Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:10 z 11
Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-03, 18:40
Jj, je to ta na prevychovani :) Psala jsem jaka je, to kdyby o ni nahodou nekdo projevil zajem :-)) Zatim mam pocit, ze i kdyz je stara rok a pul, tak porad to neni nic tak strasneho, aby to neslo prevychovat, alespon do urcite miry. Ted se jeste uvidi, jak se mi moje prorokovani vyplni :-) Kdyz si da clovek pozor jak ji bere do ruky a vezme ji sikovne, tak schyta jen jeden kousanec :-)) Dneska uz to beru trochu s nadhledem, ale vcera me to hodne vzalo. Jeste v zivote me zadny zvire nepokousalo a uz vubec ne, kdyz se ke me melo uz od zacatku.
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-02-03, 19:01
Ene: Držím p?sti?ky a? se ti da?í (s Meggie). Hodn? št?stí a ?ím dál mí? kousanc?... :o)))
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-02-03, 20:23
Ene, já si koupila svou první osma?ku ze zverá?e. Byla samosebou dosp?lá, jak jinak. Prý ji sourozence prodali a ona už je tam m?síc sama. Samoz?ejm? byla dosp?lá a ješt? navíc t?hotná. No taky se hrozn? bála a moje verze pro? byla ve zverá?i je taková, že práv? proto, že kousala. Já jsem na ni musela opatrn?. Když m? kousla, musela jsem to p?etrp?t a neud?lat to, co ode mne o?ekávala - tedy, nepustit ji, ale držet ji dál v náru?í. Kdybych ji pustila, vyhrála by. Po m?síci, kdy jsem obdržela 3 kousance, jsem myslela, že to vzdám, ale ?ekla jsem si NE. No a nakonec jsem to byla já kdo vyhrál P?estala m? kousat, protože zjistila, že tím ni?eho nedosáhne a že ji vlastn? nijak neohrožuji. Prolézala mi rukávem. lezla po m? a kradla mi sojovou pomázánku z chleba. Nakonec se stala našim mazlí?kem. Bohužel zem?ela p?i druhém porodu a to i když mezi porody m?la skoro ro?ní pauzu. Nemohli jsme ji zachránit a miminka také ne. :o(
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-03, 20:30
Ene: Tak trochu obdivuji tcou odvahu...jak vlastn? dlouho tcho?e chováš? Já je mám rok a p?l (to moc není) ale nevím,takhle tcho?e bych se bála si vzít...pravda ale je, že já ješt? bydlím s mamkou...až se jednou t?ebas odstehuju ur?it? to bude jiné a hlavn? si byt za?ídím speciáln? pro tcho?e!:-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-03, 21:10
Jak je dlouho chovam? Dva mesice a 2 tydny? :-)) Ja za to nemuzu, kdyz oni jsou vsichni hrozne sladky :-)) Dneska jsem neutrzila ani jeden kousanec. Mozna jde jen o to, dostat se do psychiky samicky. Samecci jsou bajecni mazlici a v podstate je jim vsechno jedno. Na samicku se musi optatrneji, zbytecne ji neprovokovat a kdyz zacne sycet, tak si ji prestat vsimat a zkusit to pozdeji. Proste naladova a kousaci jako kazda zenska :-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-03, 21:45
Tak málo?Tak to jsi vážn? dobrá:-)Já bych se asi bála, že jí ješt? víc zkazím...když n?kdy vidím co jsem napáchala na Freye:-(Sice už nekouše, ale taky to není dle mých ideál?...to je Kukulín...ale co Freyuška je moje nej hol?i?ka:-)
Jo jo...holka sy?í...s náma si moc hrát nechce, ale pomazlí se s náma ráda:-)
Dokonce už ani moc nekouše cizí lidi, což je docela dobré:-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-03, 22:24
No na ni se opravdu nic zkazit neda :-) Hlavne to chce jen trpelivost a udelat si na ne cas. Kdyz uciti lasku, tak se take zacnou chovat lepe. A kdyz vyrustaji ve vetsi skupine mazliku a zaroven hravych stvoreni, tak jim to take jen prospeje. Vidim to na Charliem, jak zboznuje honicky s Pidou a uz vi daleko lepe, jak moc az muze kousnout pri hre, kdyz si s nim hrajeme my. A jaky to je ted mazlik :-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:10
No nerekla bych ze holky vic kousou.. Ani jedna ma holka nekousala.. Jsou to zlaticka a Flo je ke vsemu mazel nejvetsi.. Posledni dobou uz ale taky dela lumparny, ale i tak se necha stale chovat a drbat..
Ja si myslim, ze jaky si to vychovas takovy to mas - ale urcite na tom zavisi to ze je to od mladete, pak je s tim mensi problem, ale taky to jde.. ;o)

Ene: drz se.. Taky sem mela pokousany ruce.. ale casem to zmyzelo a Lump zkrotnul.. Nejlip to slo venku na prochazce - to se nechal tahat a byl krotkej - tak jsem ho takhle casteji utahala, pak ho vzala doma do naruce a hladila a hladila.. Nebo sem ho chytla tak aby me nemohl kousnout at se snazil sebevic a kdyz se rozciloval nepustila sem dokud se nezklidnil a nenechal se hladit..
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:16
Jj, prochazky bude mit asi hodne rada, hlavne takove prochazky, z kterych neboleji nozicky a muze koukat z batusku :-) Kdyz jsem cekala na pritele, az nas vyzvedne, tak jsem s ni musela chodit tam a zpatky po chodniku a potom se divala kolem sebe a ani nedutala. Kdybych se zastavila, hned by po me chtela list :-) Ale opravdu netusim, jak ji budu nandavat ksirky, kdyz se bude chtit branit.
Take uz ji ted drzim a cekam az se uklidni a potom ji teprve poustim za klukama. Po malicku po lehoucku to pujde.
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:19
Ur?it?, to je totiž nejlepší zp?sob. Musí pochopit, že kousaní nemá žádný efekt. Taky musí pochopit, že ty máš na ni a ne ona na tebe. Asi to zatím bylo tak, že ona si kousla a hned bylo po jejím. Což je ale chyba.

:o)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:28
Jo, urcite to tak bylo. Martin se hrozne boji kousnuti. Zacala jsem taky lecit tim, ze po kousanci zavrit do klece, ale je pravda, ze u ni by to melo minimalni efekt. Tohle je daleko lepsi. Dik.
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:30
Ene ukazala bych ti to kdybys byla z Prahy - na Lumpika sem uz pak mela spravnej trik.. Proste ho chytat tak aby si nekousl...

jo a to zavirani pak taky melo efekt - Lump chtel strasne moc behat - mel to rad - takze spatky do klece, kdyz neco provedl byl pro nej taky trest..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 04.02. v 00:32.
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-04, 00:39
Yasmin nemusis, ja uz to umim :-) Od vcerejska me jeste nekousla a myslim, ze se ted tak lehce nenecham. Proste chytnout pod briskem a pred jednu predni packu jde ukazovacek (ten co nejvic natesno k pacce, aby na nej nedosahla)... Ten piercing na brade ji neodpustim :-) Pro Meggie neni zavirani asi moc velky trest, protoze byla v kleci asi casto a co mi rikali, tak se spis bala behat po pokoji, kdyz tam nekdo byl. U nas tedy neni placha vubec a take rada cestuje. Uvidime jak se to bude vyvijet dal, zatim to zavirani neni potreba - pro dnesek :-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-04, 12:10
Ene: Tak to vapdá že ob? d?láte pokroky den ode dne:-)To je dob?e:-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-02-25, 09:18
Musím se s vámi pod?lit o v?erejší zážitek se Shrekounem. Ten náš blboun fakt nekousne, ani když musí. Zapadl v?era do rohu za seda?ku a nemohl z tama ven. To je jev celkem b?žný, u mých holek funguje jediný osv?d?ený zp?sob jak je z tama vytáhnout (dosáhnout na n? nejde - bohužel): odvážlivec (u nás bohužel jen já) str?í do díry ruku, fretka vysko?í co m?že a vší silou se do ruky zakousne. Zakousnutá fretka se pak na zkrvavené ruce vytáhne do bezpe?í a náležit? odškodní a pochová. Odvážlivec si jde ruku namo?it do desinfekce. Terezka se zakusuje tak, že nepoškodí k?ži, ale otisk z?stane, Dáša pro jistotu (co kdyby spadla, že) prokousne ruku až ke kosti. No a ten náš malý béžový blboun se neum?l (necht?l?) zakousnout.... Princip pochopil dob?e, vždycky vysko?il, zoubkama se dotknul ruky, ale zakousnout se nezakousnul.... Tak jsem mu tam nakonec musela str?it polštá?, našt?stí pochopil, že do n?ho musí vlézt a nechal se v n?m vytáhnout.
Tak mám doma asi fakt nekousavou fretku....
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-25, 10:55
No ja nevim co se mi ted s matyskem deje.)) ja si ho brala jak jsem rikala starsiho a tak sem ho musela prevychovat a nezazila sem ho ze by si SE MNOU hral jen obcas se uracil honi tenisak co sem mu hodila. a ted za posledni tejden co dostal novou prolejzacku a klec tak si abnormalne vyzaduje hrat se mnou honime mysky(btw, ty z Valentyna) hrajeme na schovku na honenou hazim mu micky on mi je obcas i PRINESE anebo bezi nenapadne kolem me do skryse a muze se u kvokat kdyz mu ho behem jeho behu. nechava se vyzvednout na prolejzacku a pada a porad jen kvoka a kvoka( za to kvokani muzete jen vy:o)) pac od ty doby co zna jiny fretky nez odraz v zrcadle porad kvoka a skoro na vse a to pozor pred tim byl nekvokajici.)ma asi druhou pubertu.) kdyz se schovavam pod perinu tak po me vesele poskakuje div hlavicku si nevyvrati:o)))
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:13
Skoro bych ?ekla, že po pubert? za?íná p?icházet do "roztomilého období" :o) Tak to moc gratulujeme! A vidím, že bude moct nato?it reklamu na myšky - vždy? naše holky se z nich taky m?žou zbláznit. ?lov?k by ne?ekl, jak taková há?kovaná blbost za patnáct ka?ek nadchne tcho?e víc, než super hra?ka z obchodu za 150 a víc.

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:16
MF: dekuju.) ja jsem z nej taky patricne unesena ale prisaham ze to zaclo az ted nekdy:o) dokonce kdyz je v pokoji pustenej z klece a ja odejdu tak na me ceka prede dverma a jen lezi mam to vyzkouseny v pokoji byl bracha a odesel a on si nas spletl a cekal az prijdu najednou zaregistroval jak se smeju a bezel ke me rozkvokanej a hned po me zacal skakat a uskakovat a kvokat:o) je to ted zlato nejvetsi:o)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:20
Mf jo a ty mysicky sou uplne nejlepsi sou na druhym miste samozrejme za jeho tenisakem ale strasne hezky se s nima pere a pozpatku si je nosi do ty kukane z prolejzacky ma ji schovanou v tlapkach a couva nenapadne abych ho nahodou nevidela a nevzala mu ji ze schovky jeho ktera uz je provarena:o) ja nekdy pri nejaky prilezitosti koupim jeste nejaky:o) juj ale nastvanej ted bude pristi tejden mame preockovani:o/
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:21
No, taky bych mohla tvrdit, že je to tím, že na n?j má tak dobrý vliv setkání s klubovými fretkami, ale nemám to srdce lhát - fre?áci fakt touhle úchvatnou zm?nou procházejí a proto je tak milujeme ;o) Práv? to se skrývá za tím tajemným po?ekadlem, které majitelé pubertálních piraní nechápou a já jim vždycky ?íkám: Po?kejte a uvidíte. Fretka je báje?né zví?e pro toho, kdo si ho zaslouží. Je to trochu jako v pohádce - když nepolíbíš ropuchu, nebudeš mít prince. Nic nezíská ten, kdo nedokáže n?co ob?tovat. Ale vysv?tluj to n?komu, kdo netuší co dostane, když ob?tuje vlastní prsty ;o) V?tšina lidí trpí trapným p?edsudkem, že by je ješt? n?kdy mohli pot?ebovat.

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-25, 11:23
MF: to bylo krasne receno..nooo podle me klubovi fretky muzou za to ze se rozpovidal ale ostatni (neni nad skromnost) muzu ja:o) takze si ho zaslouzim? ja myslim ze se ma u me fajn dyt v pondeli mu dodavka priveze spousta veci k narozeninam:o)))
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-25, 21:27
Tak že p?ejeme všechno nejlepší!
V?tšina lidí má takovou fretku, jakou si zaslouží. Trp?livost za celý první rok se ?lov?ku vrací tak dalších 5-7 let - to je docela výhodný obchod :o) A p?itom je po?ád tolik lidí, kte?í to nepochopí a zrovna v pubert? ty ?umá?ky vykopnou z domu :o( Míša, Kelly, Koblížek a spoousta dalších by o tom mohli vypráv?t svoje. Obzvláš? si nedokážu p?edstavit tu obludu, co nechala Míšu na mraze v drát?né klícce kde se ani neoto?il - brr. Je zázrak, že mu to nezlomilo povahu.

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: L?ca (IP)
Datum: 2005-02-25, 21:47
D?snýýý!!! To se vážn? stalo?

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:08
Joo, stalo!! A fotky klece tu n?kde jsou - místo Míšy jsem tam dal na porovnání talí? a ten se tam sotva vlez - Míša je p?itom jak 2-3 talí?e dlouhej. Když jsme ho nesli tak mu nohy koukali t?ma dírame v pletivu (bylo i na podlaze), takže ležel na b?iše zavázanej v kleci drátem a nohy plandal ven... Nemoh se ani hnout protože po pletivu nemohl nijak jít, nemoh se tam ani postavit. Myslím že je to ve vlákn? Kuba a Míša n?kde blízko za?átku (fotky i komentá?).

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:09
L?ca: Stalo..zeptej se Pavla nebo Šárky a bylo to tuhle zimu.
Tak já se dneska musím pochlubit...byli jsme na lé?ení svrabíka (MF: Str?il jim akorát do uší takový cosi, napušt?ný ?ímsi smradlavým myslím že se to jemnuje: Ectodex ,doma jsem jim to pak m?la vy?istit oby?ejnou vodi?kou (na uši) a vysušit št?ti?kama) a pro? se chlubím?Zvládla jsem je oba sama, každýho jsem trápila asi 5 minut abych jim ty uši ud?lala po?ádn?...u veta jsem je musela držet (ležet na nich) aby se jim do t?ch uší mohl aspo? podívat.....normáln? jim uši ?istím s Mirkem (on je drží a já honem aplikuju...ale tentorkát! Ani Kukulín se nebránil....U Freyujušky jsem málem provád?la resustitaci, neb ta byla tak vlá?na až jsem se lekla že jsem jí p?idusila (jsem i poslouchala jeslti jí tlu?e srdí?ko...koukala na m? jak na pako%-) )
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: L?ca (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:17
To je p?íšerný! Úpln? mi vyhrkly slzy do o?í! Ty "lidé" nem?žou mít ani sv?domí!
Radka: Tak pevné nervíky na lé?ení a a? se zad?í a je to rychle fu?.

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:24
L?ca: Nic to není....:-)Je to vlastn? dost b?žný....jsou to malinký zví?átka co je sv?d?j v uších....do 14 dn? by to m?li mít pry? a ani bych se nem?la moc nad?ít...a po dnešku ani ti ?išt?ní nebude takový problém...za to jak byli hodní dostali po dlouhý dob? Calopet a Treaty:-)Myslím že pochopili za co to bylo:-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:30
Kdyz mel Charlie zanet, tak jsem mu ouska cistila sama - dala jsem si ho do podpazi a druhou rukou mu ousko vycistila. Za minutu jsem mela hotove obe ouska a Charlie dostal vytouzeny Calopet. U veta je to jak kdy, nekdy drzi, nekdy se skube a je mu to stejne prd platny :-) Nakonec se vzdycky snazi dostat co nejrychleji do bezpeci batuzku, do ktereho ho jinak musim strkat pomalu nasilim.

A budu se chlubit jeste dal. Ferenc za mnou dneska prisel do koupelny, kdyz jsem trochu poklizela. Tak ja ne nej ?u?u ?u?u, hezky jsem ho pomuchlovala a kdyz jsem vysla ven a chtela zhasnout, tak jsem se nestacila divit, ktery blbec tam po cele podlaze i na koberci roslapal hovinko a louzicku.. A potom ty fretule nemejte radi.. A to jsem Feriho vcera tak krasne vychvalila v dopise ze skolky.
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:33
Ene: No m? to ?išt?ní p?ekvapilo...zas tak ?asto to ned?láme ( prost? když si všimnu že jem maj zane?ád?ný tak po?kám na Mirka a vy?istíme, ale to není ani náhodou pravideln?...tohle byl m?j první pokus...a dost zda?ilej:-) Trvalo mi to tak dlouho, neb jsem ty uši fakt vydrbala že se lesknou!:-)On mi ?íkal, že to musím fakt po?ádn? vysušit:-)
A S Charlim se Ferenc snáší dob?e? Te? si nejsem jistá zda jsem o tom n?kde ne?etla.:-)
Avatar

Re: Tcho?ecí lumpárny
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-25, 22:51
Tak vis jak. Zrovna pred chvili to z predsine zase vrestilo, ale to dela jenom Charlie divadla :-) Leze porad po Ferencovi a chce si s nim hrat. On je zase trochu usedlejsi, takze kdyz se ozene, tak dosahl Charlie sveho, ale za chvili co je on ten ve spodu se mu to uz nelibi, tak vresti - ale samozrejme se mu nic nedeje. Jakmile ho Ferenc pusti, uz je na nem znova. Je to nas malej provokater - tohle zkousi na kazdeho :-)

Charliemu jsem byla zvykla cistit usi docela casto, v zivote by me nenapadlo, ze to muze byt neco vaznejsiho. Jeste nas ceka jedna kontrola u veta, ale uz by mel mit usiska v poradku.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:10 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist