Aktuální stránka:23 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-07, 23:49
digitálm (Nikon) pro??
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-08, 00:35
Blbost - je to záb?r z podvodní (podvodnické) kamery z Velkého bradlového útesu. Jedná se o k?ížence žraloka bílého, barakudy, murény a tcho?e tmavého!!! Vzácný to jev - jsou chrán?ní!!!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-08, 09:25
p?íííísahám, že je to fretka gau?ová, zbarvení tcho?ovité... Foceno minutu po probuzení v náru?í pani?ky, následoval strategický p?esun do pe?in :oD
Ale že je chrán?ný to si myslí :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-08, 11:13
Ivca - byl vznesen dotaz mym partnerem, ktery se focenim docela velmi zabyva (fretku ocenil, ale cely vecer uvazoval, co to bylo za objektiv a za fotak - takze to musim zjistit, aby jeho dusicka mela pokoj) ... Tak jeste prosim o blizsi urceni a ja uz dam pokoj:-)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-08, 11:53
Lee - je tu trošku problém... já ti ho popíšu, protože o tom nic nevim (jen jak s tim zacházet)...
Takže: Nikon, pod tím má nápis COOLPIX 5200
na nálepkách je: 5,1 Effective Megapixels, 3x Optical zoom w/ED glass, 15 Easy to use Scene Modes, Red-eye Reduction

Fo?ák je malý: cca 8,5 x 3,5 x 6cm (všechno je m??ený v nejširším míst?)
A když s ním to?íš video tak bere i zvuky, to?ila jsem s nim tcho?e když ?ádili, byla to pr?a...
s cizí pomocí bych ho ?asem mohla vyfotit, ale to tak nejd?ív ve?er, protože bych si musela p?j?it fo?ák od mamky a nevim kde má kabel ke stahování...
Te? m? nenapadá nic co bych ješt? mohla dopsat... Kdyžtak se klidn? zeptej, když bude nejh??e tak se ve?er zeptám Karla... :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2006-06-14, 11:41
Nemáte prosím n?kdo zkušenosti s cukrovkou u ko?ky nebo i jiného zví?ete? Omlouvám se, ale zkouším už všechna možná fóra a bezúsp?šn? =o(.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-06-14, 12:09
O cukrovce se píše (co se fretek týká) v r?zných diskuzích.
pokuste se zadat do vahledáva?e tady na fretka cz,
m?lo by tam n?co vysko?it.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-06-14, 13:21
To Dita: Zkuste si zavolat nebo najít na internetu
www-psoz.org nebo ko?i?í útulek Palmovka a zavolat si paní Janu Chlanovou. Je vedoucí útulku a vím, že tam m?li ko?ku s cukrovkou, tak bude ur?it? um?t pomoci. Je moc hodná a ochotná.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2006-06-14, 13:29
Pavlo a Beo, d?kuji za odpov?di =o).
Zkusím mailem kontaktovat paní Chlanovou.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-14, 14:03
na www.edusan.sk je možné do témy "zviera má problém" zada? akéko?vek otázky, odpovedá tam aj veterinár.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2006-06-14, 15:24
D?kuji Johano =o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-06-14, 18:15
U psa na to existuje speciální dieta k dostání je u veta a pak taky inzulin myslím že je v tabletách jestli je to stejn? u ko?ek to nevím

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-06-14, 19:45
Inzulin v tabletách není, jen v injekci.
Je to hormon, který se tvo?í ve speciálních (Langerhansových) ostr?vkách ve slinivce a odtamtud jde rovnou do krve a umož?uje v t?le metabolizobat glukózu.
V tabletách existují pouze takzvaná "perorální (ústní) antidiabetika". Ty snižují glukózu v krvi, ale jiným mechanismem než inzulin.
V postat? jakoby farmakologicky "ždímají" inzulin ze slinivky.
Ale jestli se inzulin už ve slinivce netvo?í v?bec, dá se pouze píchat.
Jenže to není taková legrace, snadno se m?že dojít k hypoglykémii a až k šoku a úmrtí v hypoglykemické (v podtat? metabolickém) šoku.
To musí opravdu veteriná? stanovovat ty dávky a tak...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-15, 13:15
Cukrovka není ani u zví?ete žádná sranda - podobn? jako u ?lov?ka, ale lze to uregulovat práv? tak jako u ?lov?ka. Ovšem následné komplikace jsou dost podobné. Nevím, jestli se rozlišuje u zví?at cukrovka I. aII. typu - rozhodn? se však mohou špatn? hojit rány, pomalu se ztrácí zrak (jak pomalu záleží na mnoha okolnostech)...no ale není to to nejhorší, co m?že zv?? potkat - každej s n??ím ?asem zamarodí...n?kdo je kardiak, n?kdo žlu?níká?... to jsou všechno choroby na celý život, s nimiž se ?lov?k (i když jde o jeho zví?e) musí nau?it žít....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2006-06-15, 13:47
D?kuji za reakce. Po?ád mám podle paní doktorky ješt? minimální nad?ji, že cukr v mo?i se objevil jako d?sledek onemocn?ní mo?ových cest a stresu p?i 4 denní hospitalizaci a odezní.
V pond?lí si mám dojet pro dietní granule a pak 20 dn? sledovat mo? t?mi testovacími proužky.Zatím se tím ut?šuji, ale vím, že asi klamu sama sebe=o(.
Nejhorší je, že v p?ípad? mé nespolupracující ko?ky je píchání inzulínu v podstat? nerealizovatelné a nevím do jaké míry jeho stav ovlivní pouze dieta.
V práci mi "chyt?e" radí, a? ho nechám utratit už te? i když je v pohod?, což samoz?ejm? neud?lám. Ty jejich názory mne fakt hodn? "povzbuzují" =o/.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-06-15, 14:00
Na chytrolíny z práce se vybodni a po?kej si jak to dopadne u veta , u nás to m?la psice co jsme si jí vzali z útulku - byla už velmi stará a navíc jí zjistili cukrovku a žila u nás celkem spokojen? ješt? dva a p?l roku nakonec um?ela na n?co úpln? jinýho jen ta dieta jí ze za?átku v?bec nechutnala ale vzhledem k tomu že byla tlustá tak jí to i prosp?lo :o))))) a díky za info o prášcích tenkrát jsem to pochopila že jde o inzulin

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-06-20, 11:52
Iv?a: Ten má ale zuby.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-29, 14:35
Ivco, dekuju, predam:-)
Marketa - nevim, zda ti to pomuze, ale u zvirat se prave spekuluje o tom, zda prvni i druhy typ (prvni urcite), druhy s otaznikem (ale mozna se panove dohodnou a jen ho jinak nazvou...) - rozhodne se uvadi, ze je malo casty.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:18
Tak po návratu z dovolené vytahuji toto vlákno za ú?elem optimostické zprávy:

Skorotchyn?, která se nám starala b?hem t?ch 5 dn? o zví?ata nejen vydrbala podlahy dob?la, nejenže vyprala, vyžehlila a rozebrala prádlo, které jsem si pe?liv? syslila n?kolik m?síc? zma?kané v koši, ale hlavn? OCHO?ILA ŽIŽKU do nep?í?etna!!!

Ten zdivo?elej kocour, který po zachrán?ní jen jednou denn? vlítnul k misce, stále zoufale hubený, a zase vypad, sleduje tchyni krok co krok, spí jí p?ede dve?ma a jekem vyhání ostatní ko?ky a mn? vlezl v?era poprvé DO POSTELE, jakoby v ní spal odjakživa!!! :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:22
markéto,
TÝ SE DRŽ!!
ta bude dobrá...
(tchýn?)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:22
Vidíš jak je d?ležitý um?t odjet na dovolenou!!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:25
Markéto-pošli mi tvou skorotchýni aspo? na m?síc!!!Já ji budu i živit :oD!Na oplátku zapúj?ím pop?ípadn? DARUJI tu svou :o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:25
Nojo, v pravý ?as - dokonce na sebe podstatn? mén? je?í Žižka s Dlahourem :o)))
Ovšem alespo? 1x denn? ?ínský tanec se zp?vy být musí!!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:35
Já taky proti tchýni nic nemám, jen je d?sn? hyperaktivní a já se nezastavím taky, pokud jsem p?ítomna - nebuzeruje, ale po?ád pobíhá a mluví a tak n?jak p?irozen? každého zam?stná :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-07-07, 15:55
Markéta: tak to já mám na tchýni alergii.Je to hypochondr co nesnáší zví?ata-akorát tak slepice,protože ty dávaj vají?ka..Cituji:" fuj a na co ti je ta fretka?" sem jí ?íkala,že budem spolu po ve?erech há?kovat a se psem si dám pletení,ko?ky by si semnou mohli zakopat v polí?ku,kanárci semnou budou žehlit.....no comment..na blbou otázku blbá odpov?d..:o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-07-28, 16:39
Zneužívám tohoto vlákna k malé nabídce: nechce n?kdo 2 pískomilí mimina? Je jim 6 týdn?, kluk a holka, agu?á?ci.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-07-28, 16:43
Silvie: Já myslim, že ko?ky by ti pomohly v p?edení a fretka v plení záhonku :o)))

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-14, 12:16
Vytahuji zas na povrch toto vlákno:
Aby nebylo t?ch zví?ecích tragédií za poslední p?lrok dost, ke všemu se nám ztratila Cibule. Služebn? nejstarší ko?i?ka. Vzteklice a pom?rn? nafoukaná osobnost.
Strašliv? ji ranil p?íchod Ptáka - Ch?ipky, ?ili jednookého kocoura Žižky. Celé léto to trp?la, ale ob?as se ukázala jen 1x za 2-3 dny, von?la senem a zjevn? bydlela n?kde na cizí p?d?. Od minulé soboty, tedy už 12 dné nep?išla dom? v?bec.
Vím, že se to stávalo i u našich - jejich otylá Prdlajs nap?íklad nep?išla dom? skoro 3 týdny, když jsme na ni poprvé pustili Vendelína, ale zajímalo by m? - jste tu i ko?ka?ky - jestli se vám takhle n?kdy ko?ka zatoulala.
Cibule je starší, kastrovaná, daleko by nešla, ale urážlivá. T?žko hledat d?vod... Ve vsi o ní nikdo neví :o((((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-14, 12:27
Markéto, to je mi líto, ale ur?it? se vrátí, neboj. My m?li taky na chat? cizí ko?i?ku, jezdili jsme tam na prázdniny. Jednou na za?átku prázdnin šel d?da do hospody a když se vracel, p?išla za ním i ta ?í?a. I p?es to, že jsme jí první týden nedávali jíst, necht?la od nás odejít, až když jsme po dvou m?sících odjeli z chaty, tak asi odešla...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-09-14, 13:07
Markéta::o( Taky vlastním krom? fre?áka ješt? 13 let starou a kastrovanou ?í?u.P?ed pár lety se n?kolik dní nevracela dom?.Mysleli jsme na to nejhorší,ale p?esto jsme ji šli hledat.Nakonec se ukázalo,že ji jedna babizna,která bydlí nedaleko nás,zav?ela do sklepa,aby tam vychytala myši.Snad se Ti ?í?a vrátí.
Avatar

Aktuální stránka:23 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist