Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-02, 12:41
Vendul, prosím co o tom takhle víš? o tom megaesofagusu nebo jak se to píše :) jak se to dá zjistit estli to má (mimo toho že zvrací) a také jestli se to lé?í a jak? díky moc



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 02.03. v 12:42.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-03, 14:48
Jak správn? píše Silva, MEGAESOFAGUS+ (= MegaeZofagus = MegaAesoPHagus) je u fretek onemocn?ní pom?rn? vzácné, ale p?esto se vyskytuje. Dokladem toho je nap?íklad vlánko Pavly (pavlavod) "podvýživa" o jejím fre?á?kovi Ferdovi.

MEGAESOFAGUS
- je rozší?ený jícen bez známek peristaltiky (pohyb? jícnu, které posunují potravu dále).
- vyskytuje se p?i ACHALÁZII, zv?tšené štítné žláze (jícen je utla?ován) a jiných dalších onemocn?ních.
- projevuje se poruchou polykání, zvracením, n?kdy i kašlem. Je zde nebezpe?í vdechnutí zvratk? a vzniku následného zápalu plic!
- odhalí se p?i RTG vyšet?ení s kontrastní látkou a p?i endoskopii.
- lé?ba vychází ze zjišt?ní p?í?iny vzniku Megaesofagu. D?ležité ale je krmení fretky ve vzp?ímené poloze, malými dávkami, pokud možno polotekutou stravou.

- ACHALÁZIE JÍCNU
- vzácné onemocn?ní (lidí i zví?at), p?i n?mž dochází k poruše hybnosti jícnu (nedostate?nému uvoln?ní svalstva na p?echodu jícnu a žaludku) a jeho neschopnosti p?enášet sousto do žaludku.
- p?í?ina je neznámá, podstatou onemocn?ní je porucha inervace ve st?n? jícnu.
- lé?ba: opichy botulotoxinem (efekt není ale trvalý), rozši?ování jícnu, n?kdy je nutná operace.

n+mega+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 13:09.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-05, 08:51
díky moc za vysv?tlení, uff je toho teda ale hodn? :-D no dnes jdeme s montym na Šejdr k paní doktorce Chylíkové. Tak uvidíme ;-) ur?it? dám v?d?t.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:03
Kuklynko, tak co vám ?ekla Chylíková?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:05
no tak v podstat? to co ta naše :) prohlédla ho, a vypadá to, že to bylo vážn? zp?sobné n?jakou látkou co dostal p?i kastraci. takže doufám, že už ho to p?ejde a neobjeví se to po týdnu znova... jinak je to furt hroznej dáblík a zlobííí :)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:07
Tak držíme palce, aby už opravdu nezvracel :o)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:11
doufám, jelikož je jinak fakt v pohod? :o)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-06, 17:53
no tak sem mluvila s mam?ou a povídala že má monty n?co v záchodku, akorát neví estli se vy??ral nebo ... op?t vyzvracel ... :( tak doufám, že vážn? jen vy??ral ... chjo

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-06, 20:47
tak ne, vypadá to že ??ral, ufff :o)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:28
ahojky všem, tak sem op?t skon?ila tady,...:( monty ráno kapku zvracel (sliny,zdibet asi granulky). pak dostal probican (ale to hned potom), takze ho vyhodil do minuty taky. lítá a hraje si v poho, jak vždycky, ?ilej je až moc n?kdy, kouše, to vše je super. dokonce ráno sn?dl i 2 granule a nic. v poho. než sem šla, tak spal.. tak a ted..babo ra?? m?síc byl v pohod?, nic, a po m?síci tohle zase ... :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:29
Kuklynka: tady není co ?ešit, nutná je návšt?va veteriná?e. Není možný, že n?co sežral?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:33
no v?era jsme byli venku, možný to samoz?ejm? je, ale to se mi nezdá, vzhledem k tomu že mají rychlé trávení a venku sme byli p?ed 10 hodinama. u veteriná?? jsme byli taky n?kolikrát tenkrát a rentgen nic neobjevil. prohmatanej byl taky a ok. byli jsme u naší veteriná?ky, a i u doktorky Chylíkové. sem z toho už vážn? jelen:( m?síc byl ok. asi po?kám jak to bude o víkendu, a jestli ješt? jednou n?co vyzvrací, jdeme na veterinu!

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:45
A vzala jsi doktorce bobky, mo?? Jestli nemá n?jakou infekci v trávicím traktu atd?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:46
myslíš, že kdyby m?l infekci, tak m?síc se neprojeví nijak a pak až? nevzala, ale tedy to tak asi bude nejlepší. pro jistotu je budu odebírat a kdyby zvracel a šli jsme, vezmu je s sebou. jen ješt? dotaz, jak odebíráte mo?? :-D

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:54
Vysyp zo všetkých WC ko?kolit, WC poriadne vymy a po?kaj až sa tam vyciká. Potom tú louži?ku natiahnu do strieka?ny a vstrekni do nejakej malej sklenenej nádobky. Tá musí by? tiež poriadne vymytá, ideálne vyvarená a vysušená. Prípadne ak máš možnos?, zože? si z nejakého špitála tie skumavky do ktorých sa odoberá krv. Možno by sa dali kúpi? v zdravotníckych potrebách...
Ak chceš da? mo? na rozbor, tak sa mi zdá, že by sa nemal skladova? moc dlho a mal by by? dole v chladni?ke. Ja som to robila tak, že som ráno nabrala mo? a ešte ten de? predpoludním ho odniesla k vetovi.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:54
Já nejsem veteriná?. Je možný, že n?co chytil znovu.
Mo?:
No, normáln? do st?íka?ky, bu? ze záchudku bez písku a nebo z lina.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:56
Nessie, aj to je možné, že nie?o znovu chytil...ke? chodí von...možno má po tom predchádzajúcom ochorení oslabenú imunitu...ale to tiež len hádam, tiež nie som vet...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:57
a bobky by m?ly být odebírány alespon po dobu týdne ne? a v n?jaké tmavé skumavce a taktéž do ledni?ky?

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-30, 10:59
Kuklynka: Já nosím standardn? nosím bobky ze t?í dn?, p?echovávané v ledni?ce:-) Tam je tma:-)

Kuklynka: klidn? m?žeš ty p?inést domu n?co na botách



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 30.03. v 10:59.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-30, 11:04
to je fakt...ale že by to byla až taková náhoda?? že bychom m?li problémy po kastraci a ted taky? já to stále p?i?azuji kastraci! nevím pro?, ale myslim že to je ten hlavní d?vod!
nessie: takže na bobky sta?í taky klido pr?hledná skumavka?

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-03-30, 11:07
Kuklynka: Já je normáln? nosím ve skleni?ce, na který mám nalepený papír s velkým nápisem bobky:-)

Posledn? m? paní doktorka rozesmála, když se m? ptala, jestli chci zp?t tu skleni?ku.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-30, 13:36
Nebo jestli máš takový ty krabi?ky od film? do fo?áku, tam mi to radila sbírat, pak do lednice... ale pokud by fakt zvracel a tak a šla bys s nim dneska, vem aspo? z dneška vzorek... aspo? n?co... já to sbírala p?edtim 5 dní a optimální je prej tejden...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-04-02, 12:10
takže je rozhodnuto ... jdeme... den zas ok a k ránu v ned?li zas 1x zvracel, kapi?ku tedy jen,.. tak sem zkusila mu hned potom dát do misky granule protože m?l prázdnou... a on? všechny sn?dl a ok, nezvracel už .. jinak hravej je, ?ilej, kouše, b?há, jí,...nechápu :( dneska se domluvim s doktorkou asi na vyšet?ení krve...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 02.04. v 12:11.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-06-26, 09:23
Ahoj Všem Prosím o radu v noci mi frete?ka zvracela v?era jsme blbli celé odpoledne a dnes ráno když jsem ji pustila tak se šla vykadit, b?hala, kvokala, žrala, tak nevím mohla se p?ežrat nebo na ni p?sobit po?así odpoledne ji budu sledovat te? jsem v práci, kdyby se to zhoršilo nebo zvracela ?asto tak jidu k vetovi ale cht?la bych v?d?t váš názor. P?edem d?kuju.

trá+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 23:12.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-26, 09:33
Nepelichá? Nemohla zvracet spolikané chlupy?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-06-26, 10:56
nebo kousek látky? nám gia zvracela látkový žmolek.. :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-26, 11:05
Jedla n?co neobvyklého? Nedostala moc ovoce nebo zeleniny? Nejedla moc hltav??
A hlavn?: kaká normáln?? Nemá pr?jem? Nemá v bobku n?co nezvyklého?
Sleduj, jestli kaká a pije, to je nejd?ležit?jší. Kdyby se to nezlepšilo, mazej k vetovi!

Jo, a ješt?: jaké je b?íško na pohmat?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 26.06. v 11:06.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-06-26, 11:32
kadí normáln? p?edev?írem jsem ji skoušela dát ovocné želé cukroví ale toho jenom trošku. Lí?ání už má zasebou a látky neokusuje. Je možné, že se p?ežrala ona má zdravý apetit. B?íško ji m?žu prohmatat ale nevím co bych m?la hledat.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-26, 11:35
Jestli není zatvrdlé...
Pokud normáln? kadí, možná se opravdu jen p?epapala - jeden z mých kluk? to d?lá taky...
Ale radši ji pár dní pozoruj...
To ovocný želé podle m? opravdu není dobrý nápad - je to sladký, t?žko stravitelný a teoreticky by v?tší kousek mohl ucpat st?evo...

potr+ne+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 23:13.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-06, 23:03
mám 2 dny mlád? fretky, je moje první. po 3 hodinách od jídla mi za?ala zvracet.
Dnešní snídani jsem ji za?ala míchat staré a nové granule (1:1),ale až po dnešní ve?e?i (3 hod. po ve?e?i) mi za?ala zvracet.
Je to normální jev? Nebo je nemocná? Je možné, že ji ofouknul pr?van - m?la jsem otev?ené okno. Prosím urychlen? o radu! D?kuji

trá+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 00:27.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist