Aktuální stránka:5 z 22
Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-14, 19:39
Kuklynka: Na klíš?ata i blechy máme osv?d?enej Frontline... tohle neznám... A jestli jakoby srká, tak pozor, aby nem?l rýmu... to bych šla radši k vetovi, nebo zkusila to, co tu psala boža s t?ma vitamínkama.
Rocky te? d?lá divný zvuky, jakoby m?l ucpanej noc, zas takovej "záchvat", n?co mezi škytnutím, snahou se nadehnout a srkáním, jak má rýmu, pak se rychle b?ží schovat pod gau?, jak kdyby ho to vyd?silo... ach jo, zejtra jdem zas k vetovi, nebo já už nevim, Meggie je už celkem OK, ale Rockyho se to drží jak klíšt? a moc se to nelepší, te? za?al d?lat tohle a já už jsem na nervy :((
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-14, 19:39
Tak Míša je záhada,(já nevim že my furt s t?ma záhadnejma nemocema!) Prý ho bolí koleno,dostal B vitamin a pigáro proti zán?tu.Máme vydržet dva dny,m?lo by to být lepší.

Teda m? taky bolí koleno,ale pro? fretáka bolí koleno to teda nechápu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-14, 19:49
To Boza: zkus si parkrat skocit z mista metr a pul do vysky a uvidis, jak te bude bolet koleno!
Ne vazne. Pozdravuj Misaka, at se da do kupy, ze mu to vzkazuje byvaly kamarad Kuba:)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-14, 19:51
bóža...já si už historie všech tcho?ú nepamatuju...neni Míša púvodn? nalezenec? To by sem potom fakt typovala na starý úraz, který se s p?ibívajícím v?kem za?íná projevovat...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-03-14, 20:00
Misa je nalezenec. Nasel ho tenkrat Pavel strcenyho v maly kleci. V te dobe to byl pubertak...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-14, 20:05
Rynn: se v tom Rocky motá jak Monty tenkrát s tím zvracením, ... snad ho to brzy p?ejde :( no já fakt nevím jak zvuk popsat. nevím estli je to ucpaným nosíkem, nebo t?eba ty chlupy, fakt netušim, vím že to d?lá už hroooozn? dlouho, n?kdy jo, n?kdy ne, p?išlo mi že po spaní, fakt nevím. je to možná jak kuckání, i když to je zas jinej zvuk..m? jen zajímalo co to je :) ob?as pšikne, ale jinak je v super kondici :-D

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-14, 20:40
jojo,Míša je nalezenec z Nuselských schod?.Byl v mr?avý kleci(na slepice) a ješt? nap?l zmrzlej.Pak byl u Pavla a když se jim narodil Honzík,tak Míša putoval k nám.

Dneska ani nekousal ,nechal si prohlídnout noži?ku,ani se neohán?l.To už mu musí bejt vážn? ouvej,ješt? minulý m?síc mi prokousnul lýtko.(Ale to byl evidentn? v dobém rozpoložení)
Nojo,ale to jestli to je následek n??eho prastarýho,tak s tím asi p?jde t?žko n?co ud?lat.

Báro pozdrav vy?ídím,d?kuju,dokonce se nechá ode m? hladit a pochovat,a ted momentáln? ho mám v posteli,s pání?kem nemluví,když ho vzal na veterinu :o))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:07
takže už sem na to asi kápla... zní to jako zvuk když škytá, akorát ne tak hlasit?, a nehází to s ním :) ob?as kýchne, nebo "hvízdne" nosíkem. taky je možný, že má v tlam? chlupy, koukala jsem že dost líná.a mám pocit, že je nachlazený, že to je rýmou, a taky koukala jsem m?l jedno o?í?ko uslzené krapet, takže ráno dostal do misky i he?mánek. nevíte co víc p?idat???

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:21
Kuklynka: Dáváš mu Bezopet?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:47
Mišákovi se viditeln? ulevilo,b?hal ráno jak potrefenej zajíc,a ted m? vyhnal z ložnice,už zas m? chce kousnout,pacholek jeto! :o))

Teda esli von bude mít ?áký sta?ecký koleno,t?eba budem podle toho jak kulhá p?edpovídat po?así...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:50
bóža, tak sem si to pamatovala, tu Míšovu historii dob?e. Vzhledem nato jak a kdy byl nalezenej...co tak revma?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-15, 10:54
asi je to možný,pá? i pro vetku to je záhada,zran?ný to koleno nemá,jen ho prost? bolí.No a když zabrala injekce na zán?t ,tak je snad i revma možný.To tam na tech schodech tenkrát asi byl p?kn? dlouho,chjo


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-15, 11:05
Chudák Míša :ó( Snad se vám poda?í mu tlapku brzy vykurýrovat. Tomu revma bych skoro i v??ila, kdo ví, jak v té kleci byl chudák dlouho...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 12:05
A? se Míša dá do po?ádku :(
Kuklynko, jestli to taky nebude n?jaký nachcípání??? Já jedu dneska znova s Rockym, p?ijde mi, že se to nelepší a spíš horší, už fakt nevim, co s nim, s chudá?kem... lék? a vitamínk? bere n?jak hodn? a stejn? mu nic nepomáhá... kdyby se to aspo? nezhoršilo, chjo... :((
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:47
Nessie: bezopet nedáváme, máme doma Calopet a Multivitaminovou pastu (Gimpet)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:49
Rynn... to chápu, držte se, hlavn? ty! Snad bude líp! mn? p?ijde, že se nemoci lepší až když dosáhnout toho kdy je fakt zle, .. držím pale?ky. taky si myslim, že je nachcípanej! takže bude pít ted he?mánek! snad mu nebude vadit, míchám ho s vodou.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:50
Chyba!!ted fretky línají,je pot?eba dávat Bezopet,nebo Malt-soft (Gimpet) nebo Laxatone,nebo jinou pastu s maltozou.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:50
V tom p?ípad? se Kuklynko podívej na www.fretka.cz, kde jsou tipy ohledn? bezoár? a proto je dobré mít doma Bezopet nebo n?co jiného proti t?m chlup?m
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:50
Kuklynka: Pokud myslíš, že líná, tak mu kup bu? bezopet, Maltsoft nebo maltsoft extra. Maltsoftky jsou od Gimpetu, takže je seženeš skoro v každym zverimexu, bezopet asi jenom u veta, nevim, jestli i v n?jaký lékárn?...?
V každym p?ípad? za velkou bezopetku (asi 120 g) po?ítej kolem 400,-... mám jí te? nov?, platila jsem za ní 410,-. Maltsoft t? vyjde levn?jc.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:51
nepoužíváte (nebo nemáte tu n?kdo zkušenosti) se sprejem: Arpalit Neo Sprey? estli je pro fretky vhodný? stále se nem?žu dopátrat, a tak koumám estli není lepší koupit teda rovnou n?co jiného. co je za p?ípravek na klíštata a blechy pro fretky?? Frontline je prý drastický a už i zabil kotátko. nebo je ten Arpalit OK???

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:52
rynn, malt softku budu kupovat dnes. akorát p?emýšlim..jakej je rozdíl mezi Malt Soft a Malt Soft Extra ..? (mám dojem že Extra je i na trávení)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:52
Ješt? se v tomhle vlákn? koukni výš,píšu tam jak jsem podával avitamíny p?i nachlazení s ?ajem proti nachlazení.Pokud není n?kde v dýchacích cestách již zán?t,tak to pom?že.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:53
Kuklynka....myslím, že vä?šina fretkárov používá práve Frontline...

Malt SoftExtra je "silnejší" ako MaltSoft....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.03. v 13:54.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:54
Kuklynka: Já osobn? a myslím, že i spousta jiných používám Frontline a nikdy jsem s ním zatím nem?la problémy.

nejsem si jistá, ale není Arpalit na blechy?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:54
Jestli se nemejlim Arpalitem se doporu?uje vyst?íkat pelechy a podobn?,a Frontline se doporu?uje nast?íkat na srst.Samozd?ejm? se s tím musí zacházet opatrn?,a ne do xichtíku.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:54
Kuklynka: My s Frontlinem nikdy nem?li problém, jak u psa, tak u ko?ek. Fretkám jsem ho ješt? nedávala, minule dostali Stronghold proti bleškám a já to necht?la kombinovat. Ve?ák mi te? ale ?ek, že to nevadí. Je jasný, že to asi nesmíš p?edávkovat, Frontline ti daj na váhu zví?ete, pokud si teda koupíš tu ampulku. Ta se aplikuje na k?ži mezi lopatkama a vydrží n?kolik tejdn? (nevim už p?esn? jak dlouho). Sprej je tu n?kde popsanej. Je to spolehlivý, u psa jsme d?ív používali obojky proti klíš?at?m a byly na nic, po Frontlinu má málokdy n?jaký.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:54
Tak te? jsme koukala, že je i na klíš?ata, ale zkušenost s tím nemám

Jooo a Rynn, tak zkus e-shopy, pak to není tak drahý:-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 15.03. v 13:55.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:56
Kuklynka: P?esn? tak, Malt-soft Extra je siln?jší... nic víc.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-15, 13:58
Nessie: Já to p?edtim kupovala na živym skle, jenže já jsou nachcípaný a kašlali, bála jsem se, jestli to nejsou bezoáry a ješt? k tomu nachcípání. A jelikož Maltsoft jsem nechala (chyt?e) na chat? a vety te? obíhám jak divá, rovnou jsem si jí tam koupila :)) plus ješt? probican... Akorát, kde ho skladujete??? On je hrozn? tekutej, když je v teple, vet mi radil v lednici, kde jsem ho n?jakou dobu m?la, ale na obalu je od 10-22°C...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-15, 14:00
Bezopet - ve špajzce
Probican - dole v lednici
Avatar

Aktuální stránka:5 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist