Aktuální stránka:3 z 22
Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-12, 20:48
Tak my jsme taky nemocní. Od v?era bereme antibiotika injek?n? a od pozít?í prý budem brát tabletky (To bude zážitek, ješt? jsme nebyli nemocní)

Za?alo to hn?dým pr?jmem, pak zeleným. Medulka je ospalá, hrbí se a hubne. Podle veta je to n?jaká infekce - zán?t žaludku a st?ev. Dietu nemáme a Medulka m? na vývar z ku?ecích prs zvysoka kašle.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-12, 20:50
Jordi, kde to mohla chyti????? Tú virózu?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:39
Ježiš tady je to samá viroza :(( moji tcho?i jsou zas hrozn? nachcípaný, po?ád p?íkaj, kašel je už p?ešel... maj doslova záchvaty kejchání, nem?žou se ani po?ádn? nadechnout, ucpanej ?umá?ek... už máme p?edepsaný i homeopatika, n?co na kašel (ten je už celkem p?ešel) a ješt? n?co na oducpání ?umá?ku... ale jinak papaj, takže aspo? to... :((
Jordi: A? se Medulka kouká uzdravit co nejd?ív :))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:47
nám na rýmu minulý týden pomohly vitamíny,do bylinkovýho ?aje jsem jim každýmu rozma?kala pulku B-komplexu(malýho) a p?lku C vitaminu(100) a za pár dní bylo po kejchání a rým?.Zabralo to.Va?ila jsem jim ?aj: P?i nachlazení od Lerosu a kapku medu jsem jim do toho dávala.Vitaminy jsem jim rozmíchala ve lži?ce ?aje a nalila rovnou do krku a honem dala zapít tím ?ajem a docela se nám to da?ilo a hlavn? zafungovalo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 22:52
Fakt? Asi zkusim... oni za?li v pátek, byli jsme v sobotu v Pod?bradech na pohotovosti (p?išlo mi, že to jde n?jak rychle, no...), na poslech v po?ádku, dostali Atussin plus jim dávám jitrocelovej sirup (schváleno vetem), to míchám dohromady, jinak bych to do nic nedostala. Dneska dostali pigarko (Metacam) a Metacam ješt? s sebou, podávanej oráln?. Plus ješt? p?edpis na ty homeopatika. Všechno mám míchat klidn? míchat dohromady, abych to do nich dostala. Jsou o hodn? mí? aktivní, bez teploty, poslech taky dobrej, nic nenašli. Byla jsem v tý Ma?arský, myslim, že to byla zrovna MVDr. Skrejvalová. Homeopatika dala až po Rockyho záchvatu kejchání, kdy se fakt nem?že ani nadechnout (asi 5x jsem k n?mu v noci vstávala...). Zkusim teda ješt? ty vitamínky, snad to bude dobrý... chjo...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:00
Vitamínem B a C nic nezkazíš,p?ípadný p?ebytek vy?urají,takže p?edávkování nehrozí.
A jitrocelový sirup k velké fret?í radosti používám taky,když kašlou,kupuju aspon ten bez cukru :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:05
bóža, já ješt? nikdy fretce nedávala tabletku...jak podáváš vitamín B a C? C-vitamin je i pro zví?ata, v prášku...ale B? B-komplex smrdí tak, že ho nepolknu ani já....
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:07
Tak jitrocelovej sirup nemáme neslazenej, p?íšt?, no... ale je fakt, že i tak jim to dávám ze st?íka?ky, ze lži?ky je tam asi víc cejtit ten Atussin a prost? to osmítaj a frkaj do toho... takže i tak máme všechno ulepený, fretky maj cudinky slepený chlupy na zádech (jak se jim tam ten sirup dostal fakt netušim) a ani je nem?žu vykoupat a sundat jim to :))
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:10
jo to je stejný vitamín,nemusíš kupovat extra pro zví?ata, B-komplex smrdí d?sn?,a to ho musiš rozdrtit nožem ,smíchat s tím ?ajem a tím Cé?kem,pak ti páchnou prsty a nejde to umejt :o)))ale co bych pro zdraví chlupá?k? neob?tovala,žejo.Mám ale na mysli ten malinký B-komplex,ne ten forte!!

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:12
Ješt? jak to do nic narvat, oni to plivou n?kdy i ze st?íka?ky, když jim to nejede... a do krku se mi ješt? nepoda?ilo jim nic narvat, jsou jak há?átka... no, aspo? získám praxi :)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:14
?apnu to jako hada za tlamušku,a do otev?ený to naliju a držím po?ád tu papulu,aby to nemohli vyplivnout,tím pádem to spolknou,pak na m? sy?ej a vy?ítav? koukaj,tak honem udob?uju :o)))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:18
Zkusim :)) uvidim, jak se budou bránit :) oni se totiž krout?j tak, že se v?tšinou netrefim, st?íka?ka jim vyklouzne z tlamky a dostanou to n?kam mimo (brzo asi do oka...) :)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:30
D?kuji. My nekejcháme, ani nemáme rýmu, asi ani teplotu, protože na to ne?ekl nic, když ji Medulce m??il. Prost? jen kadí zelenou b?e?ku (dnes ráno) a odpoledne už to byl bobek, ale po?ád zelený. A po?ád spí. A hodn? pije. Ona je tak od výstavy, takže možná tam. Nebo z granulí Totaly Ferret, nevím, vet taky nem?že jednozna?n? ?íci, ?íká, že to m?že být to, i to, nebo i jen stres, ale to se m? nezdá, že by ji to stresovalo. Ona když n?kam jedem, tak spinká. Elfinora je aktivní, a neztrácí váhu. Medulka ji ztrácí a už je vychrtlá, tedy má propadlé b?íško.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:34
Chudinka :(( snad zjist?j, co to je... držíme palce a tlapky, aby se brzo uzdravila :)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:45
marod...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:46
Jezuskote... :) vypadá sladce....
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:49
p?edpokládám že Probican už ji dávno dáváš.A to jste n?jak nedávno m?nily granulky nebo pro? myslíš že to má z Totally?
A co do toho vývaru kousek masa rozmixovat i z mrkví a troškou rýže a dávat st?íka?kou nabo lži?kou rovnou do tlamky?Po troškách každou chvilku.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:53
Probican jsme dávali ve ?tvrtek a v pátek a práv? v sobotu už m?la jen tu zelenou vodu. Takže jsem jej te? vynechala, aby se m? nerozpustila. :o)

U ní je blbé to, že je ješt? navíc v ?íji, takže hubne i z toho. Ale te? už vypadá, že ji ?íje sama za?ala ustupovat, aniž by se dostala do úplné ?íje.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:57
Jordi, Rynn, je nám líto, že jsou vaši fr?ánci a fr?anky nemocné :o( P?ejeme jim brzké uzdravení!!!
Jordi, dostávají krom ATB i Ranital a Degan pro úpravu trávení?
Rynn, to je dob?e, že už alespo? nekašlou :o)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-12, 23:58
?íkáš že od v?era je na ATB,tak zítra už by to m?lo být lepší,budem držet tlapky

samá nemoc je to letošní jaro sakra!

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-13, 00:03
Ne, jen ty antibiotika, tedy Medulka. Frodo a Elfinora vypadají být normální. Medulka te? spí v p?epravce, abych m?la pod kontrolou ty bobky. A ty p?ípravky jsou co? tabletky? Pan veteriná? nám ?ekl, že nám dá zítra tabletky, ale co to bude uvidíme až zítra, Mohla bych se ho na toto zeptat. Práv? se m? zdálo, že ten Probican tomu moc nepomohl.

K t?m granulím, holky je jedly u Yasmin, jinak jedí acanu kitten. Ty granule jsem spomenula, že jsem tady ?etla o zmínce, kdy víc fretek m?lo po nich n?jaký problém. Ale to by bylo d?ív, takže to spíš bude n?jaká ta viróza, nebo n?co takového.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-13, 00:12
Probican virozu nevyle?í,když je bacil rozmnožený ve st?evech,tak už si s ním neporadí.To cht?lo když tak dávat p?ed tím týden p?ed výstavou.To se docela osv?d?ilo,s vitaminem c a b dávat jako prevenci.

Že jsem ted ?etla všechny ty rozbory granulí,tak jsem si všimla že práv? Totally obsahují ku?ecí játra.N?které fretky na játra opravdu špatn? reagují.Tak možná jedno s druhým.Po výstav? se objevila viroza u n?kolika,tak asi tam byl bacil s vámi.
Tak se držte!


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-13, 00:15
Jordi, vypadá to spíš na virózu - z granulek by nem?li dostat gastroenteritidu, ledy že by byly zkažené....
Ranital a Degan jsou léky, které snižují žalude?ní kyselost, potla?ují nevolnost a zvracení a podporují trávení - v p?ípad? viróz projevujících se pr?jmem a zvracením nutná sou?ást lé?by. Podávají se injek?n? v tomto dávkování:
RANITAL: 0,2 - 0,3 ml 1x za 24 hodin
DEGAN: 0,3 - 0,4 ml 1x za 24 hodin



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 20:48.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-13, 00:35
aha, m? se ptal ten první den, jestli zvrací, ale zvratky nikde nebyly, tekže nezvrací. Jen má ten pr?jem.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-03-13, 00:44
Te? se trochu probrala, sn?dla 1/3 kávové lži?ky kroup z polévky. Cht?la jsem zkusit, zda to bude a chutnalo jí to. Polévka byla z ku?ecího masa. Vodu jsem ji z toho moc nedávala, jen aby m?la v žaludku n?co pevného - ?ist? krupky. A z jejího jsem ji dala ku?átko ve vývaru a rozemlela jsem ho. Bylo uva?ené tak, že šlo rozm?lnit prsty. To si trochu lízla, moc ne, cht?la to hlavn? schovávat. A sn?dla 1 a 1/2 kosti?ky mrkve (va?ené v tom vývaru) jak jsou v zeleninových sm?sích do polévky. Granulky te? necht?la, asi se ji necht?ly kousat. Jen se vy??rala, takže nevím, jaký má te? bobky. Ve?er m?la už skoro normální, ale zelené.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-13, 10:39
Jordi, sice pomalu, ale zacina bastit.. Jen tak dal.

Bohuzel, tohle je viroza z vystavy - pokud vim maji to tri fretky - Medulka, Eugen a Burak..


Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-13, 10:55
Ale neni to uz moc dlouho po vystave? jak dlouhou inkubacni dobu maji vyrozy? ja myslela ze tak 2-3 dny.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-13, 10:59
Nevim jestli dlouho postupne to meli Eugen, pak Burak a Medulka posledni.
Inkubacni doby jsou ruzne, zalezi na viroze, ale jak dlouha by mela byt nevim. Medulka to mela nejpozdeji asi tak 5 dnu po, pokud se nemylim..

Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-13, 11:01
Jo? Tak to asi jeste bude z toho. Myslela jsem, ze ji to chytlo az vcera.:( Tak at se vsichni brzo uzdravi...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-13, 11:05
Myslim ze uz o vikendu - asi v nedeli byla Jordi u veta...?

Avatar

Aktuální stránka:3 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist