Aktuální stránka:3 z 29
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 15:19
selly,

to máš sice pravdu, ale já ba?u nechci dál množit z d?vod? výše uvedených (alergie)
naopak u rena, pokud se neprojeví n?jaký problém, to vidím tak, že u n?j sice nevím, odkud je, ale když ho nechám p?ipustit se sami?kou, u které p?vod je známý, je riziko, že budou p?íbuzní, minimální. zejména když se optáme "babi?ek", kde mají potomstvo (sourozence nev?sty), protože skute?ní chovatelé o svých "d?tech" mají p?ehled a v?dí, kde skon?ily - tedy jestli se náhodou n?jaký šampa?ský kluk n?kde neztratil a nedostal oklikou ke mn?...

proto budu ba?u kastrovat ur?it? a rena - se uvidí... u bati te? šlo jen o to kdy, a už je rozhodnuto, že po?kám na pozd?ji. :o)


šmarjá já než se vyžvejknu, jsem zas poslední... :o))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 20:21.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-18, 15:20
tak s tou alergii jsem to nev?d?la...jinak s krytím nakezence bych si moc jistá nebyla.nevíš o n?m nic a tak nevíš jestli s tou samicí není p?íbuzný.konec konc? by pak mohl mít d?ti t?eba i s vlastní matkou...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-18, 15:44
martino, ja ti nechcem bra? ilúzie...ale možno budeš musie? da? kastrova? oboch. Kámoš si vzal dvoch fre?á?kov, bratrov z jedného vrhu a ke? prišli do ruje, tak museli na kastráciu obaja...boli by sa s ur?itos?ou pozabíjali. Je to od prípadu, k prípadu. Yasmini samci sa zas znášajú dobre aj v ruji...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 15:46
žiši marja....
já vím! dyk taky ba?u to ?eká UR?IT? a rena PRAVD?PODOBN?....
a už s vysv?tlováním kastrací svých kluk? kon?ím!
howgh!
;o)

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-18, 16:19
ješt? dotaz netýkající se kastrace.jak se pozná alergie.díky

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 18:08
ja myslím že dobrých chovatel? je dneska už dost,a že martina muže celkem snadno vybrat sami?ky,které mají p?esn? dohledatelný p?vod i mladé,takže se ji t?žko m?že stát ,že by Rena p?ipustila s jeho mámou.Sta?í se kouknout do registru,tam je chovatel? takových desítky ,možná stovky,že Jordi :o)
Jo a fretky z farmy nemusí nést genovou zát?ž,tak ani to hledání jehly v kupce sena nemusí být pot?eba...

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-10-18, 19:47
S p?ístupem martiny se to p?ipušt?ní s vlastní matkou Rena dá snad vylou?it, ?ekla bych. ;o) Navíc v ur?ité genetaci se pak už dají zase p?íbuzní jedinci pá?it mezi sebou a nehrozí riziko degenerace, ale o tom ví víc MF. ?íká se tomu koeficient p?íbuznosti, a dá se tak ur?it nakolik jsou daní jedeinci p?íbuzní, samoz?ejm? zná-li se jejich p?vod.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-19, 21:20
No mozna by se dalo vyloucit pripusteni s matkou, ale jak chcete vyloucit pripusteni se sestrou treba jen od otce - maloktery chovatel samce ma dohledano kde jeho fretata jsou. A ani kazdy chovatel matky nemuze rict, kde jsou jeho deti - pokud nebyli jen dve. Protoze to ze nekdo jeho frete da pryc, aniz by ho o tom informoval, je pak tezky neco dohledavat..
Navic co kdyz je Reno opravdu puvodem ze zverace - kdo to muze vedet? Akorat se nasel ve Stare Boleslavy, coz neznamena, ze nemuze pochazet z Brna :o/ To co tu resite je opravdu dost divny, teda spis dost nepochopitelny.. :o-
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-29, 20:25
Pobyt na slunci m?že u samce urychlit nástup ?íje?
To jsem v?bec netušila.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-29, 21:03
O tom slunci jsem to ?etla.
My nechali vykastrovat Brutíka skoro v 11 m?sících, jelikož se nám taky za?al zachytávat za tu jeho mužnou ozdobu, ale jinak žádné známky ?íje ješt? nem?l.
A je fakt, že jako albínka se ho p?ed sluncem snažíme chránit.:D



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 29.10. v 21:08.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-29, 21:06
Te?ka, jak u nás byla Bóža, tak ?íkala, že sluní?ko dokonce podporuje u same?k? - zvláš? kastrovaných n?jákou nemoc.... Tuším nadledvinek (kdyžtak m? opravte) Takže od sluní?ka chránit:-)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-29, 21:18
Že fretky obecn? špatn? snášejí slunce a vedro, to vím. Že zatemn?ní m?že ovlivnit ?íji u sami?ek, to taky vím. Ale zajímalo by m? n?co víc o vlivu slunce na nástup ?íje u samc?, a pak to o t?ch nemocech.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-29, 21:31
Tady [fretka.kom.cz] má Jordi krásn? p?eloženej ?lánek,ze kterého vyplývá,že slune?ní sv?tlo je jedním z faktor?,který múže zap?í?init onemocn?ní nadledvinek.Jelikož je to hormonální onemocn?ní,bych se sluncem neexperimentovala,ani co se ?íje tý?e.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-29, 21:57
Bóža: dík za rozší?ení obzor?, ten ?lánek je moc zajímavý.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-29, 22:06
ono to má i svoji logiku ?ekla bych,tcho? v p?írod? taky spíš vychází v noci.Takže žádný vyh?ejvání na slunci jako ko?ka.

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-10-30, 07:09
?etla jsem, že u albínk? je slunce nebezpe?né i na o?i, nechrán?né barvivem.
A to s tím tcho?em co vychází spíš v noci je pravda.
Takže my se od sluní?ka držíme rad?ji dál a pokud možno ve stínu.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-30, 09:05
No, my taky. Zvláš? albínci prý taky rychle dostanou ze sluní?ka úpal. (Nebo úžeh?:))
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-27, 17:23
Hej hola, Ferda má za sebou první ?íji - p?ed další bychom ho cht?li nechat kastrovat - první otázka - te? jedna skon?ila, kdy zhruba ?ekat další?
Druhá otázka: je t?eba ho pak pár dní držet odd?len? od druhé fretky, aby si t?eba p?i h?e n?jak neublížil?

Díky
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-27, 17:37
samec je v ?íji jednou v roce(cca od jara do podzimu),nebo ne? :o)
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-27, 17:37
klidn? jste mohli už kastrovat,kluky je možné kastrovat i v ?íji.Takže ted mužete kdykoli,pá? další ?íje nastane taky kdykoli,t?eba za týden.Odd?lovat není pot?eba,možná na tu první noc,a jinak ne.Kluci maji tu ranku malinkou a vubec to ne?ešej.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-27, 18:02
díky, to jsem pot?ebovala slyšet - oni spí od v?era kone?n? v jedné kleci, takže tu samor??o d?ev?nou obludku rozebereme...v nejhorším by Sim?a spal chvíli u nás, je zvyklý být i bez klece.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:35
Tak oznamuji, že i náš Rupík se za?adil do kategorie kastrát?. Stalo se tak v pátek v poledne, vše prob?hlo bez problém?, dostal i ?ip a pas, vet se mu koukl na ouška a na zoubky (obojí bez nálezu:o)
Situace už byla docela vyhrocená, Rupík neustále "lovil" svou nevlastní sestru Vanilku a ta se poslední dobou n?jak zapomínala bránit ?i co. Jen ležela a kníkala. ?ím dál ?ast?ji jsme ji museli zachra?ovat, takže nad Rupíkem definitivn? spadla klec.
Chudá?ek byl celých 6 dn? p?ed kastrací (od poslední návšt?vy veta) tak ho?ou?ký, jako by to tušil. Dokonce už p?estal s takovou intenzitou dorážet na Vanilku. Byl jaksi posmutn?lý a po?ád se chodil mazlit, jako by se nám snažil dokázat, že ješt? nechce :o(
Prevít jeden malý, hned den po kastraci se op?t pokoušel znásilnit Vanilku a d?lá to ?ím dál ?ast?ji! Smrdí už mí?, a?koli zna?kovat ješt? nep?estal. Doufám, že se to b?hem pár dn? uklidní.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Mirim dne 29.01. v 15:00.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:55
Tak se taky p?idáme, Rockýsek p?išel o kuli?ky v úterý, o?ipovanej je, pas má taky... ale odmítli mu sundat zubní kámen kv?li n?jakejm bakteriím, že by mu to mohlo ublížit...
Mirim: M?žu se jenom zeptat, na kolik t? to celý i s pasem a se všim vyšlo???? A kde jsi byla???
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:04
Byli jsme u veta u nás v Karviné (u holek je to náro?n?jší, takže pak pojedeme do Ostravy).
samotná kastrace 500,-
dohromady 1350,-.
P?ed p?l dvanáctou ho uspal, operovat za?al asi ve t?i?tvrt? a v poledne už bylo hotovo.
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:07
Fakt??? My jsme byli na Bílý ho?e, všechno dohromady nás p?išlo na 2700,-... jenže nejdražší z toho byla inhala?ní anestezie, ta byla p?es 1000,-, kastrace asi 500,-, ?ip 450,- a pas 200,-... a pak n?jaký ty léky... odvezla jsem ho tam na 10 ráno a jeli jsme si pro n?j na 7 ve?er s tim, že nám ho cht?li dát naprosto probuzenýho... b?íško má oholený, stehy má taky a jdem tam až v pátek na vyndání a na kontrolu...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:19
Rupík nem?l inhala?ní anestezii. Krásn? usnul po injekci a probudil se, až bylo po všem u m? v práci. P?vodn? jsem m?la mít celý den dovolenou, ale byla jsem v práci p?ed i po kastraci. Mohla jsem Rupíka u veta nechat do 3 hodin, ale cht?la jsem ho mít u sebe. Navíc po?ád smskoval p?ítel, jak mu je a jestli je vše ok...
Taky Rocky ob?as šoupe z ni?ehonic prdýlkou o podlahu? Jako by ho ty stehy sv?dily?
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:21
Ani ne, jenom první den chodil... jak to ?íct, jak naprcanej ka?er, to se jinak ?íct nedá... nebo jak skej?ák :D a sem si to olizuje, ale jinak v pohod?, už se mu kolem bejvalejch kuli?ek za?alo d?lat strništ? :) akorát b?íško má holý :( nám ho ani d?ív dát necht?li, že až bude naprosto vzbuzenej...
Avatar

Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:25
Na klinikách to asi chodí jinak.
Rupík ale není vyholený na b?íšku, jen na šourku. Pro? Rockymu vyholovali b?íško?
Avatar

Re: Kastrace - foto po
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:29
No, to nevim :)
To jsou fotky nafocený hned, jak jsme si ho p?inesli domu...

kast+on+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 20:25.
Avatar

Přílohy: kastrace2.jpg (75kB)   katrsace1.jpg (76kB)  
Re: Kastrace
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:38
Posíláme pofoukání! :o)
P?ijde mi, že ho vyholili zbyte?n? moc vysoko, když mu operovali jen šourek. Ale asi mají své metody, oholený nebo neoholený, hlavn? že to dob?e dopadlo.
:o)))
Avatar

Aktuální stránka:3 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist