Aktuální stránka:6 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:01
tamaro,
tohle bude ten zakopaný pes!! vy se fretky bojíte - stále mén? se jí v?nujete a pouštíte jí z klece - ona stále více kouše....

jasn?, že dosp?lá, dob?e vychovaná a socializovaná fretka nekouše! ale to jí musí n?kdo nejd?ív vychovat a socializovat - což v žádném p?ípad? nep?jde p?es m?íže...:o(

jak máš staré dít?? to taky není zrovna ideální kombinace, to ti chovatelka ne?ekla? zejména, když jsi za?áte?ník, že po?ídit si fretku k malému dít?ti není úpln? ideální?
ona fakt nebude kousat - KDYŽ SI JÍ VYCHOVÁTE.
KOUSÁNÍ je u fretek naprosto normální projev, není to nic patologického nebo známka agresivity, tedy ur?it? ne u mlád?te. ale chápu, že syn z ní má strach, malé dít? s fretkou, myslím zejména nevychovanou (což jsou všechny mlá?ata), dohromady moc nejde.

jedin? to zatím d?lat tak, že jí budete poušt?t ve?er, když je syn už v posteli a to na co NEJDELŠÍ dobu, a v?novat se jí a v?novat se jí a v?novat se jí....

k+mlád?+ s+dít?+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 00:48.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:01
na 6 h denn?? to jí ur?it? pouštíme, dohromady to dá 6 h. , ale já jsem myslela, že musí mít neustále otev?enou klec.6h má 100% i s kousáním, bez kousání by m?la víc

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:04
Johana: O.K., dobre, jak sem uz psala martine, kazda fretka je nejspise jina, ja jsem napsala, jaka byla nase Maja, takze vim, ze ona v kleci trpela a nechtela tam byt ani minutu...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:07
A jak je to, kdyz nejste cely den doma? Kdyz je vas fretacek zavreny...myslite, ze se mu nechce zrovna ven, ale nemuze? A nikdo jste mi neodpovedel na otazku ohledne kousani...prosim, ja nechci nikoho napadat, verim, ze treba i tak jsou vase freti stastne, ja jen diskutuji:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:10
Lucifina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ja vim, ze tady budu dost lidi asi stvat, ale ja
> to opravdu vidim v te kleci...tak mi napiste nekdo
> ( a nelzete prosim) , ze mate fretku v kleci a ona
> vas v zivote nekousla...???

te? jsem si ješt? všimla tvého dotazu....

tak já teda lhát nebudu - m?la jsem fretky v kleci i NA VOLNO... kousaly i nekousaly a NIJAK TO NESOUVISELO s pobytem v kleci/na volno, ale výhradn? s jejich v?kem, p?ípadn? povahou (každá byla jiná).
ba?a NIKDY nekousne jen tak, na veterin?, záke?n?, POKAŽDÉ se rozdovádí p?i h?e a já jsem pokousaná, n?kdy i do té krve.
reno je p?i h?e VŽDYCKY jemný, ale je tak hrozn? bázlivý a lekavý, že POKAŽDÉ na veterin? te?e bu? sest?e nebo doktorovikrev (teda pokud tam nejsem, abych ho p?idržela). a m? už taky n?kolikrát kousnul, když jsem se po n?m NE?EKAN? A RYCHLE ohnala, abych ho chytila, když b?žel kolem. tak to bylo taky do krve, protože se leknul a cvaknul.
oba jsou v kleci.
NIKDY ani jeden z nich jen tak nep?ib?hne, aby se mohl krvela?n? zakousnout a trhat... maximáln? lehce štípne do kotníku, achilovky, ruky a rychle zdrhá, protože o?ekává, že ho budu honit a HRÁT SI S NÍM.
tak co, KOUŠOU MOJE FRETKY NEBO NE?? já tvrdím, že NE, zbytek rodiny ti odp?ísáhne opak... :o)))

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:14
martina: Tak to ja teda taky nevim, jestli kousou nebo ne:) Ja sem si kolikrat chtela s majkou hrat na kousanou...ale ona ne, jakmile citila, ze se ji do pusy dostala moje ruka, okamzite se zastavila a ucukla..k temto ucelum vyuzivala jedine veci plysove:) Vite , uprimne se bojim, nejsem si totiz ted jista, zda na Majky uzasnou povahu mel ze 100% vyliv styl vychovy a to vse nebo take hlavne to, ze proste byla takova hodna sama od sebe...no v sobotu si dovezu nove mimi, tak jsem zvedava...trochu mam obavy...Maja nasadila vysokou latku a byla moje dite...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:30
to byli stéjn? staré jako naše fretka.Náš syn oslavil 2 narozky.Radili jsme se a bylo nám ?e?eno, že nekoušou(zda jsou vychované) že jim musíme dát tu správnou volnost a mít ?as. Vše sed?lo, ale naše fretka kouše a kouše a... a nechce p?estat. Jinak by mohla být pušt?ná neustále.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:31
Lucifina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ja vim, ze tady budu dost lidi asi stvat, ale ja
> to opravdu vidim v te kleci...tak mi napiste nekdo
> ( a nelzete prosim) , ze mate fretku v kleci a ona
> vas v zivote nekousla...???


Lucifino ... pokud m?žu reagovat... To máš jako rovnici klec = fretka kouše? Mám doma dv? fretky. jedna se nebojí kousat a ta druhá nekouše. Ob? dv? jsou spolu, bu? v malé nebo velké kleci, dle pot?eby a dle toho, zda jsme na cestách. A pokud jsme na cestách, nedokážu si p?edstavit, že by 4 hodiny jen tak mi vydržely ležet na klín? .. :(






Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:34
My máme fretky v kleci. Budí se a cht?jí pustit v ur?itou hodinu, p?íp. když slyší, že jsem p?išla dom?. Ale na druhou stranu - když jsem celý den doma, nebuší po?ád do klece, že cht?jí ven, ale budí se skute?n?, až p?ijde jejich ?as. :o)
Velmi krátké období jsem m?la na volno v p?edsíni Meggie. Bylo jí samoz?ejm? odstran?no z cesty vše, co by jí mohlo ohrožovat. Líbilo by se mi mít fretky voln? jako psy nebo ko?ky, ale od doby, kdy nám v pubert? Meggie zalezla za sk?í?, odkud by se sama nedostala, kdybychom ji nenašli a nevyndali, z toho mám up?ímný strach. :o(
A co se týká kousání, nem?žu si vzpomenout, kdy naposledy m? fretky kously do krve, vlastn? si nevzpomínám kdy m? naposledy jakkoli kously. :o)
Ale mezi sebou se hryžou každou chvilku. :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:35
amonnia: díky za zastání. Já jí doopravdy nechci uškodit, ale taky nechci uškodit synovi. Kyýž kouše má omezenou volnost( ale 6 h má 100%)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:36
VŠECHNA mlá?ata koušou... do tý doby, než se vychovaj a dosp?jou, což je u fretek n?kdy kolem roku. taky vás ješt? ?eká puberta, tak p?eju hodn? trp?livosti a hlavn? se jí nesmíte bát! ona to moc dob?e pozná, a bude vaším pánem a to je u každého zví?ete špatn?...

a opravdu na ní musíte mít ?as, když se bude nudit, nebo bude zav?ená v kleci, bude to jen horší.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:37
mirim: taky jsi názoru, že jo to v nátu?e

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:41
?as mám a ty mr?ata kousala to jo, ale milionkrát mén? než naše.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:41
tím "zav?ená v kleci" myslím po?ád, nebo hodn?!
to, co popisuješ, je celkem v po?ádku, já taky kluky pustím na chvíli ráno, než jdu do práce a to se jim ani nev?nuju, nechám je jen prob?hnout spolu a pak je pouštím p?i p?íchodu z práce, do klece jdou, když jdu spát (nebo když si to vynutí), tzn. kolem p?lnoci.
o víkendu je vyndám ráno a nechám je s námi až do noci, jen když odcházíme na delší dobu, zavírám je do klece.

a p?esn? jak píše mirim - já sice o víkendu nechávám kluky voln?, ale oni stejn? velmi brzy dopoledne zalezou a SPÍ s ??rací p?estávkou AŽ DO cca P?TI, ŠESTI hodin, kdy jsou zvyklí, že je v týdnu pouštím z klece...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:43
mirim,
a tebe fretky nekousaly ani jako mlá?ata nebo puber?áci? nebo tím "ani nevím kdy naposled" myslíš te?, kdy jsou vychované a dosp?lé?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:44
tak nevim co d?lám špatn?. Myslela jsem že musí mít volnost 24h, ale pouštim jí dost ?asto a vy ?íkáte, že je to normální a tak co je špatn?, že nás kouše?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:45
ale nejde JEN O POUŠT?NÍ!!! jde hlavn? o to, abyste se jí v?novali, tzn. si s ní HRÁLI... jinak se nudí a jak je známo, kdo se nudí, zlobí! :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:45
ty cizí mladý kousali, ale né tak siln? a do krve jako naše

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:46
kolik jim bylo?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:48
mám dít? vím co znamená se nudit pro mlád?. Hrajeme si s ní(hážeme mí?ky, hrajeme s hra?kami co má, dáváme jí odm?ny atd)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:49
9 týdn?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:49
Tamara: ...a možná, že neni špatn? vúbec nic. Každé zví?e je jiné, n?které je víc temperamentní, n?které mí?. Tvoje fretka možná pot?ebuje jen DOSP?T....je prost? ješt? malá a neví co si múže dovolit a co ne...Zkus "staré osv?d?ené": kousn - na chvíli p?erušit hru a zav?ít...po chvilce zas pustit...

Múj fre?ák skute?n? nekousal NIKDY, ani jako mimino, ani jako puber?ák a v kleci spával od prvního dne.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:54
tamaro, jist?že je to hlavn? na povaze, ale když dosp?lá fretka kouše a trhá do krve, je n?co špatn?.
Každé mlád? úto?í, p?edstírá lov, rva?ky apod. Nemá v zubech ješt? správný cit, proto je na majiteli, aby fretku usm?r?oval.
M? osobn? se na fretkách osv?d?ilo, hlavn? se nebát, necukat, strach je pro fretky velmi lákavý a kupodivu tohle ví i malý fret?í prcek. :o)
V?tšinou si s fre?aty hraji zp?sobem, že je p?evrátím na záda, lechtám na b?iše, pokouším se šáhnout rukou na hlavu a uši a nechávám si chytat a ohlodávat prsty (nastavuji hlavn? klouby, to mí? bolí). Když ale fret? stiskne víc, než se mi líbí, chytím ho za tlami?ku, podržím, znehybním a pustím, až se uklidní. Tohle je samoz?ejm? t?eba opakovat n?kolikrát, než fretce dojde souvislost.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:55
to jsme zkusili kousneš - zav?ít ji i další alternetivy, ale nic, už jsem zoufalá

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:57
Uz mlcim:) Kazdy mame svuj styl chovani fretecek a svuj nazor...ale nechapu Mirim, jakou skrin to mate, ze by fretulka sama nevylazla...my mame skrine postavene celoíu predni plochou na zemi , ale zezadu je "vydut". Maja tam normalme lezla a schranovala si sve poklady, mela tam dost mista se tam valet i v pohode vylazla kdykoliv ven...ale to asi zalezi...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:00
Jezisi, pisu jak "hotentot" :)
Tamara: Tak ja uz taky opravdu nevim, kde je chyba, co se s vasi fretinkou deje:(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:06
tak co s tim kousáním? tresty jsme zkusili všechny, pouštíme jí teda dob?e, tak co s tím?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:08
Mazlite se s ni Tamaro? Fretky potrebuji hooodne lasky, zkuste prekonat strach, ona to citi a musite ji zacit mit rada...jinak uz nevim...mozna ona je ten typ, na ktery tresty neplati a jeste vice se vam snazi pomstit...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:09
Zkuste to brat tak, ze ona je vase druhe dite, ne zvire...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:11
to máte pravdu, tresty neplatí, ale to mazlení je na 4, protože je jako had to?í se a stejn? se zakousne. Nejhorší když to ne?ekáte a ona kousne do ucha nebo jinam. P?íjde mi jako samorost.

Aktuální stránka:6 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist