Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112
Aktuální stránka:12 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-04-24, 22:50
Mísa má malinko ulomený oba dva - od klece, nechtel v ní být. To byl taky jeden z duvodu proc je navolno, meli bychom bezzubýho tchore o:)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-04-24, 22:53
Ulomene zuby byvaji u fretek pomerne caste.. Vetsinou od kleci, nebo neodhadnou vzdalenost pri skoku a nekam se netrefi - no vlastne trefi - tafnou to naco a ulomi si zub.. :o/
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-22, 18:16
Tak potrebujem súrne poradi?,dnes sme sa boli s Fredym objedna? na ?istenie zúbkov (odstránenie hamena ),no dozvedela som sa,že sa pri tom musí uspa?. :( Idú mu to robi? ultrazvukom.
Je to bezpe?né,ked 26.4 ho kastrovali a bol tiež pod narkozov,?o je samozrejmos?.Nechcela by som ohrozi? jeho zdravie.Ale zase aj to ?istenie potrebuje ?o najskôr,už to má také škaredé.Ubližuje fretke narkoza,ked ju má viac-krát ? Nechcem aby vznikli nejaké komplikácie.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-05-22, 18:22
My jsme meli stejny problem a nakonec jsme se domluvili s vetem, ze Kubickovi zubni kamen seskrabne jen tak, bez uspani. Matka fretka mi tenkrat rikala, ze by se fretka nemela casto uspavat, ze to zbytecne zatezuje organismus.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-05-22, 18:27
Narkóza nepot?ší žádný organizmus, ani lidský, ani zví?ecí. Je škoda, že mu kámen nesundali když byl uspaný kv?li kastraci.
Zubní kámen se dá, s trochou cviku, sundat doma. Nejlépe je fretku ušíšat do "polomrtva ;o)" a pak pomocí nap?. bo?ní strany špi?ky kovového pilní?ku na nehty (nástroj nesmí být ostrý) zubní kámen strhnout sm?rem od dásn? ke špi?ce zubu. Je to pipla?ka a trochu fuška, zejména na poprvé, nebo když už je kamene víc, ale když ?lov?k zjistí jak na to, je to pohoda. Je to hlavn? bezva ?ešení bez narkózy. On je málokterý vet ochoten str?it fretce vlastní ruce do tlamy a sundavat jí kámen tímto zp?sobem, pro n?j je rozhodn? bezpe?n?jší a pohodln?jší fretku uspat...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-22, 18:55
Ved práve,ale ked onto má na prvej stoli?ke,až zelenj farby a v strede žltej,Neviem ako by som mu to spravila. .... ja fakt neviem ?o mám robi?,objedaný už sme, ale ajtak sa toho obávam,aby sa potom prebudil aj spä?,prvý krát ju zvládol dobre,aj ja rýchlo zobudil.skúsim to dnes ešte ru?ne a uvidím ?o to spraví.

Takže mi neodporú?ate,da? ho znovu uspa?.... achjaj,
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-22, 19:23
Tak podarilo sa mi ho uvies? do tranzu,no zošktaba? to nejde.
Ale spravila som foto aby ste videli ?o mám na mysli

(pre zvä?šenie kliknite na obrázok)
Trošku som to priostrila,lebo to bolo zozmazané,ale dúfam,že dobre vidno tú zelenú farbu na stoli?ke



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: hena9 dne 22.05. v 19:24.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-23, 11:14
Ono je rozdil mezi narkozou a sedaci. Na zuby se obecne doporucuje sedovat, coz se da hned po zakroku vyblokovat a tim to trva jen chvilinku. Uz jsem to tu nekde psala. Navic jsem cetla docela zajimavou srovnavaci studii ohledne cisteni zubu utrazvukem, skrabkou a naslednym poskozenim skloviny.
Nebala bych se toho. Navic, hodne zaneradene zuby zatezuji napr. srdce vic, nez jedna sedace navic!
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-05-23, 11:32
To je stejn? zvláštní, co vet, to názor. Já zas ?etla, že zubní kámen u fretek je lepkav?jší než nap?. u ps? a ko?ek, a že je lepší odstra?ovat ho škrabkou.
[www.vet-magazin.com]
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-23, 12:45
no, ona zvykne uspáva? injekciou,je to rýchle a zviera vie proti-injekciou aj hned prebudi?.Pri kastrácii som pri uspávaní bola sním,aj hned zadrichmal,potom 20 min,ho mali oni a doniesli mi ho už klipkajúceho a motajúceho sa :o)
V každom prípade tam pôjdeme,a po zhodnotení stavu veterinárkou sa rozhodneme ?o a ako,hladovku máme už od rána keby da?o.
No dakujem vám za rady,a držte nám palce,napíšem ako sme dopadli. :o)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-23, 15:50
Tak a sme spä?,naštastie po prehliadke p.veterinárka skonštatovala,že je to len povlak a na nom mierne za?ínajúci kame?,ale ,že to nieje ni? vážne a ultrazvuk to nepotrebuje.
Dostali sme pastu na orálnu hygienu OROZYME ( patentované zloženie s obsahom prírodných enzýmov a doplnkových látok kt.sa naviažu na dasno a zuby rozložia existujúci povlak na zube a zabranujú rast baktérii zotpovedných za tvorbu kamena.Požite s kefkou alebo bez )
Som zvedavá ako mu to budem ?isti? možno skúsim aj nejakou starou bratovou kefkou,že ?o to spraví :lol:

A tiež som sa dozvedela,že veterinárke sa do dvora nastahovala nejaká fretka,ale nevedia ju chyti?,tak ak sa podarí,ozve sa mi.Dúfam,že ju chytia.Hovorí,že to nieje tchor.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-23, 15:57
Tak to dob?e dopadlo :o))
A ur?it? ta pasta má dobrou p?íchu? ;o)
Avatar

Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112
Aktuální stránka:12 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist