Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7
Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2006-10-27, 15:34
Danka: také se p?ídáváme s držením pale?k? !!! Dej v?d?t, zda-li už máš fre?ulku doma a jak to vypadá.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:02
Tak mám Lakýska doma. Bylo to ze za?átku hrozn? zvláštní. Cht?la jsem ho doma pohladit a on po m? vyjel. Cht?l m? normáln? kousnout.
Taky jsem dostala 3 druhy prášk?, z toho 2 musim drolit a rozd?lit na 10?ástí. a pak mu to n?jak dát, aby to sn?dl. Prost? katastrofa. Jinak po?ád spinká a po?ád ??rá. Ale upln? všude.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:07
A jinak? ?ekli ti ješt? k tomu n?co???
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:07
Danko, z toho si nic ned?lej, já když m?la Pitríska po operaci té zlomeniny, tak jsem ho nesla nahoru do patra k Bože a on byl ze všeho tak vyd?šený, hladový, bolelo ho to, že m? zrafal tak, že m? zachra?oval s ru?níkama Boži Pe?a....kapala ze m? krev.(p?edtím m? nikdy nekous)..m?la jsem strach, aby ho to p?ešlo, musím ?íct, že pak už to bylo naprosto v pohod?. Pro n?j je to d?sivej zážitek, cizí prost?edí, bolest, hlad....ale neboj, to se všechno srovná...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:10
danko,
ur?it? to bude dobrý, jak píše majda, to se srovná!
ber to z tý druhý stránky - jestli má ješt? chu? a SÍLU se bránit a vyjížd?t, tak na tom nem?že bejt zas tak špatn?! ;o)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:16
Snad ano... ale dneska m? vzbudil ve 4 ráno a cht?l si hrát. Už vzal do zub? tenisák a lítal s nim po pokoji. Ale když ho nevezmu a nepostavim na zem, tak se jen tak neprobudí. teda dneska ráno to bylo jiný. Ale to vylezl asi pro to, že m?l hlad, dala jsem mu dietu, to sežral a zase spal.
Jinak jsem platila 3650,- a to m? prý ješt? šet?ili.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:18
Všechno bude dobrý, neboj... ale taky si užívá lítání po vetech... :-/ hlavn?, že ho máš doma a bude v po?ádku...
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:23
U nás p?i nemoci taky došlo na kousance. Meggie p?i zán?tu gastra dostala n?kolik zavod?ovacích injekcí a já jsem se nedopat?ením dotkla jejího rozpíchaného zade?ku a už mi fre?ule visela zubama na obli?eji! Chudinka u toho d?sn? k?u?ela a já jí p?ed zdrcadlem jednou rukou p?idržovala a druhou rozevírala ?elist.
Když se Meggie uzdravila, byla to op?t ta stejná mazlivka jako d?ív :o)))

P?ejeme Lakymu, a? je brzy zase junák! :o)))
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:30
U nás, když marodil Ferda tak se do m? taky zakousl (horší bylo, že ho p?i stisknutí chytla k?e? a nešla mu rozev?ít tlami?ka tak jsme museli po?kat až mu k?e? povolí a pak teprve otvírat - m?l tetanus, takže k?e?e nebyly nic p?íjemnýho). A po uzdravení byl ješt? mazliv?jší. A nau?il se žebrat.
Danko moc na tebe myslíme. Ur?it? už to bude jenom lepší.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:32
hm. Jak se do m? zakousl, to jsem se fakt lekla. sem si ?íkala, jestli bude kousat dál :o( a ve st?edu musim zase na kontrolu, jsem zv?davá, kdy nám vytáhnou stehy. Ale už i ská?e na postel, tak jsem ho se?vala, že má stehy..tak se na m? šibalsky koukal.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:37
Šibalský kuku???? Tak to mu už asi otrnulo :o)))
Ješt? n?jakou dobu ti vydrží ho litovat a odpoušt?t mu rozš?árny a on toho bude náležit? vy(zne)užívat, to se neboj!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-30, 12:39
Jo, to jsem se taky musela smát, když mi ho na veterin? dávali po té operaci a pan doktor povídá...a musíte ho udržet v klidu, žádný b?hání skákání, nic takovýho....tak jsem na n?j vykulila o?i a pak jsem se za?ala smát....udržte dvoum?sí?ní mlád? v klidu....:-)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-07, 11:12
Danka, jak se da?í Lakymu?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-11-07, 11:15
Tak Lakýsek dneska dobral poslední anitbiotika. Jinak po?ád spinká v hovínku jsem našla upln? celou papriku, tak že ji ani nerozkousal nebo nevím.. a jinak se bojí skákat z výšky.. to d?ív ned?lal :o( ale na veterin? mi ho pochválili, že tak krásnýho fre?áka ješt? nevid?li a že ho musim rozmnožit... :o) taková pochvala...prost? nádhera
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-07, 12:10
Jsem ráda, že to dob?e dopadlo. :o)
Akorát Lakymu vy?i?, a? už proboha takové fóry nezkouší!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-02-22, 08:59
Vytahuji pro Kuklynku.
Zkus si to pro?íst, t?eba najdeš radu.
Držíme tlapky a p?ejeme brzké uzdravení!!!!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 09:36
ahojky Mirim, d?kuji. Už jsem to pro?ítala, ale stále nevíme o? jde. V 1 hodinu jsme objednaní k nám k vetovi. Tak ho zas prohlídnou a ud?lají asi rentgen. Mám dnes volno, tak snad se mi poda?í pokro?it k lepšímu! Jinak ted sem mu dala Probican. A hlad on má, hravej taky je. Nechápu :(

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 09:47
ahojky všem. pot?ebujeme pomoc, radu, ... naposledy jsem tu psala do téma kastrace, když Montyho vykastrovali (9/2 a on pak zvracel). To vše p?ešlo. JENZE ...

ted z úterý na st?edu (20/2) v noci zas zvracel:( (trošku normální stravy, pak svítící žluté a nakonec jako sliny)byli jsme u veteriná?e v?era a dostal injekci na žaludek a mam?a mu v?era ve?er dala druhou. ?íkala doktorka že bud n?co sn?dl, nebo má bakterie v žaludku, nebo cizí t?leso v žaludku,... dostával po t?ech granulkách za 2 hodiny. V?era na noc dostal 5. a Kolem p?lnoci op?t zvracel (hn?dé) - jednou.
Jinak se pak kolikrát v noci napínal, že zvracet chce, ale nic. Dnes máme jít na kontrolu odpoledne. A tak p?jde asi na rentgen b?íška. Prosím, nevíte co to m?že být? Jak jednat? díky všem za rady
jinak doktorka ?íkala, že to s min týdnem nebude nic spole?ného, že už ub?hl týden v po?ádku. monty kaká normáln?, a hlad taky má, hravej je, ?ekla bych že víc než kdy jindy. jen se taky bojím, aby nebyl slabší a slabší když nic po?ádného nejí :(

trá+






Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 22:43.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:15
Kuklynko, takhle na dálku se t?žko radí. Kryštof když zvracel, tak m?l t?žkou gastroenteritidu, musí mu ud?la rentgen, jestli opravdu n?co nesežral. Každopádn? je pot?eba do n?j dostat hodn? tekutin, aby nebyl dehydrovanej.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:30
Majdo, on takhle pije o sto šest, to zase jo. Hlad má taky, ale nem?žu ho cpát když mu není dob?e. Tak jen trošku dostává. Rentgen by mu m?li ud?lat dneska. Tak uvidíme. Co je to ta gastroenteritida?

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:30
A neuškodí Probican!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:31
Probican dostal dnes ráno.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:36
zán?tlivé onemocn?ní žaludku a st?ev...:-))))
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:40
to víš nejsem doktor :) no doufám, že bude brzy v pohod?. uvidíme co nám ?eknou. to pak dostal asi antibiotika vid? (podávala jsi je doma nebo vet?)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:43
No když jsem ho tam p?ivezla, tak už si ho tam paní doktorka Chylíková nechala, neda?ilo se mi do n?j dostat tekutiny a byl d?sn? dehyrovanej. T?i dny tam byl na infuzích, pak mi ho dali dom?, antibiotika jsem mu pak dávala doma...:-) Ale pokud Monty pije, tak se neboj..:-)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 10:45
No pil, nevím jak dneska. Ale hravej je. Zrovna v?era tu lítal jak dáblík, tak jako nikdy p?edtím, možná je to i tím že zhubnul ... ale byl jak hopík :)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-22, 13:43
Kuklynko a co bobe?ky - kaká Monty?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:14
tak sem se ted vrátila od veta...
VendulaR: monty kaká normáln?
... jinak d?lali mu rentgen,prohmatali a to bylo ok. prý tam zatím nic nemá. jinak to nevypadá ani na to že by m?l n?co v žaludku, protože nemá nafouklá st?eva. hore?ku nemá. takže to vypadá prej že to m?že být sp?sobeno n?jakými bakteriemi, což ale p?esn? ona neví. nebo v?edy,..atd. takže mu dala 4 injekce (proti zvracení, antibiotika, atd., sama nevím, takovejch v?cí a výraz?). prý to vypadá na helikobacil (helikobakterie??) n?jaký takový název. tak za?ne lé?it tohle. pokud nepom?že, dá jiný na jiný bakterie. ale že to nevidí tak ?ern? tedka. že je dob?e že je hravej, žravej, atd. p?i nejhorším kdyby pak nic nezabralo, tak by ud?lali další vyšet?ení - krve, ... a nebo d?lají i t?eba že otev?eou b?íško a vezmou vzorky, nebo rovnou se podívají, ... no mám ted z toho hlavu jak balon. jinak dom? jsme dostali 2 prášky, takže to taky budu muset dát. a zítra ráno tam jdem zase. dá další injekci a uvidíme. že to ale m?že být vyvolané i stresovou situací kterou m?l p?ed tím týdnem, což pak je prý dlouhodob? (to myslela tou kastrací). a jíst pomalinku, a dát jinou stravu. tedy ku?ecí masí?ko, rýži va?enou, atd. to co má rád. no ted letím do lékárny a ješt? mu koupit jídlo a jdu podat prášky,to bude akce :( kdyžtak prosím o názory, d?kuju moc všem !!!

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:20
Kuklynka, nepýtala si sa na tú možnos? nalepenia nie?oho drobného (napr. kúsok gumy) na sliznicu žalúdka a na ten peroxid?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-22, 15:45
Helicobacter pylori (HP) je bakterie, která se vyskytuje u ?ásti populace (lidské i zví?ecí) v žaludku, ale nemá tam správn? co d?lat. HP se p?ipisuje na vrub vznik žalude?ních a dvanáctníkových v?ed?. Pokud je p?ítomnost HP prokázána (odb?rem malého vzorku tkán? p?i gastroskopii nebo dechovým testem) je pacient p?elé?en trojkombinací lék? (2 druhy ATB + antisekretolytikum = Helicid, Gasec, Losec,...).

Jinými slovy, jak ?íká náš primá? interny - gastroenterolog: "HP není chrán?ným druhem! Lze jej beztrestn? vybíjet!" ;o)

D?ležité je, že Monty je veselý, kaká a má chu? k jídlu. To vylu?uje virózu i ucpané st?evo. Takže, nejspíš se opravdu jedná o n?jaké trávicí problémy v oblasti žaludku (pop?ípad? i na "nervovém" základ?). Pokud ale problémy neustanou, upozorni paní doktorku na možnost p?ítomnosti Megaezofagu = rozší?eného jícnu! Zjistil by se RTG jícnové oblasti, p?ípadn? gastroskopií.
Ur?it? bude lepší te? dávat va?ené ku?ecí s trochou rýže, než granulky.
Držím palce, a? je brzy lépe!
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist