Aktuální stránka:4 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-22, 21:07
Marcelka.: jsem ráda, že se Chico lepší,pohla? ho za nás s Milouškem

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-22, 21:09
Olga:Ty ud?lej to stejné.Držte se-moc držíme pale?ky!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-22, 21:14
Marcelka,: pohladím ho taky a d?kuji, taky jsem moc ráda, že na nás všechny myslíte.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-22, 21:40
Marcelko jsem moc ráda, že už se lepšíte - hlavn? ve chvíli kdy se u n?j za?íná objevovat vy??ranost si fakt mžeš ?íct, že se lepší :oD
Olgo vydrž po?ád na vás myslíme
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-23, 10:54
Tak chico byl v?era na chvíly z klece.Chodil p?kn? pomalinku.Nezapomn?l mi skontrolovat boty jestli v nich náhodou n?co nemám a pak si je pro jistotu ešt? podepsal.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-04, 08:42
Ahojky lidi?ky.Tak v pátek ráno jedeme do Prahy na ty krevní testy.Chico je jinak lepší,záchvaty má jen z?ídka,ale hodn? asu prospí.Ale spí tak tvrd?,že v?era jsme mysleli že je mrtví.Prost? tak vypadal.Ale když jsem mu dala ?uchnout pasty,tak se RYCHLE vzbudil.
Když jde ven z klece,tak to už musí n?co být,a dneska ráno sám vysko?il,ale takhle uklízející fretku jste v život? nevid?li.Všechno uklízel,a co nemohl vzít do pusy,tak to si nosem dostrkal kam cht?l.A vrchol byl,když za televizním stolkem za?al skládat kabely na sebe,ale vážn? skládat.No,aspo? že nemusím dneska uklízet!:-)

Tak prosím držte v pátek pale?ky,a? mu tam nic vážnýho nenajdou.Zatím pa a ur?it? Vám napíšu jak nám to dopadlo.Nevíte jak dlouho se ?eká na výsledky?

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-10-04, 08:47
To Marcela: Výsledky krvných testov u psa som mala hotové cca za 3 dni. Ale asi záleží na tom, aké konkrétne rozbory sa robia a ?i sa to robí priamo v tom-ktorom meste, alebo sa vzorky niekam posielajú. Držím palce a daj vedie? ako ste dopadli.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-10-04, 15:43
Taky držím s Milouškem paci?ky.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-15, 15:38
Tak Chicovy dopadli testy Výborn?,prý žádný nález-Super :-),ale je stejn? po?ád divnej!Ur?it? to unáte-poznáte na svojí fre?i?ce,že n?co není v po?ádku.Po?ád nosí hlavi?ku,tak jako na stranu,a dneska ráno v?bec nemohl chodit,padal,nebo chodil do strany.A po 14 dnech m?l zase záchvat.Hned jsem volala paní Chylíkový,ale nebyla v nemocnici,tak jsem musela napsat E-mail jednomu veteriná?i,kterýho nám paní doktorka doporu?ila,m?la mu i p?eposlat všechny Chicovy výsledky,tak te? ?ekám,až napíše!

Co se NEDÁ POZNAT v krevních testech??

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-15, 15:43
Spoustu veci!!! Spravna otazka je - co se na krevnich testech (zvireti, RTG, sonu, echu, ...) poznat DA!!! Spoustu veci nepoznas jen proto, ze to nikoho nenapadlo a nedelaly se na to testy. Krevni testy, to je soubor mnoha a mnoha ruznych parametru a na doktorovi zalezi, ktere necha stanovit (podle toho, jake ma zvire priznaky), kdyby nechal stanovit vse, co se stanovit da, tak se a) nedoplatis (coz myslim naprosto vazne, ne vsechny parametry se stanovuji do 300 Kc), b) nedostanes z freticky tolik krve najednou. Neco se da stanovit z jednoho vzorku, ale na neco potrebujes dost velke (relativne) mnozstvi x pocet pozadovanych vysetreni.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-10-15, 15:47
Tak tvojemu Chikovi p?eju moc moc moc štestí?ka a zdraví?ka a a? dopadne líp než m?j Chiko.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-15, 15:50
Když jsme byli na testech v Praze,tak paní doktorka tu krev posílala do laborato?e,protože ?íkala,že tam se toho dozví víc!!Co m?že d?lat to padání?

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-15, 16:08
Nador na mozku nebo nekde pobliz. Degenerace nejakeho nervu. Nedostatek nejakych vitaminu. Problem hluboko v uchu. Problem s pateri, potazmo michou. Reakce na nejake predchozi leceni...Po netu tezkou soudit, prece jen, tvuj (tva) vet ma predpokladam vic zkusenosti:-)

Jo, ordinace nemivaji svou laborator, pro nutne pripady jsou Reflovety (nebo pribuzne masinky),ktere z kapky krve stanovi zakladni parametry - glukozu, kreatinin, mocovinu, AST, ALT, ALP, hematokrit,... Kdyz se to posle do laborky, je to radove levnejsi (parametr na reflovetu je kolem 80 Kc kazdy, za kompletni krev s diferencialem se plati kolem 300Kc, za biochemii kolem 500Kc) a parametru ti stanovi mnohem vic. O to se ale musi zadat - posila se zadanka, kde se zaskrtava, co se ma stanovit. Takze je na doktorovi, aby posoudil, zda to zvire vypada na to, ze ma v haji ledviny, pak necha udelat nektere testy, kdyz si mysli, ze ma malo jodu, udela testy na jod... Bohuzel nic jako "test na padani":-))) neni. Takze tva vet musi vymyslet, od ceho by to tak mohlo byt a to se pak snazit v tech testech najit.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-15, 16:19
On práv? za?al padat až dneska.Nikdy jindy to ned?lal.Na odb?ru jsme byli minulý pátek.Platili jsme 790,- Tak doufám,že to byl podrobn?jší rozbor.
Te? u nás žádnýho dobrýho veta neseženu,napsala jsem tomu,kterého nám doporu?ila p.Chylíková.
K jinému jít nechci,protože vlastn? je nemocnej kv?li n?mu.Protože když mu bylo na za?átku(tím se to odstartovalo)špatn? po vakcín?,tak mu po?ád n?co píchal,a "skusíme tohle,a tohle!Jestli je to ono,tak by m?l být do 2 dn? OK."Takhle nám to ?íkal vet po?ád.

A pak jsme skon?ili na Šejdru!!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-15, 16:36
Jeste me napadlo - zkus si zavolat nebo zamailovat na Jaggy, Brno. Pan doktor Šrenk je hodne velka kapacita, co se mozku a neurologie tyce. Treba by mohl poradit. Osobne mam s Jaggy lepsi nez vyborne zkusenosti.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-10-15, 19:28
Marcelka,jak tv?j fre?á?ek na tom je a co to padání?

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-16, 17:02
P?es ve?er se to trochu zlepšilo.Spinká s náma v posteli,protože si sám nedojde ani na záchod a ani se nenají-musím ho u toho držet.ob?as jakoby dostane takovou k?e?,je celý ztuhlý,a má zav?ený o?í?ka.V?era jsme si všimli,že on jakoby ma ty zadní paci?ky "v p?st",nevím jestli víte co myslim.a je u toho chození takovej jako naplej-jako kdyby chodil po špi?kách.
Zítra s ním z?stávám doma a budu volat paní Chylíkový.

Te? už je to lepší,ale pokoušim se aby hodn? spal.Vždycky mu dám najíst,napít a pak ho hlazením uspím.A takhle je to celý den!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-10-17, 19:33
to Marcelka: z toho, co jsem zde vy?etla, mne napadlo ješt? podez?ení na tetanus. Už jednou se to zde ?ešilo, fre?á?ek Fred ho chytil na procházce v parku a pokud jsem o ztuhlost až nemožnost se najíst, tak ty vaše p?íznaky mi velmi p?ipomínají ty jeho. Dyžtak si to vyhledej, o jeho nemoci se psalo ve vlákn? "Nemocný Kryšt?fek", pak se založilo j?št? vlákno "Tetanus", snad Ti to pom?že zorientovat se, nebo se t?eba pora? s jeho majitelkou.
Kéž bych se pletla a Tvému fre?á?kovi bylo brzo dob?e.....
Hodn? št?stí a vydržte oba!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-10-17, 21:12
Marcelka, a? je fre?á?kovi lépe, myslíme na vás

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-10-17, 23:53
Ahoj Marcelko, to co popisuješ m?l p?esn? Egon, když m?l epileptický záchvat. Po záchvatu dostal k?e?e do tlapi?ek a chodil po špi?kách a padal. T?eba sis toho záchvatu ani nevšimla, m?že jen mrkat o?í?kem, nebo škubat p?lkou t?la. Držíme palce, aby se brzy vylé?il.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-19, 10:57
Ahojky,tak Chico už nem?že chodit v?bec.V?era jsme byli u veta.?íkal,že by to mohla být infekce nebo mohl prod?lat mozkovou mrtvi?ku.?íkal,že je mladej a že by se m?l z toho vylízat.
On m?že jíst,ale neudrží se u misky,jinak papá dob?e.U veta dostal 3 injekce u tý poslední p?kn? vivád?l.M?lo se to zlepšit,ale nic moc.Cit v paci?kách ale má,což je dob?e.Hned na za?átku p?i m??ení teploty jim ukázal co si o nich myslí-pokakal teplom?r a po??ral st?l(zrovna když se ptal jak je na tom s vylu?ováním).
Mýval u toho takový k?e?e,že byl naplej jenom hejbal p?ední paci?kou.Jinak se strašn? snaží,zkouší chodit,sice si vždycky po?ádn? namele,ale doktor ?íkal,že je to dobré,že to nevzdává.P?išel na to,že když jde podél zdi,tak to jakž takž jde.
Dneska jdeme na kontrolu tak Vám všem napíšu jak to dopadlo.Zeptám se ho na všechno co jste mi poradily.Zatím ahoj a moc Vám d?kuji

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-19, 17:43
Tak a? se tcho?ík brzy uzdraví a a? zjistí p?esn?,co mu je.
Já osobn? si myslím, že když jakékoliv zví?e má po?ád chu? k jídlu tak to není ješt? nijak hrozný,tak držíme s Matesem tlapky

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-20, 20:44
Ahojky všichni co nám držíte pale?ky.S Chicem se den ode dne horší.Zítra mu vet. bude d?lat testy jestli v?bec vidí.Už se tolik nesnaží chodit,jenom leží.Papá taky mí?,ale papá-což je d?ležitý.
Na ten tetanus jsem se ptala-nem?že to být,protože kdyby to byl tetanus,tak namá v noži?kách citlivost,a nehýbe s nima.
Vet ?íkal,že prod?lal nejspíš mrtvi?ku a poškodilo se mu centrum rovnováhy.Bolý m? srdí?ko,když ho takhle vidim.Bojim se toho nejhoršího...
Ale ?ekla jsem si,že proto,aby znova chodil ud?lám cokoli.
M?žete mi prosím poradit pár tip? jak s nim mám cvi?it a trožku ho popohnat aby se snažil chodit?d?kuji za rady.

Co si myslíte o vit. past?-GIMPET multi vitamin???Nechci mu za?ít n?co dávat dokud si nebudu jistá,že mu to nijak neublíží!

Zase se ozvu jak to s náma vypadá.Nevíte jak se modlí za fre?ulky!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-10-20, 20:56
Ahoj Marcelko, držíme palce, aby se Chico brzy uzdravil a byl to chlapík jako d?ív. Musíš vydržet.
My dáváme Stimpymu Gimpet a jsme s ním spokojení a moc mu chutná. Zkus dávat Chicovi hroznový cukr, nám ho vet (Jekl) doporu?il když byl Egon nemocný, dodává energii a nijak neuškodí (dej ho do vody tolik dokud se bude rozpoušt?t).

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-10-20, 21:00
Ten hroznový cukr se dá koupit v lékárn???Nebo i normáln? v obchod??Jestli jo,tak hned jedu to Tesca! 8-)))

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Egon (IP)
Datum: 2005-10-20, 21:03
V obchod? by se m?l dát taky koupit, ale nevím to jist?.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-20, 21:26
To Marcelka:
Taky držíme palce a tlapky.

Hroznový cukr se dá koupit jak v lékárn?, tak v obchod? s potravinymi. Není zase o moc dražší, než normální cukr.

Multivitamín GIMPET od GIMBORNu používáme taky. Je slabší než Calopet, takže se jej m?že dávat víc, než Calopetu.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-21, 10:17
Bud tak, nebo vetsi samosky mivaji Glukopur.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-21, 10:52
Marcelko, nezapome? na masáže - když živo?ich p?estane chodit, strašn? rychle mu atrofují svaly (znám to od ochrnutého pejska a od své pravé nohy). M?žeš to ovlivnit hlazením a masírováním náležitých svalových partií. Udržíš tím alespo? trochu v chodu nervy a tím i reakce sval? a rekonvalescence probíhá lépe.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-21, 14:37
Tak co? Už se ví víc? Co mu teda je????

Aktuální stránka:4 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist