Aktuální stránka:2 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-04, 23:13
Není za?. Co se vlastn? na n?m praktikovalo? ;oD
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-04, 23:54
No zkusil jsem ho chytit za za krkem za k?ži a prudšeji zasy?et když za?al za se kousat a náznaku trhání. To docela pomohlo asi to ne?ekal dote?ka jsem si ho bral do rukou tak abymi ležel v dlaních a koukal se mi jako do o?í a ok?iknul ,ale nem?lo to žádný efekt,nebo hovzal zase sa krkem a jemn? ho prsem klepnul p?es ?umák a nebo p?es prdku jak je ko?en ocasu to mi bylo porad?no chovatelem.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-05, 00:16
Práv?, že je na každou fretku t?eba najít to, co na ní platí, proto n?kdo radí to a jiný ono, protože každý má vesm?s pravdu. ;o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-05, 10:31
K tomu kousání mne napadá - není-li to jako u ps? - pokus o domonanci ve vztahu. Ty mé mrchy se nesnažily být dominantní, jen Žofi ve vztahu k jiným fretkám, ale ne ke mn?. Jen je v tomhle vysv?tlení zádrhel v tom, že fretka není sme?kové zví?e. Že by "boj o teritorium" jako první impulz?
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 10:37
M? n?kdy p?ipadá, že prost? p?i hrách nedokáží pochopit, pro? máme tak pitom? tenkou k?ži :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-05, 14:03
N?kdo ?íkal že svou fretku taky kousnul do ?umáku,a prý se vše zlepšilo.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 14:41
Chudák fretka! Já tedy naše koušu maximáln? do zadku nebo za krk!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-05, 17:53
Ja do ucha:-) Po jednom vzteklem rafanci z me strany se pronikave Hrozincino chovani zlepsilo!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2005-10-06, 19:06
Prosím pomoc! Dneska se mi stala hnusná v?c, Sára mi roztrhala prst!
V?era jí nebylo dob?e, zvracela, tak jsme byli u doktora, dostala 2 injekce a hladovku. Dnes jsem jí po malých dávkách m?la dávat jídlo, tak jsem tak u?inila. Ale když jsem jí dávala t?etí dávku, ješt? jsem ani po?ádn? nestr?ila ruku do klece a ona po ní vystartovala. Se sy?ením a "vr?ením" se mi surov? zakousla do prstu a trhala.

Nemohla jsem se ani pohnout aby nervala víc a sundat ji z toho prstu jsem se taky bála, aby se nezahryzla ješt? do druhé ruky. Když kone?n? povolila, lila ze m? krev jako z vola a skon?ila jsem na chirurgii a infek?ním (bo ješt? nemá o?kovanou vzteklinu).

Nevím co mám d?lat a bojím se k ní p?iblížit. stalo se vám n?kdy n?co podobnýho? M?žete mi poradit co s ní?

k+náh+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:13.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-06, 19:12
Dannis ona te pokousala protoze citila jidlo - nesmis se ji ted zacit bat!! Pozor - nemela bys (predpokladam ze je to mlade) strkat ji ruce od jidla k cumaku - je jasne ze se s tebou o to "jidlo" co ji chces vzit bude rvat!
Flo jako mala mi prokousla prst skrz nehet - mela sem ruce od jater a kamarad mi ji strcil do rukou :(
Na to pozor - neznamena ze je zla divoka a pod - jen nerozlisi jidlo a ruku kdyz tak voni...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2005-10-06, 19:25
to máš pravdu...asi cítila jídlo...ale stejn? mi nejde do hlavy pro? byla tak strašn? surová :o// jinak kouše i normáln?, ale to je v pohod?, sice si vybírá místa s nejjemn?jší k?ží a n?kdy umí i stisknout, ale tohle nebylo normální :o// Takže myslíš, že když už neud?lám stejnou chybu a nebudu jí von?t jídlem, že by se to nem?lo opakovat? A potom krmení z ruky teda nep?ipadá v úvahu, co?
:o(
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-06, 19:38
No ono ji musis to krmeni z ruky naucit. Mlade to rozeznat neumi. Silver je taky surovej pokud si brani jidlo - a ona si branila tvou ruku, protoze mela hlad a nechtela o to jidlo prijit..
Takze zadne ruce od masa a pod :o)
Tohle vi i moje mami - ma na prstu ctyri jizvy od Xavy ;o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-06, 19:38
Ale ano, krmit z ruky ano, ALE NE HLADOVOU fretku. ;o) Ne nemuselo by se to opakovat. Také si myslím, že byla prost? hladová a tak z toho také nep?í?etná. Já si Frodovi taky nedovolika strkat ruce do klece, když byl hladový a doma teprve první den. jejda, ten byl jak pira?a. ;o)

Pro v?ni jídla mojí mamku kousla i želva, jen proto, že zrovna d?lala se zeleninou a m?la ruce od mrkve. tu mrkev ji nabízela, jenže želvi?ka se spletla a rafla do prstu místo do mrkve. ;o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: V?ra Hasmanová (IP)
Datum: 2005-10-06, 23:22
Tak, jak vás tak poslouchám, já mám doma lva.
Je nám akorát p?t m?síc? a nevím si rady tém?? s ni?ím .Veškeré zkušenosti s první fredkou mi jsou kni?emu.Byla úpln? jiná.Zlobí , sy?í ale tém?? po?ád , krmit z ruky si taky nep?eje(p?esto že p?ed tím to vyžadovala), protože bych p?išla o prsty, kadí kde chce jen ne v záchodku a se žrádlem je také po?ád nespokojená.Když ji t?eba hubuji,Zak?i?ím , plesknu ) tak si to v tu chvíi uv?domuje ,ale za chvíly je to na novo.Já jenom doufám, že ji to p?ejde, jinak bych se roz?ilovala s ní víc než za posledních 18 let s d?tma.Upozor?uji, že si s ní hrajeme.Vyžití má také dost.Chodíme ven, tam je tedy úžasná.Ale
všichni máme tak dvakrát do týdne prokousnutý prst.S pozdravem a p?áním všem hodn? trp?livosti.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-06, 23:40
5 m?síc?? vybíravost? náhlá zm?na na smra?ocha, který jako by zapom?l, že je n?jaké wc? zkoušeka odolnosti pána v ohlodávání? ;o) = KlASICKÁ PUBERTA :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-10-06, 23:53
Pozor na hladovou fretku ta jak cíí žrádlo tak alespo? Honzík je nep?í?etnej kouše, sy?í, škrábe a když je venku tak by nejrad?ji prolezl m?ížemy ze strany než najde vchod do klece.V?era jsem mu dal pamlsek ale držel jsem ho vruce to byl cirkus co prová?l než jsem ho pustil na zem a pak jak lital pocelém pokoji než si zalezl do koutku pod knihovnu a jinak zruky nemám problém mudát n?co k papání.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Josef dne 06.10. v 23:54.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-10-07, 11:21
Kdyz meli ted nasi hladovku, protoze meli ten prujem, tak se Charlie choval uplne nepricetne, kdyz ucitil odpadkovy kos, ktery jsme chteli vynest. Okamzite se k nemu rozebehl, hupsl do sacku s bordelem, a kdyz ho chtel panecek vytahnout, tak zacal priserne pistet, jako kdybychom ho vrazdili a paneckovi prokousl prst. Nikdy nic takoveho neudelal, je to nejvetsi zlaticko a mazel. Hlavne se ji danniss nesmis ted zacit bat. Ber to jako jejich reseni krizove situace :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-10-12, 05:06
daniss: Kraken, když m?l dlouhodob?jší st?evní problémy a kv?li tomu byl nucen baštit cca m?síc pouze va?ené ku?e, mi ud?lal n?co podobného.

Krájela jsem syrové ku?ecí maso. On cítil jeho v?ni, tak neš?astn? slintal a asistoval na zemi u linky. Ne že by nedostával nažrat, naopak, 3x denn? m?l va?ené ku?e s rýží ale syrové je prost? syrové... Igeli?ák od toho masa jsem hodila do koše. Kraken se okamžit? vymrštil a sko?il do koše za igeli?ákem s v?ní ku?ete.
Vyd?sila jsem se, že dietou ztrápený tcho? za?ne požírat vonící sá?ek (což se opravdu chystal ud?lat) a ucpe si jím st?evo. Sko?ila jsem tedy po koši, vytáhla sá?ek a na n?m, za zuby visícího Krakena, který se svého pokladu v žádném p?ípad? nehodlal vzdát a to ani v p?ípad?, kdy visel na igeli?áku n?kolik dlouhých vte?in ve vzduchu.
Zkrátka, držel se jak buldok. Cht?la jsem mu sá?ek vzít ale v tom mžiku se Kraken zakousnul do mn? a zu?iv? kousal, jak smysl? zbavený. Krev ze mne st?íkala a byla jsem v šoku, kde se v našem mazlíkovi vzalo tolik zu?ivosti!

V tu chvíli jsem si myslela, že takovou záke?nou a zu?ivou šelmu si už v život? nedokážu pohladit. Ale dokázala, ješt? ten den :o)) Ono je totiž velice d?ležité p?ekonat ten strach co nejd?íve!
Te?, stejn? jako p?edtím, si bere Kraken syrové maso z ruky nadmíru opatrn?, prst? pání?k? se bu? v?bec nedotkne a nebo je jen nadmíru opatrn? olízne. A koš od té doby nemáme na zemi... ;o)



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 10:42.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-12, 15:04
Úplná bajka i s ponau?ením na konci.... Takovéhle p?íb?hy miluju, protože je na nich vid?t, jak r?zným tónem a slovy se dá popsat vzpomínka na akt prohryzání prst? ;o) P?itom ta kuchy? musela následn? vypadat jak jatka po porážce....

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-12, 16:51
Vendula R: Ty bláho to je skoro hororovej p?íb?h.
Nám se nic takovýho ješt? zatím nestalo. Mates nemusel držet dietu a v?ci,který mu beru tak sice dost neochotn? ale dá:-/
Má m? zkusit hryznout,asi ví, že ho tafnu t?ikrát tolik:-) U nás je tcho? vychovávanej oko za oko,zub za zub,ale nemusíme to n?jak používat. Našt?stí.
Ale kámoška má fre?áka,kterej se s d?snou nenávistí zakousne i do ni. To je doslova krvela?ná obluda. Když to zkusil na m? tak jsem ho chytla za ?umák-ten se nestihal divit. po t?ech takovýhlech návšt?vách si to ke m? takhle surov? už nedovolí.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-11-04, 23:11
Zdravím tak jak jde odnau?ování kousání? No unás je to tak 50 na 50 už m? po?ádn? nekousnul 14dní,ale za to po?ád na m? sy?í potvora.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-11-07, 09:13
Takže p?átelé-d?kuji za úžasné otázky-odpov?di :o)Tolik mi ti vaši kousalové p?ipomínají naší Carol.Ta taky neustále zkouší co m?že a vždycky když to nejmí?,co nejmí?-když to v?bec ne?ekám:ona je takovej hebou?kej králí?ek a ?as od ?asu a p?i mazlení najednou ud?lá sss a kous.Máme doma 3 fretky,všechny mají stejnou výchovu,ale ona je o?íšek.Ale zase se mi zdá,že se ty intervaly kousání prodlužují.Doufám,že až bude jednou maminkou,tak nás nesežere.To by bylo strašný kdybych se nesm?la p?iblížit k mimísk?m.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-22, 16:34
kamarád má sest?i?ku mojí Mii, má jí od minulé ned?le(13.8.) já Miu od 11.8.
Mia je hodná,když chce mazlí se a kouše, tak n?jak normáln?, ani jednou do krve.. kousla tak že to bolelo max 6x za tu dobu co jí mám..

ale ta kamarádova (Mikeška) je zlá od té doby co si jí p?inesli. prý stále kouše, je naježená a smrdí. je dost agresivní, nenechá se pohladit a stále lítá jako blázen a úto?í na lidi ve svém okolí.. kouše a škrábe do krve, je jí 9 týdn?, takže puberta nehrozí..
neví co s ní.. ke kleci p?ý 1x vb?hl pes, staford ale nic jí neud?lal a prý taková bylo od té doby co si jí p?inesli.. také jí 3x denn? maso (docela dost masa) a granule v?bec nechce, vyhazuje je z misky a sem tam n?kdy sní n?jakou rozmo?enou ale normální nerozmo?ené v?bec nechce..
klec má ze sk?ín? a fretka je na chotb?, pr?van tam neni .myslela jsme že to m?že být tí že neni u n?j v pokoji ale kamarádky segra (už jsem se o ní zminovala v jiném vlákn?) má fre?uli v králíkarn?, má tam velký prostor, je to p?izp?sobené a ta je jak mílius, fakt hodná..
v?era se kamarád byl podívat na Miu a je fakt že mu po rukou šla abnormáln? moc a taky ho kousla, ale je to t?eba tím že z n?j mohla cítit bud strach nebo její sestru..

zkuste mi poradit ?ím to je a co s tím.. jo a zkoušeli jí tahat za k?ži,t?ást s ní, zavírat do klece ale po všem tomhle byla ješt? agresivn?jší..
jak to že Mia je hodná a její sestra takhle zlobí?

k+mlád?+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:19.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 16:46
p?ipadne mi, že je d?sn? vyd?šená, možná víc než by se hodilo...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 16:48
P?esn?,takto se chová vystresovaná fretka.M?že mít hlad,bát se,a všechno dohromady.Cht?lo by to ji uklidnit,dát víc jídla,nastavit pravidelnej režim,a odm?novat a najít si k ní cestu.Hodn? trp?livosti je pot?eba,n?co je v tom jejím živ?te?ku špatn?.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:03
Hele a neud?lal jí n?kdo n?co? Nemaj malý dít?? Jak ji vezli domu? Bóža má pravdu.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:10
hlad na 100% nemá..sežere naškrábanou flákotu masa za den..je prej mnohem v?dtší než Mia.jinak malý dít? se na ní bylo podívat cht?lo si jí pohladit a ona mu prokousla ruku takže myslim že na fretku už se podívat nep?jde..jinak jí mohl vyd?sit ten pes ale nic jí neud?lal,ona byla v kleci a on u klece..nevím jestli št?kal ale asi jo..taky si myslim že jí n?co musí hrozn? štvát ale nevim co..a je mi divný že i Mia šla po tom kámošovi,tak jako ješt? po nikom,nevim co z n?j m?žou cítit..a po jeho p?ítelkyni tolik nešla..tak nevim..nevezl jí v ni?em,má jí od soused?,takže ji nejspíš jen p?enesl..ale opravdu by m? zajímalo pro? je tak agresivní..nenechá na sobe skoro v?bec sáhnout..ted jí dali k p?vodním majitel?m,prej zaúto?ila i na vlastní mámu ale ta si jí srovnala,takže je o n?co klidn?jší a už tolik nekouše,ale ty p?vodní majitele.nevím co se jí mohlo stát..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:14
nechci nikoho urazit nebo tak, ale nedá mi to, musim to ?íct - p?ipadá mi jako by jí n?kdo ubližoval (nechci použít slovo týral)... nevim možná to tak p?ipadne jenom m?, jsou tu zkušen?jší tak t?eba se ozvou oni
tohle je jenom m?j pocit, nedokážu ho potla?it...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:17
Je jasny, ze se tam stal neco, co se stat nemelo. Nemyslim si, ze by ji pes tolik vydesil. Asi ji opravdu nekdo trapil. Staci, ze by ji v tomto stavu pleskl za kousnuti, zarval na ni. Takovymu miminku staci ke strachu malo..
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 17:17
Každopádn? se jí muselo n?co špatnýho stát,jestliže d?íve neuto?ila a po p?enesení jo,tak je n?co špatn? v tom novém míst?.

Aktuální stránka:2 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist