Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7
Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:25
cht?la sem se optat, .. paní doktora Chýlíková na Šejdru, by ud?lala r?zná vyšet?ení hned p?i naší první návšt?v? u nich??? nebo by také dala prášky, atd? to vše mi už máme, jde mi jen o ta jiná vyšet?ení krom? rentgenu

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:26
událi by sono b?icha,patrn?,tam je n?kdy vid?t víc než na rentgenu
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:28
Kuklynka: Ideální by bylo si vzít zprávu od tý vaší vetky (p?ípadn? okopírovat, pokud nedávaj originál) a jet s tim na Šejdr, kde by si o pro?etli a spíš ud?lali další vyšet?ení, prost? to, co mu ješt? chybí. Pokud by se jim to zdálo v po?ádku.... aspo? si to myslim...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:36
práv? aby ho ud?lala hned p?i první naší návšt?v?, protože v práci nem?žu mít furt volno (i dyš je to z dovolené). jsme objednaní na pond?lí tam, ale nevím estli mi šéf dá volno, prý uvidí až zítra:(
myslím, že naše doktorka tomu rozumí (?íkala to i sestra). a prášky máme. (jinak co dostal je snad na ú?tu co mám doma akorát list z kastrace nemám)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 12:56
Kuklynka: Záse málo kterej vet ?ekne, že tomu nerozumí... p?išel by o klientelu a o peníze... :-/ tohle mi vet ?ek jednou a to když jsem byla u ?eháka s gekon?íkem a on ?ek, že krom pár základ? o tom nic neví a dal mi kontakt na jinýho veta...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 13:05
hm, ale myslim že ona je fakt dobrá doktorka na to. a dost se snaží (m?j názor). tenkrát sme u ní byli s mor?etem (m?la na zade?ku ucpané žlázky a operovala jí). a SUPER! fakt MOC!

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 13:23
Tak sem jí volala ješt? k?li 2 v?ci?kám co se mam?a zapom?la zeptat:

1. nalepeného n?co na žaludku jak povídala Johan a to s podáním peroxidu aby to vyzvracel ...
?íkala: peroxid se opravdu ps?m podává, pokud si je majitel v?dom, že sn?dl kousek hra?ky, a dává se hned do hodiny, u takových zví?átek jako fretky by to nedoporu?ovala. ted mu dala prášky na 10 dn? + Ulkogant. pokud to zabere,super, pak je to toto lehké lé?ení. pokud by v té dob? zvracel, nebo i pak, pak je rozhodnutá podstoupit ostatní vyšet?ení: krev,rentgen kontrastový,gastroskopii,..a nakonec pak i otev?ení b?íška kdy se do žaludku podívají (pokud tato vyšet?ení nic neprokáží). ovšem jsou i takové kdy i po všech vyšet?eních se nedoberou ni?eho z ?eho je to zp?sobeno. její názor na stav montyho je, že si myslí že nemá v žaludku p?ítomno jiné t?leso, ale je to prý jen její názor takhle co zatím ho vid?la. je fajn, že je hravej, atd. to je akorát plus. a nechce d?lat hned z toho n?co špatného, že zvracel jen jednou. když pak už nic. jinak má dostávat potravu klidn? i mali?ko granulek a na noc prý to chce dát hooodn? pozd? v noci. protože on nemá tak plný žaludek, tak aby nem?l hlad.

2. psychické potíže???
- to je prý také možné, v d?sledku kastrace, že by se ty potíže stresové takhle táhly,...

no ale spíš si myslí asi že ne


tak to je tak vše co povídala.




Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 14:59
kéž bychom v?d?li co to je... bojím se že nakonec bude ta operace b?íška :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 19:23
Já bych možná krev nenechávala až za tak dlouho... p?i zvracení Meggie jí vzali krev u Hnízda hned, za pár minut byly výsledky a hned vlastn? za?li lé?it... :-/ je fakt, že zvracela v noci asi 5x (p?išla jsem, vid?la jsem, že zvrací, jeli jsme na veterinu), než jí dal vet n?jakou injekci. Další den jsme jeli k Hnízdovi, nechali si ji a další den mi ji vrátili... ale práv? že mohli lé?bu zahájit hned, protože díky krvi v?d?li, že to jsou n?jaký bakterie a jaký... pak už to bylo OK...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 01.03. v 19:23.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:03
rynn, .. já fakt nevím. dostal asi 17 granulí odpoledne (sestra dala) a nezvracel. ted sem mu dala deset já a ku?ecí a ok. lítá po pokoji jak raketka a kouše, :) není v?bec na n?m vid?t že by byl n?jak nemocný...nechápu, ..

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:05
esli von si nevšimnul,že když si blinkne,tak kolem lítáš a staráš se....:o)))
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:05
Možná tim spíš bych mu nechala vyšet?it aspo? tu krev... na Meggie taky nebylo nic vid?t, chovala se naprosto normáln?, akorát najednou za?la hrozn? zvracet... (ale fakt hodn?) Takže bych podstoupila víc vyšet?ení, nezdá se mi, že by zvracel jen tak... a hlavn? asi úpln? vysadila zeleninu, ovoce... t?eba má jenom podrážd?nej žaludek, tak mu to ned?lá dob?e... anebo bych napsala MF do poradny :)))
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:06
boža: Jako že, když t?eba Rocky po kastraci nežral a já kolem n?j lítala a krmila ho z ruky, tak on by to d?lal, aby byl ope?ovávanej??? :D
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:08
no ono sta?í když v noci jenom se víc nadýchne a já už sem vzh?ru co se d?je :-D vazne nevim co to je:(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:08
no a copak oni to neumí??zná n?kdo mazan?jšího tvora,já teda ne :o)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:12
já jsem zaznamanala,jak jsou mazaný,když Berunka po operaci necht?la baštit ani pít,no tak samozd?ejm? následovala pé?e,kaši?ky a jánevim co,chudátko naše malinkatý papalo ze lži?ky,až se tomu nafukovalo b?íško. A pak jsem si jednou všimla,že žere granule pod postelí,kam si je natahala,aby nebylo vid?t,že normáln? už baští.Protože kaši?ky cht?la po?ád,žejo.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:16
M?a napadlo presrs?ovanie...zima je divná...?o bezoáry?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.03. v 20:22.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:17
Jo, to bylo jak s Rockym... papal po kastraci jenom z ruky a ješt? d?lal, jaká je to námaha... pár dní se tak nechal krmit, pak jsem se v noci probudila, jak tam k?oupali granule... a ano, Rocky se futroval... pravda je, že zhubnul, takže ho rozmazlujem po?ád (využívá toho), ale už žádný krmení z ruky!!! a mazaný jsou, až moc... :-///
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:33
myslíš, že to d?lá .. schváln?? je to fakt možné?? no po té kastraci bych ?ekla že to schváln? ale ur?o nebylo ...

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:39
koukám, že je n?jaké blbé obdobý zas ... m? už druhý den bolí dost b?icho,jako na žaludku ob?as, strašný k?e?e. nevím z ?eho. a kolega v práci dnes p?išel s tím že v noci zvracel a taky nechápe. a že prej dnes vypadám n?jaká zelená jestli mi není špatn?. jako kdybych celej rok vypadala jinak :-D

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:39
ale jo,po té kastraci to ale zjistil kudy na tebe :o))

ale pro jistotu to stejn? chce ud?lat vyšet?ení,jinak nebudeš v noci spát a bude t? pacholek jeden napínat.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:41
a nebo si p?edáváte n?jakou p?knou virózu...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:42
já sem taky ?íkala, že se mi to zdá spíš psychické, nebo prost? že to d?lá schváln? ... ale zas ..týden nic a pak zase? jak ?íkala doktorka, uzav?ela to tím, že ted dala prášky jiné na 10 dní, když to nep?ejde, pak za?ne s vyšet?eníma ... krev,gastroskopie, rentgen kontrastový,...no a pak na konec pak když nic, i by otev?ela b?íško a podívala se mu do žaludku estli tam n?co nemá, atd. (což doufám že se nestane!!!!)nechci aby ho takhle párali:(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-01, 20:44
no já nevím...tenkrát to bylo obdobné,akorát horší. to jsme v tom lítali s ta?kou oba. z ni?eho nic nás chytly hrozné k?e?e, že jsem se musela skr?it do klubí?ka a po 5 sek to p?ešlo. pak zas t?eba za t?i minuty...asi týden to tak bylo a pak to ustoupilo. dneska jsou problémy, až je to k neuv??ení jaké

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-01, 21:16
Kuklynko, pokud k tomu nebude n?jaký závažný d?vod, operovat bych Montyho nenechávala jen proto, že už si vetka neví rady.
Pokud se mu trávení po lécích nezklidní (co to vlastn? užívá?), nasm?ruj vetku na RTG s kontastem, a? se zam??í na to, zda nemá MEGAESOFAGUS+!

n+mega+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 23:09.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-02, 08:58
Vendulko, prosím, ?o to je MEGAESOFAGUS?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-02, 10:32
taky bych to ráda v?d?la :)
tak to otev?ení b?íška (brrr), by d?lala asi až by ostatní vyšet?ení nic neukázala a zvracel stále ... i když prý sou i p?ípady, že n?kdy ani to neukáže v?bec nic :(
jinak jj, ?íkala že pak ud?lá dyštak i práv? ten rentgen kontastový

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-03-02, 11:44
Megaesofagus+ je u fretek našt?stí pom?rn? neobvyklý, ale tuším, že nedávno tu takový p?ípad byl. Neznám p?esn? mechanismus vzniku - tuším, že p?í?inou je zúžení v ústí žaludku, takže se potrava hromadí v jícnu a d?sledkem je chorobné zv?tšení jícnu. Projevuje se to mj. práv? zvracením.
Vendula bude v?d?t víc a kvalifikovan?ji.
Popsáno je to z ?eských knih myslím ve Svobodov? Problematice chovu a chorob fretek.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 12:53.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-02, 12:15
... a odborník zrovinka na tohle je MVDr.Hnízdo.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-03-02, 12:41
že by m?l tohle??? to se mi nezdá. nevím nevím ... a že zrovna by ho to postihlo hned po kastraci?

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist