Aktuální stránka:22 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-03, 00:47
Ke všem událostem se mi navíc neda?í ocho?it Ptáka Ch?ipku. Na rozdíl od tcho?e,ho mám (jakožto 5. ko?ku) už nap?l dovolenýho, a to o n?j nijak zvláš? nestojím.
Klidn? bych ho udržovala jako venkovní ko?ku, ale p?ítel ho neustále sleduje, takže m? neustále popichuje, pro? to zví?e nemá oko a je uválený, jako bych za to mohla (uválený není!). Krom oka (které pravd?podobn? má, ale po n?jaký rva?ce se mu slepilo bu? krví nebo hnisem - víc bohužel nelze na dálku diagnostikovat) mu vícemén? nic neschází, jenže te? se stalo prvo?adým ocho?it ho natolik, aby se dal chytit a odvléct k vetovi, což je prozatím nemyslitelné - pokud se mi na n?j poda?í sáhnout, je ochoten se i prát. Díky Dlahourovi a Cibuli ale neztrácím nad?ji - t?m taky dlouho trvalo, než se domestikovali...jenže co to oko...:o(((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-05-03, 12:54
Markét, než se mi poda?ilo trochu ocho?it Tlapku (alespo? tak, abych ho ch?apla a odvezla na o?kování a následn? kastraci) trvalo to 3/4 roku. Tlapka to byl proto, protože m?l zlomenou zadní nožku a srostla mu tak, že na ní nemohl došlápnout. Takže prob?hlo o?kování, týden poté kastrace......celý den byl u nás doma, pak jsem otev?ela dve?e na terasu, Tlapka vyb?hl ven a už jsem ho nevid?la. Jenom pevn? doufám, že jsem ho pouze naštvala tím, že jsem mu nechala ufiknout jeden nepodstatný orgán :-), že se mu nedej bože n?co nestalo.......
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-03, 20:48
majda - ono ko?ku (zvlášt? pak zdivo?elou a dosp?lou) neodhadneš. Vlastn? ani mladou - Váno?ka, kot?, od první chvíle postelová, má šílenou hr?zu z cizích lidí, dokonce i 12 leté hol?i?ky, která má zví?ata ráda a neubližuje jim!
Dlahour a Cibule - ti byli ocho?ovaní po víkendech p?es rok a teprve po nast?hování se sem postupn? nalezli do postele :o)))
A jak máš ko?ku v posteli, musí být o?kovaná, od?ervená, odblešená (a kastrovaná;o))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-04, 21:20
Tak Pták Ch?ipka to oko fakt nemá. Dnes jsem si ho mohla prohlédnout asi ze 2 metr? (m?l hlad). Statnej, krásnej, obrovskej a nádhernej kocour, zjevn? zdráv jak ?ípa, jen místo oka má cosi vyh?ezlýho. Musíme ho s p?ítelem b?hem víkendu odlovit a domluvit s vetem návšt?vu kdykoli a akutn? - ?lov?k nikdy neví, kdy se Pták objeví. Ale jak ho odlovíme bez uspávací fouka?ky, to jsem teda fakt zv?davá!

A druhá v?c - m?j d?m, m?j hrad. P?ítel?v d?m, moje márnice. Dnes nám um?el Artur...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-05-04, 21:31
Markéta: Chjo, další zví?ecí and?lí?ek nad námi. Jestli to tak p?jde dál, m?la bys vysadit víc r?ží... Tak to bychom m?li do t?etice všeho zlého, takže te? kone?n? p?ijde to dobré období! :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-05, 10:54
S t?ma r?žema máš pravdu. Nevím, nevím - dozv?d?la jsem se, že jde o jakousi chorobu (to by asi v?d?la Lee), kterou p?enášejí na králíky myši a záleží, nakolik je králík odolný. Myši v okolí mých králík?, kte?í voln? behali po koteln? a te? už 3 týdny po venkovním výb?hu, samosebou nevylu?uju.
Te? mám hr?zu o poslední - o Barku. Je najednou b?hem jednoho týdne úpln? sama a nevím, co se va?í v ní. Artura mi necht?la dát a fakt snad plakala. Já už plakat n?jak nem?žu, jenom se to ve mn? hromadí...s tím Chocholouškem jsem od b?ezna nep?ehán?la...fakt už toho všeho mám po krk!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-05-05, 12:08
Ene: Ti klokánci byli super.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-05-07, 23:33
Ahoj, tak máme nový p?ír?stek - ?ty?letý h?ebec haflinga, dneska se k nám p?est?hoval a celý den byl nervní jak .... až se z toho celej potil chudák... Asi t?ch zm?n na n?j bylo trochu moc, p?eci jen p?išel do jiného prost?edí, mezi cizí (pro n?j) lidi, do cizí stáje a mezi n?jaký cizí malý potvory (?ti shetlandy :-) ). Navíc ho "vypek" i jeho pání?ek, nechal ho tu, odjel jen s kobylou (p?išel totiž po kopyt?) a v?bec se pro n?j nevrátil... Prej jsou lidi d?sný mrchy nev?rný... :-) Jsem zv?davá,jak se bude chovat zítra, jestli bude ješt? ?ádit, nebo už se s tím smíží... Zas ho vezmeme na procházku a bude, aspo? p?ijde na jiné myšlenky...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-08, 00:04
Jan?a: Prajem nová?ikovi aby sa skoro zadaptoval :o). Ja sa vám musím pochváli? ako moje prvé žriebä,od mojej kobyly už krásne vyrástlo :) to je mamina Amanda (jej otec je madarskyý teplokrvník,mama lipicánka)

Avarisina mama Amanda ,otec je Quido (ruský trekenher :o) )MALá (21.5 má rok) je prekvitnutý hnedák,no hlavu má hnedú :)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-12, 08:30
Ahoj mám takovej dotaz koupila jsem si napáje?ku pro fretku v té trubi?ce kudy má téct voda jsou dv? kuli?ky, ale ta napáje?ka kape?! Docela dost asi tak 1 kapka za 2 vt?iny. Nekape to jen když je ta napáje?ka plná, ale jak je tam mí? jak 3/4 tak to za?ne kapat. Máte n?kdo n?jakou chytrou radu nebo zkušenost co s tím? Reklamovat to nep?jdu, protože jsem si to objednávala p?ez internet a posílat to sem tam a ?ekat zase b?hví jak dlouho než se to vy?eší to radši koupím druhou misku. Moc dík za p?ípadné rady. Jinak fre?átko budu mít cca tak za dva týdny!!!! :-) a už se nem?žu do?kat

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-12, 09:54
Adéla:
Všude je na nich napsáno, že napáje?ka, než jí obrátíš trubi?kou dol? MUSÍ BÝT PLNÁ!, jinak te?e.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-05-12, 10:01
Adélo, presne ako píše Gazza: napája?ka musí by? pri nap??aní plná až skoro "kopcom", potom zatvori? a prevráti?. Takto by nemala kapa? ani ke? z nej fre?ák odpije. Ale aj pri pití, alebo ke? drcneš do klece každá kape. Takže ja mám v kleci pod napája?kou prichytenú takú polkruhovú misku (je to napája?ka pre vtá?iky, dosta? v zverimexe, vyrába tuším firmy Trixi), takto je v kleci stále sucho.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-05-12, 10:09
Johana: mám to vy?ešené podobn?, jen místo pítka pro ptá?ky používám formi?ku na pe?ení medv?dích tlapek, taktéž p?ipevn?nou k pletivu pod napáje?kou - vypadá to i docela hezky.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-12, 10:36
Aha tak to moc d?kuju za chytrou radu ten papír co byl u toho jsem vyhodila. Nenapadlo m?, že to má zvláštní návod k použití :-) Jen v?era jsem tu napáje?ku cht?la vypláchnout, dala jsem tam trochu vody a ono to kapalo. P?íšt? si ten papír nejd?ív prohlídnu než ho zahodím :-). Když jsem m?la mor?e taky jsem pro n?j m?la napaje?ku a ta tolik nekapala, ale že by to mohlo být tím, že jsem jí dávala vždycky plnou to m? fakt nenapadlo. Dík už jsem zas o n?co chyt?ejší :)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-05-12, 12:15
Jan?a: Blahop?eji k novému p?ír?stku.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-05-12, 13:12
Johana: máme doma p?esn? ten samý "patent". Je to bezva! Voda z napáje?ky ned?lá louži?ky tam, kde nemá. Jen když se v odkapávací misti?ce posbírá víc vody, Kraken pojme touhu ji vypít a p?i tom se snaží misti?ku zb?silým hrabáním utrhnout z pletiva. Párkrát se mu to samoz?ejm? povedlo, jednou dokonce urval úchytku, za kterou misti?ka visí. Ale trochu pání?kovy šikovnosti a tavná pistole to spravily ;o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-05-12, 22:40
Jirka: tak novej p?ír?stek byl pouze t?i dny :-(( Bohužel je tak fixovanej na kobylu, se kterou vyr?stal, že pro to, aby se dostal ven ze stáje, tak d?lal psí kusy, kdyby se jen vztekal, tak by to šlo, ale on si p?i tom d?sn? ubližoval... Když jsem ho uvázala, tak by si zlámal nohy (a to na vazném ustájení byl t?i a p?l roku), když byl v boxu na volno, tak mi dvakrát prosko?il okýnkem (ješt? jsme si ?íkali, že mu ho necháme otev?ený, aby mohl koukat ven a nenudil se tak...), okýnko m??í prosím 65x68 cm, kdybych to na vlastní o?i nevid?la, tak si budu klepat na ?elo... Vživot? bych ne?ekla, že by tamtudy prolezl, ani kdyby mu ?lov?k u?ízl nohy a krk... Jo a p?ed tím, než mi lezl ven okýnkem, tak zkoušel p?elézt 150 cm vysoké dve?e u boxu... Takže než abych riskovala, ky ho najdu viset bu? uprost?ed toho okýnka, nebo na dve?ích, tak jsme ho radši vrátili... Moc m? to mrzí, ale nem?la jsem nervy na to, abych koukala, jak se tu huntuje... bohužel místo toho, aby se postupn? uklid?oval, tak mi p?išlo, že se to spíš stup?uje... Ten t?etí den vypadal, že by šel p?es mrtvoly (v?etn? té vlastní), jenom proto, aby tu nebyl... Venku byl milionovej, ?lov?k by ho utáhl na va?ený nudli, ale nem?žu s ním p?ece celé dny a noci chodit n?kde po polích.... Takže to te? vypadá, že budeme mít doma místo 4-letýho h?eb?áka jeho ro?ní dceru... Pán si ho totiž nechá, ale bude muset prodat práv? tu kobylku... P?ikládám jeho fotku....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-13, 15:42
Kdo m?žete, držte palce!
Poda?ilo se odchytit Ptáka Ch?ipku, ?e?eného Šmakovník (nebo Žižka). V sou?asné chvíli je ve Strakonicích na klinice, vyndavaj mu oko a celkov? se ho snaží dát dohromady. Máme si pro n?j p?ijet k ve?eru.
Byl, chudák, p?i p?evozu tak hodnej a klidnej - jen párkrát m?ouknul - že jsem se domnívala, že je v posledním tažení. Zbylé naše ?ty?i tlusté bestie vždycky ?ád?j, jako by jim m?li amputovat všechny kon?etiny.
Maminka ?íkala, že divoká ko?ka p?ijde za lidma, jimž v??í až na poslední chvíli. Pokud nepom?žou, zaleze si n?kam um?ít. Modlím se, aby celou operaci zvládl. Sice k n?mu nemám tak vyp?stovaný vztah jako ke tcho?ovi, ale úmrtí už teda bylo dost!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-13, 17:06
Drzim palce, za posledni vetu bych se podepsala! Umira kdeco a kdekdo:-( Je to nejake proklete, kruci!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-13, 17:13
Držím p?sti a naši tcho?i tlapky, pak dej v?d?t jak to dopadlo
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-13, 18:50
Tak jsme ho dovezli živého a zjevn? v plné síle. Vet si st?žoval, že necht?l usnout. Oko má venku, je i kastrovanej a celej po??ranej.
Dala jsem ho do ko?i?í nemocnice (pracovny), kde má postýlku, vodi?ku a trochu actimelu - jídlo prý až zítra. Nasazen byl Synulox.
Ale nejlepší na tom je, jak hbit? v pracovn? vyb?hl z p?enosky, jen jednou se po narkóze zapotácel a tryskem let?l ke dve?ím. Dalo mi dost práce udržet ho na posteli a drbat ho - on táhle vr?el - a pak utéct. Do ?tvrtka nesmí ven, pak kontrola a uvidí se.
S polodivokým stvo?ením - to jsem teda zv?davá!
To mám za to, že te? nem?žu mít tcho?e!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-13, 21:14
to je dob?e, že je p?i síle, p?eju mu brzké uzdravení... :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-14, 01:06
Te? se se mnou naprosto zdivo?ele popral p?i podávání antibiotik, nicmén? nakonec jsem "tygra" donutila k p?edení...snad ví, že to s ním myslím dob?e.

P.S. Dnes jsem sed?la v hospod? s pani?kou Šmudly, Vendelínovy maminky - o ?em se asi tak mluvilo? :o))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-14, 12:25
Ur?it? bude v po?ádku. Vyndání oka jsem také absolvovala u divokého kot?te (jmenovalo seaŽižka, jak jinak, že i když to byla holka) s spokojen? si žije už t?etí rok v ?eských Bud?jovicích. Páni?ci jsou z ní u vytržení.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M z práce (IP)
Datum: 2006-05-15, 13:30
Markéta: p?i tom udolání tygra jsem si vzpom?la, jak si tady popisovala podávání prášku ko?ce, docela si to p?ebírám v barvách, alespo? jedna p?ece jenom lepší zpráva . Kocourovi držíme pale?ky, aby zdomácn?l a užíval si tvojí pé?e co nejdýl

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-15, 14:33
Musím na dva dny pry? a byla jem z toho špatná, ale našt?stí se Ptáka Ch?ipky ujme maminka - nacpe ho u nich do mého bývalého pokoje a bude o n?j pe?ovat až do ?tvrtka, kdy má jet na kontrolu.

P?ítel tajn? doufá, že se Žižka našim zalíbí, ale marn? - já už ho nedám! Považuju to po t?ch úmrtích, p?edevším Vendelína, za znamení.

To neš?astný, polodivoký zví?e tráví celé dny a noci samo v mé pracovn?, ale je úpln? vzorný.
ATB už mu nedávám st?íka?kou, jelikož to poprvé vypadalo opravdu jako z Jak dát ko?ce prášek. Balím mu to do ku?átka a on, protože ješt? není vy??ranej jako naše tlustý bestie, mi to prost? sežere :o)))
B?hem jídla neví, jestli se chce hladit, drbat nebo jíst a p?ede tak, že se zalyká (a to se mnou zatím nic hezkýho neprožil:o)))

A NAU?IL SE CHODIT NA MISTI?KU!!!! ZA 1 DEN!!!
Vypadá s tím zazelen?ným okem - neokem sice jako blbec, ale je úúúžasnej! :o)))

(Už aby bylo za rok a mohla jsem si nenápadn? po?ídit i toho tcho?e!:o)

P.S. Vendelovi jsem pokoj ješt? neuklidila. Jak mám trochu volného ?asu, ud?lá se mi p?i tom pomyšlení nanic - furt ješt? ?ekám, až zaškrabe na dve?e :o((((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-05-19, 10:58
Markéta: P?eji jen to nejlepší.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-06, 00:16
Tak si tu tak koukám na ?elisti (až m? z toho mim?o kope) a najednou mi to došlo! Už vím co je tam tom žralokovi tak strašn? známé. Ta vych..nost, vychytralost a touha dosáhnout svého cíle za každou cenu... Dokud ho honí utíká, ale když se k n?mu oto?í zády za?ne je honit a úto?í (nejradši ze zadu)... Zakázanškemý jídlo prost? MUSÍ dostat :oD Nep?ipadne vám to pov?domé? Neznáte to odn?kud? Nemáte to doma? Jen o n?kolik metr? kratší, n?kolik tun leh?í a s kožíškem? N?kdy je to i stejn? záludné... A když si nedáte pozor m?že téct i ta krev... :oD
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-06, 00:22
A ty zuby, ty zuby:
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-07, 23:28
Ivco, cim jste to fotili?? :)) (dotaz shury:)
Avatar

Aktuální stránka:22 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist