Aktuální stránka:27 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-19, 13:52
Tome a pokud je fretka apatická (unavená) šla bych asi k vetovi znova...a možná k jinýmu jako dote?...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:10
Ne možná. Ur?it? k jinému vetovi!
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:12
Pln? s Vámi, ženy, souhlasím.. pokud má možnost jít jinam.. ne jak tady u nás :-/

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:14
kam?o, nedávno cestou busem do Haví?ova jsem (myslím v Suché) zahlédla u cesty n?jakou veterinární kliniku. Docela by m? zajímalo, co to je.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:28
Mirim:jo myslíš tu v Suché naproti toho kulturáku tam že jo? D?m Dukla.. no nevim nevim.. zkusím najít net... jelikož jak se mnou mluví Swaczyna, už m? p?estává bavit.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:44
Mirim: Tak kliniku jsem našla, kontaktovala, ?ekám na odpov??, zda mají praxi s fretkami. Na nich mi pokusy nikdo d?lat nebude. Jinak to dám do vlákna kam JÍT na veterinu.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:51
Jestli si dob?e vzpomínám, tak jsem n?kde ?etla, že n?kte?í vetové volají kv?li rad? ohledn? fretek i MVDr Jaromír Královi. Možná by bylo dobré t?eba zjistit, jestli s ním t?eba nespolupracoval už n?kdy i vet z Ostravy a okolí... Bylo by fajn si vytipovat n?jakého veta a nau?it si ho na fretky :-)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:51
Já už teda vím, kam p?jdu kastrovat Meggie - do vetparku v Ostrav?. Vanilku tam loni zvládli na výbornou.
Budu ale muset tak p?íští rok po?ešit, kam chodit na preventivky s fretkami ve "zralém" v?ku. Náš nyn?jší vet na to nemá vybavení.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-19, 14:53
Mirim: no a náš vet taky nemá vybavení na jednání s lidmi... :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: gryfi (IP)
Datum: 2008-03-19, 19:54
Cht?la jsem se zeptat, vím, že se to tu asi už objevilo, ale.. Kdy je nejvhodn?jší nechat fre?áka vykastrovat. Te? je potv?rka v ?íji... Jednu fre?uli/nev?stu jsme mu dovolili, ale víc už v plánu není..

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-19, 19:58
gryfi, pokud je to první fre?ákova ?ije je vhodné po?kat do jejího konce...to je asi do za?átku podzimu. Ale same?ka lze kastrovat i v prúbéhu první ?ije.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: gryfi (IP)
Datum: 2008-03-19, 20:04
Díkec.. ráda bych po?kala, ale je to fakt hukot, už jsem zapomn?la jaký to je.. Prvního fre?áka jsme kastrovat nedávali, ale byl v zateplené venkovní volié?e, pokud jsme se mu zrovna nev?novali. Ale Bobíka mám te? v byt?.. no a asi to nevydržím, ?i p?ítel spíše ne..

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-19, 20:23
gryfi, kdyby mnél být problém v rodin? a neplánuješ na n?m dál chovat, tak ho kastrovat dej. Já mám nekastrovanýho skoro 4 letýho, zvládáme to, ale je fakt že je nutná tolerance celé rodiny...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-20, 14:17
Naše Meggie je v ?íji. A jako obvykle je s ní t?žko k vydržení. Nezajímá ji nic jiného než pendlování mezi oknem a venkovními dve?mi. Ob?as se zastaví i pod sk?í?kou a hází na ni významné pohledy: "No tak, pani?ko, vezmi postrojek, vodítko a jdeme!"
Na procházky s ní chodím, ale efekt to nemá žádný, nebo? po 3/4 hodinovém b?hu dorazíme dom?, sundám jí kšíry, ona se nechá o?uchat od ostatních tcho?? a už zase sedí p?ilepená na dve?ích. B?hala by venku až do padnutí. :o(
Na ostatní fretky je nevrlá, n?kdy až hysterická. Jindy se tulí k Damiánovi, jenže on už jaksi zapomn?l, že ho kdy holky zajímaly jinak než na honi?ky a kousání. :o)
Hodn? ?asto te? beru Meggie na klín a ut?šuju ji, na chvíli se zklidní...nebo to alespo? p?edstírá.
Dnes ráno jsem však zjistila, že to za?íná vadit Vanilce. Co mi nakoukne do klína, bývá tam obsazeno. Lehla si teda ke dve?ím v naprosto stejné pozici, jako to d?lá Meggie, se stejn? utrápeným výrazem. No, a zabralo to. Musela jsem ji vzít na klín, po?ádn? p?itulit a pošeptat jí, že jí mám stále stejn? ráda. Tuhle fretku, která ješt? p?ed rokem o žádném tulení ani mazlení necht?la ani slyšet! :o)
Není pravda, že p?i více fretkách si vás p?estanou všímat a vysta?í si spolu. Mám te? skoro neustále plný klín a nevím, koho pomazlit d?ív a koho pozd?ji...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-03-20, 20:35
Jé, to je hezké:) Další ujišt?ní, že dv? fretky jsou prost? lepší:)
M?žu se jen zeptat, zda je v po?ádku i pravý opak? Naše fre?ule je v ?íji n?co p?es týden (teda v té viditelné, kdy jí to tam napuchlo). A dnes celý den spí. V?bec ji nem?žu vylákat z pelechu. Ale baštila v pohod?. Mohlo by to být tou ?íjí? Nebo t?eba nemá jen náladu kv?li tomu škaredýmu po?así...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ko?kodan a Fífa dne 20.03. v 20:57.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-03-20, 21:55
Ambina je v riji od minuleho pondeli...a od tohoto pondeli je to s ni "k nevydrzeni"...v pet rano skrabe na klec...(ac se to predtim odnaucila a byla hodna)...kdyz je pustena...tak vsude jen splha...a taky se zdrzuje u dveri a skrabe na ne...
...prvni tyden...to tu byl i Fitch...taky hodne spala...
...ale ted je "divokaaa"...:)...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-20, 22:04
Kockodan: vetsinou jsou samicky aktivni a hledaji samce, ale jsou i takove co to prospi..
Pokud to ale dela, urco ji hlidej, kdyby blya apaticka a nejedla, nebo hubla a pod, tak vis kam mas bezet.. :o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-03-21, 00:18
No práv?, že jsem ji celý den sledovala, a i když baštila, tak už jsem se za?ínala bát. Ale te? ve?er strašn? ožila a b?há po celém dom? už n?kolik hodin. Šplhá tam, kam nikdy p?edtím nešplhala. A nechává za sebou slimá?í stopy. Takže asi bude v po?ádku:D
A co Ambinka? budou mimísci?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-03-21, 00:23
Jééééééééééé!!!! Fííííífáááá je už v ?ííííííjíííí?
=o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-03-21, 13:17
Kockodan: A mazli se Fifa?...Ambina celou dobu vubec nic...zadny zmeny...ani bych nerekla...ze je jinak citit...
...ale vcera...jeee...usnula pekne v dece na kline...nebo proste jen lezela a nechala se drbat...to bylo kraasny...tohle je u ni totiz uplny sci-fi:)...
...a mimca...kdyz to vsechno klapne...budou:)...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-03-21, 13:18
Miky a jdete dneska na to krytí??

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-03-21, 13:20
Jj...akorat jdu to zvire vzbudit...pripravit a pomalu vyrazime...
...dneska zase nespala od peti...zlobidlo jedno...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-03-21, 13:26
A kam až jedete??

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-03-22, 10:49
Mikejla: Fífa už je mazliv?jší dýl... N?jak hned po pubert?. Ne, že by si vlezla sama na klín, ale když si ji vyndáme spící z pelíšku, tak na klín? z?stane:D Ne, n?kdy ji držíme i nespící a ona pak rezignuje a nakonec taky usne. Ale ono se jí to potv?rce ur?it? líbí - n?kdy b?há okolo jako že nic, a když si jí vezmu, tak chvíli naoko d?lá protesty, ale je na ní vid?t, že pot?ebovala podrbat na zádí?kách.
Jak dopadlo krytí? Jak to probíhalo? Abych v?d?la, co nás ?eká...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ko?kodan a Fífa dne 23.03. v 11:51.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2008-03-22, 14:38
Ne vím kam s tím, tak t?eba sem...

Naše Rozinka p?išla p?ed týdnem do ?íje, s tím jsme po?ítali, ale bydlí v jedné kleci s kastrátem a tady je ten problém. Neustále ji ojíždí jako by v?bec kastrovanej nebyl.Byl kastrován už loni a to ho Rozár?ina ?íje v?bec nezajímala.
Vím že je u sami?ky možná regenerace špatn? odstran?ného vaje?níku, je ale n?co podobného možné u samce?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-22, 14:47
No ja to vidim tak, ze on je proste jen chtivej :-) o nic jineho nejde. Aspon vam bezpecne u Rozinky ukonci riji bez podani hormonalnich pripravku... ma to svy vyhody. a pokud Rozinka vylozene neprotestuje proti bezpecnymu sexu , tak si myslim, ze je to OK :-)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2008-03-22, 14:53
klokan_cestovatel : to je sice pravda, ale my jsme ?íji ukon?it necht?li :o))) cht?li jsme p?íští týden krýt

a hlavn? mám pocit, že prost? není n?co v po?ádku, kastrát by práv? chtivej být nem?l, tak nevím :o(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-22, 14:58
stava se, ze kastrati chtivi jsou a vyuziva se jich prave pro ukoncovani rije timto jemnym zpusobem... a asi i pro fretule prijemnym :-)
nemyslim si, ze by nebylo neco v poradku.
Uz tady i byla diskuze o tom, co kdyby se delala fretakum vasektomie (jen znepruchodneni cesty pro spermie :-)) aby se mohli vyuzivat prave pro ukoncovani riji fretulkam.
Co ja bych dala za to, kdyby se nam takhle dalo ukoncit fretuli riji, my uz byly na dvou injekcich pregnylu a zatim nic :-( ale chapu, ze pokud vy jste chteli mimisky, tak se vam to moc nehodi... npo vsak uvidite, jestli ji ukoncil nebo ne a podle toho se zaridite..,.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2008-03-22, 15:46
Já jsem zatím slyšela jen o fretá?cích, kte?í byli chtiví jen max. m?síc po kastraci, pak je to p?ešlo...

Ale i tak díky za radu :o) a jestli pot?ebujete ukon?it ?íji, mužete se stavit :o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-22, 16:09
kac, já znala same?ka, který byl p?i chuti i 2 roky po kastraci :-)
Avatar

Aktuální stránka:27 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist