Aktuální stránka:6 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-24, 22:32
Ne neznamena to nutne ze neni dobry - proste dulezite je se kouknout ke chovateli pred odberem - ne v dobe odberu - jak vypada samicka, mladata - klidne se zeptat na ockovak, jestli mlade bude ockovane - podle toho jak se ti to bude zdat muzes kyvnout nebo nemusis..
Pokud mas veci je to dobre - ted je jen na tobe jak se rozhodnes - urcite se jdi k chovateli kouknout- pokud se zdraha, tak bych to odvolala rovnou - nebude neco v poradku..
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-24, 22:49
to Mušle: no vim:) T?eba ja:) Pokud bude vše v pohod? a nezasko?í nás nic špatného, tak bychom na ja?e cht?li op?t vychovat miminka. Letos jsme dali do sv?ta prvni 4ri mlá?atká naší fretky, a zapla?pánb?h jsou všichni zdraví a taky po?ádní macci. Same?kové váží p?es 2kila a i sami?ka nevypadá, žeby klesla pod kilo:)
Když by jsi se cht?la podívat na letošní vrh, koukni na naše vlákno, a? jsi v obrazu:)
[forum.fretka.cz]

Jsou tam fotky,mp3, krátké videa i n?co povídání?ka ze života prck?:)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 00:39
Souhlasím, aby ses podívala k chovateli ješt? p?ed odb?rem. Pokud se mu to nehodí, tedy vymlouvá-li se, že se mu to nehodí, potom skute?n? n?co nehraje. Každý chovatel, který chová mlá?átka s láskou a pro radost, ne jen na kšeft, t? nechá podívat se na sv?j chov. Ukáže ti mámu, p?ípadn? t?eba i tátu. Ukáže jaký vztah se svou sami?kou má. Já m?la se svou velice dobrý vztah. Nechala m? brát její miminka a nebyla v?bec agresívní. p?ála si mít m? v pelíšku, a jakože to nešlo, tak alespo? pe?ovala o mé ruce. Proto nevidím d?vod, aby dobrý vztah se svými majitely m?ly také ostatní frete?ky, které jsou se svým majitelem v ?astém kontaktu. Asi bych se tudíš vyhla majiteli, který ?íká, že jeho fretka kouše, nebo n?co podobné. Tohle je ?ist? m?j názor, takže kdyby n?kdo nesouhlasil, má na to právo. M?j osobitý dojem je však takový. Posuzuji to z ?ist? svých zkušeností se svou fret?í maminkou. ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Helena (IP)
Datum: 2005-10-25, 10:45
Ahoj. V ?em spí zachumlané vaše fre?ulky? Naše holky Bobinka a Ája jsou p?es den na volno a spí ve vy?azených mikinách a je jim dob?e. Ale ?asto se zachumlají pod mikiny a leží na koberci, což z hygienických d?vod? (koberec se nedá prát 3 x týdn? jako mikiny) není to pravé o?echové. Jak to máte s pelíškama vy ostatní? Kdyby spinkaly v kleci, dala bych jim tam tunýlky nebo lehátka - to by bylo ideální, ale takhle...
Te? to trochu zleh?ím - asi jim ušiju malinký stan - jen s tím zatlu?ením kolík? do podlahy v pokoji bude asi problém......

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:06
No,když je Mates pušt?nej tak málo kdy usne,ale v?tšinou to je v koupeln? v koši se špinavým prádlem.
Jenak d?ív m?l v kleci molitanovej pelech. Te? co jsem klec vyhodila na chodbu,tak to jsou svetry r?zný zbytky potah? na seda?ku(plyš).

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 12:37
Ja jim dam na zem bundu - trochu teplejsi. Zapnu ji a oni lezou do ni, nebo do rukavu.. Taky se stava ze lezou pod ni - ale to je mi docela jedno..
Musle: Aronka to pise dobre.. Kdyz si projedes forum narazis na vlakna kde pisou majitele fretulek o mladych
Aronka: [forum.fretka.cz]
ja: [forum.fretka.cz]
Jordi: [forum.fretka.cz]

Z cehoz aronka uz psala ze by chtela zase mlade, ja urcite taky a u Jordi predpokladam to same.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 13:52
?ekla bych, že jo ;o) Ale nejsem si jistá, jestli chci od obou holek naráz :o/

Moc bych si p?ála Medulku s ?okoládovým samcem, nebo též s nep?íbuzným šampa?ákem.

A Elfinka by mohla mít taky mladý, protože je letošní, tak ješt? mladý nem?la. Jen si ješt? nejsem jistá, zda a jak to bude. Jedna by mohla mít ur?it?, nevím, však zda budou mít letos ob?.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 14:38
Ja urcite sem zase pro to pripustit i Tappi i FLo (doufam ze se FLo umoudri a neda mi takovej darecek co letos ;o)) a Xavy nevim - uvidime..
A urcite chci aby kluci nakryli par samicek ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 15:36
Jen tak ?áste?n? mimo místu tohoto vlákna:

Sem si všimla, že tady tu zvláštní kresbu u harlekýn?, jak mají takový ten k?ivý bílý flek v obli?eji, t?eba Flávio, na levé p?lnce obli?eje, tak to mají dost ?asto fretky od Mádra. takže i u t?ch, které jsou ze zverimex?, a mají tyto znaky, a neví se odkud p?esn? jsou, je asi dost velká pravd?podobnost, že p?vodn? p?vodem jsou od Mádra. :o/ Možná se pletu, ale když jsem v?era procházela fotky v registru a tak, tak všechny fre?ata (nebo tém?? všechny) které jsou p?vodn? od Mádra, ale i odchovy t?chto fretek mají tento znak. Flávio, Ruda, mlá?ata od Pimpy, a pár fretek ze zverimex?.

Ale to jen tak na okraj. Samoz?ejm? ta jistota není 100% a ani nemusí být, je jsem se nad tím pozastavila, takže nic víc, nic mí?. Hádat se nebudu, a? to je, jak to je, když ?lov?k vidí jednu, tak mu to p?ijde t?ebas normální, ale jak je jich víc a všechny skoro jak klon... ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-25, 15:40
Aronko, netušila jsem, že Žiga taky porodila medví?ata - Iris?in Sixtus je dvoukilový a já jsem si fandila, jaký je to macek a ona žigata taky - že by to, co na hmotnosti chybí mamince dorostly d?ti?
Jinak dost vážn? uvažuji o miminkách od st?íbrného harlekýna Sixta a albínky Albínky. Máte s tímto barevným spojením n?kdo zkušenost?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 15:46
ALBÍN - ALBINOTISMUS = BEZPIGMENTOVOST - ?ILI BEZ BAREVNÉHO PIGMENTU.
Kombinace harlekýna a st?íbrné versus albín by nem?lo ni?emu vadit.

NEM?L BY SE KOMBINOVAT, pokud nechceme p?ijít o samici p?i porodu a chceme zdravá mlá?ata:
HARLEKÝN+HARLEKÝN ................ ST?ÍBRNÁ+ST?ÍBRNÁ.

(a z?ejm? tedy ani ne:
harlekýn+st?íbrná - to však nevím jist?, jen si to myslím)

krytí+bar+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 23:17.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 16:20
No Jordi ja si myslim ze Erin se ptala co z toho vyjde - ne jestli je to problem..?
Takze z techto barev by mohli byt proste po Albine - albinci a tchorici a Sixtovi - harlekyni a mozna i tchorici - zalezi na genech, ceho vic..
A jeste otazka - mladatka Iris byla z pribuzenskeho vztahu - je dobre dal mnozit tyto mladatka? Zkoumal to nekdo?
Stejne tak se ja zajimam - jestli pripustit Xavy - kdyz vim ze je hlucha - jaka pravdepodobnost bude u mladat - kdyz ona je z 12ti mladat jedina - a otec dost mozna byl taky hluchy..?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 17:06
No co jsem se dívala do rodokmenu jedné ch st. tak tam nazpátek mají taky spojení dost p?íbuzný. Spojili taky sourozence a z?ejm? se to ?áste?n? d?lá pro posílení ur?itých gen?, ovšem jak velkériziko z toho m?že být. myslím si, že te? by bylo t?eba dbát spíš na to, aby partner byl nep?íbuzný.

Otázka co z toho bude: Inu odpov?? je, proto d?láme plemennou knihu, abychom si to zjistili ze zkušeností ;o) Nebo se pletu? Jestli se zase pletu tak se omlouvám, alespo? já v plemenné knize vidím i tuto hodnotnou cenu, že budeme mít také d?kazy co vznikne ze spojení toto a toho a které geny mají siln?jší váhu.

Nap?íklad u Pimpat je silný gen pro harlekýny a je jedno, zda je spojena s harlekýnem nebo neharlekýnem, proto si myslím, že gen pro bílé znaky nese a p?edává dominantn? ona. Ale to je jen takový p?íklad.

N?kde jsem ?etla, že ze spojení albín + albín budou mlá?ata spíš albíni, ale p?i spojení albín + tcho?, je prý gen pro tcho?e siln?jší, takže budou ve vrhu i albíni a tcho?i, nebo tcho?i se skrytým genem pro albinismus. takže spojením takového tcho?e s tcho?em m?že p?inést i albíny ve vrhu, p?esto, že si majitel myslí, že když spojil tcho?e a tcho?e, tak bude mít jen tcho?e.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-25, 18:05
Jordi to posledni je mi jasne - presne tak - zalezi co si nese sebou za gen.
Jinak co se tyce Pimpat - nevim co tady myslite harlekynama - ale ja osobne sem zadneho nevidela - jsou vsichni stribrni, bile tlapky a naprsenky, ale bile pruhy si nepamatuju, nebo se pletu?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-25, 19:07
to Erin: no, já vím že na Vašeho Sixtouška nemají:) Ale jen Hugo vážil na posledním srazu, kde byli i s Popelkou dle slov pani?ky 2100g a to byl jako mlád? nejmenší same?ek. Dutchík byl nejv?tší a Travísek druhý nejv?tší... a osobn? tipuji Albínka verzus Sixtus 5st?íbr?átek a jednoho albínka:)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-25, 20:28
Ahojky,koukám,že se tu už rozjela jiná debata :-),ale p?esto vás informuju o stavu Chica.
Je to zas o trochu lepší.Snaží se chodit,a hodn? mi pomohla rada na cvi?ení,za kterou chci moc pod?kovat.-jako jízda na kole.Ze za?átku na zádech držel,ale te? už se mi snaží zdrhnout.
V?era jsme byli u veta.M?l radost,protože mu Chico ukázal jak se už umí postavit,?íkal,že je to velký pokrok.A taky byl rád,protože mu premiérov? nepokakal st?l.Když dostal jenom jednu injekci,tak to vypadalo,jako kdyby se divil.Te? mu už dáváme B-komplex v tabletkách p?kn? do jídla.Protože to vždy byla ta nejš?ípav?jší injekce,tak vet ?íkal,že ho nebudeme trápit,a budeme mu to dávat v tabletkách.
V?era spal zase s náma v posteli-to on rád.Te? se ke m? hodn? tulí.Zdá se mi že ke m? hodn? p?ilnul.Když m? vidí,že p?íjdu,tak hned ožije.Je to takový moje miminko.
Ve ?tvrtek jdeme zase k vetovi,tak napíšu co je novýho.
V?era se nám ozvala paní,že dostala ?íslo na krytí,tak jsem jí ?ekla,že se zeptám veta jestli m?že-aby to t?eba nem?li jeho d?ti,ale jinak má Chico motivaci :0))
V ned?li se jedeme podívat na Chicovo syna,tak jsem zv?davá.Jednu jeho dceru jsme už vid?li,je to p?kná raubí?ka.
Tak zatim ahojky

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-10-25, 21:21
Jsme rádi, že se to tak lepší, jen tak dál.:-)

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-25, 22:33
Marcelka, tak nás t?ší zlepšující se zprávy. :o) ?lov?k nikdy neví, jak takovéhle zprávi?ky dopadnou. n?kdy dob?e, jindy špatn? a tak zbývá vždy jen doufat. :o(

Takže se t?šíme s vámi. :o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:17
Tak to je super:-)
Jsem moc ráda, že se jeho stav zlepšuje:-)

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:39
Možná jsme trochu utekli od prvního tématu, ale Prosím o radu m?že být myslím i o jinou radu - nevím ---
Co se tý?e polop?íbuzenské plemenitby, vím, že u ps? se d?lá cílen? v n?kterých chovných liniích pro posílení n?kterých vloh, samoz?ejm? nejde se tak daleko, jako nap?. u lidí šli Habsburkové (tam to ale bylo z d?vod? dynastických, ne genetických).
Pimpata patrn? opravdu nesou silnou vlohu pro st?íbr?áky, ale Yasmin, jak velký má být pruh na hlavi?ce harlekýna? Sixtus má malou, le? jednozna?nou bílou skvrnku.
Aronko, d?kuji za podporu a pochopení - samoz?ejm? každé mamince i tcho?obabi?ce jsou její miminka ta nej .. Však Sixtovi ?íkám Papej, nebo t? p?erostou žigata! A on papá, ale mám obavu, že te? spíš na sádlo, i když je hbitý - kupodivu. Jen mi p?ipadá, že má krátké noži?ky - zvláš? p?i srovnání s nohatou maminkou.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-26, 10:54
Erin:

To je práv? to: Harlekýn jako harlekýn podle AFA neexistuje. Oni pruhu na hlav? ?íkají BLAZE v anglii BADGER. Pruh dle toho standardu má za?ínat na ?ele, jít mezi ušima na šíji a dosahovat má až k lopatkám. Nesmí se zužovat sm?rem k hlav?, takže by m?l být tém?? stejn? široký všuje. Jak, no asi tak okolo 1-2 cm, d?ležité je aby byl stejn? široký, ne?íká se jak.

Kdežto harlekýn by m?lo být ozna?ení pro kombinaci t?í znak? a to: Pruhu na hlav?, náprsenky a bílých tlapek. Všech ?ty?, kdežto zadní m?žou mít jen bílé špi?ky prst?. Ale oficiální název to není. BLAZE nikdy nesmí mít celou masku. Smí mít p?erušovanou, nebo kroužky kolem o?í.

Proto si taky nejsem jistá, co je Elfi za?. Protože pruh má, ale rozhodn? to není standardní BLAZE. :o/

Navíc fretky od jednoho pána ze slovenska mají náprsenku spíš ?lutavou a na míst? pruhu na hlav?š mají veliký bílý flek ve tvaru jakoby kapky.

S tou plemenitbou to chápu, vím o tom, že to tak je, takže si osobn? myslím, že by mladé mít samoz?ejm? mohli, jen by se m?lo dbát na to, aby partne?i nebyli p?íbuzní. ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-26, 13:02
Jak pise Jordi.. Treba Flavio ma viditelny pruh - ale taky neni az mezi lopatky - presto rikam ze je harlekyn. Kdezto Silver ma jen bilou tecku - coz za pruh nepovazuju (ostatni znaky ma) povazuju ho za stribrneho..
No vsak uvidime jak nas pouci v Budapesti ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-26, 14:27
Jordi,p?esn? jak píšeš o tom pánovi ze Slovenska - Sixtus má skvrnu na hlav? bílou ve tvaru oválku ?i kapky, náprsenku krásn? meru?kovou a ponožky na všech ?ty?ech, tmavší noži?ky a tmavý ocásek. Masku na obli?eji má jako tvoje Elfi, jen myslím trochu sv?tlejší.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-28, 19:40
ahojky,
Chico se zase trochu zhoršil.Už se zase nepostaví na nohy.V?era od veteriná?e dostal nový prášky.RABISIN,a zvíšili jsme dávku b-komplexu.
Bojim se mu ten rabisin dát.Protože jak mu ho jednou píchl ten jeden vet.,tak jsme v noci jeli na ten Šejdr.Nemusí to s ním mít nic spole?ného,ale taky m?že.Vet slíbil že pro jistotu bude na telefonu.M?žem prý zavolat i v noci,kdyby se n?co d?lo.

Zatím pa a držte palce-pot?ebujeme to.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-28, 19:50
Omlouvám se-p?epsala jsem se-dostal PREDNISON!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-28, 19:50
Rabisin je vakcinacni latka proti vztekline (rabies). Fakt se to tak jmenuje? A jaky by to melo mit ucel na vas problem?

Ha, soubeh prispevku. Nadavkovat Prednison je dost tezke, ale zase ho fretky muzou mit vic nez treba psi.. Byt tebou, spis mu ho dam...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 28.10. v 19:52.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-28, 19:52
To Marcelka:
Jseš si jistá, že se ten prášek píše RABISIN ? Já jen, že RABISIN se jmenuje o?kovací látka proti vzteklin?. Frodo takouvou dostal. 8o/ P?ijde mi to divný, ale t?eba se stejn? jmenuje i n?co jiného. Ale to, že o?kovací látku RABISIN dostal Frodo, to vím 100% že bylo to proti vzteklin?.

Jinak samoz?ejm? držíme tlapky všechny, co máme. To je 12 tlapek ;o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-30, 19:11
Tak se zase horšíme.má takové k?e?e.Poznám,když má k?e?e,že mu stojí ocas.Dneska ani necht?l nic jíst.Musela jsem do n?j aspo? dostat kousek masa s lékama.Ud?lal mi piersing do prstu.

Mám o n?j hroznej strach.Dneska mu skusim dát ten hroznový cukr,aspo?,aby dostal chut k jídlu.K vetovy jsme objednaný na kontrolu ve st?edu,ale zítra mu zavolám,aby se na n?j zítra podíval.
Mám o n?j hroznej strach-moc,mám strach.že to dopadne špatn?.P?ítel m? sice velmi podporuje,ale vidím na n?m,že se bojí taky
Chico je milá?ek celý rodiny.
Pora?te mi n?co,?ím mu mohu pomoci,ur?it? máte více zkušeností než já!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-10-31, 08:23
Z pátku na sobotu mi Albínka musela prozvracet celou noc. Porotože spí v jiném pokoji než já tak jsem to v noci neslyšela. Od té doby nechce nic žrát. I v sobotu zvracela ale to už nem?la co tak to byly jen pr?hledné štávy. Stolici má takovou tmav? br?álovozeleno?ernou. Není to úpln? pr?jem ale pevné také ne. Nedá se to ani p?ípadn? vzít na rozbor. Po?ád by jen spala. Ale ob?as je i ?iperná. Zkoušela jsem ji dát kousek va?eného ku?ete, ale po jednom soustu odmítla další. Zkoušela jsem i jiné granulky po troši?ce namo?ené a také je necht?la. Dneska ráno se pokoušela žrát, ale d?lá ji to potíže. Napadlo m? jestli ji nebolí zoubky, ale ztoho by p?ece nezvracela.Zubní kámen jsem také nevid?la. Když pije nebo se snaží náhodou n?co sníst tak p?i tom vydává zvuky jako když se ji za p?ední zoubky zachytí granulka a ona se ji pokouší dostat pry?. Také se mi zdálo že p?i pití tu vodu jakoby kousala.
V krku nic nemá. Dívala jsem se i když jsem málem p?išla o prst. Když jsem ji brala do náru?e tak neprotestovala, že by ji n?co bolelo. Jen po m? jednou ch?apla, že jsem si ji dovolila vzbudit.
Dívala jsem se jestli nemohla n?kde n?co sezrat, ale na nic jsem nenarazila. Už jsem vymetla i její skrýš za sk?íní a na nic jsem nep?išla.
Doufám že se mi poda?í dnes od ?editele dostat p?l dne volna abych mohla jet s Albínkou do Brna na fakultu .
Nesetkali jste se n?kdo s n??ím podobným u svých frete?ek?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-10-31, 08:50
To Blanka: Dos? mi to pripomína priebeh tej ?revnej virózy, ktorá sa pred ?asom vyskytovala hojne tuším v Prahe. Bolo tu o nej dos? popísané ale neviem narýchlo tie vlákna nájs?.
Avatar

Aktuální stránka:6 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist