Aktuální stránka:2 z 12
Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:01
no to je vlastne fakt - nestiham tolik tohle vlakno - jak je to s ockovani pred - myslim psinku kdy a cim.. Omlouvam se jestli jsi to uz psala :o(
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:02
Vypadá to podobn?.My te? pojedem radši znovu na veterinu.Potom napíšu.Zatím pa a držte palce! A d?kuji za všechno!

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:06
Marcelka a ?ekni to o tom hovínku!!!! jinak...kdy byla o?kovaná proti psince a ?ím? a koli ko?kování už zmákla?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:07
Olga: Dlouho jsem tu nebyla...co d?lá tvuj Miloušek? :-)te´dka bylo po?así nic moc..doufám že mu bylo dob?e:-)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:09
Radka, nic moc, nechci to dávat do tohohlke vlákna, je to na mém p?ísp?vku vše, ty tepla mu dávají zabrat a nebo jdeme do finále.Jinak baští s velkou chutí.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 17:11
Olga: Já vím....sem se to nehodí, ale odchytla sjem t? tu a skoro celý prázdniny jsem to tu ne?etla tak zase nevím kde se kdo o ?em baví:-)
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-10, 21:28
To Marcelka, Radka atd:
Alergická reakce to není, ta by se neprojevila až druhý den. Myslím, že to s Rabisinem nebude souviset. Bylo by dobré v?d?t, co p?esn? dostala fretka od veta. Kdy byla na o?kování proti psince a ?ím?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:15
Nojo, ale o Marcelky fretce víme po?ád houbec :o(
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-10, 22:37
MF: protože sem nic kloudnýho nenapíše:-/ sem se taky psala kdy byla o?kovaná a ?ím a jeslti byla o?kovaná a zda víckrát..nereagovala:-/
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-11, 01:07
Rabisin je skute?n? vakcíná proti vzteklin?. je to od slova rabies což je anglicky vzteklina.

No snad nám napíše zítra víc.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-11, 10:56
Jordi neboj víme....já si to radši p?e?etla v o?kováku u Kukulína...ten je tím o?kovaný:-)

M? tam docela d?sí to ?erný hovínko...posílala jsem jí fotku (co m? poslala MF..uložial sjem si to kdyby to bylo pot?eba ) problém je že lidi jenom bre?ej, ale vytáhnout z nich informaci je strašn? t?žký:-(
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-11, 20:56
Jo n?kdy jo, ale nemyslím si, že by to ?íci necht?li. Prost? jsou t?eba vyd?šení, a najednou neví, co je podstatný a co ne. :o/ je to t?žký.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-12, 17:48
Jordi: já vím....když ese ti doma klepe fretka,m nevíš zda jí n?jak pomoct nebo tu sed?t a jenom plašíš a b?háš kolem....ale mohl by nám webmaster aspo? prozradit její mail...abychom se o tom tcho?íkovi n?co dozv?d?li...má ho totiž skrytý.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Marcelka (IP)
Datum: 2005-09-13, 09:47
Ahoj,promi?te že jsem tak dlouho nepsala,ale m?la jsem jiný starosti.Po té injekci v sobotu se mu ud?lalo dob?e.i v n?d?li byl OK-zlobil,provokoval,všechno co d?lá jindy,byli jsme i na r?zných testech,ale všechno je OK.Ale v?era když se vzbudil,tak za?al hrozn? slintat.Hned jsem jela k vetovy.Dal mu antibiotika.Už je to lepší,ale kdyby se to do pátku t?eba zhoršilo,nebo se objevilo n?co nového,tak pojedeme do Prahy.

O?kovaný byl v b?eznu proti psince-VANGUARD,ten byl bez problém?.

Omlouvám se že jsem vám nedala dostatek informací,ale byla jsem ráda,že v?bec píšu na klávesnici.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-13, 11:49
Marcelka - a nebyl p?i slintání takový ztuhlý?
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-13, 11:53
to je dobrá otázka.Mohlo by to být n?co jako slabej epileptickej záchvat,nebo tak n?co
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-13, 11:54
Ferda taky slintal...
Na epil. záchvat taky zaberou atb? S tim nemam zkušenosti.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 13.09. v 11:56.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-13, 12:01
No, slintat muzou ze spousty jinych duvodu, nemusi to byt epilepsie. Me slinta Cvokina, kdyz si zarazi granuli o spicak a nemuze dovrit tlamu, zazila jsem kocku, po ktere jsem utrela asi pul litru slin jen proto, ze si panicka dovolila ji tahnout na veterinu - ze stresu.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-09-13, 12:04
n?kde dávaj antibiotika i na ukon?ení ?íje :-)))
(vím z vlastní zkušenosti)

Lee:nemáte na škole náhodou pou?ku:"když nevíš dej antibiotika" ? :-)

iv?a: na epilepsii ne



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 13.09. v 12:05.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: annni (IP)
Datum: 2005-09-13, 12:07
ahoj dostala jsem fretaka a je strasne agresivni porad kouse mooc ohani se a strasne se leka nevim si s nim rady me spolubydlici se ho mooc boji... neni hravy vypada to jako by ho nekdo trapil vubec si s tim nevim rady jsem z toho vycerpana... je to s nim narocne..... prosim...

k+velká+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:26.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-13, 12:20
kac - Marcelka psala, že po atb se zlepšil...
Snad se zase brzo ozve...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-13, 12:20
ani:

1. Jak je starý?
2. Odkud ho máš? respektive odkud ho má ten doty?ný, co ti ho dal?

To jsou duležité otázky od kterých se odvíjí další postup.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: anii (IP)
Datum: 2005-09-13, 14:44
jordi:

jsou mu 4 m?síce ale p?ijde mi velky teda nevim jak velky v jakem veku jsou ,nemam predstavu jeste v tom moc neumim chodit ale vim ze jeho chovani je divne...a byl od nejake chovatelky on a jeho bratr a slecna mela s nima problemy protoze on napadal sveho brasku tak je pry musela rozdelit...tak nevim co ted...bojim se ze to nezvladnu....necekala jsem že je tak agresivni ..ani pohlazeni...

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-13, 15:56
anii: Jak dlouho ho máš doma. Já jsem na Froda nemohla šáhnout první 2 dny, dokud nebyl najezený. První den si m? ani nevšímal. Nejevil zájem o m?, ale o zkoumání. Je dobré jej uplácet. Dej mu trochu najíst a potom mu zkus nabídnout jídlo z ruky. Hlavn? se neboj kousance a když t? kousne, nedávej znát, že ti to vadí a že se bojíš. Je dobré nau?it se jej brát do rukou tak, aby t? nemohl kousnout. Když t? kousne, uch jej pevn? za k?ži na krku a zvedni jej do vzduchu. Máma fretka to taky tak d?lá. M?žeš s ním p?i tomto chvatu trochu zat?epat a zasy?et na n?, nebo zvýšit hlas, tak aby se pomalu nau?il tón hlasu, který mu má sd?lit, že ud?lal n?co, co se ned?lá.

To, že úto?il na bráchu, bych hádala, že je starší, protože 4 m?sí?ní fre?? je po?ád mlád? a tendence skute?ného útoku nemá. Tohle d?lají spíš puber?áci. Pokud m?žeš, zkus ho zvážit.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-13, 16:00
anii,
jak to tak ?tu, tak asi nemáš moc (ani teoretických) zkušeností - a podobn? jako já jsi ?ekala roztomilého mazlícího chlupá?ka.... chachá! bohužel, to sis (jsme si) m?la(y) po?ídit plyšáka, protože fretka je spíš rarach než mazel... :o)
kousání se zlepší v?kem a výchovou - musíš na tom za?ít makat. hlavn? se neboj, že když t? náhodou fretka kousne, tak vykrvácíš a roztrhání b?icha a vnit?ností je taky dost nepravd?podobný. po?ítej rozhodn? s n?jakým tím šrámem z boje.
i pozd?ji ale žádné moc velké muchlání ne?ekej. možná budeš mít kliku a mazel z n?j sice bude, ale rozhodn? s tím nepo?ítej na tuty. spíš si užiješ hon?ní, hopsání a další pohybovou zábavu - ale to je p?ece taky bezva!


Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-13, 16:04
No Frodo je te? mazel velký. Rád p?ijde, abych mu drbala lopatky a na oplátku m? líže ruku. ?ekla bych, že slintá blahem, kdyby um?l slintat. ;o) jenže to trvalo, aby dosp?l do 1,5 roku, aby z n?j byl skute?n? mazlící se tcho?. a další 1/2 rok bylo t?eba, aby nekousal také návšt?vy. ;o) Fret?í kluk se skute?n? uklidní tak do 2 let. ?íká se, že do roka, ano do roka se zklidní, ale teprve do dvou let je to mazlík plyšovej.
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-13, 17:22
Marcelka,p?rëji brzké uzdravení.


Anii.: p?eji hrozn? velkou trp?livost, asi je to už nejspíš puber?ák a to opravdu koušou a zkouší , kdo z koho.Obr? se trp?livostí , ta se ti vyplatí a pak už /až se zklidní a zvykne si /ho nedáš za nic na sv?t?.Je opravdu dobré po za?átku, než si zvykne na novou pani?ku, trávit s ním dost ?asu a mazlinkovat a mazlinkovat a vychovávat.

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: ani (IP)
Datum: 2005-09-13, 17:50
diky ozvu se zitra...

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-13, 23:17
Neni to nahodou Sherry od Dianky? O tom jsem zaslechla, ze brasku terorizoval (videla jsem nasledky a nic moc). Bojim se, ze na tohle je opravdu jedina rada - vydrzet. Nebo to vzdat, ale to ze zasady nedoporucuju. Ja Hrozinku muchlovat, kdyz spala ci byla rozespala nemohla a nemuzu, protoze ta hyperaktivka zjevne nikdy nespi. Uplatky nefunguji, zere granule a to jen z misky, takze je to taky slozitejsi...
Avatar

Re: Prosím o radu!
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-09-14, 00:34
anii, mám doma jednu staršiu fretku, ktorej sa ludia nevenovali. Sta?ili dva mesiace a je to najvä?ší mazlí?ek v rodine.
Teraz mám tretí de? doma fretku z útulku, tak asi 4-5 mesa?nú. Majitelia sa jej zbavili, že strašne kúše. Je u nás len krátko, ale to kúsanie si za?ína kontrolova?. Nesmieš sa bá? ak ?a chytí a nesmieš myka? rukou. Žiadne prudké pohyby a poskakovanie. Strašne vela urobí k?menie z ruky. Kúsok uhorky alebo melónu urobí zázraky. Chce to obrovskú dávku trpezlivosti. Skús ho najprv k?mi? cez mreže, alebo pletivo. Podla toho, kde ho máš. Ur?ite nepouži bitku ani krik.
Držím ti palce, aby sa ti to podarilo. Chce to len ?as.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jolana dne 14.09. v 00:36.
Avatar

Aktuální stránka:2 z 12


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist