto, ze pak skakala do kose s pradlem, ktery milovala..:)
Ale ta linka, to ji fakt nikdy nenapadlo:) A ani by to neslo, linka je vysoka, kluzka a zezadu by na ni nevylezla, pak skrine, to taky neni mozny, jsou vysoky, klouzou, nic u nich nestoji, elektricky draty ty prece (normalne) fretky nekousou, ne? Co dal?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:56
Lucifinka: Tak aby ses nepicla, až ti fretke ute?e pootev?eným oknem tak, že se vyšplhá na parapet spúsobem, že sa bude zapírat nohama a h?betem mezi st?nou a radiatorem. A taky se múžeš picnout, když ti fretka vyšplhá na sk?í? a b?hem jedné minuty za ni zapadne a skoro p?ed tvíma o?ima si zlomí vaz. Jo a p?ípadn? se picni, až ti fretka vyleze na linku (jak? prost? po madlech šuplíkú), tam ti sežere léky a skoro se otráví....A v?r mi, tohle všechno se chovatelúm fretek stalo!

Já už na toto tema nemám sílu...kon?ím!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 20:17
hladká ze? neni žádnou p?ekážka pro fretku..kor pro samici, štíhlou, a rychlou jak ?ert...jak ?íká Johana a kdybych to nezažila u obouch mých fretek, tak tomu taky nev??ím. A že p?esko?í 2 metry do dálky....taky bez problému..prost? jim rupne v tý jejich tcho?í palici..a jsou chvíli klokany, gazelami, ?i jinou hav?tí. My ted máme klokaní období, ale až p?íde na ?adu gazela, tak sundavám vše z polic...

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 20:25
Hm, jste se do me pustily, ze Johano? Nic, vzdavam se, moje Maja treba taky asi vubec nebyla fretka:(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 20:26
asi byla...ale není fretka jako fretka:-))) dobrou noc....

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-06-20, 20:40
Šuperka vysko?í t?ch 80 cm na linku s p?ehledem a bez rozb?hu ... Kudy leze na sk?ín? jsem ješt? nezjistila, leze tam tajn?, ví, že tam nesmí. ledni?ku um?jí otvírat i fre?áci, vlezou do ní, ona zaklapne ...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:24
Tak ja nevim, jestli vy nekteri chudaci jste dostali fretulky z nejake specialni odnoze "sebevrahu" ci co, avsak moje Maja takova nebyla ta nova taky urcite nebude, takze klec-NEEEEE. Nehlede na to, ze sem narazila na starsi vlakno a vyslo to 50:50...normalni fretky na volno a "blaznivky" co musi do klece...takze!!! A ja z vas vcera nespala do 4 do rana...ach jooo:(((

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:33
tys n?kdy vid?la klidné Mimino fretky? :-)))))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:38
Lucifina: my se tu jen snažíme vysv?tlit, že v domácnosti na fretku pušt?nou bez dozoru ?íhá hrozn? moc nástrah, kdy si múže ublížit a majitel si to ani neuv?domuje.
Možná tvoje Maja byla fakt jiná...ale fretky jsou v principu takové, jak tu ?teš!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:43
n?co jiného je když má fretka sv?j kamrlík, který je naprosto prázdný

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:43
petronelka: Joooo, videlaaaa....
Johana: Ja nemuzu nic moc rikat, mela sem zatim jenom Majinku, mozna mate pravdu, avsak doufam tedy, ze moje nova Majinka bude zase jako ta prvni...jinak take jsem zde precetla nazor, ze fretky na volno, nedelaji takovehle silenosti, nebot jsou vybehane a byt uz pro ne neni nic "novyho pod sluncem" a nemaji tendence vyvadet...docela trefne, si myslim.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:46
Nastrahy ano, ty mam na 100% doma zabezpecene, ale napriklad, to ze mi fretka vyleze pomoci odpirani se o stenu na skrin, nepovazuju za nastrahu, ale za "psychickou nemoc" freti, jinak nevim...proste toto me sokovalo. Jinak, okna mam vzdy zavrena, po dobu me nepritomnosti, nevalim nikd leky, ani na lince je nemam, kdyby tam nahodu chtela lezt, ani nic jineho...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:52
Lucifinka:...a jak já to vidím, fretky jsou zdrojem každodenního p?ekvapení! Ten kamarát, kterému zdrhla fretka takto (zapíráním se mezi st?nou a radiatorem) nebyl v chovu za?áte?nák a fretka mn?la cca 3 roky. A Celé ty roky žila v tom pokoji a nic se nestalo...až po 3 letech.

Zví?ata jsou nevyspytatelná (30 let sem chovala psy...i se služebním výcvikem..)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-21, 20:54
prosim? Chceš ?íct, že všechny fretky co dokážou tyhle v?ci jsou psychicky narušené? Promi? jsem naprosto nekonfliktní typ a proto Ti jen pop?eji hodn? št?stí...ale v tomhle rozhovoru nehodlám dál pokra?ovat...

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 21.06. v 20:55.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-21, 21:00
ježiš to je jako kdyby ti tv?j syn vlezl na strom a já bych ?ekla že je psychicky nemocnej...protože ten m?j to ned?lá

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:13
petroneka :kliid

lucyfina:asi nechapes,ze nam nejde o tebe,ale o to,aby fretka prezila. ja mam byt take naprosto zabezpecenej, ale kazde nove a nove nebezpeci sem vychytala a znicila,az kdyz sem s e s nim setkala na vlastni kuzi-jako trba kdyz nas tlustej flegmastickej fretak,ktery nikym neleze,maximalne do pstele , se najednou uvelebyl zvenci na okennim parapetu, nijak nevim,jak s etam dostal a ja se desila,ze zkloune! ver mi,tady jse hlavne o to zvire

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:21
tamaro,

ozvi se, jak to u vás doma vypadá? jsou ti k n??emu naše rady, nebo si po?ád tak moc zoufáš?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-06-22, 09:11
Lucifino hlavn? si uv?dom, že fretky NEMAJÍ pud sebezáchovy. To znamená že se dostanou na parapet a sko?í!!! Protože si v?bec neuv?domují tu výšku pod sebou! Jednou mi takhle Kryštof utek na terasu v prvním pat?e a dostal se do okapu..nikomu nep?eju ty šílený minuty strachu než se mi poda?ilo ho tam odsud dostat. Pitrýsek mi zase sebral z kabelky tubu s lékama (reasecem) vyrvala jsem mu jí z kušny už ?ádne okousanou. Kdyby se mu to poda?ilo otev?ít a n?co sezob je po n?m. Po t?chto zkušenostech NIKDY!! nenechávám kluky na volno bez dozoru dýl jak deset minut. A jak by ti potrvdila Boža, i t?ch deset minut n?kdy sta?í k tomu, aby se stal nenapravitelný pr?ser.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 22.06. v 09:29.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-22, 09:28
Je pravda, že n?které fretky jsou klidn?jší než jiné. Když je fretka na volno n?kolik let a nic se nestalo, NENÍ to zárukou, že se nepokusí spáchat sebevraždu n?jakým originálním zp?sobem (jak už tady n?kdo psal).
Samoz?ejm? je to na každém majiteli. Mn? osobn? fretka p?ipadá jako lidské balote, to bych taky nenechala bez dozoru, leda v bezpe?né ohrádce. ;o)

PS: Taky jsem uvažovala, že až v nejbližších týdnech p?erovnáme byt, budu mít fretky stále na volno, když budeme doma. Ale po tom, co se stalo boži a Sv?tlušce, váhám. N?kdy nešt?stí prost? zabránit nelze, i kdyby se ?lov?k p?etrhl. :o( A mám strach z toho, že bych každou chvíli nev?d?la, kde zrovna moje fretky jsou a co d?lají. :o(
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-06-22, 10:38
"...Tak dlouho jí dop?ávali volnosti, až jednoho dne utekla..." to je dost ?astá skute?nost a sta?í k tomu opravdu málo.

- minutu se nedívat
- špatn? zav?ít dve?e
- mít otev?ené okno, balkón

...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-06-22, 12:53
Lucifina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak ja nevim, jestli vy nekteri chudaci jste
> dostali fretulky z nejake specialni odnoze
> "sebevrahu" ci co, avsak moje Maja takova nebyla
> ta nova taky urcite nebude ...


tak já se za chudáka nepovažuji.
A moc dob?e znám paige, která když jsem v místnosti a je otev?ené okno, tak krouží kolem n?j a p?emýšlí, jak na n?ho vysko?it.. ví, jak zalést za sk?í? (sk?í? posunuta ke zdi) .. atd ..

ale toto... :( no comment.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-06-22, 13:17
JJ holky, úpln? s váma souhlasim. Náš Bobeš je taky všete?ka. Všechno ho zajímá a když se pot?ebuje n?kam dostat nebo n?co p?emístit, je na n?m vid?t, jak mu to v tej hlavince šrotuje a v 99 % vymyslí jak na to. A hlavn? ví, že je t?eba konat když ho nesleduju, protože jinak mu to p?ekazím. Um?ela bych hr?zou nechat ho na volno samotnýho!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-22, 13:38
Každopádn? se mi líbí, jak tady všichni svorn? zavíráme fretky kv?li jejich bezpe?í. Nikdo tady nepíše, že musí mít fretky bu? pod dozorem nebo zav?ené, protože by mu rozdrápaly koberec, vykousaly díru do k?esla, p?esadily kytky, shodily vázi?ky ze stolu, strhly záclonu, ukradly spoustu nezbytných v?cí a schovaly je tak dob?e, že se najdou až p?i váno?ním úklidu nebo st?hování... :o))))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-06-22, 13:40
Hm, to máš Mirim taky pravdu, myslím že po p?íchodu z práce bych z bytu m?la k?lni?ku na d?íví :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-22, 13:45
no jo, mirim, ale to jen proto (tohle nikdo nepíše), že sem nep?ispívaj taky N?KTERÉ naše drahé polovice (netvrdím všechny, jsou ?ESTNÉ VÝJIMKY :o))))
ty N?KTERÉ drahé polovice by nejrad?j vid?ly fretku zav?enou z výše uvedených d?vod? nejlépe na doživotí, v horším p?ípad? alespo? 23,5 h denn?. zbylou p?l hodinu by prý bylo možné s vyp?tím všech sil vedle toho netvora vydržet ... :o))

Aktuální stránka:8 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist