Aktuální stránka:24 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-14, 14:35
Markét, tohle se mi stalo p?edminulý víkend. Náš mladej dotáh dom? kot?, bylo u nás asi m?síc. Nejd?ív za?aly dohady o to, jak se bude jmenovat. Já cht?la Simíra, mladej že to bude Dudlík...ježíšmarjá, já budu na zahrad? volat dudlíku..tak jsem p?išla s Hanibalem...Hanýskem, no dopadlo to tak, že kluk mu ?íká Macíku, já Hanýsku...Tak milej Hanýsek se p?ed 14 dny ve ?tvrtek vypa?il...od pátku do pond?lí šílená pátrací akce, já s tcho?ema lezla po poli, mladej prolejzal škarpy. V pond?lí ve?er jsme se dohodli, že vyv?síme plakátky s odm?nou. V úterý p?ijdu dom?, letím hned na kluka ho sprdnout, že mi neposlal ty fotky a kluk úsm?v od ucha k uchu...Milej Hanýsek se v sobotu p?iprdelil na grilování k soused?m ob t?i baráky. A oni si ho nechali. Všímavá sousedka (která bydlí hned vedle nás si ho všimla a hned nám to práskla). Takže Hanýsek je už doma. A naše druhá ko?ka Týnka? Ta byla jednou pry? 14 dní, už jsem ji obre?ela...a vrátila se, takže Markét, nev?s hlavu, myslím si, že n?kde courá...víš, jak to u ko?ek je, jakmile se jim n?co nelíbí, dají to okamžit? najevo..i t?eba demonstrativním zmizením na 14 dní :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-14, 23:28
Holky, díky za út?chu. Taky pevn? doufám, že se ješt? vrátí, ale to víte, fantazie pracuje, venkovani stále tráví myši jedama (Cibule je ta, jak jí v b?eznu vet zachránil kejhák po otrav? myší), stále jezdí v motovozidlech jako prasata, p?estože bydlíme tém?? za vsí, stále nedávají pozor, jestli n?co nezavírají do chalupy nebo stodoly, kam chodí 1x za 14 dní...
Mám trauma z d?tství ze ztráty kocourka a tohle prost? nemám zapot?ebí :o(
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-14, 23:32
Já to znám, taky jsme p?išli o dv? ko?i?ky :(( bohužel jednu p?ejelo auto, druhá sn?dla otrávenou myš a nep?ižila to... ale taky se toulaly celkem dost, vždycky se zase vrátily... takže o tohle se neboj... mám dojem, že když ko?ka ve vesnici um?e, tak se dozvíš hned... :(( nám se to taky takhle stalo, n?jakej ten soused nám to oznámil... takže pokud nic nevíš, je to, podle mýho, spíš dobrý znamení.... a vrátí se, neboj :)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-14, 23:36
Rynn - dík moc!
V?tšina soused? ví, že jsem šílená a ujímám se leckdy i jejich ko?ek - kdyby ji n?kde našli p?ejetou nebo mrtvou, asi bych to už v?d?la - achjo!
Nejistotu nenávidím nejvíc - i když se to zví?e vrátí dom? jen um?ít, alespo? je to jasný... :ö(((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2006-09-15, 00:40
Já bych tedy zkusila ud?lat grilovací akci s hodn? vo?avým masí?kem, aby ten d?vod návratu byl velký. Ur?it? musí mít hlad jestli n?kde od n?koho nedostává.
Ko?ka táty mého p?ítele se odst?hovala po pár letech a také si myslíme, že šla za lepším.
Jinak by možná stálo za to zeptat se místního myslivce, v?tšinou mají p?ehled a hlavn? mu dát info., že není toulavá ale ztracená, kdyby tak a? nest?ílí.
M?j kocourek za mnou te? po?ád chodí a vyžaduje pé?i a to i když se jdu vy??rat, p?edev?írem jeho bráchu p?ejel vlak a cítí se sám, byli na sebe fixovaní.
Ale také se bojím po?izovat jinou ?indu ze strachu, abych nenarušila ten hezký vztah, který k sob? máme. Od hodn? známých jsem slyšela, že jim jejich mazel po p?íchodu nového p?ír?stku odešel, nebo se více odcizil. Kdyby to braly ty ko?indy spíše jako zpest?ení a né konkurenci bylo by lépe.
Tak p?eji š?astné shledání s Cibulí co nejd?íve a ?ekni jí pak, že jí máš stejn? ze všech nejrad?ji a že je nejlepší, a? se jí napraví sebev?domí.
Držíme pale?ky.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-09-15, 10:06
Markéto, zkus chodit kolem 23.00 nebo ráno . 5.00 a volat. To je ticho a ko?ka se v?tšinou ozve, když už je dost zoufalá nebo pokud je n?kde zav?ená. Mn? se ko?ka vrátila skoro po m?síci, vyhublá a se zlomeným ocáskem .
A t?ch zví?at máš tolik a taky všechno sebereš - (teda ty ko?ky) nevíš, jak odnau?it ko?ku ne?istotnosti: Já jsem sebrala p?ed rokem ko?ku, nádhernou, pochopiteln? p?es internet ji nikdo nehledal. skon?ila u nás, ale je to d?sný ?un? - d?lá hromádky do rohu a louži?ky taky,(tedy, ne úpln? po?ád) takže rodina mi ji chce vyhodit a já tu potvoru mám ráda, jak jinak . Nev?d?la bys (nebo n?kdo další) n?co:? Už jsem byla na ko?ka?ském webu a dokonce jsem komunikovala s ko?i?í psycholožkou, ale Macura je z?ejm? p?íliš tvrdý o?íšek. Díkxy y ahoj.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-15, 10:13
Tak co já vím, ze zkušenosti se svýma...t?žko jí to odnau?íš..naše polovenkovní ko?ka Týnka, když je celý den doma a p?ijdeme trochu pozd?ji, tak v žádném p?ípad? nejde do záchodu, kterých je po baráku p?t, ale vy?úrá se mi na d?ev?ný schody, pak to drbu hodinu octem. Nepomohly ani r?zný spreje, které zaru?en? pomáhají...trochu úsp?chu bylo s olejem do aroma lampy - citrus. Ko?ky to nemají rády.Ale ze svý zkušenosti vím, že pokud je ko?ka prase, nic s ní nehne..a každá ko?ka je jiná. Matýsek (šestikilový zrzavý kocour) i když b?hal venku, na záchod si vždycky dob?hl dom? do ko?kolitu. A Prcek? Ten mi chodil ?úrat nahoru na kuchy?skou linku..dobytek..:-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-15, 11:56
bea - majda má pravdu. Žižka taky chodí, kam ho napadne, a?koli na misti?ku umí od druhého dne. Prost? se z neznámých d?vod? naštve. Urážení je jedna z havních vlastností ko?ek a bohužel nikdy nelze odhadnout, jak a kdy se urazí, pro? a do jaké míry.
Jinak - naše ko?ky se vždycky snášely dob?e- Pravda, Cibule je vzteklice nesnášenlivá, ale vždy si prost? místo vybojovala a moc dob?e v?d?la, že ji mám ráda jako ostatní. Ale toho Žižku vydejchávala dost t?žce.

Eowyn - samochvála smrdí, ale když se tak rozhlédnu po vsi a okolí, dost pochybuju, že by šla za lepším. Jedin?, že by se jí p?ejedly konzervy, granule a masí?ko a zatoužila po trvalé strav? v podob? myší a mléka s chlebem :o))))

Bohužel je ješt? jedna možnost, když burani neustále tráví myši a tím i ko?ky jedama, že se jí stalo to, co v b?eznu a zalezla si n?kam um?ít, protože už nem?la sílu se doplazit dom?...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-09-15, 13:00
Tak díky za rady. Te? mi jedna ko?ka?ka psala, že dobré je nalít Kozlíkové kapky do zách?dku, ko?ky to prý milujou a bude tam chodit, jenom malý problém, prý ten puch vyxžene z bytu nás......

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-09-15, 13:35
bea:

To teda asi jo!Kozlík je síla!! Máš jen jednu ko?ku? Ne?etla jsem celý p?ísp?vek? Pokud máš jen jednu, bylo by dobré sehnat od n?lakého ko?ka?e hroudy z ko?kolitu, které na??rala jiná ko?ka a dát jí to do záchodu.. Tvoje se bude snažit "p?ezna?kovávat svojí mo?í". Takhle jsem u?ila ko?ky, které nebyly zvyklé na záchod. Možná to pom?že i tob? - teda tvojí ko?ce.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-09-15, 14:07
Gazza, když já mám ty ko?ky ?ty?i - t?i stoprocentn? ?istotné a jedno ?un?...má to cenu zkusit? Asi jo, vyzkouším, co se dá...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-09-15, 15:08
Tak to nemá význam. To je ?UNÍK !! Ale jestli není dominantní (a to asi nebude ), ko?ky takhle projevují sv?j nesouhlas nebo nespokojenost s n??ím nebo n?kým - t?eba ostatní ko?ky? N?kdy sta?í i p?estav?ní nábytku nebo jakákoliv zm?na... Zkus si vzpomenout, jestli není z n??eho takového ve stresu.
Já jsem kdysi m?la peršanku, která n?kolikrát denn? pro??rala ps?m pelechy. Vydržela jsem to 3/4 roku a pak putovala do nového domova. Tam d?lala neplechu taky, i když paní byla sama a jiné zví?e nem?la, ale za n?jaký ?as paní zem?ela, ko?ku si vzala její dcera, která ko?ky chovala a ejhle! - jako když utne. Ko?ka prost? cht?la spole?nost ostatních ko?ek, p?estože byla celý život p?edtím chovaná jako jediná?ek.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-09-16, 12:38
Gazza:Obdivuji Tvoji trp?livost.Asi bych nedokázala ko?ce 3/4roku tolerovat ??rání jinam než do záchodu.Všichni víme,že když ko?ka vykoná svoji pot?ebu tak nep?edstaviteln? smrdí a proto jsem ráda,že moje ?í?a je opravdu ?istotná.

bea:Držím pale?ky,aby se Tvoje ?i?ina brzy umoud?ila.:o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-17, 02:22
Ko?ky jsou záhada - už jsem to tu n?kde psala - naše Šoša (bydlí už léta u mých rodi??, kte?í se jako já odst?hovali na venkov, jen o 3 roky d?ív) v Praze nep?etržit? a denn? ??rala mn?, mé sest?e a mé kamarádce (bydlely jsme spolu) do postelí. Jedinou výjimkou byl m?j p?ítel, takže jsem ho nutily o víkendu spát ve 3 tri?kách najednou a propocený textil jsme si dávaly na postele, protože kde byl jeho pach, tam se ne??ralo :o))).
Nakonec vše vy?ešil Šošin odchod k našim na chalupu. Prost? necht?la žít ve m?st?...:o))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-09-17, 09:18
Jo ko?ky jsou potvory, když jsem byla tet? na svatb?, tak jsem v zahrad? u restaurace uvid?la nádhernou ko?ku. Sice jsem jí neznala, ale divoká ur?it? nebyla, byla taková šedo modrá a udržovaná, m?la nádhernej kožich, p?išla ke m?, nechala se hladit, a najednou po m? sekla a ud?lala mi drápanec p?ez celou ruku. Nic jsem jí neud?lala, sed?la jsem vedle ní a ona na m? takhle. Vztekle jsem odešla za svým p?ítelem, jestli má v aut? v lékarni?ce aspo? dezinfekci a když jsem mu ?ekla, že po m? sekla ta ko?ka tak mi na to ?ek: Kde je já jí p?ejedu! :o))) Nemyslete si nic zlýho on by jí neublížil, nep?ejel jí, ale m? to p?išlo hrozn? legra?ní, že jí cht?l za trest p?ejet :o))) Kdyby m?l p?ejet fre?uli za každej kousanec tak by nem?la dlouhej život :o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-18, 11:23
Na ko?ce lze poznat i b?hem mazlení, kdy sekne nebo kousne - pro lidi, kte?í se v nich nevyznaj (což je t?žké, pokud s nimi nejsou x let) je to holt pak p?ekvápko. A z toho vznikaj fámy, že ko?ky jsou falešný :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-18, 20:25
Jo a máme novýho králíka!!! :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-09-18, 22:16
Ned?lej okolky a pochlub se jménem, a? vidíme, žes neztratila osobitost!!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-19, 00:53
Ješt? nevíme, jestli je to chlap nebo ženská, takže není jasné ani jméno. Možná dostane univerzální, které jsem m?la dostat já - když maminka nev?d?la, zda budu hol?i?ka nebo chlape?ek, navrhnul opilý kamarád mého tatínka, abych se jmenovala PIVO.
No...uvidíme. :o))))))))
Už jsem to tu psala - pot?ebuju na zví?e pár dní koukat, než m? jméno napadne.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-19, 09:18
A budeš to tak pak d?lat i s d?tma?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-09-19, 10:43
To jsem cht?la, ale dámy mi tu vysv?tlii, že prej musíš nahlásit jména p?edem :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-19, 10:44
Tak to asi budeš mít problém, co?:-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-09-19, 10:46

To nevadí. Moje kolegyn? je známá pod jménem Bára a sv?te div se, v dokladech má Jaroslava.
Asi na ni taky rodi?e po n?kolika dnech koukli a ?ekli - "Barunka".
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-19, 11:52
MARKÉTO?!?!!!
dámy ti vysv?tlili?!!!
tak to mi teda vysv?tli!!
;o)))))

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-09-19, 12:56
kocky nejsou falesny, jsou to jen hloupoucky potvory :-) mamka ma jednu (z 5ti) kocek tak hloupou, ze nepochopila ze neni pes, takze prijde na zavolani, posloucha prikazy jako hop ke mne fuj ty potvoro apod. :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-19, 13:05
Tak já bych ne?ekla, že jsou ko?ky hloupou?ký, všechny naše ko?ky chodily na zavolání...ko?ka je prost? jenom svá, d?lá si co chce a kdy chce...:-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-19, 13:11
Jsem netušila, že když Tadeáš chodí na zavolání jen když se mu chce, je projev inteligence:-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-09-19, 13:23
dyt vo tom mluvim on posloucha pokazdy, je fakt divnej, asi reknu mamce ze by se s im melo jit preventivne k vetovi to fakt neni normalni :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-09-19, 13:25
Hele a neuplat?uješ ty heslo: Podle sebe soudím tebe? :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 20.09. v 12:03.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-09-20, 12:02
Ahoj všem, Macura je ?un? dál. ..Poradíte mi, ?ím zlikvidovat, alespon? trochu, ten puch v koberci po jejím ??rání? Matrace jsou na odpis a já málem taky, rodina mne vyhazuje, takže brzy založím nové vlákno "Hledám podnájem - p?ijetí 2 ps?, 4 ko?ek, fretky a králíka podmínkou".
Ale vážn?, je N?CO co ten smrad zlikviduje?

Aktuální stránka:24 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist