Aktuální stránka:4 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-01-03, 09:31
Mirim, ty máš teda v?ci ! :-) Prokousnutý oko!!! To tu ješt? nebylo :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-01-03, 18:21
no kiruša má zase uchylku-jemn? ož?obává a olyzuje obo?í =oD, když se jí obo?í nelíbí,jde si ?afnout do rtu =oP
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ajak.K (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:29
Ahojky tak poradte už sem to tu p?o?etl skoro cely. Sehnal sem fretku Mali 9 mesicni fretacek Tho?ovité barvi, P?inesl sem ho domu a prvni co sem musel bylo mu ostrihat drapky mel je tak dlouhe že se mu kroutili pod tlapky a evidentne ho to bolelo, Pak sel do vany preventivni koupel nebod dost huste zapachal, pak sem zjistil ze to bylo stravou.Jenže hlavní problem je s kousanim kouse porad a dost silne do krve a je jedno jestli je to ruka noha i kdyz tam nej?asteji a neda se ani pohladit hned kouse at je cerstve zbuzeny ci vzhuru kouse hned jak ma moznost za krkem sem ho drzel a nic nepomaha kdyz ho placnu knuci (coz boli me vic jak jeho) pridrzeni u zeme taky nepomaha a nejake mazleni vubec jak jen muze otocit hlavu uz me pevn? drží a kouše jak uciti že se mu snazim otev?ít tlami?ku tak skousne este vic. Když sem se ptal kde knemu p?išli tak mi bylo ?e?eno že je ze zverimexu vim že tam se knim chovaj oskliv? ale todle sem este nezazil.! poradte prosim co stim Ps klec neni trest ani pronej.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:37
ze za?átku nasa? rukavice,nijak netrestej!!!! nech ho být,on pozná že se má líp než kdy d?ív a uklidní se.Taky je ted ve stresu ze zm?ny.Takže klid je nanejvýš pot?eba.Jakmile se uklidní,ukaž mu,že mu neublížíš,neboj se ho,to je nejduležit?jší,aby to poznal,ale tresty v novým prost?edí vedou jen k v?tší agresivit?.Jakýkoliv tresty.Takže mu dej ?as.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:38
...ten fre?á?ik asi vôbec nie je zvyknutý na ?udí a možno mal s nimi aj zlé skúsenosti. Myslím, že pomôže hlavne trpezlivos?...zvieratko musí zisti?, že ?udská ruka nie je nepriate?. Navrhla by som bra? ho do ruhy ke? je najedený. Ke´d je najedený, da? mu z ruky ešte nejaký pamlsok ?o má rád (napr. Calopet)...a dopria? mu ?o najviac pohybu (viem že pri tomto po?así to bude problém) a skúša? hladi? vylietaného a najedeného. Tresty by som asi radšej nepoužívala vôbec. Proste sa obrni? trpezlivos?ou. Kamarátka mala na výchovu takúto fretku, nedalo sa jej dotknú?...vidite?ne úto?ila zo strachu. A po pár mesiacoch už si ju nosila na rukách bez problémov. A ešte ma napadlo: 9 mesa?ný fre?á?ik už asi je v ruji...to to kúsanie ešte podporuje. Prajem ve?a trpezlivosti a úspechov.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:46
Ajak : drž se. Fre?á?ek je ur?it? vystresovaný a možná i v ?íji. Chce to prost? vydržet a mazlit a mazlit i proti jeho v?li.Nejlépe, když je nakrmen a unaven. ?asem si zvykne na lidské ruce a za?ne Ti v??it.
Náš první fre?á?ek byl taky ze zverinexu, nebyl v?bec zvyklý na lidi a ?asem z n?ho byl plyšá?ek mazlivej.
Tvoje situace je o to t?žší, že už to není malé batolátko, ale pubertální pacholek a ti zlobí všichni. To si i vymazlení mazílci vzpomenou, že v nich d?íme divoký tcho?.
Neboj, to p?ejde.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ajak.K (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:46
Davam mu cas aby si zviknul jak na nove prostredi na me (seste ze ziju sam) ok tresty zadny!d?kuji božo i Johanke uvidime dam mu tyden at si zvika. Jinak je hezouckej jen porad spi estli je vzhuru tak hodku dene dyl ne, a ma ulomenej kousek zoubku ale nevadi muto. Jinak je ?istotnej pred nim sem mel Filipka a ten mel problem z vym?šovanim nemel tam nerviky po padu stratil cit takze sem byl zviklej ze chodil a kakal a cural tim ze chodil a ja to zanim uklizel:-)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:47
T?sn? po probuzení taky bývají ješt? né zcela p?i smyslech, tak ho zkusit pomazlit.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Ivka dne 29.01. v 14:49.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ajak.K (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:50
nee jak se ho dotknu hned se zakousne.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:55
no protože je ve stresu a nemá tak hluboký bezstarostný spánek,to se všechno ?asem spraví.Uplácej ho dobr?tkama,klidn? a pomalu na n?j mluv,nehulákat,neje?et,ne?ehnit se nahlas :o))
prost? klid.Je to upln? jiná situace než když vychováváš mrn? od mali?ka.V?? mi,vím o ?em mluvím :o)za nákej ?asek budeš celej š´tastnej jakej je to medvídek.To je na p?evýchov? tedlech kousavc? to nejlepší.?lov?k je má pomalu ra?i než ty hodnou?ký,bezproblémový :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:44
no to ja bych netvrdila...ja mam oba nekousave a kousavek se bojim :))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ajak.K (IP)
Datum: 2007-01-29, 16:17
nee ma Boza ma pravdu je pak jako male dite a tak kazdy krok ktery snim udelate ve vychove tak je skvelej a clovek i zviratko stoho maj pak radost. Verim tomu.Mam stim skusenosti od Koz, prasat, kraliku ovci morcat ... a dalsich zvirat. nebudu jmenovat byl by to dlouhy seznam.Zvire ktere je problematicke je po sklidneni a zvldnuti pak cloveku milejsi.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 16:20
AjakK: výborný názor...to je najlepší predpoklad úspechu...tvoju trpezlivos? ti fre?á?ik za pár týžd?ov/mesiacov vynahradí mazlením. Pod?a toho ?o si písal (prerastené drápky zato?ené do tlapi?ky) sa o neho fakt nestarali...musí si zvykmú?, že ?udská opatera je príjemná...ve?a zdaru!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-29, 20:29
Vsak ja netvrdim, ze jsme nemeli ve vychove fretek taky nejake problemy, jen se kousacich fretek "bojim". My museli taky Zofku i Frtana odnaucit kousat, ale nikdy mi neviseli na ruce a netrhali mi maso od kosti. Se zachodkem to taky bylo uceni, stejne tak chozeni na voditku atd. Proste vyvoj a pokrok byl obrovsky, obdivuju proto vas vsechny, kteri mate doma pirane a podobne tvory, se kteryma mate vic prace :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2007-01-29, 20:32
Malej dotázek opravdu se fretka po roce uklidní? Ta moje je puber?ák splašenej a v poslední dob? se mi zdá, že je to ?ím dál tím horší. P?ipadá mi, že se snaží dost kousat, tak se jí snažím p?esv?d?it, že se to nesmí. Už je jí deset m?síc?, tak tajn? doufám, že už snad brzo taky zmé?ovatí. Fakt se bude mazlit? I když je fakt, že v?era mi vlezla pod mikinu a šla spinkat. Byla tak sladká! Tohle ješt? neud?lala. Zato dneska si to asi vynahradila. Snažila se m? sežrat! :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-30, 09:41
Adéla: tvoja fretka ja pravdepodobne v puberte a možno už aj v ruji...súdiac pod?a veku. Po skon?ení puberty a ruje sa fretka trochu uk?udní, ale samé to nepríde, musíš ju u?i?, že kúsa? sa nemá :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucka (IP)
Datum: 2007-01-30, 19:52
No jo peber?áci jsou puber?áci. Já mám podobn? starou fretku a je to drahoušek. V život? by nikoho nekousla, natož nás, ale v poslední dob? když u tebe leží v náru?í ti za?ne z ni?eho nic olizovat loketní jamku a pak se do ni schutí zakousne - prost? puboš. Naše výhoda je ale v tom, že máme sle?ny dv? a tudíž v?tšinu svých pubertálních výjev? si vyleje na své ?ty?nohé kolegyni :))

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2007-01-30, 20:17
Už se mi kone?né povedlo p?ihlásit, tak p?edevším jsem nenapsala, že mám sami?ku a v ?íji zatím není,ale je to puber?ák no. Že se nesmí kousat se u?íme už odmala. Ona nekouše do krve, ale n?kdy zmá?kne dost, tak jí p?esv?d?uju, že to se fakt nesmí. Ona byla taky zlatí?ko,ale v poslední dob? je n?jak víc žravá :o), t?eba p?ijde brzo do ?íje.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ajak.K (IP)
Datum: 2007-01-31, 16:37
Ahojky tak fretacek sa pomalinku sklidnuje.Uz se ani tak nevsteka ze ho beru do ruky vcera se mi ho dokonce povedlo pohladit bez toho aby se mi hned vrhnul po ruce a zakousl se:-) mam radost pomalimi krucky to jde ucim ho ze si snim rad budu hrat ale nesmi kousat ani me ani nikoho jineho.Myslim ze uz pochopil ze se ume bude mit dobre protoze kdyz prijdu s prace tak am radst ze sem snim.A jakmile ho pustim vsude hupka zamnou a strasne povida :-)uz dokonce nenosim ani boty aby me nekousal.:-) Tka uvidime dal jak si bude zvikat. S pozdravem KM

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-31, 17:34
Ajak.K: to je moc fajn.Držím palce, a? vám ob?ma to takhle p?kn? klape dál.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-31, 19:13
Ajak.K to je vynikajúce zlepšenie za tak krátku dobu! Gratulujem! Ak budeš postupova? ?alej rovnako, za pár týžd?ov máš mazlí?ka...super :-)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Elinka (IP)
Datum: 2007-02-03, 15:45
to Ajak.K
musím ?íct, že jsem ješt? nikdy nevid?la tolik hrubek v t?ch pár v?tách, které jsi tu napsal... Musela jsem to napsat, protože m? to úpln? bije do o?í.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2007-02-03, 21:27
Elinka: V adopci to taky perlí :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-04, 17:54
Elinka: A to jsou tu i horší... :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-02-06, 14:40
Jejda, zlatej Vládík p?i pravopisu *o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-06, 14:48
Matýsek: Taky n?kdy Vládík perlí??? :D já mám dojem, že neznám chlapa, kterej by aspo? sem tam n?jakou tu hrubku nenapsal...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-02-06, 16:09
Mám pár perli?ek - výkend, pryncezna atd.........
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-06, 16:12
:))) no, stane se... :D
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-02-06, 16:19
No u n?ho jo *o), ale vypadalo to na textu vtipn? *o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Elinka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:07
No joo, te? jsem se koukla do adopce. Je to taky dost drsný...Navrhuji zahájit boj proti negramotnosti a všem negramot?m!! :-)

Aktuální stránka:4 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist