Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 17:03
tatka mu dal mrkvi?ku (neva?enou), a monty to vyhodil zas ... p?edpokládám, že je t?žká na žaludek že??? :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 19:17
chci se zeptat pro zajímavost (i abych v?d?la že monty strávil a m?žu dát další porci) jak dlouho fretka tráví??? za jako dlouho od sn?dení jde kakat?

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-22, 19:21
cca 4 hodiny,ale fakt jen p?ibližn?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 19:22
myslela sem že rychleji:) ale díky za info

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-02-22, 20:35
V?tšina literatury uvádí spíš tak t?i hodiny.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-22, 22:07
Kuklynko, dokud zase nebude mít Monty trávení úpln? v po?ádku, neexperimentujte s jídlem! Nedávejte syrovou zeleninu ani syrové maso. Podávejte z po?átku pouze va?ený ku?ecí prsní ?ízek a až nebude zvracet, p?idávejte ke ku?ecímu p?i va?ení trošku rýže.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-22, 23:41
To jsme m?li s tou Meggie, z krve jí zjistili n?jaký bakterie ze syrovýho masa, n?co jí na to dali, narvali do ní tekutiny a další den mi ji vrátili naprosto v po?ádku... Hlavn?, a? vám to dopadne, Montík si chudák te? celkem užívá :(
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-23, 10:57
ahojky, no od v?era co zvracel mrkev, tak je ok. dostává va?ené ku?ecí masí?ko, rýži, a va?enou mrkvi?ku. a baští :) má chudák hlad. spíš tedy..hltá :-D dnes nám dala zas injekci a dál je to na nas. dostali sme n?jaké prášky, atd. takže budem podávat. asi troje. ufff. a kdyby to nep?ešlo, pak by šel na endoskopii a jiná vyšet?ení. tak snad .. tuk tuk tuk

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-23, 14:11
Tak a? je to v pohod?... Má celkem sm?lu, chudák...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-23, 14:54
no to jo, tedka po té kastraci všechno :( myslim, že to vše za?lo kastrací ... chjo, po?ád spinká tedka, ale jinak je hravej po?ád!

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-23, 14:57
To s tim nemusí mít nic spole?nýho, to první zvracení po narkoze asi jo, ale ten zbytek v?bec, vždy? mohl cokoliv špatnýho sežrat nebo tak.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:35
ahojky všem...
není tu náhodou n?kdo, kdo má zkušenosti s t?mito problémy:
9/2 jsme byli s montym na kastraci (jak sem tu již psala)..v noci pak zvracel. Byli jsme u doktora na Bílé ho?e (kde kastraci d?lali), dali injekce, že to bude asi po narkoze a po pár dnech se to uklidnilo a na týden vše v pohod?. Po týdnu se to ovšem vrátilo, a Monty zase v noci zvracel.Tak jsme jeli k nám na Veterinární kliniku Na H?rce. Paní doktorka nám dala antibiotika na 5 dní (ty v?era už dobral), s tím že se bude jednat nejspíše o helikobakterii. Provedla i rentgen a ten byl vpo?ádku. Dnes v noci Monty ale op?t zvracel. Sice ne víckrát, jen jednou ale i tak. (no dnes s nim mam?a jede zas k doktorce). M?li by provést vyšet?ení další (krev,..endoskopii možná,..) nedá se ur?it co PRESNE ma za bakterii, tak nasadila práv? nejd?íve na tu helikobakterii. jsou prý možné i jiné bakterie(tak možná dnes dá jiné prášky). Kdyby prý v?bec nic nezabralo a ani vyšet?ení nic neukázalo a stav byl stále stejný,pak prý i otevírají b?íško a kontrolují ... :,( doufám, že to nenastane. ale bojím se. nechápu jak to že se mu to po?ád po týdnu vrací. p?itom je živej, lítá, zlobí, kouše, víc než kdy jindy... taky má ohromnou chut k jídlu a dost pije. napadlo m?, jestli to nem?že být psychické (pokud to u fretek je možné)..následkem t?eba té kastrace. p?ed kastrací nikdy nic nem?l. já si stále myslím, že s tím má n?co práv? ono kastrování ..

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:42
Náš Ferda zvracel po každé návšt?v? veteriná?e. Už v aut? se mu vždycky ud?lalo špatn? a museli jsme zastavit..
Byl chudák hodn? nemocný a ty doktory takhle špatn? snášel.
Tak si myslím, že psychické to být m?že, chce to po?ádn? si všímat kdy a po ?em zvrací.
Ta kastrace se mi nezdá, už je to p?ece jen n?jaká chvilka.
A samoz?ejm? provést všechna možná vyšet?ení.
Ach jo.Držím palce.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:46
Kuklynka, v tej SMS si mi písala, že zvracel mrkev (minule to bola paprika)...asi by som teraz radšej žiadnu zeleninu nedávala...ani surovú ani varenú...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:47
chápu když zvracel po té kastraci...ale po týdnu byl doma, a pak zas? ted zase byl týden doma, žádný vet a taky? :( no dnes vyzvracel akorát mrkev (po kastraci a minule to zvracel i granule,..) mn? se to zdá na psychiku, ale pro? to nevím :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:47
johan: ano minule to byla paprika, ale potom už i takové jakoby žalude?ní š?ávy (lehce svítící žluté,..i granulky)...

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:53
ja bych to vid?la spíš jako slabší žaludek,pot?ebuje nedráždivou stravu asi,to má ledaskdo.Na následky kastrace to nevypadá,pokud není schopen zamyslet se nad tím co se mu to p?ihodilo :o)),a to vážn? asi ne?eší.

Takže bych já osobn? nasadila lehhou stravu,žádnou syrovou zeleninu,jen va?enou.Pozor na ruzný vitaminy,n?kte?í jedinci zvrací po vitamínech.t?eba náš Pída nesnáší vitamin B ani v miniaturnim množství,zvrací po n?m jak pu?álkovic amina.Takže do n?j musím jedin? injek?n? dostávat Be?ko.Tomu tvýmu muže vadil ledacos jiného,nemá taky t?eba sklon k p?ejídání??To se taky stává,že pak zvracejí.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 10:55
Kuklynka: ...alebo nejaké tie baktérie...alebo...mne sa stále vracia tá situácia s mojím psom, ten kúso?ek gumy prilepení na stene žalúdka...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:00
boza: ahojky, no on práv? dostal va?enou mrkev a tu vyhodil...já se zamyslim a zkusim vám tu sepsat co jedl v posl. 3 týdnech a co vyzvracel..estli si to ešt? pamatuju :-D a uvidíme, ju?

johan: já nevím mn? se ta guma nezdá, že by týden ok a pak??

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:02
jj,a nezmenilas mu nap?íklad granulky?nebo nemícháš je...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:05
Kuklynka, mne ten pes tiež nezvracal každý de?...tiež to malo dlhšie intervaly...a medzi tým normálne jedol pil a choval sa úplne normálne...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:30
johan: to je divné ... nevím nevím no ... ale rentgen nic neprokázal ...

boza: granulky má stejné, Vitacraft

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:38
Kuklynka, niektoré materiály a hlavne ak ide o mali?ký kúsom nemusia by? na RTG vidie? (to mi hovoril vet...) a u toho psíka to bol kúštik ako menšia hlavi?ka od zápalky...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:44
p?esn? to dohromady nedám, ale aspon p?ibližn? snad, tedy ...

1. toho 9/2 od 05:00 nejedl, dali sme ho na kastraci v 8:00 a kastrovaný byl kolem 15:00. Dom? nám ho dali v 18:30, dostal trošku pasti?ky Gimpet Multivitamin a granulky... kolem p?lnoci,druhé ráno za?al zvracet...asi granulky, protože to bylo hn?dé. další den zvracel kolem druhé odpoledne, op?t hn?dé. ... šli jsme k tomu vetovi, dal injekce a v ned?li a kus pond?li ok, než mu tata dal odpoledne papriku tu zhltnul a pak ji vyzvracel,jinak nic víc...pak týden ok (za?al jíst po malých dávkách a nakonec papal jak vždy granulky, atd...)

2. po týdnu mi p?išlo že p?es den moc nejedl granulky..no a z út na st? v noci zvracel... op?t granulky, pak už i n?co svítící žluté, a dokonce snad i jakoby sliny to vypadalo... jeli sme n?jak k doktorce a dostal práv? ty antibiotika ... n?jak mu pak doma dal hned tata mrkev (ty bylo víc, tak dostal hned vynadáno, syrovou). a to to monty vyhodil a nic víc,jen jednou... dostával antibiotika, op?t jen masí?ko ku?ecí, va?enou mrkev, rýži a oves. vlo?ky, .. ob?as i tak cca 5 granulek... týden byl ok (bral 5 dní antibiotika,v?era dobral) ...

3. dnes kolem druhé ráno op?t zvracel...pouze ale jednou a to mrkev...

no to je tak vše co si pamatuju. uffík ... snad z toho n?co vy?tete, ..

jinak normáln? kaká, pije hodn? a je moc hravej, až zlobivej :) není unavený, nic.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:55
tak mam?a mi ted volala, jak byli u toho veta. prohlédla ho, ok. dostal injekci (málem prej kousnul sest?i?ku :-D), a má prášky jiné zas.. bude brát 2x denn?, a pak n?jakou zase tekutinku bílou co sme dávali i my tedka. bude to prý brát 10 dní a pak se uvidí estli ho to p?ejde, nebo ne...

p?emejšlim estli jí tam zavolat k?li tomu co jsi ?íkala johan (nalepené na žaludku). mam?a si tu sms p?e?etla pozd? aby se optala.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:57
Kuklynko, pozor na tu zeleninu. Paprika jim sice chutná, ale je špatn? stravitelná, m?j Brutík jednou po paprice blinkal taky.
A syrovou mrkev bych taky úpln? vynechala.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 11:57
zavolaj...ni? tým nepokazíš, ak sa na to opýta!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:02
Patty, on dostává va?enou mrkvi?ku, a práv? tu vyhodil :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:15
ješt? m? napadlo,:-)nejsou ty granule prošlý t?eba,nebo nebyly skladovaný n?kde v teple?
Ob?as se n?co podobneho s granulema vyskytne,muže být špatná jen n?která,pokud jsou špatn? skladovány t?eba v obchod?,nebo i doma dlouhodob? u topení atak.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:16
to m? taky napadlo :) mám je vzadu v kumbálu v košíku pro Montyho v?ci. a tak sem je taky vyhodila ty minulé estli to není granulema a koupila nové a ne. i po t?chhle ...

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist