Aktuální stránka:4 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:39
Jo, taky mi p?ijde, že ho oholili moc, jenže s tim já te? nic nenad?lám, maximáln? mu koupit p?í?esek :))) nebo možná cht?li, aby byl n?jak zajímavej :)))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2007-01-29, 23:39
Tak náš Nemo už to má taky za sebou, je teda fakt, že ho vet v?bec neholil, ani nešil. M?l jen dv? mali?ký ranky, kterýma si vyndali kuli?ky a ješt? ten den po probuzení z narkózy ?ádil jak tajfun... Jo akorát m?l ono inkriminované místo zast?íkané n?jakým st?íbrným "sajrajtem" :-)) Kdybych nev?d?la, že na n?jaké kastraci byl, tak bych to na n?m nepoznala. Taky jsem myslela, že bude chodit jak "naprcanej ka?er", ale milostpán ne, on skákal a blbnul jak pominutej. A vrcholem všeho bylo, když vylítl na nejvyšší poli?ku v kleci, tam se zastavil, odrazil a plavným skokem sko?il do plachty a tam se za?al "rochnit"... Až mi normáln? p?ipadalo, že mu n?kdo zapom?l ?íct, že by ho ten zadek mohl trochu bolet :-) P?ipadá mi, že si toho snad ani nevšiml, tedy krom toho, že už tak nesmrdí a p?estal zna?kovat...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-01-30, 13:43
Mateska mi po kastraci p?edali už absolutn? probranýho. Vet ?íkal, že fretky se po narkoze probírají hodn? rychle. Sice jsem necht?la aby doma lítal a spíš odpo?íval v kleci, tak se mi to nepovedlo. Jen co jsem p?išli dom? cca1.5 po kastraci ?ádil doma jako by se nic ned?lo. Našt?stí. Když jsem ho dali kastrovat tak byl zrovna v ?íji a okamžit? p?esdtal smrd?t a kousat.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Honza.Howe (IP)
Datum: 2007-01-30, 14:33
Tak já nevím,ale asi bych cht?l být jiné zví?átko,když ?tu,jak všechni fretka-same?ky-vykastrovávate. T?eba býk:). ale asi je to tím,že fretky nechovám.Honza

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-30, 15:01
zas to nesmíš posuzovat podle sebe,
a p?íklad taky není nejlepší,chovných býk? je sakra málo,v?tšina býk? skon?í nejpozd?ji ve dvou letech na porážce...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Honza.Howe (IP)
Datum: 2007-01-30, 15:04
hmmm. ale to porážka by m? tak nestrašila...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-30, 15:06
Bejt bejk, tak t? nestraší ani ta kastrace, pak už by bylo pozd?...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Honza.Howe (IP)
Datum: 2007-01-30, 15:09
hlavn? že by mi to nechali.:)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-30, 16:10
S tím se umírá leh?eji, jo? :o)))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2007-01-30, 19:47
Nechci d?lat chytrou, ale u býk? to chodí tak, že se vybere podle p?vodu, užitkovosti a exteriér? býk, který by se mohl osv?d?it v plemenitb?, namrazí se od n?j insemina?ní dávky, ?ást se vyzkouší na vybraných krávách a podle užitkovosti potomk? se daný býk (resp. jeho sperma) bu? používá dál, nebo se insemina?ní dávky zlikvidují... A milý býk, poté, co je od n?j získáno dost insemina?ních dávek (což je po pár skocích na "atrapu") putuje na jatka a v podstat? si ani "nevrzne"... Natož aby si ho n?kdo vydržoval.... Sice jsou chovy, kde je býk ve stád?, ale t?ch je minimum. Takže, já bych teda býkem být necht?la...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Honza.Howe (IP)
Datum: 2007-01-31, 09:10
Mirim-jo p?esn? tak,když um?ít,tak komplet:). To samé platí o tom býku. Ur?it? nechci nikoho soudit,kdo má fretku-samce a nechal mu ud?lat to auau,já fretku nemám,tak nemužu soudit. Já jen,že být fretká? (jak se vlastn? ?íká samec od Fretky), nebo kocour,tak hodn? p?ekecávám at mi to nechaj. Jen mi n?kdy p?íjde,že holkám to p?ipadá,jak vytrhnout zub. a zuba?ky se moc nebojím.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-02, 11:31
tak jsem trošku na rozpacích, ptala jsem se na kastraci u dvou doktor?, jeden mi ?ekl, že p?ed zákrokem 12 hodin p?st a dv? hodiny bez vody, zatímco doktorka, že p?st nedoporu?uje, max. tak 2 hodinky a ješt? že jim dává podkožn? glukozu?

Navíc mi po?ád podsunuje odstran?ní pachových žláz s tím, že je to teda asi zakázané, ale když napíše, že tam byl zán?t, tak je to nepostižitelné...pff, skoro žalovatelné, ne?

Jo a ješt? cena u jednoho 500, u druhého 1200



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Irena dne 02.02. v 11:34.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-02, 11:36
Ono záleží na tipu narkozy.Proto má pust ur?ovat doktor,kterej zákrok provádí.Cena se taky odvíjí od použitý narkozy.
Žlázky ...nojo,aspon že záleží na majiteli.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: boža dne 02.02. v 11:38.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-02, 11:38
no, já už jí 3x ?íkala, že odstra?ovat žlázky nechceme, ale ona si vede svou, vícemén? nad tím diskuzi n?jak nep?ipouští - štve m? to, protože jí máme pár metr? od domu, ale asi za?neme chodit jinam 8(
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-02-02, 12:18
Irena: Asi fakt záleží hodn? na narkoze, na Bílý ho?e samotná kastrace stojí asi 500,- ale inhala?ní narkoza n?jakejch 1100,-... jinak my dneska byli s Rockym na vyndání steh?, nes to celkem state?n?, ale trošku m? p?ekvapil Hnízdo, že i on je pro odžlázkování... ?ikal, že Rocky b?hem pár tejdn? trochu p?estane smrd?t (on už ale fakt nesmrdí!!!), ale nic víc s tim neud?lá, protože, bohužel, je odžlázkovávání zakázaný zákonem... že je to škoda, že to pomáhá... a necht?l pochopit, že Rocky žlázky použije sem tam, což my berem v klidu a že s pachem t?lí?ka to stejn? nic neud?lá a že nám nesmrdí... ach jo, trochu m? tim zklamal.. ale aspo? ten zákon respektuje... a ješt? si Rockýska fotil n?jakej fotograf prej do novin nebo co, heee? :)
Jo a co se tý?e p?stu, tak nám ?ekli maximáln? t?i ho?ky p?edtim, protože maj fretky rychlý trávení, tak aby nebyl moc hladovej... dodrželi jsme to, všechno bylo bez problém? a ve?er se vrhnul na granule s takovou chutí, že jsem to u n?j ješt? nevid?la...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 02.02. v 12:19.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-02, 12:32
Po zjišt?ní, že vetové kolem v?dí o fretkách mén? než já, jezdíme s Brutem do okresního m?sta k mladému a sympatickému panu doktorovi.
P?ed Brutovou kastrací nám ?ekl, a? ho ve?er nechám nabaštit a pak už ne.Vodu jsem mohla ponechat. Kastrace byla domluvená na 8hod. ráno.Pan doktor nám ?ekl, a? p?ijedeme pro Bruta až za dv? hodiny, že ho chce mít v ordinaci, dokud se neprobere.
Ranka byla mali?ká, stehy žádné a odpoledne už Brutík b?hal a dovád?l.
O odstran?ní žlázek nepadlo ani slovo = taky plus pro pana doktora.
K jeho p?edch?dci jsme p?estali chodit práv? protože nám tvrdil, že fretkám se žlázky prost? musí odstranit a hotovo.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-02-02, 15:51
Iren jdeš na RPVET?Tam je to OK.Škvorda se po probuzení najedl,napil,znovu asi na p?l hodinky usnul a pak se choval jako by o ni?em nev?d?l.Žádné problémy,hned b?hal jak ?amrda.Klidn? už m?žeš dát kluky po Ferdov? probuzení k sob?.Když spal Škvor po operaci v kleci,tak malá chodila okolo a byla smutná,tak jsem jí tam pod dozorem pustila.O?ichala ho a pak mu umyla uši a lehla si k n?mu a spala.V?bec mu nic neud?lala.Když se probudil,tak se hned ko?kovali:-)Pak písni jak to dopadlo.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-02-06, 14:31
Tak to u nás taktéž kastrace prob?hla v pohod?, dali mi ho po dvou hodinách dom? a nyní zlobí ješt? víc než p?ed tím. Ale mám radost, že on má radost, to je to hlavní *o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 08:28
zdravím všechny,
pot?ebuju n?jak rychleji poradit:( mám 8m?s. fre?á?ka Montyho a v?era jsme byli na kastraci. Vše prob?hlo bez komplikací, nejedel 3 hodiny p?ed tím než jsme ho tam dali (8 hodin ráno), odpoledne na operaci a p?ed šestou už jsme ho vezli dom?. To jen ke shrnutí. A ted k problému: p?ijeli jsme a dala jsem mu trošku pasty vitaminove Gimpet. S chutí papal. Dostal i trochu granulí, asi 2 malý hrsti?ky. No ve?er kolem druhé ráno za?al zvracet:( Po hodin? ho to p?ešlo, má v kleci jen vodu a pije o stošest. Dnes jdeme na injekci antibiotik odpoledne. mám o n?j fakt strach. co tedy dál? mám mu n?co dát? kolik??? bojím se aby mu nebylo zas zle. díky moc za radu a zdravím všechny! [/b]

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-02-10, 09:08
Rad?ji hladovku , než ho uvidí vet. Držím palce, a? dob?e dopadnete.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 09:14
no já nevím, zas bude vy?erpaný, už v?era nejedl celý den. a hlad to on má víš? co zatím vím, tak každý radí jinak :) takže netuším co tedka. možná dát malilinko po malých dávkách.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-02-10, 12:53
nám taky doktor ?ekl - teprve až se opravdu probere (Což není to motání po pár hodinách), tak po malinkatých dávkách granulky
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-02-10, 12:53
Bu? mu nedávej nic a nebo fakt trošku a n?co dietního. Ale po malinkých dávkách!
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 12:56
co je dietniho? dnes ve 4 jedem k doktorovi, tak alespon do te doby at vim. docela se o n?j bojím. ale ráno si hrál, cht?l se honit, kousal, skákal..ale jak ?íkam, nejí, jen hodn? pije. a ted spinká.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:05
Kuklynko, dietní je va?ené ku?e s rýží a va?ená mrkvi?ka. Naši te? taky m?li dietku, dávala jsem jim na drobno nakrájené ku?ecí masí?ko ve vývaru. Proti zvracení nám hodn? pomohl Glukopur ve vod?. Koupila jsem ho za 23,- v lékárn?, je to jenom hroznový cukr, tak se toho nemusíš bát.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:11
Petra p.:
díky moc za radu. tak já ho koupím. jinak kdy ho dáváš a kolik? do vody? (asi to nemá stejný návod jak pro nás :-D) tak prosím n?jak popsat do podrobna. D?kuuuuuuj????????????? ;-)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:16
Glukopur: 1 lži?ka na 3 a více deci vody.
Kuklynko, ješt? Monty zvrací? možná na n?j sedla n?jaká viróza...
Dávej Probican pastu 1 x denn? 1/4 oto?ky - seženeš u veta, nebo v lékárn?.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:19
já už probican mám, dávala jsem mu jí i v?era co jsme p?ijeli. jen musím sehnat ten Glukopur n?kde. ted jsou ale lékárny zav?ené:( ve 4 jdeme ale k vetovi. glukopur se dává jen když zvrací? jiinak on zvracel v noci, kolem druhé, asi hodku, od té doby už nic.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:19
Já ho dávala proto, že mi zvracel i po vod?, tak aby se neodvodnil. Po vod? s glukopurem už nezvracel, dávala jsem ?ajovou lži?ku, né moc vrchem, do p?l litrové napáje?ky. Glukopur se doporu?uje na celkové posílení organismu a podporuje chu? k jídlu.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-02-10, 14:27
tak monty se práv? probral, tak sem mu dala asi 10 zrnicek granuli :) bojim se vic, aby zas nezvracel. jedem po troskach. a mlaskal :) tak hura.ted uz jen aby mu nebylo zle.

Aktuální stránka:4 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist