Aktuální stránka:5 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:30
Heretika:
Já jsem kastrovala u Krále, stehy jsme m?li, ale s tím koupáním bych každopádn? po?kala, až se ranka zhojí.

Kuklynka:
Nedávala jsem ani Glukózu, prost?, když se fre?á?ek choval normáln?, i když trochu zhubnul, nechala jsem to na n?m. Pokud nebyl unavený , po?kala jsem, až za?ne sám baštit a pít podle pot?eby.
Pochopiteln?, pokud by bylo t?eba, tak rychle veta, ale po operaci ?lov?k taky nic moc nechce a trvá to pár dní, než se srovná.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:07
Kuklynko, Glukopur dávat nemusíš! Ten se dává pouze v p?ípad? pot?eby dohrazení energie - když fretka nežere, jenom pije.
Když zvracel jen jednou a te? je veselý a hraje si, viróza to nebude. Spíše se pozvracel po narkóze, to se stává. Takže pokud nezvrací, m?že normáln? baštit granulky. A pokud je nechce a bere si je jen od Tebe z ruky, tak hraje po kastraci uraženýho, stejn? jako Rocky od Rynn ;op
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:10
monty dostal 10 granulek a ted zas zvracel!!

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:14
Hm, tak v tom p?ípad?, ješt? že dnes jedete na veterinu. Držím palce, a? je mu brzy dob?e!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:18
Kuklynka: Je to fakt divný :( že by tu narkozu snášel h?? než Rocky??? Pak dej v?d?t, jak jste tam dopadli...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:21
ve 4 se pro nás staví známá autem a jedeme tam. už sem tam volala doktorovi. je tam jinej než Hnízdo. takže ho prohlédne. ale já sem z toho už zoufalá. vypadalo to fakt super. vyzvracel se a zas na m? koukal t?ma o?kama že by si hrál, b?hal. nechápu to. je mi ho fakt líto. ted usnul. :(((

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:25
Možná fakt jenom špatn? snáší tu narkozu, jenže pokud byla inhala?ní, je to divný.... Na Rockym se to neprojevilo v?bec, taky dostal asi hrstku granulí a nic mu potom nebylo tak dostal plnou misku... ten druhej doktor nevim jakej je, ten nám ho vlastn? dával po kastraci, Grégrová se tam jenom mihla. Tak a? to nic neni :(
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:34
Taky si myslím, že je to jen z narkózy.Hledala jsem, kdy byl Monty na operaci a to bylo asi v?era?
To má nárok na to , aby ješt? blinkal, než se narkóza z t?la úpln? vylou?í. Myslím, že je to normální reakce. Pokud už m?l chu? baštit a hraje si, tak to je dobré znamení, jen to t?lo ješt? odmítlo.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:34
nevím, jsem akorát fakt zoufalá. ráda bych mu pomohla, ale nevím jak. ve 4 tam jedeme a tak snad pom?že tenhle jinej doktor co tam dnes je. ?íká, že se na to podívá. jen doufám, že v po bude (zítra) v poho. nevím co bych d?lala, v práci nem?žu nebýt :,(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:38
stru?n? všem ju?
v?era v 8 ráno jsme ho tam odvezli (od 5 ráno nejedl), operovali ho asi kolem treti odpoledne. v pul paté nám volal, že je vzh?ru a že si máme p?ijet. vše prob?hlo prej bez komplikací, a jíst m?že normáln?. (cena cca 2980,- - takových v?cí co je vyú?tovaných na ceníku je síla, jen sem cht?la aby mu bylo dob?e). jinak zvracel ráno ve dv? asi hodku v r?zných intervalech (hn?d?, lehce bíle), pak v pohod?. pije moc, to zase jo. p?edchvíli dostal granule (10 kousí?k? jen), hráli jsme si, b?hal, a po 15min to bylo zas venku. nep?išel mi unavený. hned zas b?žel dál. dala jsem ho do klece a usnul.ach jo:( já fakt nevím

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:38
Asi to fakt bude z narkozy, holt jí m?že snášet h??... ale já nevim, snat ti tam ?eknou n?co rozumnýho a hlavn?, co m?že/nem?že jíst...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:40
A možná ho po jídle neprohán?j, t?eba už je to pak na n?j moc??? Já teda nevim... my dali Rockymu granule, on se nažral a šel spát. A bylo to v klidu, ten den vlastn? neb?hal už v?bec, další den hodn? málo, necht?la jsem ho moc poušt?t...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 15:41
já si nevím rady :( už abychom byli u veta. snad mu nebude zle v aute :(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-10, 16:27
aha...takže zvracal znova....to by už ale po narkóze by? nemalo...to je už dos? dlho. A nemohol sa prechladi?? Neviem, nie som vet....nedávaj mu granule, skús to varené kura s ryžou. Ke? zvracia hnedé a po grenuliach...mi pripadá, že vyvráti práve tie granule...aké mu dávaš?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 16:31
ty co má rád. jedl je vždycky. Menu od Vitacraftu.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:33
ahoj všem, tak jsme doma. doktor byl jiný než v?era. prý monty je jak tule? že má hodn? tuku a váží 1,9. prý má mít tak 800 gram?. takže pak ubrat na jídle tak o 10% z normál dávky co dávám. jinak k problému: kastrace a vše okolo bylo v poho, rána taky ok, v krku taky ok, prohmatal a nic. teplota normální. monty tam lítal po stole a málem pokousal sest?i?ku když ho držela (p?i injekci). že prý to bude asi podrážd?ný žaludek z v?erejší narkozy. dnes nejíst, jen pít. zítra od rána 3granule po 2 hodinách. dostal injekce na zklidn?ní žaludku, aby nezvracel, a antibiotika. a taky sme dostali n?co výživného (dáme dnes a zítra ráno). jinak když to nep?ejde do zít?ejších tak 12ti hodin dopolko, tak n?kam na pohotovost. dnes se to ješt? m?že vyskytnout. uff, to je tak vše. stejn? mám strach:(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:44
tak moment: na veta, ktorý povie, že samec 1,9 kg je v ZIME TU?NÝ a nariadi dietu by som sa nespoliehala...to je predsa blbos?! Granule by som nedávala dnes vôbec, tadšej to varené kuracie s ryžou...malé dávky a ?astejšie a kontrolova? ?i pije. Ale rozhodne NIE žiadnu reduk?nú dietu, tá Montyho hmotnos? je OK. Tých 800 g od toho veta...to by bolo tak na samicu, nie samca. Schválne som sa dívala...môj fre?ák mal v ôsmom mesiaci 1,95 kg a osem mesiacov mal v lednu, ?iže zhruba v tom ?ase ako Monty.
Kuklynko, už odvtedy nezvracal?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 10.02. v 18:51.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:49
nn, od té doby co odpoledne jak jsem psala nezvracel. on totiž ani nemá co víš? jinak vet ?íkal že dehydrovaný není, to prej ne. nevím estli pil. rovnou zase lehl a spí, ale v aut? sem ho m?la v dece, tam taky, a cht?l vyklouznout :)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:51
no že když chytne k?ži mezi prsty,drží jí, tak to je znak že má tuk. a on má prej dost tuku, tak nevím

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:54
šmarjá...môj fre?ák je jak prasátko...fretka v zime má VŽDY pod kožou tuk...za?ínam ma? podozrenie, že ten vet na ktorého si dnes narazila videl fretku tak možno z rýchlika!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:55
Když jsem tam byla s Rockym, kterej má taky 1,9kg, nic mi na to ne?ekli. Ten vet asi fretkám nerozumí. Váha je to hezká, já už to ?ikala :( Jinak taky bych asi vynechala granule a zejtra dala jenom kousky va?enýho masa a po troškách... radši lehce stravitelnou dietku...
Akorát nám ?ekli, že má moc podkožního tukuk, takže mu nejde moc odebrat krev, ale jinak Grégrová ?ikala, že je hezky macatej a že je to v jeho v?ku normální, sest?i?ka akorát podotkla, že tak velkýho samce ješt? nevid?la... no, asi jich tam moc nechodí...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:55
:) to nevím. ale hlavn? aby montymu už bylo dob?e :(

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 18:57
rynn, myslíš že bych tedy pro jistotu tu hamaku dávat nem?la? i kdybych jí dala nízko?

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-10, 19:05
Já nevim, já to s hamakou neriskovala, aby si nepotrhal stehy. Na druhou stranu jsem na n?j dávala pozor, že nesm?l lízt nikde tak další 2-3 dny...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-10, 20:46
Pan doktor o fretkách asi opravdu moc neví... To s t?mi 800 gramy (což je váha sami?ky a ne samce) a s ?asou k?že (?ímž se m??í hlavn? hydratace a ne "tu?nost" organizmu) jsou toho d?kazem. Krmné dávky mu nesnižuj, hubnout nepot?ebuje - do léta n?co zhubne sám, p?irizenou cestou.
Pokud bylo Montymu opravdu špatn? po narkóze, do zít?ka se z toho vyspí a bude mu lépe. Jen by se nem?l moc najednou nacpat, takže bu? mu dej va?ené ku?ecí prso (né celé, kousky a ?ast?ji) a nebo granulky po troškách.
Hamaku klidn? m?žeš dát, náš Kraken také spal v hamace. Pov?š mu ji níž, a? se nemusí moc snažit s p?elézáním okraj?.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-11, 11:14
ahojky všem. tak ráno dostal v 6hod první dávku (3 granulky) po dvou hodinách další. a pak trošku ku?ecího va?eného masí?ka. to asi bude lepší dávat než ty granule. vrhl se na masí?ko jako divej. jinak ted spí zalezlej pod svetrem:) tak doufejme, že vše už bude vpo?ádku. asi to vážn? bylo po narkoze. zatím OK (?uk ?uk). jinak on leze p?es okraje všude, i do záchodku neleze "vstupem" :-D takže myslím, že hamaka mu neublíží,když mu jí dám hodn? nízko.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-11, 12:08
Kuklynko a Monty, garatuluji ke zlepšení! :o))) Dnes a? se Monty pomalu rozjídá a pokud mu bude dob?e, m?že od zít?ka baštit normáln?.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-11, 12:24
díky moc:) už zajištuju na zítra ku?ecí prsí?ka :) akorát jdu do práce v 8 a vratím se v p?l šestý, tak nevím aby to ráno nezhlt (jakože asi jo) a pak mu zas nebylo ouvej.a aby mu to vydrželo. zatím je super a hajá:)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:31
tak náš Lumpíno už je taky jen "polovi?ák";) ale nese to state?n?;) v?bec to nedává znát - snaží se Chiqi stále tahat do tmavých zákoutí úchylá?ek jeden - bu? si to nep?ipouští, nebo to neví;) každopádn? jak jsem si p?e?etla z výše uvedených zkušeností s kastrací, zjistila jsem, že Lumpíno se jim vymyká ve všech sm?rech. P?ed kastrací 12 hod nebaštil - to je tak jediné, co dodržel;) P?i p?íchodu dostal pochvalu, že je krásný, jen vetova váha divn? vážila - Lump m?l jen kilo deset - což je nemožné, nebo? v tom p?ípad? by Chiqi m?la tak 30dkg;) Doma mi Lump váží 1,5kg což je myslím úctyhodná váha na 10m?sí?ního fretkouna (nebo ne?) - pak hned dostal v?eli?ku do svalu a usnul, pan doktor mi ?ekl, a? si pro n?j p?ijedu za hodinku. Když jsem se za hodinku vrátila, ?ekal m? v p?eprafce uslzený ospalý, ale bd?lý Lumpíno a s vý?itkami v o?ích si lízal zbytky toho, co mu pod ocáskem zbylo...pan doktor si inkasoval 500,-, varoval m?, že je Lump nadopovaný penicilínem a že jej bude vst?ebávat tak 4 dny, že by m?l být do ve?era apatický a spinkat. Lump má však svoji makovi?ku a už v aut? se probral - tedy p?iznávám, str?ila jsem mu pod nos gimpetku - za "odm?nu" nebo spíš na omluvu...p?ijal;)) a p?i p?íjezdu dom?, kdy jsem ?ekala, že se zababuší do mikiny nachystané blízko zách?dku a samoz?ejm? misti?ky, aby se nikam daleko nemusel štrachat, se vší zbývající silou vrhnul na misti?ku s baštou a už chroupkal;) ve?er byl ?ilý jako rybi?ka, šplhal, skákal a my s hr?zou v o?ích a? si nerozerve stehy mu byli v patách;) Jak ?íkám - asi mu ješt? nic nedošlo, pon?vadž neustále zna?kuje a Chiquit? taky pokoj nedá, ale pevn? doufáme, že ho to snad p?ejde (co nejd?ív;)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-16, 20:37
Hlavn? o tom p?ed ním nemluvte :o)))
Avatar

Aktuální stránka:5 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist