Aktuální stránka:5 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 22:53
poradíte mi n?kdo co mám d?lat s naší fretkou, která kouše? Když jsme si jí p?ivezli tak kousala, ale odnau?ili jsme jí to a p?estala, ale dneska kouše až do krve a hodn? úto?í. Je jí 9 týdn?, d?kuji

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:34.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-19, 22:54
Vždy? odnau?ování fretky kousání neni otázka dní, ale tejdn? až m?síc?... prost? trp?livost a zkoušet metody, co jsou tu popsaný- brát spíš po krmení, po?ásn? unavit, mazlit, mazlit a mazlit...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:00
když budou dv? je to lepší? ona se nebude nudit, že? a co to kousání? nezam??í se pak na tu druhou fretku?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:21
Budou si víc hrát spolu, nebudou na tob? tak závislý... což je v nš?em dob?e, n?kdo má ale radši jediná?ky. teoreticky se okoušou a pak daj v?tší pokoj, ale... mám dva a kousnou si n?kdy i tak :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:22
a doporu?uješ mít dv??

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:24
No, je s nima rozhodn? v?tší sranda... ale zase práv? nejsou tak závislý, ?lov?ka si nevšímaj tolik, jako když je fretka sama... ale to m?že bejt i individulní, já jsem ráda, že je mám a nem?nila bych :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:26
jak mám poznat, že to kousání je, protože si chce hrát a ne, že je zlá

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:29
když si chce hrát a provokuje, tak to poznáš... bude dorážet, kvokat, uskakovat, skákat do vejšky, kejvat hlavi?kou... a p?itom t? kousat... nebo ležet na zádech a kousat t?... m?že kousat, že má hlad- zkus ji nechat po?ádn? najíst a pak vytáhnout, bude klidn?jší... zlá neni ur?it?, je to prost? mlád?...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:35
je pravda, že jsem jí moc nepoušt?la, protože tu byla návšt?va, která se jí bála. Zkusim jí poušt?t ?ast?ji a na delší dobu a uvidíme. Zítra se jdeme podívat na druhou fretku, bude to samec a máme samici. Taky nám nechce chodit na záchod, chodí vždy do druhého rohu.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:39
Tak jí zkus dát víc záchod?... možná trucuje, protože ji nepouštíš. Já Rockyho jako malýho poušt?la cca každý dv? hodiny, jednou jsem musela na 6 hodin z domu a pak za?al chodit zásadn? mimo wc. Dala jsem mu do klece dv? a nem?l na vybranou... Ale poušt?t jí musíš, pokud možno, dokud se neunaví, to se zas pak nedivim, že kouše... je nevy?ád?ná...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:45
díky moc, prosím t? jaký je rozdíl v tcho?íkovi a schampa?? myslim povahov? ne barvou

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-06-19, 23:52
Povaha je spíš závislá na jedinci, ne na barv? :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-20, 00:01
P?esn? tak... kdyby to byla tcho?ice jako pravá tcho?ice, bude se lišit od fretky... ale barva a povaha spolu nesouvisí...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 12:11
te? tu ?tu, že máš zase problém s kousáním... ono to je s mlá?atama t?žký, zkouší, co pání?ek vydrží a kam až m?žou.
každopádn? to, co ti tu radí holky, je všechno pravda a je d?ležitý, aby ses podle toho ?ídila - tzn. HODN? se fre?uli v?novat, HODN? jí poušt?t a hrát si s ní, když kousne do krve, tak jí na chvíli zav?ít, aby v?d?la, že to nesmí, a hrát si s ní až po jídle, protože hladový mlád? kouše víc. nejlepší je, když má granule k dispozici celý den.

dv? fretky jsou opravdu na kousání lepší, protože ony se "vykoušou" víc mezi sebou, pro n? je kousání totéž, jako pro malé d?ti t?eba stav?ní kostek nebo bábovek na písku. ale nevím, jestli bych ti doporu?ila druhou fretku, když si zatím moc nevíš rady s první. pro za?áte?níka je skoro lepší dosp?lá fretka, už po pubert?, n?jaký nalezenec. ale to už je tob? rada k prdu.... :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Damián (IP)
Datum: 2007-06-20, 12:17
Já osobn? se taky p?imlouvám za:
"hodn? se fretce v?novat, hodn? ji poušt?t a hrát si s ní", nejlépe na kousanou.
Pro? odnau?ovat fretku kousat, když je to ta nejlepší zábava na sv?t?? A ideální jsou k tomu palce u nohou! P?ece nechcete p?ipravit vaši fretku o takový požitek! :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 12:22
hlavn? se jí nesmíš bát, není to žádnej ZABIJÁCKEJ DRAVEC, je to malý zví?e... jo, kousnout umí bolestiv?, ne že ne, ale rozhodn? ti nevykousne kus masa, nebo n?co podobnýho.
kousáním t? chce vyprovokovat ke h?e, p?ípadn? ti dává najevo, že se nudí.... KOUSÁNÍ je fret?í HRANÍ, neumí si ?íst, ?esat panenky, stav?t hrady, umí jen b?hat a kousat. na tob? je ur?it míru stisku... to se nau?í jedin? kontaktem s lidma, ne tím, že bude celý den zav?ená v kleci, protože se jí lidi bojí... ;o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-20, 12:41
Tamaro, být tebou bych si te? druhou fretku nekupovala. Mít dv? je moc fajn, ale nejd?ív podle m? musíš zvládnout tu, co máš doma. Seznamování dvou fretek taky zkraje nemusí být bez komplikací, snadno by sis v tuhle chvíli mohla problémy spíš p?id?lat než vy?ešit.
Mlád? prost? pot?ebuje spousty ?asu, který mu budeš v?novat a n?jakou dobu to trvá než ho vymazlíš, ale výsledek pak stojí za to :-)
Taky se musíš nau?it neškubnout rukou, když ti ji mlád? stiskne, protože to je mnohem horší než ten stisk samotný...

Kolik hodin denn? ji tak zhruba pouštíš z klece?
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:25
Tak ja se mozna zase budu opakovat, nekde jsem to tu uz urcite psala...ja vim,ze to vzdy neni mozne a mozna se nekdo ohradi nebezpecim , ktere ciha na fretu v byte. Avsak ja jsem zasadne proti zavirani tech nebohych zviratek do klece!!! Jsem presvedcena , ze nese na kousani fretky ten nejvetsi podil...v kleci by blaznil kazdy. Asi nemuzu moc kecat, mela jsem zatim jen Majinku( zemrela mi pri kastraci u veta:(((( ) , ale ona byla to nejvetsi slunicko na svete, do klece jsem ji dala jednou, kdyz se "vykakla" vedle a priste jsem se na to vykaslala, nebot ona , jak vedela, ze to ma byt za trest si tam zacala uzasne pobavene hrat a delala , jak se ji tam libi:) Pak podruhe to bylo na cestu autem a kdyz sem videla, jak tam visi za drapecky a smutne kouka, podruhe uz jsem ji ani na cestu nezavrela a od te doby cestovala u me na kline:) Pritel si ji ze zacatku vubec nevsimal, spise ji odstrkoval, avsak ona nee, ze by na nej byla zla nebo neco...ona si proste casem ziskala zcela jeho srdce, normalne se mu tak dlouho vtirala, az ho zlomila:) Procetla jsem cele vlakno o nebezpeci v byte a musim rici, ze to co jsem tam cetla bylo opravdu silene, avsak nasi Majinku by takove veci nikdy nenapadly, a proc, byla pustena ve 2+1 a nemela duvody vyvadet silenosti ve chvili, kdy je po celem dni vypustena z klece na 1,2 hodinky , aby se nereklo:(



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:59.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:28
lucifina - pokud máš p?izp?sobený byt ... ale až když se n?co stane, tak se nediv :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:30
díky všem. Bojíme se jí, protože to dost bolí(hlavn? ty kousance do krve) Pouštím jí ?ím dál mén?, protože ona úto?í ?ast?ji a siln?ji.Máme malé dít? a nau?ila jsem ho aby byl n?kde vysoko, ale ona už umí vysko?it vysoko.Tak je pušt?ná ráno (p?i ?išt?ní klece) odpoledne(když syn spí) a ve?er(syn spí) díky kousání nejde abych jí m?la pušt?nou neustále, máme jí rádi, ale musíte uznat,že když se zakousne a nepustí(strkáme jí prst do pusy aby pustila, ale ona nechce)drží se zuby nechty až do krve, tak je to dost náro?né, hlavn? pro našeho syna.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:34
amonia: Byt mame prizpusobeny dostatecne, myslim. Samozrejme se bojim po precteni, protoze nevim, ale Majku by snad v zivote nenapadlo lezt na skrin:( No kazdopadne v sobotu si jedu pro nove miminko a upravy nove do te doby jeste provedu...skrine mame kluzke, nic u nich neni, vylezt na ne neni mozne, kuchyn udelam nepristupnou-lednice, i kdyz Majinka si v kuchyni hrala, ale lednice ji nezajimala, okna otevrena jen za nasi pritomnosti...tak snad...:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:37
Tamara: Nezlobte se, ale ono je to tezke, ja nevim, ale pokud neni dostatek casu se frete venovat , pak k diteti opravdu nepatri, no , ted budete trpet vsichni, ale nejvice ta uboha fretecka. Nepoustenim z klece vsak nic nevyresite , ale zapletete se do neresitelneho bludneho kruhu. Ach jo:(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:37
Lucifinka: Osobn? si nedovedu p?edstavit n?které ?innosti v domácnosti s pušt?ným fre?ákem. Nap?íklad mytí oken. Pokud fretka v kleci jen spí a jinak má dost pohybu, nevidím dúvod, pro? by mn?la být klec "týrání".

Tamara: Možná kouše i proto, že má toho výb?hu málo...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:42
O fretkach se rika, ze spi 18-20 hodin denne. Avsak nase Majka toto splnovala neee vzdy. A pokud jdu do prace na 12-ku, opravdu neodhadnu, ze mi bude po celou tu dobu spat a po pozorovani ve dnech, kdy jsem s ni byla doma to opravdu tak nebylo a jak rikam, pohled na ni v kleci po 1-hodinovou cestu mi stacil-ona byla opravdu tak silene nestastna-fuuuj! Maja byla pustena celych svych nedozitych 9 mesicu a byt uz mela cely prozkoumany a byla na nej tak zvykla a mohla litat jak a kdy chtela, ze ji za prve nikdy nenapadly nejake silenosti a cinnosti jsem mohla s ni pustenou delat doma take jakekoliv...i kdyz priznavam, ze jeji asistenceu zametani a vytirani mi vic prace pridelavala nez pomahala:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:50
?as mám, ale nejde jí pustit k synovi, když se mu zahryzne do nohy a nepustí. P?ála bych Vám jí vid?t. Dneska jsme byli u lidí co mají 4 fretky a ani jedna se do nás nepustila. Když syn je vid?l, že jdou k n?mu za?al ?íkat au a utíkat. Ne?íkám, že jí chci vyhodit na ulici, ale jenom pomoci jak to zvládnout.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:51
klec má hodn? velikou, pro dva dosp?lé samce

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:54
Ja vim, ze tady budu dost lidi asi stvat, ale ja to opravdu vidim v te kleci...tak mi napiste nekdo ( a nelzete prosim) , ze mate fretku v kleci a ona vas v zivote nekousla...???
Tamarko, ja ani nevim co radit, zkuste navody psane na predeslych strankach, hlavne tu, hooodne a hoodne fretu mazlit, tedy snazit se o to.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 13:55
lucifino,
mít fretku v kleci s dostate?ným vypoušt?ním (alespo? na 6 h denn?) není rozhodn? týrání, ale ZODPOV?DNÝ P?ÍSTUP... :o)
ale je to každého svobodná volba, jestli jsi p?esv?d?ená, že máš byt STOPROCENTN? pro fretku bezpe?ný, nic proti volnému pohybu 24 hodin denn? (i když je to opravdu zbyte?né, fretka v kleci nijak netrpí ani nestrádá. naopak - moji kluci, když už jsou vy?ád?ní, tak se vstupu do klece dožadujou, protože se jim tam spí líp než v totožném pelíšku, kterej maj v obýváku. prost? cht?j k "sob? dom?" :o)))

ch+volno+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:16.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:00
Lucifino, múj fre?ák když je pušt?ný má klec otev?enou a když se mu chce spát, jde si do ní sám. Myslíš, že by tam sám lezl, kdyby se tam necítil dob?e?

Tamarka: Budete to asi muset vydržet, než fretka dospjeje. A co nejvíc si s ní hrát a brát ji na procházky. Když se vylítá venku, nebude už p?i h?e tak agresivní.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 14:00
martina: Hmm, mozna , asi kazda fretka je jina...ale ja vim, ze nase Majka by to neprezila...ona totiz chtela spat tu v pelisku, tu v kosi s pradle, tu v supliku s ponozkama, tu v nasi posteli, tu na gauci...atd. Jedno misto ji rozhodne nestacilo a pelisek odmitala...potrebovala pri svych 800gramech prostor:)
Jeste jsem si vzpomnela-pro Tamaru...moje kamaradka ma 2 kluky, nejdriv byli v kleci, kousali, zlobili, avsak casem je to preslo-prestala zavirat do klece, ma 3 leteho syna, ten je neustale taha jako kotata...fretaci mu parkrat taky dali co proto, avsak ted uz je jim vse jedno, jsou uz otupeli:) A pak se na 100% zklidnili po kastraci....

Aktuální stránka:5 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist