Aktuální stránka:3 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:18
Nehled? na to, že se u bývalých majitel? uklidnila a dává se dohromady...
to p?ece nezap?í?iní jednou plácnutí nebo zak?i?ení (to už bychom byli doma sežraný...)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 22.08. v 17:19.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:19
no já taky netušim co s ní vyvád?li..nebyla jsem u nich takže nevim..ale v?era byli u m? a p?išlo mi že se k Mie chovaj hodn? a spíš s respektem,skoro se báli jí i chytnout..a rozhodn? jim to bylo líto že Mia je tak hodná a ta jejich je na n? tak zlá..nechávaj jí b?hat po pojoji voln?..ale t?eba postrojek si nenechá nasadit ani náhodou..fakt nevim..ale myslim že nem?li d?vod jí týrat nebo tak,moc se na ní t?šili,jako já..fakt nevim..a hlevn? mi p?ijde že strašn? moc jedna..to Mia by to m?la minimáln? na 4 dny,to co ona sn?dla..jestli t?eba nem?la zácpu nebo tak.nevim jak jim chodila na záchod ale Mia jde pokaždý když se vzbudí..takže mi n?kdy p?ijde že toho víc vy.... než sní.. =O)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:19
Chudatko maly. Aspon ze je zpatky u maminky.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:22
Napadá m? i že mohla být špatná strava, nebylo ji dob?e,a oni se jí báli, tak se necítila v bezpe?í. Fretka je u ?lov?ka spokojená, jen když má pocit bezpe?í, jestliže to mlád? bylo v nepohod?, tak mohlo uto?it. Následovaly tresty za kousání a rozb?hl se koloto?.

k+mlád?+ k+velká+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:21.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:23
zatim jo..ale oni byli taky docela chudáci..celý podrapaný a pokousaný..m?že být n?jaký pach(?lov?ka) který by fretku takhle rozdráždil?že by byla až takhle agresivní?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-28, 11:41
tak ta kamarádova fretka byla nebo ješt? je(nevim jestli ješt? je nebo ne=O(( )nemocná..bud má n?jakou mozkovou nemoc nebo psinku..ale nechápu kde to mohla chytnout,teda skoro..ud?lali jí totiž klec ze sk?ín?,která byla na p?d? a tam lezly ko?ky takže že by tam n?co p?enesly ony,nevim..a nebo z masa.a nebo to mohla mít vrozený,tu mozkovou nemoc..fakt nevim..ješt? vyzjistim co s ní je..
ale min úterý u m? ten kamarád byl tak jsem se za?ala bát aby to Mia nechytla,je to možný?kdyby fakt m?la tu psinku,že by to p?enesli na oble?ení,který nem?li na sob? když si s ní hráli?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-28, 12:02
?íká se, že se dá p?inést na oble?ení, botách, zví?atech i o?kovaných.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-28, 13:14
Me to prijde jako proste divocejsi mlade, ktere radi, a jakmile zjistila, ze se ji boji, tak se to stupnuje.. Pak mi jeste prijde, ze kdyz ji vratili zklidnila se prave proto, ze zjistila, ze jeji mama si to libit nenecha a ze je mezi fretkama..
A jinak davat pouze maso neni dobre - nejsou v tom vsechny ziviny, ktere potrebuje. To ze vyhazi misku granuli neznamena, ze je nechce, ale ze proste radi jak cerna ruka :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-08-28, 13:25
No já nevím, ale Nelinka se m? ze za?átku taky snažila sežrat, ale já se jí nebojím a myslím, že to brzo pochopila, že já se jí neleknu. Už se to docela srovnalo už jenom tak ?afe, ale nezmá?kne moc a když se vylítá tak se nechá i mazlit :o) zato moje máma se jí bojí a já myslím, že Nelinka to ví a tak jí vždycky kousne do nohy a máma ?ve, poskakuje a moc k ní nechodí. Já si myslím, že to se Nelince moc líbí :o)))

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-28, 13:32
Jojo, tak je to i u nás. Naši se tadeáše taky bojí, což vede k tomu, že ten je kouše, zatímco m? už jen když je v ráži:-)
A te? už se taky nechá pomazlit, vzláš? když je ve?er unavený, tak se nechá hladit a spinká u toho:-) Takže te? se to tak budu m?síc užívat a pak ur?it? p?ijde puberta:-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-08-28, 13:44
:o))))) to m? ?eká taky Nelince je 5 m?síc?, ale je to moje myšátko, doufám, že až jí puberta p?ejde bude z ní zase myšátko :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-28, 14:30
yasmin:dali jí zp?t k majitel?m,tam se zklidnila ale za pár dní(nevim p?esn? kdy) jim vždycky vylítla jak cvok z klece a narazila klavou do zdi,jako by ani nevid?la nebo co..tak s ní šli k vetovi a ten jim ?ekl toto,bud psinka nebo mozková nemoc(název si už nepamatuju)ale už nevim jak to dopadlo..takže to chci ješt? zjistit..


Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-28, 14:53
to Mia se taky nechá pomazlit..v?era mi usnula na b?iše,ve?er když byla utahaná..jinak m? taky nekouše tolik jako t?eba mámu nebo n?koho jinýho..ale ze za?átku po mám? fakt šla a hlevn? po nohou ,máma vždycky skákala po pokoji a pak vzala roha, že tam s ní nebude..ale ted už si jí sama bere,t?eba když nejsem doma a je to ok..sice jí kouše víc jak m? ale už to neni tak hrozný..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-08-29, 22:01
Nemate nekdo tip jak vysvetlit fretce, ze se nesmi kousat do manzela? :-)
Vim, ze to zni jako fajnovej for, ale uz fakt nevim. S nim je o tom rec na nic:( Proste to zviratko jen proklina, nadava a spoluprace na prd..
Do me nekousne a nekousne. Je celkem hodna - aspon na me, do nej kouse s rozkosi a do krve :(..
Opravdu uz nevim..
Klasicky zasyceni, presun do klece a pod. nezabiraj - muz vykrikne Safi se bavi a pres to ze jde do klece, ma z toho akorat prdel (tchor jde do klece, muz by se nevesel - pro carodejnice na vysvetlenou ;o)).Navic se Safinka je jeste pred pubertou. Chjo
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-29, 22:06
m? pomohlo vrátit jim to (kousnout za krk) a Karlovi dali ?áste?n? pokoj (hlavn? Terka, která mu dávala extra zabrat) když p?estal k?i?et, ?ím víc k?i?el tím víc kousala... P?eju hodn? sil p?i snaze o zkamarád?ní manžela a tcho?indy :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-29, 22:48
Noo, m?la bych jeden návrh, ale to by pro ty vdané asi nebylo akceptovatelné... Chápu, že tcho?e m?nit nebudeš, ale co ten její protivník?:-))

Jojo, já vím, m? se to mluví, já manžela nemám:-)

Ale chápu, že pro tebe to není vtipný. Takže te? vážn?. N?kde jsem tu ?etla, že zabralo podplácení ze strany ob?ti, tzn. dávání m?amek, ale chápu, že k tomu je t?eba p?emluvit polovi?ku.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 29.08. v 22:57.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-30, 09:28
Miel,zkus to udelat ty,ty se zlobíš,když ona ho kouše.Ty ji ?apni,když ho kousne,houkni na ni že nesmí a zav?i ji.A pak ji t?eba vezmi,udob?ujte,a zkoušej ji dát blízko k muží?kovi.Když ho nekousne,tak pochválit,odm?nit.Tebe respektuje,od tebe to m?že pochopit,z n?ho má pr?u a taky ví,že on ji nemá rád,proto ho kouše.Takže si myslím že jedin? ty na ni platíš.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:06
tak na za?átek všem p?eju krýsný nový rok!

a te? k mému problému: týká se fredíka, kterého máme dneska m?síc doma. problém je s kousáním, ale s takovým sem se u kiry nesetkala - v?bed nekouše do prst? ale najde si místo mezi palcem a ukazová?kem a chytne. netrhá ruku jako ko?ist ale drží dost silným stiskem pomalu jako pitbull-
zkoušela sem to na n?j r?zn? - kousnout ho taky, jenomže to šel po ruce 2x tolik co p?edtím, ?íct fuj a nevšímat si ho - to zase si tu ruku našel sám a zase se zahryznul, když to ud?lal po n?kolikátý tak sem ho šoupla do klece, jenomže to nebral jako trest (p?edtím býval dlouho zav?ený). jenom koukl jestli je fakt zav?enej, oto?il se a šel spát...
ješt? sem zkoušela po kousnutí chytit za kuži za krkem a jemn? cvrnknout do nosu a dát mu znovu ?uchnout k ruce, to ho doslova nasralo a okamžit? po ruce ch?apl. opakovala sem to hodn?krát a on pokaždý p?idal na síle a jak držel tak k?u?el nebo n?co takovýho podobnýho...
našt?stí tohle neprovádí každej den, ale i tak to sta?í.
jinak je mazlik, s kirou chrápou v houpa?ce a všechno je v poho. akorát tak poslední týden za?al chodit t?sn? p?ed záchod. s tím už si taky nevím rady a budu moc ráda za jakoukoliv Vaši pomoc.
d?kuji, že jste vydrželi až do konce mýho románu =o)

k+velká+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:11.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:15
u nás to d?lal Filip,dostal se k nám jako 8m?sí?ní ?íjnej puberták,p?i kousnutí vydával zvuky podobný vr?ení s knu?ením.kousnul vždycky ne?ekan?,t?eba usínal na ruce a pak se zakous.u nás pomohlo když jsem ho sundala a kousla ho taky.ze za?átku ho to spíš vyprovokovalo se bránit,ale asi po m?síci pochopil...zavírání taky nepomohlo a ignorace taky ne,to se zakous t?eba i do nohy.cvrnkání jsem neskoušela.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:37
Jo to znám.Mám dva kluky.Starší Perun to nikdy ned?lal a mladší Horácio (3,5m?síce)tak jednou za týden kousne p?esn? mezi palec a ukazovák.Zakousne se,siln? stiskne a nechce pustit.Vždy mi na n?j zabere zatahání za k?ži nebo pohlavek a hlavn? mu nadám-pustí,naštve se a nevšímá si m? a hraje si na uraženýho.Po chvíli ho vezmu do náru?e,pohladím ho a on m? olízne a je vše v po?ádku.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:42
no tak tohle sem taky testovala...fredin se naštve ješt? víc a tyky podle toho víc stiskne...=o/
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:44
M?j starší p?ísp?vek

Re: pomoooc
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-21, 16:07

...
N?kde jsem to už psala, u nás od kousání pomohlo, když jsem je chytila za tlami?ku a podržela. Nebolelo je to, ale asi je štvalo, že jsou takto uv?zn?ní, takže si další kousání rozmysleli. Když kousli opakovan?, podržela jsem je déle a déle. Myslím, že je to jedna z v?cí, které fretky d?sn? štve, když je n?kdo proti jejich v?li drží a ony se nem?žou hýbat.
Jenže to chce "šikovný úchop" a nebát se kousnutí.
Avatar
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:51
já mám s nalezencema kousavejma tu zkušenost,že tresty na n? neplatí. Upln? jinej p?ístup než k výchov? mládat se nám ?ímdál víc osv?d?uje.

Rozhodn? netrestat, jen dát najevo že je mi to jedno, a že se nebojim. Sice to chvili trvá, ale zatim každej kousavec toho nechal po tom co zjistil že kousáním nic nedosáhne a že nemá navrh.
To že je zav?ený po kousnutí mu vadí, i když to na n?m není vid?t, to jediné bych dodržovala, ale jinak si toho nevšímáme , jako by ke kousnutí nedošlo. Jen nedat najevo strach, že kousne. Jakmile pozná,že se ho nikdo nebojí, p?estane. Alespon u nás to tak vždy dopadlo, a u Pavlíny se to s Alfredem taky osv?d?ilo. A to je n?jakej brzdi? o kosti.

k+velká+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:13.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:53
d?kuji všem za rady,držení za tlami?ku m?lo stejný ú?inek jako to ostatní.
asi si za?nu na ruce sypat pep? nebo chilli =oP
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-01-02, 13:55
bóža:jen co se mi spraví díra na ruce to zkusím =oD ,tohle m? nenapadlo,d?kuji
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-02, 14:00
Jojo ruce zahojit a zpátky do areny :o)) sice to sebou nese zjizvený ruce,to my tu s mužem doložíme na požádání,ale nese to kýžené výsledky.Co by ?lov?k neob?toval,žejo,dyk máme ruce každej dv?,tak st?ídat ... :o)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-02, 14:02
Naše mladší dcera má drsnou metodu, která platila na Ferdu a platí i na Brutíka. To je sice kli?as, ale taky má úlety, kdy všechny nadšen? loví a chce je zakusovat.
Jakmile jde fre?ák po dcerce, ona to prost? oto?í a jde po fre?ákovi.Když ji fre?ák hryzne - bafne ho, násilím mu otvírá papulu a cpe mu prsty mezi zuby. Kolikrát Brutíka vyložen? vysvobozuji.
Tahle metoda platila i na rvá?e a kousavce Ferdu a bylo legra?ní ho vid?t, jak vyd?šen? prchá, tlami?ku pevn? stisklou, aby mu tam Eva nemohla nacpat ruce.
Samoz?ejm? po n?jaké dob? klidu fre?ák neodolá a do Evi?ky si cvi?n? hryzne.Pak ho vidím cválat s vyvalenýma o?ima, pusu pevn? semknutou a vím, že je na n?jakou dobu po kousání.
A je fakt ( i když je Brutík báje?ný mazel), že sem tam n?jaký štípanec od Brutíka p?iletí a ten má z toho legraci.
Jen naše nejmladší dít? je tak?ka bez štípanc?.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-02, 14:05
Culi,
možná když nekouše ze strachu, kouše ze zábavy. Jak píše bóža - hlavn? se nebát, ukázat mu, že kousnutí žádnou zábavu neznamená, že si s ním nebudeš hrát, že prost? p?jde do klece.

Klidn? na n?j i mluv. I když fretky p?esn? slov?m nerozumí (tedy jednoslovným p?íkaz?m asi ano), ale dokonale se orientují v tónu hlasu.
?asto svým fretkám ?íkám: Ty lumpe! a ubezpe?uji t?, že naprosto p?esn? poznají, kdy je jenom škádlím a kdy supím vzteky. :o)))

vých+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:23.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Elinka (IP)
Datum: 2007-01-02, 17:21
Ahoj, u nás pomáhá p?esn? to co ?íkala Mirim. Ud?lat n?co, co mu vadí. Nap?. Chytnout ho a držet u zem?. Jeho to štve a zárove? nebolí. Za k?ži ho netahám, protože to u nás nemá smysl. Je pak ješt? agresivn?jší. Ale jak tu ?íkáte, na každou fre?uli platí n?co jiného.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-03, 08:30
Tak pro zm?nu n?co pozitivního :o)
Když jsem v?era dávala Meggie pusu na b?íško, zakousla se mi do ví?ka. V první chvíli jsem myslela, že mám prokouslé oko. Držela a nepoušt?la. Lehce jsem ji vypá?ila tlami?ku, nazloben? se zeptala, pro? m? kousla, a hodila ji do deky. To ona ráda, když se ji hází do deky, pe?iny, polštá?? na gau?i. A taky že se naježila, hopsala jak antilopa a radostn? kvokala. Rychle se odb?hla poprat s Rupíkem.
No a p?edstavte si, že mi netekla krev, ani jsem tam nem?la žádnou stopu po zubech. Tomu se ?íká n?žné fret?í kousnutí!
:o))))
Avatar

Aktuální stránka:3 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist