Aktuální stránka:3 z 14
Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-04, 21:10
Patty, já ti p?idám post?eh z pátku: naše nová sekretá?ka psejška?ka moc cht?la vidét fretku "naživo". Tak sem Vl?áka vzala do práce (ne poprvé). Všichni byli nadšeni, sle?na sekretá?ka unesena, jen jedna kolegyn? kr?ila nosem, ?kouc "jak to tu smrdí!" nato ji kolega líbezn? odpov?d?l "myslíš tu sra?ku co používáš jako parfém?"....
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-04, 22:05
patty,
ani nevíš, jak moc ti d?kuju!! tvoje povídánky jsou jako malé plamínky v temnotách... :o)

johanko,
tak to je perfektní reakce! kolegu srde?n? pozdravuj! :o))))

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-08-05, 20:13
Tak já nevím, jak ostatní, ale já pomalu ale jist? za?ínám nabývat dojmu, že Patty bu? Btutíka vym?nila za jinou fretku nebo ho nau?ila ?íst a on si po p?e?tení knihy Fretka jako domácí zví?e kone?n? pochopil, co znamená být fretkou a nebo jsi ho a to vidím jako nejpravd?podobn?jší za?arovala:-)

Protože jinak si nedovedu vysv?tlit tu zm?nu, která se s Brutíkem v poslední dob? udála. D?ív?jší Brutík by p?ece nikdy nehonil 50 kilové psa:-)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-08-05, 20:45
Nessie : Brutík je v tom celkov? nevinn? !
Ten pes prakticky prchal sám! Brutík jen úplnou náhodi?kou b?žel za ním :o)

Johanko : sv?lé :o))

Marti : díky.
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-08-06, 10:16
Patty: jojo, už m? zase taháš za fusku, co??:-) Ty jsi prost? dala Brutíkovi p?e?íst tu knížku od Petry, co?:-)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-08-06, 17:58
Pravda je, že jsem Bruta vid?la ( jakože nic) odcházet od téhle knížky a honem si sundával mali?ké brýle ze svého d?ležitého nosu :o)

Ale ony ho asi zahanbily Han?iny freti?ky, jak tu byly na návšt?v?.On p?ed nima prchal, pak jen vykukoval z p?edsín? a potom se z?ejm? rozlobil sám na sebe.
A dal si za úkol stát se divokým, zlým tcho?em :o))

Ve skute?nosti je to po?ád milou?ký krátkozraký a lenošivý šmudla, ale p?ed ním pst :o)
Zlej a divokej ! ( Aspo? deset minut dennn?). :o))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-08-06, 19:57
:-) Naši tcho?i zdraví Brutíka:-)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2007-08-08, 21:32
Ahoj Brutíku, tady Benji a moje mamka Gigi. Byli jsme na "dov?i" a tak naše pani?ka dlouho ne?etla Vaše vlákno. Ty máš rád papriku, já zase okurku-nejrad?ji mám ty dlouhé co rostou našemu d?dovi ve skleníku. Každý den jsem je chodil kontrolovat a domlouvat jim, aby rostly rychleji. N?kdy jsem ochutnával už na té rostlince a to se d?da divil, kdo mu chodí ohryzávat hadovky. Samoz?ejmn? mne na?apal a pak už byla okurka jen na p?íd?l. Byl jsem na kontrole - budou zase ty dobré okurky. M?am, m?am.
M?j se krásn? a zase se ozvi.

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-08-12, 18:33
Brutík zdraví kámoše ze Žib?idovic a Benjiho a Gigi !
Mám od Brutík vy?ídit, že okurky jsou taky moc dobré, ale k tomu dodal zas to svoje - paprika je paprika.
D?du se skleníkem by Brutík taky cht?l. ( Sta?il by skleník).To by byly kontroly !

Dnes jen krátce - bolí m? ruka a nejsem v náladi?ce.V?era jsme byli jen na takové ve?erní rychlé procházce.Brutík se našt?stí zrovna nacházel v náru?í mé dcery. Výprava byla blesková a divoká, proto m? nep?ekvapilo, když m? manžel upozornil, že mám kra?asy na ruby.Cht?la jsem to dát do po?ádku, byl tam dost sráz a já najednou pod srázem bez kra?as? a bez sebev?domí. Kalhoty z?staly viset na v?tvi?ce, sebev?domí jsem dosud nenašla. Naho?e m?li záchvat - jestli si n?kdo myslí, že záchvat strachu o m? - NE! CHECHTALI SE ! Jen ten fre?á?ek koukal, kde jsem mu tak náhle zmizela.Brou?ek m?j malinkej.


Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-12, 18:36
Patty, tak op?t si nesklamala....práv? sem se z?ítila ze židla...já ovšem i s kra?asama :-)))))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2007-08-12, 20:05
Ahoj Brutíku,
V tom d?dovém skleníku jsou i papriky. P?edstav si, že už ?ervenají a žloutnou. Jednu jsem si vyhlídnul a za?al olizovat. mám celkem chápavou pani?ku (n?kdy), utrhla mi ji a kousek jsem dostal. Byla dobrá sladká. Mám št?stí, mamka Gigi papriky nebaští. A p?edstav si, že ty okurky ?ák nerostou. Víš, d?da má ve skleníku i raj?átka, ale ty nejsou dobé. Jsou kyselé a n?jak "smrdí", když si k nim ?ichnu. P?ed chvíli jsme byli venku. Vyhrabal jsem po?ádnou díru a sám. giginka m?la svou. Pokud budeš mít cestu do Ostravy, stav se na domácí papriky. D?da je hodný i když hubuje, když mu chodím do skleníku. (Jednou jsem tam vyhrabal takovou díru, že rostlinka papriky um?ela). Pa

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-08-23, 21:21
Patty, tak koukám, že Vaše procházky jsou plné pobavení:-)Budeme muset n?kdy vyrazit spolu:-)))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-29, 09:59
patty,

tak jestli budeš psát místo sem do fn, tak to se na?ekáme!! ;o))
(a kráááásný to bylo... jako vždycky... :o))

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-09-17, 20:22
Hani, ur?it? musíme spolu vyrazit. Pravda ale je, že se mi procházky zdají veselé až s ur?itým ?asovým odstupem :o)

Jinak holky díky.

Náš první fre?á?ek Ferda byl tiché stvo?ení. Kousal, smrd?l a mazlil se za dva, ale na vydávání zvuk? byl skoupý. Své hlasové projevy omezil pouze na nadšené kvokání p?i h?e nebo našich pozornostech ( sta?ilo ho zatahat za ocas když procházel kolem a hned se za?al nahlas "chechtat" , jednou v život? št?knul na psa ( hafan to odnesl šokem a sníženým sebev?domím ) a ná?ek, když bylo opravdu zle ( nap?. když z?stal viset v kleci na dví?kách za sv?j symbol samc?, dodnnes nevíme, jak se mu to povedlo ).
Nerada bych, aby vznikl dojem, že šlo o zak?iknutého , bojácného tcho?íka. Sebev?domí a neporazitelnost z Ferdy p?ímo vyza?ovaly. Byl p?esv?d?en, že okolní sv?t je stvo?en proto, aby se on náhodou nenudil.
Když jsme si dom? p?ivvezli Brutíka, byli jsme jeho "ukecaností" p?ímo fascinováni. Brutík vykládal prakticky po?ád. Když byl vzh?ru, tak bu? kvokal nebo si vyložen? "brblal" pod vousy. Ze spaní tém?? bez p?estání k?u?el a to tak hlasit?, že by to odpovídalo zví?eti velikosti ledního medv?da.
P?esn? v 3:30 za?ínal každý den zoufalým plá?em - samoz?ejm?, že jsem m?la otev?ené dve?e do ložnice a hned ho b?žela utišit. Plakal zhruba týden, pak už se cítil velikým a místo plá?e se ozýval podrážd?ný jekot.
Dnes se spokojuje s brnkáním na dráty klece , ale OBZVLÁŠ? hrubým zp?sobem. Vypadá to, že budu hned po otev?ení klece lítou šelmou roztrhána na kusy.
Otvírám - bílá šelma se odráží a ská?e.P?istává u m? v náru?í, natahuje se na záda a ?eká na podrbání?ko, Pod bradi?kou, na pupíku , ot?ení ?umáku o ?umák a už se jde b?hat.
Takže, co se tý?e toho, že Brutík nekouše, ono dost dob?e nejde být do n?koho zakousnut a u toho vykládat.
Naopak to zase vysv?tluje naprosté ticho ve chvíli, kdy se Brutík potká s kabelem ?i botou :o)
Zvláštní odstavec si zasluhuje projev Brutova nesouhlasu. Ferda se spokojil s kousancem. Bylo to stru?né, jasné a v?tšinou to p?ineslo výsledek. Ne tak Brutus. Brutík za?ne nadávat. Protože se musí ze svého zhnusení vykecat, máte zas tu krásnou jistotu, že nehryzne. Nemá kdy. Fret?í nadávání se liší podle intenzity rozho??ení. Jeli po ruce provinilec, náš roz?ilený albín do nn?j buší hlavou. Malé provin?ní = lehké po?ukávání. ?ím víc je Brutík rozho??en, tím víc do viníka svou hlavi?kou mydlí.
Také p?ístup ke zlodd?jnám , skrývání ko?isti a jídla na zlé ?asy se liší.
Ferda byl vášnivý kleptoman a rozkradl by i cihly ze zdí, kdyby to bylo proveditelné. Svou malou hube?ou?kou postavi?kou dokázal odtáhnout neuv??itelné množství velkých a t?žkých v?cí. Vybudoval si promyšlenou sí? menších skrýší a v nich si shromaž?oval lup. A vlastnil jednu velikou, centrální sí? za seda?kou.
Brutík je p?esv?d?enný, že od p?ípadného strádání v dob? hladomoru ho zachrání n?kolik granulí odložených v rohu klece. Jednou si k nim velice pe?liv? na chvilku odložil kousek papriky, ale to byl ješt? dorostenec a nevlastnil tak výkonný žaludek jeko v sou?asnosti.
Skrýš si vybudoval jen jednu a má k ní velice vlažný vztah.Ob?as si uv?domí, že by do ní m?l p?emístit n?jaké granule. A tak vezme jednu do papule a odchhází ke skrýši. Má to p?es p?l bytu a v?tšinou je zamyšlen. Takže se nelze divit tomu, že granuli po cest? sní. A tak jde pro další ...
Ob?as se v skrýši objeví celá jedna granule ! Víc tam Brutík nedává a v?tšinou ji pro jistotu hned druhý den sní.

P.S. Malá psí vsuvka.
Procházka s nejlepším p?ítelem ?lov?ka.Pes není m?j. Dobrovoln? ( naposledy) ho hlídám.
1) Než jsem ho stihla p?ipnout na vodítko, zdrhnul za ko?kou. Soused se snažil pomoci a chytil b?žícího chlupatého blba za obojek. Mizí oba. V duchu po?ítám, kolik stojí pes a kolik soused, ale oba se po chvíli vrátí. Udýchaní, nevrlí, ko?ku z?ejm? nedohnali.
2) Souseda zanechávám jeho osudu a vle?u hafana na vycházku. Pes nechce jít, opatrn? ho vedu v objetí za krk, abych ho neškrtila. Nechci chudá?ka stresovat.
3) ?eka. Odepínám chudá?ka a ten magor okamžit? ská?e do rozvodn?ného živlu.K?í?ím, mávám. Pes d?stojn?, jak se hodí k jeho v?ku a postavení , odplouvá sm?rem na jižní Moravu. V zoufalství vytahuji mobil, chci zavolat známému, který bydlí zhruba 5 km po proudu, jestli by nepo?kal na mostku a toho troubu nevylovil. V tom našt?stí plavec opouští vodní žive a vrací se.
4) Ženu ho p?ed sebou k domovu. Jeho stres je mi ukradenej.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 17.09. v 20:32.
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-17, 20:42
patty!!! ty nás chceš zabít!!! um?u smíchy... :o))))))

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-18, 09:24
Patty, op?t utírám monitor a ždímám klávesnici :-))))))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-09-18, 10:12
Patty úúúžasnýýýý! Ty bys to fakt m?la vydat knižn?! A já bych pak cht?la jeden výtisk podepsat. :o) Fakt super!

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-09-19, 10:22
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, neb jsem m?la véliké starosti:-) Ale už jsem schopná i n?co d?lat a proto jsem koukla k Patty do vlákna a taky bre?ím smíchy:-)
Patty, je fakt, že by v?bec nebylo od v?ci, vydat knižn? p?íb?hy Ušatého Bruta. :-) Já myslím, že by se to fakt chytlo. Píšeš tak, že tu všichni bre?íme:-)))) Seženeme Ti vydavatele:)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-10-01, 19:48
Holky díky.
Hani, držím palce, a? ty velké starosti dob?e dopadnou :o))

V?era jsme se vydali na h?iby. Psi z?stali doma neb se naprosto regulérn? p?i b?žné sobotní procházce pokusili složit da?ka. Dan?k nezran?n, psi se?váni do bezv?domí - myslím bezv?domí ?ouucího manžela, psi byli celkem v pohod?.
Posle slov mého muže mají zákaz vstupu do lesa než dostanou rozum. V jejich p?ípad? je to distanc na doživotí :o)
Rozhodli jsme se pro výstup do zb?silého kopce, tušíc mimo?ádnou úrodu. Brutík tento výstup pojal jako závod - kdo vystoupí nejrychleji, nejhnusn?jším bahnem a pchá?ím a kdo se p?i tom pokusí udusit pýchavkou absolutn? ignorujíc h?iby jedlé.
Brutík vyhrál. Možná, že vytvo?il sv?tový rekord.
N?kolikrát vyproš?ován, odmotáván ,odbah?ován, n?kolikrát dolována z krku pýchavka a obnovovány životní funkce.
Takže celkem nudná , b?žná procházka majitele fretky.
H?ib? tolik, že nás to p?estalo bavit. Místo hledání jsme chodili v p?edklonu : zase jeden, taky jeden...
Schváln? jsme je za?ali p?ehlížet - kdo se s tím má tahat.
V tom v dálce romantické troubení jelena. Krucaj, ta dálka je na náš vkus dost blízko. Dáváme se na organizovaný, zb?silý ústup. V patách ?íjného jelena. To se dávají do b?hu jiní milovníci zví?at !
Brutík je nadšen, kone?n? jsme se rozpohybovali podle jeho gusta.B?ží v ?ele a rozja?en? kvoká.
Pak p?ijde na to, že z kopce je lépe se pohybovat pomocí kotoul? a je pro jistotu odchycen a str?en pod bundu.
Stihli jsme to, uuf !!!
Pro ty, co se diví našemu sp?chu. Jednou manžel poklepal ?íjnému srnci na ?elo lopatou.A? šlo o evidentn? p?átelské poklepání, nau?ilo nás rychlosti.
Co jsme d?lali v lese s lopatou ve spole?nosti ?íjného srnce vysv?tlím jindy, Brutík zlobí.
Nicmén? šlo opravdu o zcela b?žnou situaci.


Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-10-01, 20:03
Patty, ja se opravdu zblaznim...smichy. Opravdu bys mela poslechnout holky a vydat to knizne...byl by to bestseller!!!:)

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-01, 20:51
patty!!! :o))))))
ježiš tohle te? TAK POT?EBUJU! vzpruhu v podob? tvých - no vlastn? ne zážitk?, ale spíš TVÉHO podání on?ch zážitk?! to mi vždycky dodá sílu a p?ipomene, jaká je fretka úžasný zví?e a jaká se s ní užije obrovská legrace... :o)
(jen si nejsem úpln? jistá, jestli náhodou všechny zví?ata a manželé, se kterejma je taková obrovská sranda, nekon?í ve tvé domácnosti!! to se bude muset prov??it, jestli nejde o n?jakou diskriminaci nás ostatních chovatel? a manželek.... ;o)))

a, prosím, dlouho NENAPÍNEJ!!! ho?ím nedo?kavostí, jak to bylo s tou lopatou!!!
a? o tom p?emýšlím jak chci, jediným d?vodem, který m? napadá, pro? by mohl být manžel v lese s lopatou, je zakopání n?jaké mrtvoly - nap?. vzdálené pratety, kterou po setkání s brutíkem klepla pepka, p?ípadn? byla tím nebezpe?ným zví?etem vysáta z kr?ní tepny, nebo tak n?co... jo, ješt? jí mohli psi sežrat brejle, tak spadla do studny...
no zkrátka - sem s tím! :o))

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-02, 14:45
vyhlašuji sout?ž o nejlepší nápad na téma "CO D?LALA PATTY S MANŽELEM, LOPATOU A ?ÍJNÝM SRNCEM V LESE" !!!
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-02, 14:46
m?j tip: Patty s manželem hloubili past na mamuta a chytil se srnec :-)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-02, 15:01
já už se vyjád?ila - mrtvola a srnec jim to p?ekazil... :o)

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-02, 15:51
Zakopávali rodinný poklad a srnec se stal nevítaným sv?dkem, proto se ho pokusili praštit lopatou, aby ztratil pam??! :o)
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-10-02, 16:00
Jééé, já nevím, co tu ?ešíte??? Vidím to v barvách..Patty s manželem sedí u televize a za?ne je honit mlsná..na srn?í. I rozhodnou se, že si zapytla?í..lopatou. Je to humánní, ned?lá to kravál jako brokovnice jenom se musí mí?it p?esn? mezi o?i a odhadnout síla úderu. Což bohužel Patty manžel nezvládl, (málo se rozmáchnul) a jelen nap?l omrá?en (možná i doživotn? psychicky postižen) tam b?há dodnes :-)))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-10-02, 16:03
Jaaa se zblaznim:))) Jedno lepsi nez druhy...no uz sem taky napnuta, me nic nenapada:)))

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-10-02, 16:11
Hele a po?kejte, my tady vymýšlíme detektivní zápletky a z Patty vypadne taková blbost, že tady všechny vomdlíme :-))))))
Avatar

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-10-02, 16:17
Treba jakoze sli Brutickovi nabrat nejakou zeminu nadoma na hrabani???:)

Re: malý ušatý Brutus
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-02, 16:19
..a omylem nabrali se zeminou i srnce :-))
Avatar

Aktuální stránka:3 z 14


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist