Aktuální stránka:14 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:47
otevirani z vrchu pro fretku? Doporucuju novou klec s bocnim oteviranim. Ja mam treba prostornou, ktera ma otevirani z boku i ze zhora, ale fretku pokazde nechavam vylezt samotnou, navic tam chodi i na wc a zrat, takze asi tak...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:50
Pro fretku ty klece s horním otvíráním fakt nejsou nejlepší. Možná t?eba na dovolenou, jako p?epravní klec. Ale na denní užívání doma je to velmi nepraktické.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:57
Ona to vlastn? není taková ta klec, která se dá koupit. Ale vyrobená. Prostorná a uzp?sobená, aby m?la fretka co nejv?tší konfort. Jen to otvírání jsme nedo?ešili. Ale dosp?lá z ní bez problém? vysko?í sama. Myslíš, že se bojí mé ruky? Ale venku ji také "chytám" zvrchu

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 19:08
ivinko, ona se nejspíš nebojí ruky, je jen malá a jinak jak zubama si hrát nedovede a možná taky na ruku neni zvyklá... zatim ji nikdo nenau?il, že musí kontrolovat stisk, to jí musíš nau?it ty :-)
Když je ta klec d?laná, nejde to otvírání p?ed?lat na p?ední dví?ka? Nemáš fotku ty klece?
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 19:18
Tím to není. Pokud si hrajeme venku, tak stisk je minimální. Jen v kleci je agresivní. Nechce si hrát. Zakousne se a drží. Ud?lat jen bo?ní vlez by asi šlo, to je dobrý nápad.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 19:22
ivinko, tak p?ed?lejte tu klec a myslím že by to mohlo pomoct....aby si jí z klece nemusela vytahovat, ale mohla vylézt a vlézt sama, když chce ona. Múj fre?ák to má odmali?ka taky tak za?ízené....a nikdy sem ho z klece nevyndavala, pokud on se z ní neptal ven.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-17, 19:47
Taky by to mohlo být tím, že si t? chce nast?hovat do klece k sob?, nebo teda ruku, je to ur?it? fajn hra?ka. A když je ta hra?ka blízko k dome?ku, tak to zkouší využít :-), m? malí kluci d?lají n?co podobného, chytnou m? ob?as za ruku a táhnou do pa?ezu v kleci, venku m? nikam netahají, to se se mnou honí a perou a tak. Ale m?že to být i n??ím jiným, dost možná se jí nelíbí to vyndavání jako takové a na to by pomohla ta jiná dví?ka.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 19:54
Nebo a? si zkusím, jaké je to v kleci:o))))... No uvidíme. Zkusíme ten vlez a pak písnu. D?kuji za rady

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 20:06
ivinko, svého fre?áka (te? je mu 5,5 let) sem zavírala do klece od prvního dne jak sem si ho donesla. Dycky sem ho poušt?la jen když cht?l ven (tedy ale nikdy v noci) Celý život má klec rád, chodí si tam sám jíst, pít a n?kdy i spát (pokud nezvolí jiný pelech co má v byt?)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 20:43
Takto to m?la moje 1. fretka. Tato bohužel tyto práva mít nem?že. Už pro svou bezpe?nost.Mám 2 d?ti: 4 a 2 roky. Kdyby si Fredinka b?hala po byt? kdykoli se ji zachce, nedali by se ti moji raubí?i uhlídat, aby ji neublí?ili. Tím ale nemyslím, že ji z klece nepouštím. Jen o ní mám rad?ji p?ehled. Jak to bude ?asem, uvidíme

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-17, 20:47
pro Johana:

Ona chce ven z klece kdykoli je vzh?ru, v kleci se ji nelíbí. Snad se to zméní

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 20:52
ivinka, toto zcela chápu a schvaluji! Ale i tak ta bo?ní dví?ka múžou pomoct. Bo když je ?as aby fretka b?hala (d?ti sou mino), vysko?í si ven sama.
Te? máš totiž d?ti na výchovu 3 (2 své a 1 fret?í) :-)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 21:00
....další možnost je vyhradit fretce místnost kdy by mohla b?hat kdykoli, odd?lit ji t?etinovými na výšku dve?mi...jako vrátka (abys vid?la dovnit? a nemusela otevírat, p?ípadn? to mohla i p?ekro?it) a tak múžeš mít sou?asn? "pušt?né" d?ti i fretku, múžeš kontrolovat oboje.
Kamoška to takto mn?la a fungovalo to výborn?.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2009-08-17, 21:12
Potvrzuju, ze prstiky a cela ruka je velice zabavny predmet ke hrani, obzvlast, kdyz se hybe :)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-18, 14:08
Ahojky,pot?ebovala bych poradit mám 3 m?sí?ního same?ka Luckyho a hrozn? kouše do krve.Zkouším všechno ale je to furt stejné...A ješt? jsem se cht?la zeptat když kolem m? ská?e a sy?í jestli si hraje nebo jde po m? vážn? :)?Díky

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-18, 14:26
...když sy?í, tak se spíš zlobí nebo bojí
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-18, 14:29
Sy?ení znamená, že se jí to nelíbí. T?eba když jí vezmeš oblíbenou hra?ku nebo ji ok?ikneš, moje Dora na to reaguje sy?ením. Zajímavé ovšem je, že ovládá povel "pus?" a když p?edm?t pustí sama, nesy?í, ale jakmile jí ho proti její v?li chci jen tak vzít, tak sy?í jak papi?ák:))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-18, 15:41
a co mám d?lat s tím kousáním?Asi si pujdu koupit rukavice :) když ho chytnu za krk a dám mu jemn? p?ec ?umák uto?í ješt? víc...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-18, 15:43
rukavicema nic nevy?ešíš! maximáln? to, že fretka bude kousat ješt? víc a po?ád!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.08. v 15:43.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-18, 15:44
tak,že mám vydržet?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-18, 16:34
Já když svého fre?áka za cokoli proplesknu, tak ho to ješt? víc rozdovádí. Jediné co ho uklidní, je zav?ení do klece. Ale chce to výdrž a za každé kousnutí zav?ít do klece, nikdy ned?lat výjimky.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-18, 23:10
Zuzi.88:když on po m? jde furt,když je venku tak mi jde po nohách...Když je v kleci a sáhnu tam tak mi hned visí na ruce a nechce m? pustit...Ale když ho mám na ruce tak kousne málo kdy...Je to dábel

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-19, 10:40
chce si prost? hrát, no...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-19, 11:14
Alakolle: odkud ho máš? Zverimex nebo chovatel? Já ti moc neporadím, protože m?j fre?ák je hrooozn? moc vymazlený a já sem s ním nem?la nejmenší problémy, prost? sem ho pleskla nebo zav?ela do klece a on pochopil, že kousat se nemá. Teda musím ?uk ?uk...ješt? není dosp?lý že :-)
Moje první fretka je ze zveráku a kousala dost. Než sem si jí dovezla domu, myslela sem, že sem si koupila n?jakou p?íšeru. Když sem si s ní hrála, nem?la v?bec cit a kousala jak divá. Nohy sem jí v?bec nemohla ukázat. Dneska je to milá?ek, co na m? neotev?e tlamu ani p?i h?e. Chce to opravdu jen trp?livost, pevné nervy a vytrvalost. Kousne - musí do klece. Nikam nechod, bu? v okolí klece, a? ho to p?kn? štve, že nem?že ven. Nech ho tam klidn? dokud to nevypadá, že jde spát. Pak ho pus? a pokud bude kousat zas, vem ho za krkem a šoupni do klece. Pokud na tebe úto?í v kleci, s tím zkušenost nemám zatim žádnou (pouze u sami?ky ve falešce, což je n?co jiného). Trvá to dlouho, je to boj vytvralosti, kdo vydrží déle, kdo to vzdá d?ív. Takže držim palce, a? vít?z si ty!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-19, 11:33
D?kuji moc za rady Zuzi...Je od chovatele má volieru venku a žil ve sme?ce...Já to nevzdám prost? musím vyhrát!!!A o?kuješ je pro ti ?emu?Já furt nevím jestli základ nebo vše...Dík :)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-19, 11:37
fretka se o?kuje proti psince a vzteklin?, ted už není povinná ani jedno, ale já o?kuji obojí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: ivinka (IP)
Datum: 2009-08-19, 12:18
Naše fretka když si hraje, tak kvoká:o).

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-19, 12:22
Pokud žil n?kde venku a chovatel je spíš množitel než chovatel, bude to o?íšek z n?j vychovat mazlíka. Ta moje fre?ule taky pochází pravd?podobn? od množitele a tam opravdu moc lásky nem?la. Na ruce taky nebyla zvyklá. Neboj, i z takového zví?ete se dá opravdu vychovat mazlík. Chce to jen víc ?asu a vytvalosti. Navíc te? je to mlád?, které si chce hrát, pak to bude puber?ák, který bude prudit a pak najednou dosp?je a bude to zas úpln? jiné zví?e.
Na o?kování se mrkni do vlákna O?kování.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: alakolle (IP)
Datum: 2009-08-19, 14:28
A jak poznám že kvoká?To má jako radost?Doktorka mi nabízela 4 v?ci,tak že sta?í vzteklina a psinka...Všem moc d?kuji za rady!!!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-19, 15:00
No podle toho, že kvoká. Moje první fre?ule hrozn? dlouho nevydávala žádné zvuky...a já si po?ád ?ikala jak blbec, co to vlastn? tim kvokánim všichni myslí...co s tim všichni maj...jak m?že n?kdo ?ikat, že fretka kvoká jak slepice :-D A pak jednou p?i h?e za?ala fakt kvokat jak slepice :-) a já z toho byla vedle :-D moje fre?ule kvokaj p?evážn? p?i h?e a fre?ák kvoká když ho puštím z klece nebo odn?kud p?íjdu - takže kvokaj vlastn? radostí.

Aktuální stránka:14 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist