Aktuální stránka:10 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:08
ahojky,te? jsme p?ijeli z Prahy!Bylo to moc moc smutné,ale paní Chylíková byla velmi p?íjemná!!mario nám moc pomohl,a tak mu chci ješt? jednou pod?kovat.Archibald je úžasnej fre?ák!!

Chico odešel v klidu!Um?el mi v náru?í!!Už ani nevid?l,m?l obrnu jazyka,porušený polikací reflex!Te? mu je moc dob?e!Je v nebí?ku a všechny je tam moc zlobí!!-Už zase ?vu!!

Hrobe?ek v týdnu p?jdeme dod?lat!Necháme asi ud?lat kamený náhrobek!!
Fotku nám vytiskl Mario.Zítra jí dám zalít do skla!!

Všem moc d?kuji za Vaší podporu-Bez Vás bych to nezvládla!!

Te? to moc bolí.Ale jednou si na n?j vzpomenem a zasm?jem se jakej to byl roš?ák!!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:10
to Marcelka: je mi to moc líto, p?esto se ale chci zeptat: nezvažovala dr. Chylíkova v jeho p?ípad? pitvu na ur?ení diagnozy? P?ijde mi, že vlastn? se ani nev?d?lo, co byla p?í?ina.
P?eji hodn? sil, uvidíš, že ?asem bude bolest menší.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:13
My jsme pitvu necht?li!!M?l nejspíš nádor nebo poškozený koncový(myslim)mozek,který vlastn? ovládá všechny orgány!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:16
Up?ímnou soustrast Marcelko :ó(
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:22
jordi:Dáš prosím Chica do Vzpomínáme??Na registru??

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:25
A napiš tam prosím:Že nás navždy opustil po dlouhé a t?žké nemoci.

D?kuji

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:36
to Marcelka: promi?, ale ve vašém p?ípad? by práv? pitva vy?ešila p?í?inu, víš, n?kdy je lepší být si jist, aby až jednou budete mít novou frete?ku, jste se mohli vyvarovat práv? podobné situaci.
Je to ale ?ist? vaše v?c, já být vámi bych to t?eba ud?lala, kor když m?l tak t?žký pr?b?h, a nebyla jasná p?í?ina, p?ijde mi, že um?el zbyte?n?.
Polemizace nikoho nezachrání a v p?ípad?, žeby šlo o n?co virového p?vodu, lze zachránit i jiné fretky.
Každopádn? držte se.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:41
Paní doktorka ?íkala,že to mohl mít už z d?ív?jška!vlastn? jsme ho m?li až od p?l roku,ale když jsme si ho brali tak byl ve špatných podmínkách!Chyba musela nastat v mládí!!Byl i takový drobou?ký-Nedostatek správné výživy!!Když nám ho dávala,tak ?íká:"nekouše chlapy!" a pak ?ekla pro?!

Prost? musela Chyba nastat tam a pak to ta vakcina všechno odstartovala!!!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:53
to Marcelka: v po?ádku, to je mi jasné, že chyba nejspíš nastala tam, mne ale jako chovatele by to prost? nesta?ilo. T?eba já jsem typ ?lov?ka, který musí mít jasno, zvláš? v takovém t?žkém p?ípad?. Prost? bych cht?la mít jistotu, že to nebylo virové a že to nechytne jiná fretka, kterou si dom? donesu, p?ípadn? bych m?la jistout, že to byl nádor a prov??ovala do budoucna chov, ze kterého si mlád? vemu, aby se to nezopakovalo. To? vše.
Nic Ti nevy?ítám, a chápu, že t?eba Ty pitvu nechceš. Je to Tvoje v?c :)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-11-09, 21:55
Nic virového to nebylo!To víme!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-09, 22:03
Marcelko moc me to mrzi.. :ó( Drz se!!

Ale jak muzes vedet ze to nebylo virove, pokud nemas pitvu? Taky bych ji udelala..

Tak snad se uz mu je dobre a hlavne se netrapi!!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 09.11. v 22:06.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-09, 23:50

(Pro zv?tšení kliknout na foto)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-11-10, 08:25
Já Marcelku chápu, že ted nechce d?lat pitvu. Vid?la Chica se p?íliš dlouho trápit, než aby byla ješt? schopná ho nechat ted pitvat. Možná že kdyby Chico odešel zni?eho nic tak by byla Marcelka schopná ud?lat Chicovi pitvu, ale za této situace se ji nedivím. Trápili se všichni p?íliš dlouho a pitva by v tomto okamžiku mohla bolest ješt? zvýšit.
Vím o ?em mluvím. Nám doktor zabíl p?ed o?ima kon?, kterého lé?il. P?i kolice mu dal n?kolika násobn? v?tší nálev a protrhl mu žaludek. I když jsme veta málem zabili, nikdo nebyl schopný dát toho kon? na pitvu, aby se vše povrdilo a veta jsme nechali potrestat. V tu chvíli jsme mysleli na úpln? jiné v?ci než na pitvu.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-10, 10:05
Vim ze v tu chvili se mysli na neco jineho, sama sem to zazila a ne jednou.. Ale pokud nevis na co presne tve zviratko umrelo, muzes ohrozit to dalsi co by sis poridila.. Pokud si Marcelka dalsi fretecku nechce poridit, tak budiz pitva opravdu nebyla zapotrebi..
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-11-10, 10:57
Marcelko tak to je mi moc líto. Po?ád jsem doufala že to zvládne. taky jsem nem?la sílu dát Chika na pitvu. Aby ho n?kdo rozpáral a hrabal se v n?m, když už si toho tolik vytrp?l.
Doufám že si co nejd?ív po?ídíš n?jakýho novýho lumpa, aby ti aspo? tošku zmírnil tu bolest

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Nadja (IP)
Datum: 2005-11-10, 11:14
Marcelko tak to je mi moc líto,škoda takového krásného tvore?ka.Drž se!!!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-11-10, 13:27
Marcelko, mrzí m? to. Doma mám fre?á?ka Ferdu, nalezence, tipujeme že když jsme si ho vzali byl mu rok, takže te? mu jsou aspo? 4. taky si ob?as ?íkám, co bude až...., ale chico byl mla?och, tím víc m? to mrzí. Nebra? se plá?i, odplav tu bolest, všechno pe?liv? vydezinfikuj a vydrž do mlá?at, zatím t?eba m?žeš poskytnout n?komu azyl, viz t?eba zrovna Mario nebo Iva Dolhy. Drž se a v??, že Chicovi už je dob?e a ?ádí a kvoká s jinými fretkami v nebí?ku.

Btw, nepamatujete si n?kdo tu stránku, jak se tam mluví o fretkách v nebí?ku, pak byla ješt? jedna s pohledy fretek a krásnými anglickými texty, myslím že by to mohla v?d?t Matka Fretka :-) aspo? malinká náplast :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-10, 13:40
To Ferda a Bertík, takových stránek je v americe hodn?. T?žko ?íci, která to byla. :o/
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:01
to Blanka a Elishka: je strašn? nefér, že bolest ze ztráty milovaneho mazlí?ka dokáže pání?ka zablokovat natolik, že nevnímá nic jiného. Muselo to pro vás být hodn? t?žké....
Jednomu ale nerozumím - po smrti p?ece žádná pitva nebolí, to zví?átko se p?ece trápit nebude...
....možná jsem to špatn? pochopila, ale t?eba já uvažovala úpln? jinak.Když nám um?ela Dášenka, šla jsem jí odnést na pitvu hned, neb byla nalezenka a samotnou mne zajímalo, zda její t?lí?ko netrápilo krom rakoviny j?št? n?co jiného.
Mám zato, že místo aby se kone?n? páni?kové dozv?d?li pravdu, rad?ji uv??í první vymyšlené variant?, aníž by si to dali potvrdit. To mi p?ijde nefér.
Taky když jsem ?etla toto vlákno ješt? jednou, do?etla jsem se, že Marcelky Chico m?l už i potomky, tudíž bych logicky, kor v jeho p?ípad? cht?la mít jistotu, že jeho onemocn?ní nebude dedi?né /jakože t?eba predispozice nádorového onemocn?ní je!/.

Neberte to prosím jako vý?itku, ve vašém i Marcelky p?ípad? je to už stejn? jedno, jen bych byla ráda, kdyby se nad tím zamysleli ostatní páni?kové, kte?í prožívají n?co podobného, jako vy. Když se neví p?esn? diagnóza, zvažte prosím po jejich smrti pitvu. Byla by namíst? a férová obvzláš? když už vaše fretky m?li miminka.
Daly by se takto preventivn? odhalit nemoce, které by se u prck? projevili t?eba až ve vyšším v?ku.

Všem p?eji hodn? sil, z vlastní zkušenosti vím, jak takové období t?žké.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:39
Aronka: nedavno jsem presvecoval majitelku Krakeniho syna, ktery ji zemrel, aby pitvu nechala udelat. Bylo mu 1/2 roku. Ze zacatku souhlasila, ale pote, co se dozvedela, ze ho pak nebude moci pochovat, rozhodnuti zmenila...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:48
Vojta: Hmmm to tomu zví?eti fakt pom?že když ho pochová:-/ V tomhle je náš národ tak šílen? zaostalej. Vždy? je jedno jslti m¨je poh?eb nebo není (krom toho že na poh?eb vypláznete hromadu pen?z, která se dá využít...t?eba na záchranu života) stejn? tak pochování....popravd?...co se stane po smrti semnou je mi putna...poh?eb nechci, kort po tom n?jakou rozlu?kovou oslavu. a co ud?lají se zbytkama pak je mi jedno stejn? tak...nejsem ?lov?k co by v??il ve v??ný spasení...stejn? tak dopadnou i moji tcho?íci....když bude muset být pitva ty peníze na to mám. bude pitva... zvpomínek na tcho?e si d?lám hodn? už te? v podob? fotek...a ž jich mám víc než svých vlastních!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-11-10, 15:35
To Radka: Ono je to vec poh?adu... mne je tiež jedno, ?o so mnou spravia po mojej smrti. Na druhej strane, ke? mi zomrel psík, pochovali sme ho u priate?a na záhrade. Vet mi síce navrhoval, že sa o ostatky postará, ale tu žiadny cintorín zvierat nie je a ostatky idú s odpadom do kafilérie. A aby niekto takto zaobchádzal so psom, ktorý som mnou žil 16 rokov a bol ?lenom rodiny...to mi prišlo dos? brrrr. Ale možno som len sentimentálna...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-11-10, 16:25
Nejsi sentimentálka. My jsme našeho jezev?íka když um?el odvezli na veterinu aby se o n?j postarali. ?ili skon?il v kafilérii. Dodnes si to vy?ítáma po druhé bych to již neud?lala.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-10, 16:29
to Johana: máš pravdu, je to vec poh?adu. Na jednej strane sme mi ?udia ve?mi viazaný na materiálno, na druhej strane niesme predsa len telá, sme aj ..ako to nazva? - trebárs duše, to je to naše JA.
Ale treba si uvedomi?, že je rozdiel, ke? Ti odíde zvieratko vo veku 16tich rokoch /neviem na ?o umrel Tvoj psík, ale predpokladám, že Ty si to vedela/, alebo relatívne mladý tvor?ek po agresívnej, nedefinovanej chorobe.

Na Tvojom mieste by som postupovala rovnako, ak viem, na ?o moj mazlík zomrel, tak sa s ním aj dostojne rozlú?im. Pitva nieje nutná.

Napríklad v prípade Marcelky ale ide o viac ako "úmrtie", ide o to, že sa nevie ?o vlastne fre?ákovi bolo. Naviac už mal aj potomkov a v takomto prípade by naša ?udská upetos? na materiálno mala ís? stranou. Fre?á?ik predsa nebol len telo, sama videla, že po odštartovaní choroby to už "nebol ON". Preto nevidím dovod, pre?o by sa po smrti malo myslie? "len" na telo.

Myslím, že Radka to vystihla dobre, ke? napísala, že mu ve?mi pochovanie /poh?bení/ nepomohlo. Má pravdu. V tomto prípade bolo užito?nejšie nájs? prí?inu a pou?i? sa z nej. V takom prípade by aspo? Marcelka jeho smrti dala zmysel, ke? už ho nechávala tak dlho bojova?.
PS: sentimentálna bývam tiež a poriadne:)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-11-10, 16:54
U Krakeniho syna jsme se nakonec dozvedeli moznou a pravdepodobnou pricinu umrti...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2005-11-10, 20:32
Vím že po smrti už ho nic nebolí, ale já už jsem prost? taková, že chci aby moje zví?átko odpo?ívalo v n?jakým hrobe?ku a ne že jeho popel vysypou n?kam na pole. Ta?ka nechal našeho pejska v kafilérce a dote? si to vy?ítá. Mn? je taky úpln? jedno jestli m? pochovají do hrobu, nebo m? spálí a n?kam vyhodí

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-11-10, 21:09
POpravd?....svoje dva k?e?ky jsme pochovali v lese u jednoho stromu . toho prvního dokonce v ?ernéí krabi?ce s pravím saténem!
Ale Mor?e jsem nechala u veta. Já bych ho do ruky už vzít nedokázala. Já nevím pro?, ale jakmile to n?co um?e, najednou mi to p?ijde hrozn? cizí....a za?ínám se toho z?statku štítit....nebo ne p?ímo štítit, ale jakoby bát...už tak prost? chybí to n?co.... když um?el d?da, nebyla jsem schopná p?ejít p?es práh pokoje a p?iblížit se k posteli kde leželo d?dovo t?lo, prost? to nešlo.
Jediný co m? štve na t?ch kafileriích že ty t?lí?ka pak prost? vyhodí do odpadu...to je prost?...o ni?em...já t?eba ne t?lo si nechat...ale popel...n?kde ho prost? spopelnit...chvilku nechat a až to p?ebolí tak rozsypat na n?jakým hezkým míst?.
Každý máme n?jaký rituálek s tímhle spojený...pomáhá nám p?ekonat tu bolest...myslím si...jako poslední služba ...v tomhle smyslu t?eba nechápu lidi , když jejich známí má nehodu...t?lo žije jen na p?ístrojích , ale mozek je vlastn? mrtví....pro? necht?jí to t?lo dát na orgány... to prost? nechápu...m? se n?co takovýho stát, tak chci aby m? t?eba rozebrali na sou?ástky...bím že hromadu orgán? mám zdravou a co...m? už to bolet nebude...kdyby m? to bolelo..tak by mi to vadilo...ale když to nebolí :-) (jako fyzicky....já sem hroznej srab...co se bolesti tý?e)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-11-10, 21:25
To Radka: Jsem na tom uplne stejne jako ty. Kdyz umrela Nela, tak jsem nebyla schopna na ni sahnout. Pohladila jsem ji jenom rucnikem. Ale na druhou stranu jsem ji ani nedala pitvat. Chtela jsem mit jeji telo co nejdriv z oci a bylo mi jedno, co se s tim stane. Byla to jenom schranka pro mou Nelinku. I kdyz je to uz 9 mesicu, porad to boli:((

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-10, 22:12
to Bara: ve?ím, mne se po Dášence poprvé ulevilo tak po roku a n?co...sice nejsem typ co by stále bulil, ale bylo mi za ní t?žko. Teprve po roku jsem to za?ala brát jinak...každý pot?ebuje jinou dobu, než se s tim dokáže vypo?ádat..Hodn? št?stí a? se Ti to také povede:)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-11, 15:27
Ja sem taky Piskvorku kdyz umrela nenechala na veterine.. Ale vzala si ji a pohrbila - nerikam ze tohle lidi delat nemaji.
Ale kdyz je potreba pitva - tak zvolim pitvu nez hrob!! Je to pro dalsi dobro - Co je to za dobro kdytz k pripadnemu hrobu prijde jine zvire a vyhrabe ho?!?
Kazdej ma jinej pohled - ale pokud mi umira zviratko a vim ze mu uz dale nepomuzu, nebudu mu to dale stezovat a necham ho odejit jak to jen jde.. a pokud nevim co to vlastne bylo, sanzim se to dozvedet z pitvy - navic pokud si pak pamatuju priznaky a vim nalez z pitvy a nekdo bude hledat pomoc s podobnymi priznaky, tak mu nereknu jen byla sem na tom podobne, ale i to ze to muze byt tato nemoc..
Jinak na pocit kdy sem drzela mrtvou Ginger v ruce uz nezapomenu a kdyz se mi vybavi jde mi mraz po zadech a to nikomu nepreju.
Avatar

Aktuální stránka:10 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist