Aktuální stránka:3 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-09-14, 09:40
Anii, já bych hlavn? doporu?ovala po?ádn? ho utahat. Nechat dlouze prob?hnout, uvázat na kšíry a vyrazit na dlooouhou procházku, prost? unavit ho. Jestli je celý den v kleci a ty ho pak pustíš a chceš se mazlit, tak on naopak má nast?ádáno obrovské množství energie, které ze sebe pot?ebuje po?ádn? vybít, vykousat, vyskákat atd. Takže nejd?ív uhonit až tém?? k spánku, potom nakrmit a pomuchlat, donutit ho, aby se s tebou pomazlil (chytni ho zezadu za krk a prsty kolem p?edních pacek, p?itiskni ho dost velkou silou na sv?j hrudník, zády k sob?, rukou ho chytni ze p?edu na b?íšku pod tlapkama, pevn? drž, aby se nevysmekl a nekousl a druhou rukou mu masíruj b?íško, To mají fre?á?ci rádi...), potom m?žeš zkusit krmení z ruky a t?eba t? i odm?ní tím, že u tebe usne....
Jinak by asi bylo dobré se spojit s n?jakým ost?íleným (okousaným) fretka?em, aby posoudil, jak moc jde o chování agresivní a jak moc je to jen úpln? normální pubertální tcho?...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-14, 10:58
Ahoj,tak jsme v?era pro jistotu skusili jiného veteriná?e.Prohmatal mu krk jestli nemá n?co v krku.?íkal že máme po?kat do pátku a když to nep?estane uspí ho a podívá se mu do krku.?íkal,že když dob?e papá a pije a kaká,tak nejde o ohrožení života.Po tom co mu prohmatal ten krk tak slinil akorád jednou.Když sliní tak jakoby couvá,nechce se nechat chytnout do ruky a v?era dával hlavu nahoru.

Ale v?era tak zlobil,že jindy bych na n?j byla naštvaná,ale te? jsem tak ráda že zlobí.

:-))))))

Jsem ráda že už mu je líp!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:05
Ahojky,tak nakonec se z toho vylezla asi epilepsie.zítra jdeme na testy.


Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:13
Tak to je teda hrozný, držíme palce.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:21
Nejhorší je jak p?i t?ch záchvatech trpí.Když to p?ejde,tak se ke m? p?itulí a usne.Dneska jsem mu koupila takových vitamín?!! :-)))

jeden veteriná? ?ekl,že mu zítra vezme krev,a druhý nám dal kontakt do prahy na AAvet.

Chodíme totiž ke dv?ma veteriná??m-víc hlav víc ví. :-)))

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:36
Marcelko držíme p?sti?ky
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:47
D?kuju,zítra ur?it? napíšu jak to dopadlo u veta.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-17, 11:16
Marcelka:Držíme palce a? všechno dob?e dopadne.Naše Terka má taky epilepsii,hlavn? se toho neboj.Vim že to vypadá hr?zostrašn?,ale to zví?átko u toho netrpí,v?bec o sob? v té chvíli neví(vím od ?lov?ka který epilepsií má a ze záchvatu si prý nikdy nic nepamatuje).
Pokud má záchvaty jen takhle slabé jak píšeš,tak to zvládnete levou zadní.Terezka m?la záchvaty n?kolikahodinové kdy se svíjela v rohu klece,nemohla dýchat,vypoušt?la žlázky,p?nila a hlavn? strašn? k?i?ela(asi jako korela).To je pak taková bezmoc, že bys s ní nejrad?j praštila o ze? aby se netrápila.Te? dostává léky a je to ?pln? normální fretka,jen troch unaven?jší(v?era jsme snízili dávku,takže už snad ani unavená nebude).
V??im že to zvádnete a držíme s Terkou palce!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-17, 17:39
To je teda fakt síla :-(((
P?eju a? Vám to dopadne co nejlíp

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-09-18, 04:54
Marcelka, kac: To je neplecha, taková choroba pro frete?ky :-( A? se jim tedy da?í co nejlépe!
Výborná zpráva ale je, že se epilepsie dá lé?it (potla?it) a pot?ší ze zaru?eného zdroje (kac) v?d?t, že to opravdu funguje!
kac: Jakým zp?sobem byla u Terezky e. diagnostikována? Z krve asi t?žko, existuje snad fret?í eeg?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-18, 10:27
Vendula R: Diagnostikována...jeden záchvat dostala p?ímo v ordinaci,takže ho vet vid?l a pak si jí nechali ješt? na pozorování.Popravd? ?e?eno m? nezajímalo jak k téhle diagnóze došli,v té dob? jsem byla jen š?astná že léky zabírají a zajimat se jak k tomu došli m? ani nenapadlo :-(

Se s nížením dávky jsme to nevychytali,v?era byla jak vym?n?ná,je vid?t co jsou takový prášky za svinstvo.V?era když se probudila tak se všeho bála(do te? byla utlumená,tak asi spoustu v?cí nevnímala tak jak by m?la a proto je te? ze všeho vyd?ená).A pak Bertík sko?il do igelitky a jak se ta trubi?ka lekla,dostala ošklivej záchvat:-(
celou noc se dobejvala z klece a ?umí jak opilá,asi se budem muset vrátit na p?vodní dávku a bude zase klid.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-18, 17:19
Ahojky,tak mám špatnou zprávu.V?era v noci jsme museli jet do Prahy na šejdr(z var?).Ten m?j chudá?ek se všeho bál,na všechno strašn? k?i?el,t?eby jsme byli v Aut? a on za?al ?vát na volant.Nejd?ív sy?el,a pak strašliv? ale vážn? strašliv? za?al k?i?et.Ve varech nebyla žádná pohotovost funk?ní,tak jsem volala do Prahy aby mi aspo? dali n?akou radu,ale paní ?ekla a? radši p?ijedeme.Tak si ho tam nechali,je na kapa?kách a prý je to n?co s nervovou soustavou,a m?žou mu z?stat i trvalý nasledky.Voláme tam snad skoro každý t?i hodiny.Prý po?ád spinká,ale je to s nim vážný.Když jsme dnes po druhý volali,tak prý už zvedá hlavi?ku a troši?ku se zajímá o okolí.

Moc m? bolí srdí?ko,jsem úpln? na dn?.Vím že tam je v nejlepších rukách,ale cht?la bych ho mít u sebe v náru?í.Jestli mi um?e,tak se mi zhroutí celý sv?t.Je to moje št?stí?ko.Mám hrozný vztek na ty veteriná?e tady u nás,akorád si z n?j d?lali pokusnýho králíka.Umí akorád píchnout injekci.Ale když náhodou n?co neví,tak pro? se s n?kým neporadí,aby v?d?l co ud?lat???

Prosím držte mu všichni pale?ky a? je brzo doma a zdravej.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-09-18, 17:23
Marcelka a kac, držíme vám všetky palce. Držte sa!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-18, 18:18
Taky držíme všechny palce a tlapky!!!!
Hlavn? podávej pr?b?žn? zprávy, jak to vypadá!!!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-18, 19:08
AHOJ,tak te? jsme dovolali s nemocnicí.Chico už papá a je už trošku aktivní.JE MU LÍP!!!!!!Jsem tak š?astná.Prý nemáme ešt? plašit,zítra p?íjde paní doktorka-odbornice na fretky.

Kone?n? bre?im št?stím!!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-09-18, 22:28
Marcelka, kac: Ob?ma Vám p?eji pevné nervy a strašn? moc držím palce, a? je Chicovi i Terezce brzy a hlavn? na hodn? dlouho dob?e!
Marcelka: Šejdr byl dobrý tah! Ta odbornice na fretky bude z?ejm? paní doktorka Chylíková a u té bude Chico v opravdu dobrých rukách :o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-19, 09:42
marcelka:držíme všechny palce co doma máme a hlavn? ?ekáme na další zprávy.Držte se,vím jak vám je.
Takhle strašn? reagovala Terka taky.Na sv?tlo,na zav?šené ku?átko v kleci a na moje ruce.Taky m? fest pokousala.V tom stavu prokousla i dvoje kožený rukavice p?ez sebe

Terka je zas ok.Vrátili jsme se na p?vodní dávku a je zas víc ospalá,ale normální...D?kuju všem co nám držej palce,ale v??im že už to nebudem pot?ebovat.Podávání lék? už se u nás stalo sou?ástí každého dne.Prost? jsem se s tím tak smí?ila že mi ani nep?ijde že je Terka nemocná.Za?átky byli t?žký než si t?lí?ko zvyklo na léky,ale už je to víc jak osm m?síc? spátky a te? je to normální fre?ule.To že se jednou nebo dvakrát do m?síce za?ne na deset vte?in klepat a slinit se dá zvládnout.Te? držte všechny palce Chicovi.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-19, 10:52
Tak za chvíly tam máme volat.Jsem celá nervózní,a klepou se mi ruce.

Ur?it? dneska napíšu jak to dopadlo!A moc moc d?kuji za podporu,kterou mi dáváte,moc mi to pomáhá.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-19, 11:06
Marcelko drž se, držíme p?sti?ky a dej v?d?t...
kac - at je Terce zase líp
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-19, 21:46
Marcelko,: držíme s Milouškem paci?ky

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-20, 10:58
Ahojky,tak od v?erejška máme toho našeho milá?ka zase doma.Je na tom ešt? špatn?,ale z nejhoršího je venku,po?ád se bojí.V noci se bál jít i na záchod do vedlejšího rohu v kleci.Ráno jsem slyšela k?ourání,tak jsem se šla na n?j podívat a jenom když jsem vid?la ten jeho up?enej výraz,tak mi to bylo hned jasný.Takovýho bobana si dal do pelíšku!!!Takže jsem hned (v 6 hodin ráno) mu musela vym?nit pelíšek.

Jsem ráda,že už ho mám doma.Paní doktorka ?íkala,že te? na n?j musíme pomalu!!Musel se prý n??eho moc leknout,ale v?bec m? nenapadá ?eho.
Ešt? možná bude mít záchvaty,ale pro tento p?ípad máme medicínku na st?íknutí do zade?ku.Rozbor krve byl na nic,protože kv?li tomu,jak do n?j ty veteriná?i n?co cpali,je prakticky ten rozbor "ne?itelný"!Až tak za m?síc.Jinak srdí?ko má v nejlepším po?ádku a všechno ostatní taky!

Tak zatím ahoj a ur?it? vám dám v?d?t jak postupujeme-doufám,že to bude k lepšímu!Držte pale?ky a tlapi?ky.


P.S.:Lé?ba stála 4000 od soboty do pond?lí! :-o

Ale to nám v?bec nevadí-Jeho zdraví je k nezaplacení,Ne??

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-20, 11:17
Marcelka - fakt to m?l z úleku? To je d?sn? divný - bojej se málo?eho... :o???
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-20, 14:25
to je divný.Kdyby se lek,tak se lekne jednou,schová se za gau? a za chvíli vyleze.Ale ty už tu od 9.10.píšeš o r?zných problémech:nej?iv po o?kování ho bolelo b?íško,pak n?kolikrát slintal,pak m?l jak píšeš záchvaty p?i kterých strašn? trp?l a nakonec záchvaty strachu na r?zné p?edm?ty.Samoz?ejm? nem?žu soudit na dálku,navíc ho m?la v rukou doktorka chylíková.Ale já vypláznout ?ty?i litry tak se s diagnózou "n??eho se lek" opravdu nespokojim...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-20, 15:26
Marcelka, a? se to jen lepší.

Re: Nutn? a moc prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2005-09-20, 16:37
Ahojte.
Moc prosím, m?žete mi poradit? M?j Timonek už pátej den d?jak divn? t?epe noži?kou a zaklání p?i tom hlavi?ku. Veteriná? ?íkal, že to m?žou být za?átky epilepsie, nebo n?jaká vrozená vada ?i poškození mozku nebo n?jaká baktrie(pro jistotu mu píchl n?jaký antibiotyka). Ptal se taky, jestli je o?kovanej proti psince, byl poprvé p?ed necelým m?sícem. Mám d?snej strach,že to t?ebe chytl z toho o?kování. Jinak je hravej a kouše ostošest a papá. PROSÍM, NEVÍTE, CO TO M?ŽE BÝT?NESETKALI JSTE SE S TÍM N?KDO?

Moc d?kuji za odpov??[/b]

Re: Nutn? a moc prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-20, 16:39
Andra: Jakou vakcínou byl o?kovaný? Pokud to byl CANVAC, tak to být z toho m?že.
Avatar

Re: Nutn? a moc prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-20, 16:41
?ím byl o?kovanej?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-20, 20:52
ahojky,tak chico se ?ím dál tím lepší.To jak ho bolelo b?íško nebo ty ostatní problémy co m?l mohli být p?íznaky toho,co se v sobotu projevilo v "celé své kráse".
Te? ho obskakuju,ale po?ád ho musím nechat v klidu.Je zesláblý,tak mu musím papání dávat do pelíšku.

Paní doktorka ?íkala,že takhle jsou vid?šení nelezenci.Krevní testy mu namohla ud?lat kv?li t?m lék?m,jak jsem už psala,ale kdyby jsi ho vid?la v sobotu,tak by jsi dala i víc,aby vipadal tak jako dneska.Musel se prý n??eho leknout,ale mi vážn? nevíme ?eho.V?tšinou jsme se spíš lekali mi jeho,když na nás za rohem vibafl.
Snad se to bude jenom lepšit.

:-)))))))))))))))))))))))))

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-22, 10:21
to je dob?e, hlavn? a? už se dá dohromady, budem vám držet p?sti?ky
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-22, 20:48
Ahoj,
myslím si,že se chico den ode nde lepší.Nechávám ho ale po?ád v kleci.Klec má otev?enou,takže kdyby cht?l,tak ven jít m?že.Po?ád jenom ?umákuje z klece ven.
Záchvaty má po?ád.pak vždycky dostane léky od paní doktorky.záchvaty jsou ale menší,ani p?i nich moc neslintá,ale p?ece jsou...!Vždycky se ke m? tak p?itulí,a drží se m?.Ví že u m? je v bezpe?í.
Už chodíme i na záchod.Papá až neuv??iteln? hodn?.A jak jenom leží,tak jsem zv?davá až se uzdraví úpln?,jaká z n?j bude kuli?ka.Ale je už docela vy??ranej.Je línej vylézt z pelechu když se chce napít.Tak sedí a kouká na tu misku s vodou,a už ví,že jak si toho všimnu,že mu jí dám až pod nos.
I na pohled to už za?íná být "starý"Chico.
Tak zatím ahoj a moc d?kuji za podporu,bez které by jsme to asi nezvládli.

Aktuální stránka:3 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist