Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:40
Když jsem p?išla v pátek dom?, v kleci u Lakýska byla všude krev, on zahrabaný a bre?el. Sebrala jsem ho a jeli jsme na veterinu. Zvracel samotnou krev. bylo to strašný. Dali mu injekce a doktorka m? ujistila, že žádný p?edm?t v sob? nemá. (pozd?ji se ukázalo, že to není pravda, rozkousal a sn?dl n?jakou hra?ku a ta mu zp?sobila tyhle problémy - pozn. moderátora)
Když jsem jela z Liberce do Brna, Laky prozvracel celou cestu a vyzvracel kousek gumový hmoty. Myslela jsem, že bude všechno v po?ádku, ale dnes v 6 ráno m? Lakýsek probudil a zase zvracel krev.
Vzala jsem ho na veterinu a nechali si ho tam. Bojim se o n?j, ale doufám, že mi ho vrát?j v po?ádku :o(
On m?l jinak po?ád hlad, dala jsem mu trochu ku?ecího masí?ka, granule prý nemám dávat. Jinak po?ád spí. Zachvilku si pro n?j jdu a bojim se, co m? ?eknou.

ch+nebez+ucp+




Celkem upraveno 10×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 02:38.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:42
D?lali mu rentgen?



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 02:43.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:43
Ahojky, tak držim p?sti?ky aby to dopadlo dob?e...
pak dej v?d?t co ti ?ekli. Jak doktorka zjistila, že v sob? nic nemá, když pak zvracel gumu?
Drž se.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:44
Ta doktorka v Liberci mu prohmatala b?íško a ?ekla že je m?ké, že tam nic nemá.
Když jsem ho tam te? nechala, tak ?íkali že ho uspí a ud?lají rentgen.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:47
Hm, nevím, když Kryštof zvracel, tak mu na Šejdru automaticky d?lali rentgen, aby tuhle možnost, že má n?co v žaludku nebo ve st?evech vylou?ili....kde si byla? V R?žodole?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:48
Jestli mu d?lali RTG, ten gumu neukáže. Tak všichni doma držíme tlapi?ky a palce, a? je Lakýsek v po?ádku.Dobrých vet? na fretky je málo a oni sami si ne?eknou, ach jo...

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:50
majda: jo, tam u letišt?. Hlavn? že za no?ní ošet?ení cht?li 700

Gazza: hm. tak jak se jim to objeví? když mu d?lali rentgen a na nic?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:52
to musejí ud?lat kontrastní rentgen,to snad odhalí i takový v?ci jako guma a textilie.Je-li to stejná ordinace,jen doktorka byla jiná,tak to je dobrý,Jekl by u sebe n?koho blbého nem?l :o)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:52
Jo, tam jsou docela drahý :-( Ale myslím si, že u Jekla ( i když tam nebyl) je v dobrejch rukách.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:57
jo,je to drahý. zatím mám platit n?co okolo 1000. a to nebyl na operaci. To pak prý zjistí po tom rentgenu, jestli to nep?jde prý p?írodní cestou ven.A hlavn? jestli tam n?co má..

držte mi palce..jedu tam.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-10-23, 13:58
Treba snedl cast nejake hracky.....to je hrozny =o/
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-23, 14:12
Nám se te? o víkendu stalo bohužel n?co podobného :o( Ale m?li jsme víc št?stí.
P?lro?ní Rupík asi prožívá pubertu a má ni?itelské sklony. Rozkousal gumový balon, o který se do té doby absolutn? nezajímal, a n?kolik malinkých kousk? spolkl. Ráno jsem našla v kleci zvratky. Našt?stí od té doby je to ok, je veselý, živý, d?lá veliká hovínka a zase si cpe b?íško granulkami :o) Dala jsem mu v?tší p?íd?l maltozové a pasty a ješt? ho budeme n?jakou dobu sledovat. Prolezla jsem všechny skrýše a zbavila se všech hra?ek, které mi p?ipadaly jen trochu nebezpe?né.

Držíme tlapi?ky, a? je Laky zase brzy zdravý!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-23, 14:14
Nelíbí se mi ta krev - p?i normálním ucpání sice zvrací, ale ne krev. Musel si n??ím poranit žaludek (hltan, jícen), ?akala bych, že budou bez otálení operovat? Lee, co ty myslíš?

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:07
Tak jsem p?išla, bez Lakyho. Nechali si ho na pozorování. D?lali mu vyšet?ení krve - bez problém?, ud?lali rentgen a m?l zv?tšený žaludek a to se jim nelíbilo. Jinak nic nenašli. A prý se jim ani nechce operovat. Nasadili zase n?jaký léky.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:11
Cht?jí, abych ho tam nechala aspo? 2 dny. Ale nevím, asi si ho zítra vezmu dom?. Protože tam nemají stálý dozor. Prý do 18hodin a až ráno v 6 zase p?ijdou. To se mi v?bec nelíbí a jsem zv?davá, kolik budu platit.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:16
no já nevím, ale když si psala, že zvracel krev - to nevypadá dob?e.

A myslím si totéž, co psala MF, protože když zvracíš (a? ty nebo kdokoli), ur?it? nebude normální zvracet krev. (jo u lidí si to m?žeš splést s vínem,ale pochybuju, že Laky by si ti pil víno...)

co jiná klinika?
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-23, 17:18
Cht?la jsem Ti napsat, že je aspo? u odborník?, kte?í (snad) v?dí co d?lat.
Ale to, že je to nemocné zví?átko 12 hodin bez dozoru by se mi taky nelíbilo.
Na tahání pen?z jsou n?kte?í vetové opravdu odborníci, ale hlavn? aby se fre?á?ek uzdravil.
Moc vám to ob?ma p?eju.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 18:32
Tak co mám d?lat? když jim ?íkám, že zvracel krev tak se nad tím jen na chvilku pozastavili a nic. Prost? to nechápu. Tvrdí,že mu mohla prasknout n?kde n?jaká cévka tak pro to ta krev. Ale rentgen a ten rozbor krve je prý excelentní.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-23, 18:35
Danka: A co zase zkusit Šejdr??? :-/
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 18:38
Rynn: m? všichni ?íkaj, že nejlepší je to tady v Brn? na veterin?.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-23, 18:46
Dali mu antibiotika, n?jakou výživu, pak na sklidn?ní žaludku a sliznice. Prý má velmi bolestivý b?íško. ale nic víc necht?j d?lat. Když by došlo na operaci, tak mi ?ekl, že by museli vyndat všechny vnit?nosti a museli by projet celý st?evo centimetr po centimetru, jestli tam n?co nenahmataj, pak by to vyndali.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-23, 18:48
Ale asi lepší, než kdyby mu to tam nechali, ne??? Já nevim :( tak uvidíš, pak kdyžtak zkus ten Šejdr, když to bude pokra?ovat a tady ti nic ne?eknou... :(
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-10-23, 22:06
Za sebe bych opravdu doporu?ila dopátrat se Jekla - je ješt? lepší než Chylda na Šejdru (ona mi to jist? promine, však je jeho ža?ka) a hlavn?, je v Brn?. S tím prohlížením st?eva kousek po kousku mají, bohužel, pravdu. Spíš mám obavu, aby tam nebylo ješt? n?co jiného, než jen ucpávka. Asi se te? ale nedá d?lat nic jiného, než ?ekat, jak to dopadne, tak budemem moc držet palce!
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-10-24, 09:38
Jestli to tam nevidi, tak se nedivim, ze to nechteji hledat. Je to horsi nez hledat jehlu v kupce sena - protoze jde spis o jehlu v hromade strev:-( Ono to neni takova sranda - kazde zvire ma tech strev dost na to, aby se v tom clovek jen tak prohrabaval. Zkuste si o vanocich neco "hypotetickeho" hledat ve strevu kapra - a zarucuju vam, ze kapr je mnohem "prehlednejsi" nez fretka.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-24, 10:46
MF: a co by to mohlo být?

Dneska se tam jdu za ním podívat a uvidim, co mi ?eknou. Ale radši ho chci mít doma. Tam je po?ád semnou a mám ho na o?ích. Když tam nemají no?ní službu, tak je to t?žký.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-24, 10:53
N?jaké poran?ní, pokud spolkl n?co ostrého? Poškození st?ny žaludku? U ?lov?ka bych ješt? hádala prasklý v?ed, ale u fretky jsem se s ni?ím takovým nesetkala... K tomuhle by ti asi nejvíc ?ekla Lee, naše "veterinární embryo". Apropos Lee - za jak dlouho se vyklubeš? Už se všichni moc t?šíme na novou fret?í paní doktorku :o)

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-10-24, 10:55
Kdyby si poranil žaludek, tak se to dá lé?it? v?bec nic nevím. To co kousal, tak bylo gumový, ale když to vyzvracel, tak to pak ztvrdlo.
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-10-24, 11:05
Ahoj, moc držíme tlapky jako všichni. Vety(našt?stí) moc neznáme, hlavn? ne v Brn?, ale ur?it? je lepší mít ho doma pod dohledem - když odejdou v 18.00 a ráno p?idjou až v 6 a jemu n?co bude v noci, kdo mu pom?že? Doma se na n?j m?žeš dívat každou chvilku a kdyby n?co, utíkat na pohotovost.

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-10-24, 12:01
Zarazi me, ze by pres noc u zvirat nikdo nebyl - tedy, primo v mistnosti "hospitalizace" asi ne, ale klinika funguje. Jinak si nejsem jista, proc bychom meli povinne! staze, ze kterych je nekolik hodin na "nocni ambulanci" - pokud to nejsou nejake dobre utajene vecirky, treba tedy.

Kolik bylo krve? Jaka? Jak to slo casove? To jsou dost podstatne udaje. Gumovy micek - mekky? Tvrdy? Jake byly kusy, co vyzvracel (vyzvracel to, ne?)? Klidne mohl mit poskozenou sliznici, ale spis nez mickem tak najakym posunem v chemii zaludecnich stav - pokud stav trval dlouho. Nebo si poranit nekde cokoliv tim mickem, kdyz ho zral (dasen, jazyk, ...). Mohl si do tlamicky hrabat, pokud se mu tam neco vzpricilo a mohl se nestastne trefit nekam, odkaz to hodne krvaci...

Vylihnu se dva roky. A nejsem si jista, ze se chci venovat fretkam:-)) Uvazuju spis o kocickach - resp. beznou ambulantni peci s orientaci na kocky. Nebo si mozna vymyslim nejakou specializaci, takove gastro by me taky bavilo:-)
Avatar

Re: zvracení
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-10-24, 13:40
Pokud zvracel ?erstvou (?ervenou), nenatrávenou (natrávená je hn?davá sraženina) krev, bude tato krev p?vodem z partií nad žaludkem, maximáln? ze žaludku. Jako první se opravdu nabízí poran?ní n?jakým p?edm?tem, nebo rozleptání sliznice/cévy n?jakou chemikálíí z domácnosti, d?sledkem m?že být t?žký zán?t zán?t jícnu. U lidí se dost ?asto takto projeví jícnové varixy, což u fretky asi nebude dost pravd?podobné. Dále m?že jít o krvácející žalude?ní v?ed.

Je s podivem, že na Lakyho na renomované klinice jen hledí a nevyšet?ují. U tak malého zví?átka jako je fretka není ?as na otálení. Byla bych pro rtg s kontrastem a následn? pak pro gastroskopii. Nevím, zda tam, co je Laky hospitalizován, provád?jí endoskopie u tak malých zví?at, jako je fretka. Ale pomocí endoskopie se dá nalézt zdroj krvácení a p?ípadn? ho i ihned ošet?it (nap?. zastavit krvácení ze žalude?ního v?edu).
Operace je samoz?ejm? ?ešení, ale jen v p?ípad?, že operatér ví, co a kde má operovat. Jinak by opravdu musel, jak je výše uvedeno, v Lakym prohledat doslova každý milimetr vnit?ností a to je za prvé dost tit?rná práci?ka a za druhé by to z?ejm? pro Lakyho byla po tom vy?erpání další obrovská zát?ž.

Danko, moc držím Lakymu palce, aby se z toho dostal a Tob? p?eju pevné nervy!
Pokud Ti ho opravdu dají dom?, nelekni se, když jeho bobe?ky nejspíš nebudou hn?dé, ale ?erné a mazlavé. Je to meléna = spolykaná a natrávená krev.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 22:56.
Avatar

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist