Aktuální stránka:7 z 18
Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:11
Lucifina: já mám fretky dv?. Když nejsme doma, mají opravdu dost velikou voliéru s n?kolika druhy pelíšk?, a jediné, co d?lají, že se ob?as protáhnou a jdou spát do jiného. Když jsme doma, lítají po celém byt?. Jsou tak zvyklí a evidentn? jim to nevadí. Jeden z nich by podle m? klidn? mohl být p?ed den v byt? navolno, ale ten druhý by byl schopný p?es den ten byt p?estav?t a spáchat sebevraždu n?kolika originálními zp?soby. Pokaždé vynalezne n?co jiného... krom? toho, že šplhá, tak taky úžasn? ská?e do dálky.:-) A to jsou oba fre?áci skoro stejn? velký, oba jsou to samci. Prost? každá fretka je svým zp?sobem originál, a co je bezpe?né pro jednu, nemusí být pro jinou... A stejn? je to s tím chovem - podle m? neexistuje objektivní rada, jestli v kleci nebo navolno...
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:14
Lucifina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Uz mlcim:) Kazdy mame svuj styl chovani fretecek a
> svuj nazor...ale nechapu Mirim, jakou skrin to
> mate, ze by fretulka sama nevylazla...my mame
> skrine postavene celoíu predni plochou na zemi ,
> ale zezadu je "vydut". Maja tam normalme lezla a
> schranovala si sve poklady, mela tam dost mista se
> tam valet i v pohode vylazla kdykoliv ven...ale to
> asi zalezi...


Sk?í? už je ve v??ných lovištích, rozebraná.
Bohužel to byl "solitér" nikoli vestavba, byla p?isunuta co nejblíž ke zdi, nikdy by m? nenapadlo, že se fretka vecpe do tak úzké škvíry mezi sk?íní a zdí, natož že se jí poda?í ješt? zalézt za roh... Meggie m? vyvedla z omylu.
Druhý zp?sob než rvát sk?í? co nejblíž ke zdi a vycpávat škvíry by bylo sk?í? odstavit a ud?lat kolem ní a zdi pr?chozí prostor, kudy by fretka bezpe?n? prolezla a "nezašprajcla" se. To by možná taky šlo.
Ale jak znám fretky, rychle by si vymyslely n?co jiného, ?ím by ohrožovaly sv?j život. :oP
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:14
Tamara: Budte trpeliva, chce to cas...tak zatim si ji nedavejte k obliceji, nebo vam jednou ukousne nos:) Verim, ze cas to spravi, nebo jinak bych opravdu musela verit tomu, ze vase freta je dablik:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:17
?áblik? slabé slovo!!!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:20
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> mirim,
> a tebe fretky nekousaly ani jako mlá?ata nebo
> puber?áci? nebo tím "ani nevím kdy naposled"
> myslíš te?, kdy jsou vychované a dosp?lé?


Všimla jsem si až te?.
Jako mlá?ata m? fretky okusovaly, ale dost rychle se mi je poda?ilo usm?rnit. :o) V pubert? nekousaly, ani te? nekoušou.
Meggie m? naposled kousla, když p?ed rokem a p?l dostávala injekce do zade?ku a já ji za n?j nešikovn? chytili. To mi pak doslova visela na tvá?i.
Rupík m? kousl - pár m?síc? zp?t - když jsem vytírala podlahu. Zaúto?il na hadr a odnesl to m?j prst.
Vanilka m? kousla n?kdy v zim? na procházce, kdy se m? - b?hvípro? - lekla, když jsem se k ní sklonila a cht?la vzít do ruky. Za?vala a ?afla. O dv? minuty pozd?ji mi sed?la za krkem. :o)

S fretkama blbnu každý den, strkám za nimi ruce do roury, deky, igelitové tašky...narazím rukou na zuby, jak mají otev?enou tlami?ku, ale NIKDY neskousnou. :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:24
ano, co fretka, to originál, podobn? jako ?lov?k. m?la jsem t?i samce, všechny kastrované. o ba?ovi a renovi jsem se tu už zmínila, ten t?etí byl ?a?a. ten mohl být opravdu v byt? navolno, protože se nechoval JAKO FRETKA. tedy NIKAM nelezl, NIC neshazoval, kv?tníky ho nezajímaly, byl tém?? stoprocentn? ?istotný.
ba?a s renem se bu? oba, nebo na st?ída?ku neustále snaží dostat výš nebo dál a napáchat co nejv?tší škodu... :o)))
a zejména pro rena jsou kv?tníky tak neuv??iteln? lákavý, že jsem musela všechny stojany zvýšit. pokud se do n?j dostane, nezastaví ho ani pletivo, který vždycky platilo na všechny ostatní. prost? tak poctiv? hrabe a kouše a tahá, až si ho sundá, aby mohl KONE?N? p?edvést své, tak nedocen?né, zahradnické um?ní... :o))
knížky v knihovn? (bez dví?ek) jsou naštosované tak, aby nepronikla ani myš, natož fretka - a to je zase oblíbená zábava pro ba?u-?tená?e. pokud se mu d?ív poda?ilo vlézt n?kterou skulinou dovnit?, m?la jsem co uklízet (a to m? teda fakt denn? neba :o))).
co se tý?e záchoda - ?a?a, viz. výše, na rena je taky spoleh, ale ba?a, to je takovej zmetek!!! móóóc dob?e ví, že TAM NE!!! ale just se vyse*e p?esn? na to nepovolený místo... jen když ho p?istihnu a za?vu, tak upaluje do záchoda.

prost? každej z nich je jinej... :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:28
než jsem vid?la jiné fretky, myslela jsem si, že všechny koušou, ale te? vím, že ty kousací jsou jenom vyjímky. Píšete to i vy!

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:37
tamaro,
pokud jsem tady dob?e ?etla, tak ti VŠICHNI shodn? napsali, že MLÁ?ATA KOUŠOU a že je jen na majiteli, aby ho nau?il kousat P?IM??EN? a že si s ním musí hrát (po krmení) a v?novat mu dostatek ?asu.

dosp?lá fretka nekouše, pokud je DOB?E VYCHOVANÁ A SOCIALIZOVANÁ, tedy na lidi a lidskou ruku zvyklá. jsou, samoz?ejm?, výjimky, t?eba když je fretka nemocná, tak je kousav?jší - ale to se zase dá pochopit, protože jí n?co bolí, tak kouše.
nebo je tam n?jakej jinej problém, ale to mluvíme o DOSP?LÝCH fretkách, nikoli o MLÁ?ATECH.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 15:38
tamaro,
vidím to tak, že n?kdo z vaší rodiny se bude muset ob?tovat, obrnit se trp?livostí a hlavn? ODVAHOU, nechat se fretkou ohlodávat a hlavn? vychovávat a usm?r?ovat její zoubky.
Loni jsem vychovávala 3 mlá?ata v tomhle v?ku, každý z nich byl jiný, jejich kousnutí m?lo jinou sílu, ruce jsem m?la samou te?ku...:o)
Jinak než že fretce ukážete prakticky, co smí a co už ne, se to asi ud?lat nedá.
Jestli je to malé fret?, exituje na to kousání n?jaký zp?sob. Opravdu zlé, záke?né a kousavé fretky jsou jen takové, kterým n?kdo moc ublížil. Ale ty se musí "p?ed?lat" jiným zp?sobem. :o)
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:05
jo, to, co te? napsala mirim, je p?esný....

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:07
jen se chci zeptat, pro? jeden ?len rodiny?

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:11
Promi?, vyjád?ila jsem se nep?esn?.
Zdá se, ale že se u vás k tomu nikdo moc nehrne... Myslela jsem samoz?ejm? ALESPO? jeden, ale pro m? za m? klidn? všichni. :o)))

Tohle jsem tu objevila, je to d?kaz toho, jak m?že být bolest z kousnutí relativní. Ješt? jedna rada, když si budete nechávat ohlodávat ruce, nabízejte jí KLOUBY, to bolí mén?. :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-03, 08:30
Tak pro zm?nu n?co pozitivního :o)
Když jsem v?era dávala Meggie pusu na b?íško, zakousla se mi do ví?ka. V první chvíli jsem myslela, že mám prokouslé oko. Držela a nepoušt?la. Lehce jsem ji vypá?ila tlami?ku, nazloben? se zeptala, pro? m? kousla, a hodila ji do deky. To ona ráda, když se ji hází do deky, pe?iny, polštá?? na gau?i. A taky že se naježila, hopsala jak antilopa a radostn? kvokala. Rychle se odb?hla poprat s Rupíkem.
No a p?edstavte si, že mi netekla krev, ani jsem tam nem?la žádnou stopu po zubech. Tomu se ?íká n?žné fret?í kousnutí!
:o))))
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:11
No pokud vas bude vice, ti lepe...damy tim chteli rict, ze to chce hoodne casu a pile, tak aspon ten jeden clovek by si k tomu ten potrebny cas udelat mel:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:15
ano, musí se "ob?tovat" alespo? JEDEN STATE?NÝ z rodiny (a dít? to bude sotva, manžel - nevím, jestli fretku cht?l, takže to bude nejspíš na tob?), který fretku VYCHOVÁ.
tak, jak to popisuje mirim ve svém p?ísp?vku. nebát se, atd... co ti tu ?íkáme celou dobu.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:18
aha já myslela, že musí jen jeden, to aby si zvykla aspo? na jednoho. Jeden myslel a druhý ....znáte to.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:27
ne ne, to ona si na vás zvykne na všechny, ale ten jeden musí být ten "hrdina", který se jí nebude bát a všechno jí náležit? "vysv?tlí"... :o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-06-20, 16:56
Jaksi te? v?bec nestíhám, takže jsem tuhle debatu narychlo prolet?la jedním o?kem :o)
Tamara : neboj, to bude dobrý.Holt máš doma šelmi?ku.Náš první fe?ulín byl ze zverá?e, v?bec nebyl zvyklý na lidské ruce a rafal jak pitbul.Ob?tovala jsem se já, protože mi ho bylo líto.Chodila jsem do práce tak pokousaná, že jsem se styd?la nosit krátké rukávy a manžel se obával, že ho n?kdo obviní z toho, že m? týrá :o)
A já se nedala a Ferdu mazlila - i proti jeho v?li :o) A ?asem se to lepšilo a lepšilo a nakonec z n?ho byl mazlivý milá?ek celé rodiny.

Lucifina : Ferda byl v kleci a ( po t?ch t?žkých za?átcích) nekousal a byl to pohodá?. Brutík má pelíšek taky v kleci a je naprosto bezproblémový mazel. Nepuší, nekouše a je to mazlivá?ek mazlivá. V kleci je zav?ený jen když spí, pak v noci a když nejsme doma.Ferdu jsme m?li 4 roky a Brutíka máme dva roky a za ty roky vím, co fretky dovedou. NIKDY bych nenechala svoji fretku voln? b?hat bez dozoru.I v místech, kde si hrají celé roky a ty si myslíš, že jsou bezpe?né, provedou najednou n?co takového, že t? polije studený pot.Než mít zmrza?enou nebo mrtvou fretku, rad?ji a? se cítí chvilku stísn?ná.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 17:22
Nechtejte me strasit:( Ja si opravdu myslim, ze nas byt je bezpecny...i po precteni vlakna o nebezpeci vim, ze u nas nic nehrozi...tedy jsem o tom presvedcena..

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 17:25
A 12 hodin mi neprijde jako chvile:( Jediny nebezpeci , co jsem zazila s Majou bylo, ze jsem prisla o par krasnych kvetinacu a dlouuuho hledala spoustu svych veci. Majka milovala lezt na stolky(nizke) , schazovat z nich veci a pak se koukat, co se stane:)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 17:43
Lucifina: To si myslelo už hodn? zkušených chovatelú...že mají byt "fretuvzdorný". Kamošovi vysko?il fre?ák z 8-mého patra, odsunul si posuvné zasklení balkónu, které je tak t?žké, že i chlap s ním má co d?lat. Našt?stí fre?ák dopadl do hustých k?ovin a nic se mu nestalo. Zato jeho majitel úsp?šn? pracoval k infarktu.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-06-20, 17:59
Lucifina : vstávám v 3,45 ráno, aby se Brutík vy?ádil než p?jdu do práce.Zavírám ho v 5,00.V 6,00 vstává dcera. Když je Brutík vzh?ru tak je zase pušt?n do 7,00 hod. Dcera se vrací ze školy o p?l druhé. Pokud nemá n?co moc nutného, hned fre?á?ka pouští a ?eká až se vrátím z práce.A pak už Brutík pobíhá a mazlí se až do ve?era, než úpln? odpadne :o) Te? zrovna pod?imuje na gau?i u televize.
N?kdy usne a pak, když se probere stejn? nechce být v kleci a tak nám leží na klín? u televize až do 22,30, kdy v?tšinou chodíme spát.Nebo s náma hraje karty.
V sobotu a ned?li je na tom Brutík samoz?ejm? líp, to je klec otev?ená po?ád anebo je Brutík s námi venku. Ale on stejn? v?tšinou dopoledne prospí.
Vážn? si nemyslím, že by strádal.To by se ani tak nechoval - hod?ou?ký, vyrovnaný kli?as.Te? jsme mu místo klece objednali u šikovného ?emeslníka mnohem v?tší a vybaven?jší voliéru, ale stejn? bude otev?ená, kdykoli budeme doma.
A když doma nejsme - chci mít svoje zlatí?ko v bezpe?í. To? vše.
Avatar

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 18:14
ješt? bych doplnila johanu - a taky si hodn? "zkušených" chovatel? myslelo, že JEJICH fretka rozhodn? neute?e, když jí vezmou ven bez vodítka...
(nemyslím, tím, když se jí poda?í vyvlíknout z kšír, to se, bohužel, taky stát m?že, ale je zbyte?né jí dop?edu dávat p?íležitost se ztratit)

ne ne, p?esn?, jak píše patty - pokud je to "normální" fretka, tedy ne n?co takového, jako byl extrémn? NEšmejdivý a spavý ?a?a, je PRO NÍ i pro chovatel?v klid lepší, když je v BEZPE?Í klece, pokud je sama doma nebo v noci, když všichni spí.
je opravdu neuv??itelné, kam všude se fretky dokážou dostat, zašprajcovat nebo spadnout, nebo co dokážou poz?ít, když to najdou a nešt?stí je hotový. to se, koneckonc?, klidn? m?že stát, i když jsou všichni doma, ale nep?ála bych nikomu ty vý?itky, pokud by se p?ihodilo n?co zlýho, když on je v práci a fretka pobíhá bez dozoru.

v obou p?ípadech - tedy v tomto nebo p?i voln? pobíhající fretce venku - platí stonásobn?, že pozd? bycha honit, protože pro fretku je to velmi ?asto její poslední lumpárna, resp. vycházka...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 18:28
Tak na volno by me ji venku pusit ani nenapadlo:((( Beeeee:(((( Vy me strasiteee:(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 18:37
Patty: Tak u vas to mate bajecne vyresene, to jo. Avsak u nas to nejde , pritel pracuje od rana do vecera po-pa, nekdy i vikendy.Ja pracuju kratky dlouhy 12-ky. A doted jsem jeste chodila do skoly, takze to by Majka byla zavrena skoro "imervere":(

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:15
strašíme, strašíme! rad?j a? seš postrašená, ale rozhodn? se nebudeš moct vymlouvat: já to nev?d?la, von mi nikdo nic ne?ek! ;o))

a s tím ?asem - pokud by fre?ule byla v kleci imr 12-15 hodin, není to sice ideální, ale dobrá... ona když je pušt?ná a je v byt? sama, tak to si myslíš, že se NENUDÍ??? nudí... :o( ...takže opravdu není ?ešení, že je navolno jen proto, aby nebyla za m?ížema.
navíc - pokud nemá n?kdo opravdu v?bec ?as, je lepší, když se zví?etem (jakýmkoli) rad?j po?ká nebo si ho prost? musí odep?ít. je to t?žký (já si t?eba život bez chlupatýho zví?ete nedovedu p?edstavit), ale v??i tomu zví?eti ur?it? ohleduplný a zodpov?dný. i "pitomý" rybi?ky pot?ebujou aspo? jednou denn? nakrmit a za 14 dní vy?istit akvárko...

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:19
Nene, Majka se doma rozhodne nenudila!!!:( To neee, prave, ze jeji zabavou bylo to smejdeni po byte...ani hracky ji nijak nezajimaly (krome slepicky, kterou pak adoptovala)...nevim, uz fakt nevim , co na to rict...moje kamaradka ma fretku 3 roky-pustenou doma, nikdy se ji nic nestalo, druha ma 2 fretaky-pusteny, nikdy se jim nic nestalo..to samy Majka...takze zalezi na fretce...myslim, ze kdyz ji mam doma, travim s ni cas, dokazu pak odpozorovat, zda-li ma nejake silene myslenky, ci nikoliv.

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:21
Lucifino promi?, ale v tom s tebou nesouhlasím :-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:22
dob?e dob?e, t? nikdo nenutí, abys svojí fretku zavírala! :o)
jen jsme t? upozornili na možná rizika... zodpov?dnost za tvoje zví?e už je taky jen a jen tvoje... ;o)

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:22
Kazdy zvire prinasi do bytu potrebu zmen a uorav pro jejich bezpeci, at uz vetsich ci mensich...nevim, kocka taky vsude leze a skace a nevim, co by mi na to kdo rekl, kdybych ji chovala v kleci....???

Re: Jak odnau?it kousání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-06-20, 19:24
martina: Jasny, diky, diky:) Samorejme ja si chci nechat poradit, ale nektere veci mi opravdu hlavicka nebere ( myslim ty popsane napady fretek v jinem vlakne)...jinak budu vas informovat:)

Aktuální stránka:7 z 18


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist