Aktuální stránka:28 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2008-03-22, 16:14
Johanka: když m? je divný, že loni to s nim ani nehlo...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2008-03-26, 19:26
Cht?la jsem se jen tak zeptat - pokud máte sami?ku v ?íji podstrojujete jí n?co speciálního? Naše Kiki práv? p?išla do ?íje - poprvé a já jsem do te? m?la vždycky jen samce tak si nejsem jistá jestli jí mám t?eba n?co p?idat? Dostávají TF a kousek pasty od Gimpetu a pak samoz?ejm? kousek papriky atp. Ale zajímá m? jestli dáváte t?eba n?co navíc?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-26, 19:35
Hanca: Granulky mas kvalitni, to je super. U nas dostavaji vsici Plerasan-V- sirup na podporu imunity....ale nic special v obdobi rije ne. A myslim, ze asi ani neni treba...mozna pokud se planuje odchov tak pred a v jeho prubehu, ale to ti poradi jini...o tom nic nevim:)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-27, 11:25
Hanca: já nic speciál nedávala taky a to mám v ?íji již druhou sami?ku.Normáln? granulky, pamlsky co jsem jí dávala takové ty kot?cí ale necht?la, papala jen okurky, nebo papriky, prost? ovo a zele, ale ty kot?cí mi nepapala. A jakmile ?íje p?ešla, vrhala se na n? znova. Jo a pasti?ky od Gimpetu papala po?ád :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lízenka (IP)
Datum: 2008-03-27, 20:41
Ahoj fretkomilové, mám takový dotaz..Moje fre?ulka je od minulého pátku v ?íji a od té doby po?ád jen spí (vždycky jen ob?hne byt a už se zase chruje v pelíšku)..P?sobí unaven? a prost? to už není ta veselá a hravá mrška. Jinak "slimáky" za sebou netahá, takže v tom zán?t není :-)) a baští jako vždycky. Je to normální??Slyšela jsem, že v ?íji sami?ky p?ekypují aktivitou a ona je p?itom pravej opak:-(( Mám rad?j zajít k vetovi?? Máte s tím zkušenosti??Kuju moc za rady!!

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-27, 21:13
Nase nelinka taky v riji furt chrape a nejradeji u nas v posteli :-D

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lízenka (IP)
Datum: 2008-03-27, 21:21
je to pravdu nezvyk, vždycky vylezla ze svého "byte?ku", když jsme dorazili dom?..a te? je z ní samostatná a ignorantská jednotka:-(

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-27, 22:39
Lízenko, naše Karrie byla v pr?b?hu ?íje také mazliv?jší a ospalejší. S postupující ?íjí byla jak vym?n?ná - bu? spala a nebo jen tak stála a zírala do blba... ;o)
Slizej?ky by m?la za sebou za?ít nechávat co nevid?t - oni totiž nejen klucí ale i hol?i?ky v ?íji zna?kují ale mén?. Hlídejte jen, aby se ?íjný výtok nebarvil do krvava ?i hnisem.
Únava m?že být ale i jedním z p?íznak? hyperestrogenismu! Abyste tedy odlišili d?vod "zdravé" únavy od "nezdravé", hlídejte tedy proto i ostatní p?íznaky hyperestrogenismu - celková slabost, bledost sliznic, ztráta srsti, nechutenství, úbytek váhy.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-27, 22:48
Já mam Babulku v ?íji 10 dní a je teda spíš až hyperaktivní. Slimáky za sebou taky netahá, ale tu vypoulenou frndu má po?ád "mokrou" a chloupky okolo ní taky. Nicmén? zítra m?žu skouknout hol?i?ku, co k nám p?ijede na ukon?ení ?íje.. k našemu vykastrovanýmu nadrženci... m?la by být v ?íji 3 týdny.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-27, 23:22
Kviky napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jééééééééééé!!!! Fííííífáááá je už v
> ?ííííííjíííí?
> =o)
>
> Kviky a Šelmynátor

Kviky znamena to ze bude Selmy nakonec Fifu kryt?


Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 08:02
Cht?la bych se s vámi poradit.

Jak už jsem tady psala, naše Meggie je v ?íji, asi 3 týdny v plné. Za tu dobu ubyla na váze o cca 200 g, což nás p?im?lo k tomu, že jsme byli v úterý pro injekci Receptalu.
Od té doby jí sice vulva zm?kla a není tak mokrá, Meggie se zklidnila (není už tak hysterická a neleží mi furt v klín?), váha jí op?t stoupla z úterních 920 g na dnešních 950 g (obé váženo p?ed jídlem), ale p?esto zvažuji, jestli dnes nezajít pro další dávku Receptalu.
Nechci do ní cpát hormony, když to nebude nutné, ale vulvu má stále dost výraznou a obávám se, aby ten ústup ?íje nebyl p?íliš pomalý nebo se nezastavil.

Letos je to Megin?ina 3. a poslední ?íjná sezóna. Jarní ?íje m?la dosud ukon?ovány pá?ením s fre?ákem. Na letní ?íji sta?ila vždy 1 dávka Receptalu.

Myslíte, že bychom m?li jít dnes k vetovi, nebo jsou ty zm?ny dostate?né a m?žeme si dovolit po?kat na další vývoj?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-28, 09:36
Mirim, našla jsem toto:

[forum.fretka.cz]

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:16
amonko, d?kuji. Vím, že se Receptal podává víckrát, ale zárove? by se t?ch hormon? nem?lo dávat zbyte?n? moc. Spíš po?ád ?eším, jestli se "spokojit" s tím, jakým tempem Meggie ?íje ustupuje, nebo to podpo?it další injekcí. Zdá se mi, že ty jarní ?íje jsou n?jaké intenzívn?jší než ty letní. :o/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:18
vidíš, jsem nepochopila, jaks to cht?la :-D

ale je fakt, že to není zbyte?ný dotaz - já už ani nevím, jak to s t?mi ?íjemi u nás bylo.. :-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:22
Mirim - když m?la Babul loni ?íji, byli jsme na Receptalu. Už po první injekci se jí za?ala zmenšovat a hadrovat?t. P?esto dostala 3 injekce ob den.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:32
Hm, a já si myslela, že když už jde vid?t, že ?íje ustupuje po 1. injekci, na další se nechodí. Meggie totiž vždycky sta?ila 1 dávka, vulva už do 2 dn? zm?kla a ?íje se do týdne ukon?ila bez problém?.
Takže otázka navíc zní, jestli je nutné/doporu?ené/lepší bez ohledu na to, jak se ?íje vyvíjí, absolvovat ty 3 dávky Receptalu.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:43
Meggie dostala jednu injekci Receptalu, za dva dny jsme šli na další s za dva dny jenom na kontrolu, jestli bude další pot?eba- a nebyla. Mám dojem, že se to dávkuje fakt podle toho, jak ?íje ustupuje, ale protože se chodí obden, jsou asi v?tšinou pot?eba alespo? ty 2 injekce, protože po necelejch dvou dnech asi neni v?tšinou vid?t žádnej rozdíl... tak jsme to m?li u Meggie, myslim, že u obou ?íjí, ale to si nejsem úpln? jistá, p?i první možná dostala Receptal 3x.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 10:54
Mrkla jsem se ješt? do jiných vláken a za?ínám se p?iklán?t k tomu, že dnes ješt? pro 1 Receptal zajdeme. Snad to taková zát?ž nebude.
Navíc máme v plánu kastraci, nejlépe do konce dubna.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-28, 12:41
mirim,

já ten p?ísp?vek od vendulky taky chápu tak, že se dává injekcí receptalu tolik, kolik je na ukon?ení ?íje t?eba - v?tšinou 3, n?kdy mén?, n?kdy až 5.
cháp? tv?j strach o meggie, ale zárove? taky nejsem zastánce "cpaní hormon?" (ostatn? ani lék?, když to není nutné), takže bych na tvém míst? MOŽNÁ, pokud se vulva zmenšuje, zkusila ješt? vydržet. z jiných p?ísp?vk? a poradny mám zas "na?teno", že vulva se zmenšuje (i po úsp?šném krytí) cca týden...

a jestli máš možnost jít na veterinu i o víkendu a meggie nevypadá n?jak "podez?ele", tak bych se ani tak moc nebála n?jakého prodlení.

ale chápu, o co ti jde. ?lov?k p?emýšlí, co je menší zlo - jestli další hormony nebo (možná) pokra?ující ?íje... :o/

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:03
Práv? že se o víkendu na veterinu nedostanu. :o(
A?koli...v nejhorším p?ípad? bych to snad v ned?li mohla ?asov? zvládnout.

Pro Receptal jsme šli ve 3. týdnu kv?li snižující se váze, což se zvrátilo. Takže teoreticky máme ješt? týden k dobru... Ale je mi proti srsti takhle spekulovat.
Už abychom to m?li za sebou a všechny fretky byly kastrované! Pak m? snad budou trápit akorát ty jejich p?íšerné chlupy! :oP
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:15
no to si piš, že t? ty chlupy budou trápit! ;P

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:37
ahoj sd?lte prosím své zkušenosti/názory na toto -freti?ka dvouletá, loni kastrovaná na Šejdru dr.Chylíkovou, v?era jsem objevila že ?íjí! plánuju s ní jít tak p?íští týden na ukon?ení, ale co dál? m?že jít o n?jakou poruchu hormonální, nebo špatn? provedenou kastraci?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:38
Romca: [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:48
To vypadá na nadledvinky, no :( doporu?uju zase Chylíkovou nebo Hnízda (www.animalclinic.cz), špatn? provedená kastrace Chylíkovou- to bych se pom?rn? divila... ale stát se m?že cokoliv...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-03-28, 13:51
Rynn, Iveta (založilo vlákno o nateklé vulv? po kastraci) svou sami?ku kastrovala taky u Chylíkový a byl to vaje?ník...a pokuds se nepletu, tak rekastrace prob?hla op?t u Chylíkový a op?t tam kousek z?stal, další rekastraci sami?ka nevydržela.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 28.03. v 13:54.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:09
rom?o,

m?že jít o "špatn? provedenou kastraci", což se ob?as, bohužel, kv?li jejich umíst?ní a malé velikosti, stane i nejlepšímu vetovi. "zapomenutý" kousek zregeneruje = sami?ka znovu ?íjí...

taky m?že jít o nemocné nadledvinky (v?tšinou jednu, levou), které se "zblázní" a za?nou nadprodukovat hormony = sami?ka ?íjí...

doporu?ila bych taky zajít znovu za chylíkovou, jestli jí d?v??uješ.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:11
Mirim: Jo já m?žu potvrdit, my ukon?ovali kastrovaným samcem a Jenny kon?ila ?íje asi tak týden. Swaczyna ?íkal seg?e, která má fre?uli, když s ní byla na injekci (ptala jsem se ho. píchá receptal) že když nezabere, má p?ijít na další ?obanec za deset dn?. Zuzanku budeme ukon?ovat injek?n?, takže uvidíme, Jenny to se samcem trvalo opravdu asi tejden. A Zuza po receptalu uvidíme no.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:29
Mn? p?ipadá 10 dn? pom?rn? dlouho na Receptal. Nehled? na to, že v roce 2006 Swaczyna píchal ješt? Covinan, a když jsem cht?la Receptal, tak mi ho sice sehnal, ale nev?d?l ani, kolik toho má nadávkovat. Další sezónu jsem už p?išla s p?esnou informací o množství radši sama. Ale jinak je ochotný, te? už má Receptal stabiln?.
Ale taky 2 dny mi p?ipadají zase málo, aby se dalo poznat, jestli ta injekce opravdu zabrala...
:o/
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:33
Mirim: no dva je fakt málo...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2008-03-28, 14:42
d?kuju vám všem moc za informace. kastráta máme taky - samce - ale jestli k n??emu dojde... moc bych mu nev??ila. nejspíš jí nechám dát p?íští týden injekci a pak uvidíme co se bude dít dál. bu? rekastrace (nechce se mi ji nechat znova ?ezat ale co nad?lám, že) a doufat že to nebudou ty nadledviny...

Aktuální stránka:28 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist