Aktuální stránka:12 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:50
ŽoFiRo, to máš fajn. Naší Vanilce vyoperovali s d?lohou a vaje?níky i smysl pro humor. Denodenn? ji provokuji ke hrám a nic. Bu? u toho uražen? sy?í nebo sebou nechá vlá?et jako s hadrem. :o/ Ale mazlit se nechá naprosto úžasn?, d?ív to pro ni byla naprostá ztráta ?asu.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:54
Mirim,tak taková byla Žofka 2roky,do doby,než jem jí nechala vykastrovat.prost? jen chodila a ?muchala,když m?la náladu,tak t?eba posko?ila a couvla,ale jak jsem se k ní ohla,hned jí to p?ešlo a zas šla n?kam šmejdit...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: LuciB (IP)
Datum: 2007-08-01, 15:54
no tak to jsem zvedava co to udela s tou moji potvurkou..ta byla i hrava i mazliva..ani jedno nejak extreme neprehanela ale byla s ni sranda a rada e po me valela a delala si ze me postel..:-)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-16, 07:37
Ahojky, nenapadlo by m?, že tady budu taky psát, ale i p?esto, že máme s fretkama p?t let zkušeností, si najednou nevíme rady. Naše Feli byla vždycky ?íslo, ale co z ní je minulej tejden..... roztrhla mi ruku - p?edesílám ned?lala jsem žádné prudké pohyby a nemá ani falešku, ani není v pubert?... A kdykoliv ji pustím aby tu s Orinem b?hali, vystartuje mi po nohou jen tak ze cviku. A nekousne jen tak jako "hele ty velká po? si s náma taky hrát," ale nenápadn?, ze zálohy, a bolestiv?. když ji chci vzít z klece, tak už je p?edem "nastartovaná" - ve finále ji vždy vezmu ale chce to akrobacii aby nestihla rafnout. Vrcholem byl v?erejšek, kdy jsem ji m?la na ruce poté, co m? rafla do nohy (i p?es ponožky do krve) a ona se m? snažila kousnout do té ruky.

Co s touhle pira?ou?

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-16, 09:19
žárlí?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-16, 09:44
boženko, šmarja myslíš že to je žárlivost? tak tos m? dostala..... no dobrý zkusíme to n?jak, ale ona se fakt ohání i když ji chceš mazlit, to p?edtím ned?lala..... Ty máš asi recht.... Zkusíme a budu informovat.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-16, 09:54
Taky bych tipovala žárlivost. N?které fretky takhle reagují, jiné se litují - jako náš Rupík po p?íchodu Damiána.
Snažím se mu dávat ?asto najevo, že je po?ád m?j malý myšá?ek. Poslední dobou mám ale pocit, že toho ten holomek zneužívá. :oD
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-16, 09:57
tak to jste m?, holky, teda dostaly. Tak ona je naše pira?a žárlivka.... Napadlo m? leccos, ale "voby?ejnská žárlivost" ne..... No, mám se ješt? co u?it :-)

Orin tu práv? lítá jak magor a válí sudy. Dostal totiž kšírky a má z nich amok


Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ferda a Bertík dne 16.08. v 10:00.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:01
u nás se projevuje žárlivost taky.. jakmile chovám jinou fretku než paige, tak ta p?íjde ke m? a za?ne m? tahat a kousat do nohy a p?itom sy?í ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:07
Když já chovám v náru?í fretku, p?ijdou to ostatní 3 zkontrolovat, protože m? podezírají, že jednomu z nich dávám dobr?tku a ostatním ne. :oP
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:09
Hm takže mám doma žárlivou pira?u. No pot?š košt? :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:22
FaB - to je jen o zvyku ;) ... já už si z ní d?lám jen perdel, že je to moje v??n? nespokojená, žárlivá fretka ;D...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:25
Zjistila jsem, že když na m? Vanilka sy?í (aniž bych jí cokoli ud?lala), tak že si vlastn? p?išla jen post?žovat, co jí zase provedl Damián. :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:26
aha.... a když m? rafne aniž bych jí cokoli ud?lala, tak mi názorn? p?evádí co jí ud?lal Orin, chápu :-D

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-16, 10:30
Ty jsi ta, co Orina p?ivedla, takže je spravedlivé, když trpíš stejn? jako Feli. :o)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-18, 10:59
?lov?k se u?í po?ád. V?era, po kláfání s Rynn, mi došlo - na ukon?ení ?íje jsme s Feli byli 19/6. Takže nám ?udla "porodila". Proto je z ní hryzoš.... Pogratulovala jsem jí k porodu p?tim?sí?ního mlád?te, které váží 1445 gr :-) a ona m? na potvrzení tohoto cht?la zase hryznout :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 11:59
Tak k tý žárlivosti: v?era jsem sed?la u otev?ený klece, kde si hrála malá (už je u nás skoro 6 týdn?), a Míša, kterej to nese docela t?žce - i když je to samec - p?išel, vysko?il mi na koleno, pak vylezl na krk, hlavu na levý rameno, zadek na pravý, paci?ky p?kn? zaryl aby nespad a koukal jak jí ?ufám, nebo spíš jak jí provokuju a hraju si s ní ;-)) Tragéd jeden. A to i p?es to, že se mu fakt v?nuju, protože je po?ád naprud?nej a puší na ní a i po t?ch 6 tejdnech jí dává hroznej kotel jak první den...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:11
v.lejskova: Nejnov?jší p?ír?stek mám doma 8 týdn?... cho?i, který jsou doma rok, si s nim hrajou, Meggie ho adoptovala, Rocky se s nim rád pere... ale i tak furt Rocky hází uk?ivd?nej pohled, když se na n?j jenom podívám. P?itom mu nápadn? nadržuju :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:23
Rynn: tak to by byla pohoda, jenom uk?ivd?ný pohledy, ale Míša jí dává zabrat tak že se ob?as pokákne! Ale ona za 5 minut jde a hledá ho, no, blbka. Mám první spole?né foto, když papají pasti?ku, tak si i olizujou ?umá?ky a jsou sladký.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:24
Romeo má zas od Rockyho strupy na zádech... oni se maj rádi, což o to, ale Rocky prost? neodhaduje sílu stisku (nebo spíš nechce odhadovat....)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:30
No oni taky všichni t?i ob?as i sp?j spolu a vypadá to že se maj rádi, jsou propletený jak hadi a pak se vzbud?j, za?nou jemn? kvokat, pak se to stup?uje, p?e?vávaj se a pak se za?nou p?etahovat o houpa?ku a je po idilce ;-) Strupy našt?stí nemá nikdo, i když se divim. Míša jí t?eba tahne po celym pokoji, a dnes ráno s ní vysko?il na k?eslo. Ale vždycky pak kouknu a je jenom oslintaná a smradlavá.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:33
v.lejskova: Tak to u nás to bylo tak, že první týden "sodila" Feli Orina, stylem "já tu jsem doma, ty tu seš navíc", a Orin se dá ?íct bál, ale osm?loval se, a když Feli spala, tak se k ní tulil. Takže dobrý. A te?, když ho máme doma vlastn? druhej tejden, tak už vystrkuje r?žky i on, a provokuje Feli. Dokonce z toho má i stroupek na fifá?ku :-)

Ale má sm?lu, neb Feli porodila :-D a on je p?ece mlád?, tak si ho musí vychovávat :-)


Hezky si spolu hrajou, i když ob?as i pišt?j a pušej, ale myslím že je otázka ?asu kdy budou nerozlu?ná dvojka.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:35
no sekne jim to spolu!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:45
Já vám všem fakt závidim ty krátký lh?ty. Já jsem je po týdnu ješt? nemohla nechat spát v jedný kleci. Te? už i p?es ?ev a puch žijou spole?n?, kone?n?. ;-)
A k tématu: Jak odnau?it malou mrchu kousat když jí chci p?idat žrádlo do misky, nebo ho jenom promíchat atd. Tady se všude radí krmit z ruky a tak, a já než jsem se sta?ila ?ídit radama, tak p?estala kousat sama ;-) našt?stí. Když mi totiž ukazovala, že to je její misti?ka, tak jsem byla na infarkt. Nemohla jsem jí za živýho boha vyndat z mýho prost?ední?ku. Ale bylo to asi jenom pár dní po tom, co jsem jí p?ivezla ze zverá?e...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-18, 12:56
v.lejskova, Blahop?eji k úsp?chu ve výchov?, to co popisuješ je vzorový p?íklad pro nová?ky :-))) sta?í se nevzdávat. Freti?ka ze zverimexu si brání misku s jídlem možná proto že jí tam dávali jíst málo a mn?la chudák porád hlad. Když zjistí, že jídla je dost...naco by se obt?žovala kousáním.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 13:13
Johana: ;-)) a nebo je tak umírn?ná proto, že už ví, jaký to je, když se do ní n?kdo zakousne a nechce pustit!
Ne, ur?it? je to tim zverimexem, m?li málo a v malý misce, a byli tam 2 sami?ky a 2 samci. Byla jsem tam asi 3x za ten den a všichni se jich báli a pochybuju, že jim to tam dopl?ovali. I když nechci k?ivdit. A obdivn? na m? koukali, když jsem si je všechny chovala a ?ikali: pozor, ten kouše a ta taky... Nekousl m? ani jeden. Hysterický prodava?ky. Já kdybych mohla d?lat ve zverá?i, tak jsem št?stím bez sebe!
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-18, 13:47
Ono neni o co stát, d?lat ve zverimexu... ty tam nem?žeš nic, pokud ti to nedovolí vedoucí :-/
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-18, 14:05
no to je asi taky fakt... :-(
Tak p?eju hezkej víkend, odcházim z práce, a doma nemám net, tak at se Rockýsek douzdraví, jestli se nepletu a nikdo další neonemocní ;-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-18, 14:06
Díky a užij si víkend/volno :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lilis (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:15
Ahoj. Pro?etla jsem diskuzi. Ale stejn? se radši ešt? optám.
P?ed pár dny mi p?ivezli fretku a milá fretka šílen? kouše. Pokaždé když na ni chci sáhnout mám ji okamžit? zakouslou na ruce. A nekouše málo. Kouše dost hluboko a nechce pustit. Zkouším vše možné, zav?ít do klece, zat?epat, zasy?et, vyhubovat, plesknout novinama, lehce p?es zadek nebo p?es ?umák a zatim mám pocit, že ze m? má akorát pr?u, pá? hned de znowa.
Takže už mám ruce a nohy do krve. Chjo.
Je to moje první fretka. Jsou jí 4 m?síce a vypadá to, že se s ní nikdo moc nemazlil.
Pora?te prosím jak na ní. Je mi jí líto. P?íp.pokud by m?l n?kdo zkušený zájem v?nuji jí. Nevím jestli zvládnu ji ocho?it. Hlavn? chci aby se m?la výborn?. Všem moc díky za rady:-)

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:01.

Aktuální stránka:12 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist