Aktuální stránka:13 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:19
Tak to p?ekop?im sem:
Lilis,možná je ješt? jen vystresovaná ze "stráty" p?vodního majitele.Loni jsem si takhle brala cca 8m?sí?ního samce,kterej kousnul jen se k n?mu n?kdo p?íblížil.Když už byl unavenej,nechal se vzít do ruky,ale po chvíli mu t došlo a zase se z ni?eho nic zakous a trhal.Pozd?ji,kdy už si na nás tak trochu zvyk a malinko se zklidnil,nám pomohlo za kousnutí ho kousnout do k?že za krkem.Chytla jsem ho,pokud byl zakouslej,tak jsem mu otev?ela tlamu,chytla hlavu,kousla a pustila,ale pozor na obli?ej!

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:22
Lilis: fretulka prochází svojí pubertou je to asi holka nebo kluk?
Jestli je to kluk mají hodn? bou?livou pubertu.
Holka ani tak ne.
Jestli nepomahá nic tak jak t? kousne kousní ji taky aby v?d?la ,že to umíš taky. Takhle jsme svoje fretulky odnau?ila být agresivní a ted mám jen pusinky.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:23
Lilis nevzdávej to,prosím,když to zvládneš,?eká t? fakt skv?lej pocit,a báje?nej vd??nej kamarád z týhle kousavky.

Jestli smím,tak to zkusím poradit,mám zkušensotí habakuk,co se kousavek tý?e.
Za prvé,jdeš na to špatn?!!Ona má pravd?podobn? již jen špatné zkušensoti,a tak uto?í,brání se a bojí se. Z toho plyne veliká ned?v?ra v lidi a tu ty musíš p?ekonat,zlomit,a uvidíš že to pujde.Co? Zkusíš to?
takže je pot?eba netrestat!!Tohle už není mimísek,tak se na to celé musí jinak.uplácet,získávat kr??ek po kr??ku d?v?ru.Je n?co co by ji chutnalo?Pasta vitaminová,nebo n?jaký ovoce mebo n?co,zjistilas už n?co takového ?Jestli jo,tak dávej a zkus u toho pohladit,nešišlej,nepoužívej slova se sykavkama,at si neyslí že sy?íš,nešeptej.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lilis (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:28
Díky všem za rady, zkusím všechno možné.Snad ji vymazlim.
Co se tý?e toho p?ivezli..v rychlosti vysv?tlim..fretu sem nasla p?es inzerat, jenze kdyz jsem zjistila,že je to p?es celou republiku,od?ekla jsem ji.Musela bych ji trápit p?es 3 hodiny ve vlaku.Ale doty?ný se fretky o?ividn? pot?ebovali zbavit a fretku mi zni?ehožnic dovezli..
Jinak frete?ka se jmenuje Lili, hol?i?ka, 4 m?síce, albín.
Nechci se vzdát tak snadno,ráda bych si ji vymazlila,jen si ?ikám, jestli tohle není t?eba pro zkušen?jšího chovatele,abych ji já n?jakým zp?sobem neublížila p?íp.ješt? víc nezkazila.Snad chápete.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:31
Lilis, tak to jo.... tv?j p?ísp?vek p?sobil zmaten? :-)

No jestli je to první fre?a tak to budeš mít náro?n?jší než kdybys už m?la zkušenosti, ale bude to stát za to :-) neboj, a Lilinka ti to vynahradí.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:33
ja bych u sami?ky teda nevolila odplatu kousnutím,jestliže se to jednou povedlo,tak to rozhodn? neplatí u všech fretek a u t?ch neocho?ených už vubec ne.

mnohem víc než tresty se ti vyplatí získat d?v?ru,uplácet a pomalu za?ít hladit a zvykat na ruce a mazlení.Hlavn? zachovávat klid,je?ení,hlasitý zvuky a povyk tomu nepomužou.je to sice delší cesta ale stojí za to,držím palce.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lilis (IP)
Datum: 2007-08-20, 12:35
Díky za rady.Snad to n?jak zvládnem.:)..doufám..zatím se m?jte krásn?.Musím na ob?d a pak zas vypustit toho draka:)a ješt? jednou díky

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 21:37
jedoduch mazlit se sni a rat si sni

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Alísek a Káka (IP)
Datum: 2007-08-24, 03:09
mno meggous uz aplespon me tolik nekouse, ale nemuzu ji odnauceni lezeni na stul mate nejaky navrh???

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-24, 05:14
Alisek: to fretku neodnaucis, mas maximalne moznost najit nejaky zpusob jak ji v tom zabranit - jako ze prisouvat zidle tesne pod stul, nebo odstranit veci ze kterych muze preskocit a pod..

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:35
Alísek: to se snad odnau?it nedá, naše fretky to maj "zakázaný" od mala a i v roce tam lezou :) je fakt, že v?tšinou sta?í ?íct "Co tam d?láš?!" a jdou dolu, ale lezou tam stejn?... takže prost? sundavat, sundavat, sundavat...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:38
No tak to u nás je lezení po stole b?žná ?innost, sundaváme ho jen p?i jídle, jinak je to ztráta ?asu. :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:39
pinina: My sundaváme vždycky, to víš, d?slednost musí bejt :D
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:44
zatarasit zp?sob lezení na st?l... :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:46
Tak u nas je to o nerv. Ja se dusledna byt snazim, zatim to teda dela jenom Tomicek, hlavne, kdyz je na stole notas:) Takze se snazim jak blazen, sundavam, rikam fuuuj, to se nesmi....no a pak prijde pritel, rikam, kde je Tomicek a on s klidem- hraje si na stole!!!:) Takze nevim,ceho touhle vychovou dosahneme:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:46
amonko: Jak mam zatarasit gauc?:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:54
Lucifina: zvol postup opa?ný: nejd?íve vychovat p?ítele... :-)))) ?ekni mu, že pár no?asú už na tohle za?valo...jaksi se neschodli s koulepí v ?aji (kávé, limonád?...) :-)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 10:57
taky nem?žem zatarasit p?ístup na stolek- z jedný strany gau?, když odsunem st?l od gau?e, dostanou se tam p?es k?esla :) na velkej st?l se chytá jenom šplhájící Meggie po židli, odsunem židli, sko?í na k?eslo, pak na židli a stejn? se tam dostane. Ale to málokdy, nebaví jí to už pak tolik :)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 11:48
lucifina - pokud máš velký pokoj, dát pry? stolek od gau?e :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-24, 11:55
no holky a co to vzít z druhé strany,prost? se smí?it s tím že ty fretule jsou i na stole a podle toho ten stul mít v?tšinou prázdný.U nás fretule vylezou na židli,st?l,kamkoli,tak s tím po?ítám.Odnau?it to nejde,pá? jsou tak zv?davý,že tam polezou i kdyby jste se stav?ly na hlavinky :o))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 11:58
bóža, tak p?esn? takto to skon?ilo u nás :-))) Na konferen?ní stolek se p?estalo pokládat cokoli "rizikové" a p?enechal se fre?ákovi. A od kdy se mu p?estalo zakazovat tam chodit...ejhle, fre?ák stratil o stolek celkem zájem, takže te? si tam múžu ob?as položit i kafe :-)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 11:59
Proto se odnau?it nesnažíme, jenom je sundáváme, nebo napomenem a fretky jsou hned dole :))

Kafe? Johanko, jsi odvážná :))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 24.08. v 11:59.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-24, 12:03
ja konferák jako takovej nemám,mám takový malý stolky a velikánskej kuchy?skej stul a tam všude potkáš fretku :o))jo a ?lov?k se nau?í držet si hrnek :o))jen se nám ted ztrácí ovlada? na Tv,d?sn? se líbí Tazince a nosí si ho do syslírny,z toho mi ob?as šibe :o))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-08-24, 12:08
U nás taky b?žn? potkáváme fre?áka na kuchy?ským stole. A konferen?ní stolek - ten je pln? v jeho majetku. :o)))

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 12:18
Rynn, ano kafe...ale pod dozorem :-)))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:55
Zlatý líný Brutík. Když chce n?kam vylézt, významn? se pod doty?ným nábytkem rozcvi?uje a rozhlíží se, kdo ho vyzvedne.
Takže u nás i na konferen?ním stolku m?že ležet prakticky cokoli.
Jen to nesmí viset dol?, stahovat Brutík umí, to zas jo:o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-08-24, 17:45
My neukryjem nic a hlavn? po p?íchodu z práce se m?níme v detektivy a hledáme kam to ty 2 mrchy zaštrachaly. Míša nic nebere, neshazuje, ani nevylejvá, z?ejm? ho to nechává v klidu a radši se jen tak n?kde vyvalí a spí. Kluci jsou mírn?jší bych ?ekla. Rozhodn? nemají touhy syslit ;-)
Avatar

zase kousání:(
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:15
Máme 3-tí den fretku. Je to zlatí?ko. Má 7týdn?. Ale máme problém. P?i vyndávání z klece se mi dnes pokaždé zakousla do prstu. Mám celkem hluboké rány. Jak ji to odnau?it? Jaké je p?í?ina. Pokud je venku, krom "?ufání" p?i hraní, nekousne.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:19
a co takhle jí nechat vylést samotnou?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:23
To bohužel nejde. Má klec s vrchním otvíráním a je ješt? malá, aby vysko?ila. Ona je celkové v kleci dost agresivní.

Aktuální stránka:13 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist