Aktuální stránka:29 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:47
Rom?a:promi?, nevím souvislosti, a byli jste na n?jakém vyšet?ení, zda to nejsou ty nadledvinky?? Aby se nemuselo zbyte?n? "rekastrovat"?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-28, 15:02
Mirim, Receptal, aby opravdu ukon?il ?íji, se podává 3 - 5x ob den! Výhodou tohotu zp?sobu ukon?ování ?íje je, že se fretce postupn?, v malých dávkách, podává jen takové množství hormon?, které je k ukon?ení ?íje nezbytn? nutné. V?tšin? fretek sta?í 3 dávky, je ale možné podat až 5 dávek.

Rom?o, pokud kastrované sami?ce nabíhá vulva, jsou tu dv? možnosti:
1) v b?íšku zregeneroval kousek vaje?níku - tuto mužnost ov??íte tak, že ?íjný otok opadne po podání hormonálního preparátu na ukon?ení ?íje. Pokud otok po podání hormon? zmizí, je nutné provést operaci - odstranit zregenerovanou ?ást vaje?níku.
2) jedná se o nádor nadledvinek - hyperadrenokorticismus (což by byla ta mén? "radostná" možnost). Více o tomto onemocn?ní se do?teš ve veterinárním okénku [www.fretka.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-28, 15:06
No tak to je divné, že by vet dával na 10 dn? n?jakou koní dávku? To snad ne.. no musím se s ním domluvit, jak za ním p?jdu já se Zuzkou...
Vendula R: máš n?kde n?jakej materiál, aby ne?ekl, že se chci d?lat chytrou, ale že se tak receptal u fretek opravdu používá??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-28, 15:41
omlouvám (a stydím) se za mystifikaci, krásn? názorn? jsem práv? p?edvedla, že ?lov?k nemá radit v tom, ?EMU NEROZUMÍ... :o/

cht?la jsem hledat p?ísp?vek s doporu?ením, protože vím, že to tu n?kde je (a taky jsem našla... [forum.fretka.cz] ...), ale vendulka m? p?edb?hla.

krom? toho jsem našla v poradn? i dávkování receptalu, kde mf radí - a te? cituji: "... a to pomocí vyzkoušeného Receptalu (0,2 ml obden t?ikrát po sob?)."

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-28, 15:45
Doporu?ené a nedoporu?ené preparáty pro hormonální ukon?ení ?íje sami?ky fretky:

1) „hCG“ (choriogonadotropní hormon):
preparát: nap?. PREGNYL
- dávkování: 50 – 100 IU hCG do svalu
- aplikace: 1 - 2 x. Pokud ?íjný otok neza?ne ustupovat, je nutné za 7 – 10 dní aplikaci zopakovat.
- riziko vzniku následného zán?tu d?lohy je minimální. Falešná b?ezost následuje tém?? vždy.
- ú?inkuje o n?co pomaleji než GnRH

2) "GnRH" (gonadotropiny uvol?ující hormon):
preparát: nap?. RECEPTAL
- dávkování: 20 mcg do svalu (odpovídá 0,2 ml Receptalu)
- aplikace: opakovan?, nej?ast?ji ob den (cca 3 – 5x). V?tšinou po 3., nejpozd?ji po 5. aplikaci otok za?íná m?knout a ustupovat.
- riziko vzniku následného zán?tu d?lohy je minimální. Falešná b?ezost následuje tém?? vždy.

3) Gestageny:
- preparáty: COVINAN, PROVERA, MEDROXYPROGESTERONE ACETAT (MPA), PILLKAN tbl.
- dávkování: COVINAN: 0,3 cm3 na 700g váhy
- aplikace: v?tšinou jednorázová. Pokud otok neza?ne po týdnu ustupovat, je nutné aplikaci zopakovat.
- falešná b?ezost následuje tém?? vždy a má velmi bou?livý pr?b?h.
- pom?rn? velké riziko komplikací! ?asto zán?t d?lohy - pyometra!!! Pokud tedy neexistuje jiná možnost a je nutné ukon?it ?íji gestageny, hlídejte proto p?ípadný výtok z rodidel (hnisavý nebo hn?dý ?i krvavý), nechutenství, apatii, bledost sliznic. V p?ípad? výskytu t?chto p?íznak? jd?te s fretkou ihned k veteriná?i! Po zalé?ení zán?tu antibiotiky je pak vhodné fretku nechat vykastrovat.

4) Ob?as se m?žete setkat s nabídkou použití naprosto nevhodných preparát?, které nejenom nepomohou ukon?it ?íji, ale n?kdy i uškodí. Pat?í k nim:
MESALIN, TESTOSTERON, ANTIBIOTIKA a r?zné druhy ANTIKONCEPCE PRO PSY.
Zejména použití antibiotik k ukon?ení ?íje m?že p?sobit kuriózn?, ale p?esto k n?mu dochází :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 16:22.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 15:58
Vendulko, d?kuji.
Z?ejm? jsem byla zmystifikována v roce 2006, kdy nám vet sice píchnul Receptal, ale neznaje dávkování, vypo?ítal ho podle králíka na váhu fretky. ?ímž se mohlo stát, že jí píchnul více než doporu?ovaných 0,2 ml a zp?sobil tak rychlý ústup ?íje již po 1. injekci.
Na základ? této zkušenosti jsem o rok pozd?ji nechala Meggie píchnout pouze 1x, tentokrát však již doporu?ovanou dávku. ?íje tehdy taky pom?rn? rychle ustoupila.
Takže to vypadá, že jdeme dnes na veterinu.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-28, 19:10
tak ja hlasim zatim smutny prubeh rije :-( dostali jsme s odstupem 10 dni dvakrat Pegnyl 0,06 davku a nezabral :-( tak jsme dneska navsitivil Lee a pichla nam receptal, ani nevim kolik, je mi to fuk, hlavne kdyz to zabere ... jeste jdeme v pondeli a ve stredu. tak na nas myslete... at nemusime kastrovat v riji...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-03-31, 17:59
tak hlásím už letos 2. ?íji. Poprvé úsp?šn? ukon?ena Receptalem - 1,4,6.2.2008, cca za 10 dní následovala faleška, cca za 5 týdn? falešnej porod a hned další ?íje.Hned od za?átku zatem?ujeme.

Nemáte n?kdo v Praze a okolí kastrovaného samce, kterej je stále la?nej a zbavil by nás ?íje?:-)

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 31.03. v 18:00.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-03-31, 20:19
Petronelka : máme týden kastrovaného same?ka a jsme z Prahy 4, na naši holku to zkouší jak o život. Ale nemáme žádné zkušenosti :o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lízenka (IP)
Datum: 2008-03-31, 22:42
Ahoj prosím prosím, jakou veterinu byste mi mohli doporu?it, abych m?la jistotu, že fre?ulka dostane správnou vakcínu a správné množství látky na ukon?ení ?íje??Vím je tu Šejdr, taky tam chodím ale je to tam hrozn? drahé.. Tím nechci ?íct, že bych na ní cht?la šet?it to néé ale však víte..Jsem z Prahy 4..Díky moc:-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-31, 23:04
veterina v Madarske ulici, P6.
jedna davka receptalu stoji 80kc a jdes asi tak 3x

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-01, 01:44
petronelka,

yasmin už má - jestli se nepletu - tcho?e po vasektomii, zkus jí písnout sz nebo p?ímo na jejích stránkách [www.ferret.cz]

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-04-01, 15:12
jé marti, ta?ka naší Kim?i je od Yasmin - Neo- tak doufám, že to není on. Kdyby jí náhodou, ?ist? náhodounáhodou oplodnil, to by bylo....ale samoz?ejm? by jsme prošli rodokmen:-)) Tak já juknu, který že to fre?ák je. Díky moc za typ!!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-02, 00:12
petronelko, fre?ák po vasektomii je Flavio :) spole?ný p?edky ale s Neem maj, akorát on by jí fakt oplodnit nem?l...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-02, 00:49
Petronelka - po vasektomii je Flavio a pokud se nepletu, je te? v Polsku snad. Ale možná jsem se s tím místem sekla. Nicmén? Yasmin je te? stejn? mimo ?R. A nemusíš se bát, tvojí hol?i?ku neoplodní :o) A nechci si hrát na chytrou, ale jsou za náma jenom t?i m?síce a tvoje fre?ule má druhou ?íji, do konce roku m?že mít klidn? ješt? dv? t?i, tak bych jí asi nyní po ukon?ení ?íje dala kastrovat.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-02, 01:09
petronelko, taky bych jí teda asi nechala kastrovat :( a hlavn? tentokrát ukon?it co nejd?ív a fakt pozorn? sleduj... Meggie p?i druhý ?íji zhubla asi 150 g a byla spíš už unavená a tak no... je fakt, že je tu i ta možnost, že už ?íjit nebude, ale jak ?ikala Chylda- tohle je prost? 50 na 50... a obávám se, že t?etí ?íje už by byla moc...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-04-02, 11:55
Holky maji pravdu, ten samec je Flavio.. Tento tyden on je ale v Hradci, do vikendu a ja v Sofii..
O vikendu pak asi prijde samicka na zopaknuti.
Jinak sorry, ze sem to nenapsala ja, ale kdybych to udelala, je jasne, ze se hned najde nekdo kdo by mel keci.
Navic Flavio mel ted dve samicky a dvemit bude, tak mu chci doprat trochu klidku..
Takze zalezi, kdy to Kimca bude potrebovat.

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-04-02, 13:33
no mi v pátek jeden do KV tak se stavími u Lucufiny, tak uvidíme co ten její don chuán, a pak další pátek zas u Janette. Nect?la jsem jí kastrovat, protože sme plánovali p?íští rok jeden vrch. Ale asi to dopadne tak, že pudem:-((

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-02, 15:40
Petronelko, já taky cht?la od Meggie mim?a, ale taky až rok potom (což bybylo letos), ale radši jsem jí po druhý ?íji nechala kastrovat, protože jsem se p?kn? bála 3. :( bylo vid?t, že už jí ta druhá zmáhá...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sheherazada (IP)
Datum: 2008-04-02, 16:59
Ahoj, chci se zeptat, když sami?ce fretky nate?e vulva, je to jasné znamení ?íje? Ona totiž n?jak nem?la pubertu a nebo jí m?la už od svých šesti tejdn?. Zm?na v chování nastala až ted, cca týden, co jí má nateklou. Nem?že to zna?it jen pubertu?
Je jí 7 m?síc? a cht?la bych jí p?ipustit, ale nevím jestli není brzo. Je taky menšího vzr?stu, má cca p?es 600 gram?, byla poslední z vrhu a je zverimexová. Te? se chová divo?ejc, víc kvoká, a brutáln?jc kouše:-) P?ipustit ?i nep?ipustit? Díky moc

?n+krytí+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 17:22.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-02, 17:02
Ano, zcela jiste je to rije. Ja radim nepripoustet...neni znam puvod a bohuzel ani 600g se mi nezda dobrych pro nastvavajici matku....
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-04-02, 17:05
Nateklá vulva je znamením ?íje, nikoli puberty. Takže evidentn? je v ?íji.
V?k 7 m?síc? je docela na hranici, mladší fretky se ani nedoporu?uje p?ipoušt?t. Hodn? taky záleží na celkovém zdravotním stavu fretky. Je t?eba to dob?e a rychle zvážit, nejlepší termín k nakrytí je totiž cca 2 týdny od nate?ení vulvy do plné velikosti.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-04-02, 17:16
taky si promyslet co s miminkama... v dnesni dobe, kdy je dle myho nazoru prefretkovano a neustale se malicky rodej a rodej... to je ale jen muj nazor

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sheherazada (IP)
Datum: 2008-04-02, 18:19
Tak díky za radu, já si myslela, že je to ?íje, jen mi to p?išlo moc brzo a bez puberty:-))

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-02, 18:20
Ne kazda fretina musi mit "pubertu"...nebo ne takovou znacne viditelnou :) Nase Majinka prisla do rije rovnou po 6. mesici a puberta taky nebyla..
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-02, 20:12
moje fre?ule taky nem?li pubertu a klu?ina mi za?al ?íjit v p?l roce.
nicmén? k tomu krytí - pokud je v dobré kondici, možná bych jí nakryla. V?k je tip?op, takže bych se asi poradila s vetem, šla na prohlídku a pak bych uvážila, pokud krýt nebo ne. Co se tý?e váhy, pokud není podvyživená, netr?í jí žebra a podobn?, je pouze malého vzr?stu, nemusíš se bát. My jsme tu m?li na krytí loni taky mali?katou sami?ku a odchov prob?hl naprosto v pohod?. Ale jak píšou holky, je pot?eba si k odchovu nastudovat celkem dost informací, zajistit si zájemce, aby ti pak doma ned?lalo paseku t?eba osm deset mimin a co jsem tak po?ítala, na kolik m? vyjde muj odchov, je k tomu i t?eba notná dávka penízk? a ?asu.... Hodn? št?stí!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sheherazada (IP)
Datum: 2008-04-03, 11:10
No, žebra jí rozhodn? nelezou a v kondici je myslím výborný, ale po?kám na další ?íji. P?eci jen je ješt? asi mladá. Ríje by m?la p?ejít do m?síce, ale k vetovi bych m?la jít na p?ípadné ukon?ení d?íve že jo? Já teda doufám, že jí to p?ejde samo, ale vím, že hodn? fretek s tím má potíže, tak jsme zv?davá

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-03, 13:01
sheherazada- mám dojem, že ?íje sama nep?ejde tak na 95%.... nejpozd?jc za 4 tejdny od doby, co jí vulva natekla, b?ž na ukon?ení. Ale po?ítej i s p?ípadnou 2.,3.... ?íjí, pokud by to tak bylo, tak jí radši nech vykastrovat.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: sheherazada (IP)
Datum: 2008-04-03, 14:11
no já bych jí nerada kastrovala, kdyby se jí ?íje opakovala, je možný jí teda zkusit radši p?ipustit?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-03, 14:39
sheherazada,

rozumný ?lov?k p?ipouští p?im??en? stará/mladá, zdravá a silná zví?ata, což v p?ípad? samic - budoucích matek - platí dvojnásob.
rozhodnutí je na každém chovateli, t?žko ti tu n?kdo m?že radit/p?ikazovat co máš/nemáš d?lat. ty sama musíš v?d?t, v jaké je tvoje sami?ka kondici a jestli jsi schopná p?ípadn? sehnat pro mlá?ata (až 16) odbyt do dobrých rukou (a zverimex to ur?it? není).

držím palce, a? se rozhodneš jakkoli, a? je to správné a pro tvou fretku dobré rozhodnutí.

Aktuální stránka:29 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist