Aktuální stránka:32 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-15, 11:02
P?esn?, jak píše Bára - pokud nehrozí nakrytí, což u tebe nehrozí, nebo nete?e krev a to taky snad nete?e, tak bych si z toho ned?lala nijak velkou hlavu..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-11-19, 18:30
Dobrý ve?er...o našem problému jsem už psala do jiného vlákna,ale vzhledem k okolnostem ze kterého vzešly píšu tedy sem..Nu tedy,Kessince jsme už p?ed m?sícem ukon?ili ?íji a i se zdá,že Kessule se trochu uklidnila,ale s p?íchodem ?íje se z ní s prominutím stalo doslova ?un?...já jsem z toho byla ty první m?síce upln? zoufalá...naše Kessulka za?ala ignorovat záchodky a kadí si do pelechu a klído si v tom spí :-(...p?itom je mi divné,že v boudi?ce kerou sem jí po?ídila na spaní ma i záchudek a do toho se šla jen vy??rat...Kessulka byla od mala zvyklá spát v ru?níku,aby se m?la do ?eho zachumlat,no jo,ale m? upln? p?išlo,jako dyby byla v noci tak lína se z toho vymotat a sko?it so do toho záchoda kerej m?la hned u zadku...ona to prost? pustila do pelechu a jen si popolehla.Co m? dostalo ješt? pozd?ji bylo to,že když jí ráno dávám snídani,tak se pod?lá u u jídla jakoby se nechumelilo a n?jaký couvání do roh? u ní ?plne zmyzelo...Podotýkam,že naprosto vše je p?i starém,tak se Vás ješt? jednou ptám,myslíte,že se to po plánované kastraci zas spraví do normálu? Nebo máte n?jaké rady a tipy,jako t?eba na jaký zách?dek fretky chodí stoprocentn? a na jaký ko?kolit...ja už vážn? nevím co víc bych mela ud?lat :-( d?kuji
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-20, 18:36
Martina L. a nem?že tam být n?jaký zdravotní problém? M?j fre?ák takhle kálel "kdekoliv kdykoliv" když m?l virózu.. Nebyla n?jaká zm?na, která by se jí nelíbila? Steliva, dome?ku? Jinak jsem tady už o tom n?kde ?etla, že fretina se v pubert? rozhodla tohle d?lat.. Tak snad ji to p?ejde..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-11-21, 09:00
nemocná není...to bych snad poznala a chodili jsme na to p?erušování,tak jí i prohlídli a nic...jediná zm?na byla ta boudi?ka kerou má...má tam záchudek a pelíšek,ale tohle by jí snad vadit nem?lo,když má spíš naopak v?tší pohodlí..Jak m?la pelíšek daleko od záchodku tak kakala do n?j,ale to už prav? ?íjila...A nikdy p?edtím tohle ned?lala :-(..Po ?íji už má a vulvi?ku už má taky upln? zatáhlou a v prosinci jde na kastraci...Jinak jak už jsem n?kolikrát psala,vše je p?i starém...a M? práv? i dost p?ekvapilo,že už ani v?bec necouvá a v poho se pokadí u jidla jakoby v?bec nic :-(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-11-21, 12:25
Tak u nás to nebude pubertální výlev. Donald za?al zna?kovat:-/ Takže je to ?íje. Po?ád se mi to zdálo nepravd?podobné, vždy? je skoro konec listopadu. A je mu šest m?síc?... Ach jo, nechce se mi ho kastrovat takhle malého. Nesta?í zatmavovat nebo n?co podobného jako u sami?ek? Nebo není n?jaká injekce na ukon?ní ?íje u kluk?? :)

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-21, 13:10
MartinaL. - ja tedy nevim, mne se to zda opravdu nejake divne. Moji tchori taky zlobi a maji obdobi, kdy mi kadi vedle Wc, ale nikdy by se nevykadili pri jidle, do pelechu, nebo jen na deku. To ne. Mozna bych pro jistotu zkusila jineho veta jeste.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-21, 13:12
Kockodan: Ja bych to zkusila treba mesic vydrzet a pak kastrovat.
Zatemnovani asi klukovi platne nebude :o),ale injekce pry existuje. O tom by ti rekla vice Yasmin, ja o tom nic nevim.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-11-21, 13:35
Sixtus mi za?al ?íjet v sedmém m?síci v?ku, p?i hmotnosti 2kg a v listopadu.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:13
Kockodane, vydržela bych aspo? do 8 m?síce, ideáln? do skon?ení první ?ije. Tu injekci bych já nedávala, je to ur?it? hormonální, bála bych se, co by to ud?lalo s organismem, obzvláš? u takhle mladého same?ka....
Já mn?la fre?áka nekastrovaného 4,5 roku v byt? s kobercem a neni to nijak nezvlárnutelné :-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-11-21, 14:34
Což koberec, horší je to s matkou a sestrou. Ty v ?íji nejsou. Ale Donald je sem tam tahá (tak jednou denn?). Oni mu dají do ?umy, ale kdyby se to stup?ovalo, tak to by se jim už asi nelíbilo. Odd?lit by se n?jak dal, ale on je sám strašn? smutný:( Ale pokusíme se to zvládnout. Také jsem si ?íkala aspo? do toho osmého m?síce.
Díky.

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-11-21, 15:06
To Lucifina : veta už jsem zkusila jiného a ?ekl mi to co ti ostatní,že je prý zdravá jak ryby?ka...Jedna paní doktorka má už t?etí fretinu a Kessuli už taky n?kolikrát prohlížela a nic :-(...Bavila jsem se s ní o chování tý naší tcho?iny a i mi ?íkala,že n?který v pubert? a p?elomu ?íje za?nou až takhle moc kravit :-/ ja se jen obavám aby se v?bec ješt? n?kdy k tý ?istotnosti vrátila,ikdyž tohle nikdy p?edtím ned?lala..Za?ala jsem jí to šechno znova vysv?tlovat a u?it...ale v tom pelíšku nevím jak bych tomu zabránila,to bych musela po?ád sed?t u ní nebo už vážn? nevím :-(...Jo a další v?c co za?ala d?lat je to,že žere jak prašt?ná...Najíst dostává po?ádn?,nikdo jí nikdy p?i jídle neruší a ona to hltá jak šílená...dusí se u toho,kašle,pšíká...to za?alo poslední tejden :-/...Já po?ád pevn? v??ím,že to ta kastrace srovná..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-09, 15:50
Tak jsem tu zas...Kessincina cistotnost se vubec nezlepsila a to uz je pomalu mesic po riji :-( ja uz opravdu nevim co bych mela delat...ona ma zachudek hned u pelisku..probudi se a misto toho aby so den par cm couvla se vydela na pelech a kouka pri tom na me,dyz ji v zapeti capnu,okriknu a soupnu na zachod tak okamzite vystartuje ze zachudku,klidne si do toho slapne a nic si z toho nedela :-( me tohle uz neprijde normalni...pred tou riji to nedelala...ja ji v tom uz asi encham at si v tom polezi :-/...Jo a je mi divne,ze vykadi se klido do pelechu a na zachudek chodi jen curat?...prijde vam tohle v poradku...pristi tyden jde na kastraci.Davate nekdo alespon male procento ze se to po najakem case pak alespon trochu spravi? Dekuji za vsechny rady,typy,nazory... Martina



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina L. dne 09.12. v 15:51.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-09, 15:54
Martino, když chodí ??rat na WC, nemá opravdu n?co se sv?ra?em? v?tšinou když fretky kadí, tak se zároven i vy??rají.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-09, 17:51
Vet mi rikal ze je v poradku :-/ ona ne ze by pokazde kadila mimo....na noc ma boudu a v noci si na ten zachod dojde...Vykakat se i vycurat.A bylo by divne dyby s tim neco mela,protoze pres den si chodi lehat do sedacky a z te dyz se ji chce,se pokazde stihne vymotat,vylezt a dojit si na zachudek ktery ma pod jidelni lavici a to je mnooohem vetsi streka nez to ze by si v pelechu jen couvla na zachudek.A tyhlo nastalo s prichodem rije :-/ tak jsem doufala ze to pak i skonci :-(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-12-10, 00:37
Asi bych ji vyhodila celý ten pelech kam to d?lá a foukla tam záchody a ud?lala jen záv?sný a dole záchod. P?ece nebude kadit do hamaky

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-12-10, 00:39
Fretku v ?íji znám. Prožila jsem 3x u dvou sami?ek z toho jedna byla z venkovního chovu - prasátko..... P?i ?íji jsou ?uni, ale zase až takhle ne. V?tšinou si najdou jen jiný zastr?ený roh

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-10, 01:18
Mno on je prave problem,ze tohle uz sem zkusila,pokadi se do hamaku a de si lehout do zachodka ze...no stress..Me jen neni jasne co se ji v ty hlavince honi...pred chvili vstala a dosla si do zachodka co ma volne v kuchyni a ne v boudicce...i vycurat...a nekdy jen tak vstane,kouka na me a u toho kaka a cura,jakoby se nechumelilo...ja pevne verim ze se ji to v ty jeji hlavicce srovna po te kastraci.Ona je jinak strasne hodna,ale tohle uz trva dost dlouho a zacina to byt velmi otravne :-(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-10, 12:05
Martino a je nejaky rozdil mezi zachudkem co ma venku a v kleci?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-10, 13:17
V boudicce maobdelnik a venku ten velky rohovy...Na oba dva je zvykla uz od malicka a jako mala na ne i chodila,zadny novy nema.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-12-10, 16:40
Taky jsem musela te? d?lat p?esuny. Za?ala chodit do koupelny pod umyvadlo kadit a kadila z výšky na d?tí stoli?ce um?lé. Nikdy bych tomu nev??ila. Musela jsem tam p?esunout krytý malý záchod z obyváku, kam úpln? p?estala chodit. Je klid. U d?tí zase za?ala chodit za záchod..., tak jsem to vy?istila a postavila tam auto. Záchod se nevešel až do ruhu, protože tam je noha od psac. stolu. Tak jsem tam šoupla to auto.
Kdyby to nepomohlo - ta kastrace, tak bych zkusila jinou klec....tohle jsem ješt? nikdy u zdravé fretky neslyšela.....

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-11, 00:31
Ona prave nema klec,ale ten vetsi plastovy box na psy (prepravka).Poridila jsem to z toho duvodu,aby tam byla vic schovana a mela sve soukromi.Me jen neni jasne,ze vycurat se jde vzdy stoprocentne do zachodku ikdyz je vzhuru a blbne. V noci si do zachodku v boudicce taky dojde i vykakat,ale jakmile se probudi a vidi me,tak jen sedi nebo lezi a pokadi se u toho,nebo pri jidle.Zacala ted kravit se zradlem,hlta a zene se k tomu jak dyby nekolik dni nedostala a nez aby si pred jidlem v klidu dosla tak se u toho radsi podela,jakoby ji to snad mel nekdo vzit :-/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-11, 00:53
ješt? m? napadá, jestli náhodou není ve falešce - snaha co nejmén? vylézat z pelíšku, hltání a v?bec to, jak se "zbláznila". faleška trvá tak 6 ned?l po ukon?ení ?íje. každopádn? její chování není úpln? normální. to, že fretky d?lají trucbobky, je b?žné, ale aby si nad?laly do pelechu, to už tedy rozhodn? ne.
držím palce, aby se to srovnalo, a? už samo nebo po kastraci. dovedu si živ? p?edstavit, jak to musí být p?íšern? otravné a k naštvání.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-11, 01:11
Mno ze by nejak mene vylejzala z pelisku se mi nezda...S jidlem tohle zacala delat po riji,to ano a je taky fakt ze se o nas doma zacala vic starat,porad by nekoho cistila dyz si ji vezme na klin atd....ale zas na druhou stranu vuci navsteve neni vubec agresivni,nebo vuci nekomu jinemu...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-12-11, 17:36
My jak dali pry? mladé po odstavu, tak ješt? n?kolik týdn? po nás lezla a ?istila nás....uši apod. a taky p?i tom ,,mluvila,,. Pak to ustalo po n?jaké dob?. Mudela za námi ráno i do postele, aby nás p?e?istila. P?ímo od porodu tohle mohlo trvat celé tak 12 týdn?.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-17, 22:59
Tak mam relativne dobre zpravy...Kessie byla dneska na kastraci...pet a pul hodin si ji tam nechali :-( a pri operaci se naskytly urcite komplikace...Kessulka mela delohu plnou hnisu,ale to jsem bohuzel podle vytoku poznat nemohla,jelikoz byl pry krcek uzavreny :-( ...ted uz beha a najedla se...ptala jsem se jestli je mozne,ze by melo tohle nejakou spojitost s tim jak nedobihala na ten zachudek a to ze se pokakala ve vlastnim pelisku,tak mi pani doktorka rekla,ze je to i dost mozny :-( tak ted uvidim jak se to bude vyvyjet...doufam ze uz bude vse v poradku
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-17, 23:13
no, tak to jste teda m?li kliku, že to takhle dopadlo, teda snad i dob?e skon?í a kessie se uzdraví :o)
(a pak za?ne být zase ?istotná, to je jasný :o))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-18, 10:09
Tak to ješt? že ste na tu kastraci sli...držím moc palce, a? je Kessi co nejd?ív fit!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-18, 15:28
Mno ja doufam,ze se vse zas vrati do normalu...aby toho nebylo malo,tak me Kessule zas zacala vohlodavat...zakousne se do ponozky a dyz ji rikam aby ji laskave pustila,ze bych rada sla,tak na me kouka jako by mi rikala ,,no a co kdyz ji nepustim'' jako dyby se vracela do svych pubertackych let ci co :-P
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-18, 15:55
to je z?ejm? faleška - po kastraci. te? už je vydržet cca dva m?síce :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-12-18, 20:23
tak to kousani se zhorsilo...de nam po nohach jak silena.ji odtrhnu a je jak smyslu zbavena...a na psa je agresivni...projde kolem ni a vyjede po nem..jinak kdyz ji mam v ruce a mazlim ji tak je klidna,mazli se a porad me volizuje...tohle myslite ze ji zacala faleska teda?
Avatar

Aktuální stránka:32 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist