Aktuální stránka:8 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-05-19, 14:58
Dnes jsem byla na vyšet?ení v Motole, p?i ultrazvuku mi munulý týden doktorka nam??ila vyšší extrasystoly a nepravideln? bušící srdí?ko (ne m?, ale miminku) :o(((((((((((((((
Bylo to lehce více než je norma. Aby m?li dokto?i klid, musela jsem na ultrazvuk na d?tské kardiocentrum . Dnešní vyšet?ení dopadlo NAŠT?STÍ DOB?E, je všechno v naprostém po?ádku, tfuj, tfuj o:))))))
Ale celý týden jsem z toho byla celá špatná a musela myslet na nejhorší, co když bude mali?ký mít celý život problémy se srdí?kem. Byla jsem opravdu vyd?šená, vystresovaná a nervózní.
Když mi pan doktor z Motola ?ekl, že je vše v po?ádku, robre?ela jsem se jako želva a nebyla jsem k zastavení.
Myslím, že n?kdy je pé?e o pacienty p?ehnaná až moc a n?kde naopak.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Šarula dne 19.05. v 15:01.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-19, 17:01
to šarula: nebooooooooj. Extrasystoly samy o sob? nejsou nebezpe?né. Vznikají na podklad? drážd?ní srde?ního svalu, a ten pak vyšle o jeden stah navíc - proto ten název /extra-navíc, systola-stah/
U dosp?lého ?lov?ka se vyskytují zcela b?žn? a 100 na den je normální po?et. Nevím jak u d?tí.
V drvivé v?tšin? vznikají z nedostatku minerál? draslíku a ho??íku. Sta?í, abys jeden den více chodila po m?st? a nestíhala pít a ve?er m?žeš cítit k?e?e v nohou a takové divné bušení. Miminko je závislé od Tvé hladiny minerál?, tudíž se to m?že projevit i na jeho rytmu. Nevím, jaké vitamínky p?esn? m?žou t?hulky, ale ob?as by sis mohla dop?át t?eba Maternu, nebo banány, meru?ky/i sušené/ a švestky. To všechno je bohatý zdroj draslíku. Ho??ík doplníš t?eba minerálkou Magnézia, která zabírá i u k?e?í nohou.

Hlavn?, pokud nemáš v rodin? z každé strany onemocn?ní srdí?ka, m?žeš být v pohod?:)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-20, 12:52
Já dlabu multivitamin pro t?hule a ho??ík, draslík a spoustu jiných v?cí to obsahuje. Navíc ZPMV?R proplácí 500,- za vitamíny t?hulkám, tak pro? jim zy penízky nechat, když je m?žu využít.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-20, 15:49
No jo, ale výsledkem tohohle je obvykle obrovský mimino, který pak nejde vytla?it ven ... tohle ?íkali zase nám. Takže my už to mimino (poté, co i doktorka na UTZ zm??ila že je "?áký velký") t?ma vitamínama radši moc "nehnojíme"... :o)))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-20, 18:18
Sakra, tak proto mi spo?ítali tu porodní váhu okolo 4 Kg
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-20, 21:51
Mne doktorka zakazala veskere umele vitaminy typu Materna, Femina a pod. Vraj mam radsej dlabat zeleninu a ovocie. A este dodala, ze tak dobre vysledky je skoda si rozhasit nejakymi umelinami a ze to vraj vobec nepotrebujem.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-21, 23:15
to MajaZ: ako kto, mám kámošku, ktorá je tiež v požehnanom stave a do poslednej chvíle chce pracova?, Lenže prácu ma namáhavú a jej lekár vitamíny doporu?il, pretože má jej telo vyššie nároky a z bežnej stravy nesta?í substituova?. Takže asi je to silne individuálne - závisí od aktivít budúcej mami?ky:)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-22, 09:37
To aronka: jojo...ja som sa konecne stotoznila so svojou poziciou v praci a som "skutocny" manazer v zmysle hesla "dejte mi lidi, ja to udelam". Takze konecne si maknu aj moji podriadeni...;-) Setrim sa, co to da, moja praca je vcul namahava tak akurat na rozmyslanie...;-)...este ze tu nechodi moj sef...;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-22, 10:09
Hmmmmmm, tak já už asi práci vzdám. Mám b?havé zam?stnání a nohy mi za?ali natékat, i když se snažím jim dávat oddech.

Pora?te, už jsem se tu jednou ptala, jestli si mám po?ídit k tomu mate?ství i druhou fretku. Manžel ji povolil, ale nechci jí usp?chat. Bojím se, že až tu bude mim?o, tak aby se Bub?a necítila opušt?ná, když se jí nebudu moct v?novat celý den. Za?ala si zvykat, že jsem víc doma a to se pak všechny "t?i" válíme v obýváku a koukáme na TV. A tak jsem p?emýšlela, že kdyby m?la kamarádku, hrály by si spolu a Bub?a by nebyla smutná, že už se nev?nuji jen jí. Ale po?ád nevím, jestli je to dobrý nápad k tomu miminu dalšího tcho?e. Nemáte n?kdo zkušenosti?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-22, 18:33
No, u nás to bylo jednoduché - m?li jsme t?i tcho?ouny d?ív než miminko. Horší bylo, když bylo mímo malé a Ferda stonal a umíral - to bylo t?žké se rozp?lit.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-22, 21:40
už jsem ti jednou psala - druhou rad?j te?, protože až se malé narodí, nebudeš mít ?as (ani chu?) minimáln? p?l roku ?ešit rvaní a skamará?ování fretek (kdyby si náhodou nepadly do oka okamžit?).
a k miminku? to už je asi fuk, jestli bude jedna nebo dv?. v tom snad není rozdíl - mim?o musíš stejn? po?ád nejmí? jedním okem a jedním uchem hlídat....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-29, 14:41
To Martina: D?kuji za podporu, tak jsem po dlouhém rozmýšlení dosp?la k tomu, že jsem kontaktovala Xaav, tak uvidim, jestli má ješt? volné mimi.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 10:50
Tak jsem se práv? vrátila z poradny a už mám neschopenku. To bude mít tcho? radost, že s ním budu doma celý den :-)) A mimi od Xaav mám zamluvené, už se nem?žu do?kat.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 11:38
no vidíš, aspo? ti to do porodu p?kn? s tcho?ema ute?e! ;o))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 11:48
No vlastn? bych byla radši kdyby to tak rychle neuteklo. Dokud tu neni mimino, tak mám na tcho?e spoustu ?asu a mimino po?ád nosím sebou, ob?as se na n?j kouknu na UTZ a poslechnu si srdí?ko. Jen doufám, že už moc neporoste, nedokážu si p?edstavit, že já 50 Kg (te? už 57) budu rodit 4 Kg dít? (dle UTZ).
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 11:57
a v jakym seš?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:11
25+5 tt, ale mám b?havé zam?stnání, dálkov? studuji a te? mám zkouškový, tak toho na m? za ten den je hodn?, tak jsem ?ekla, že chci z?stat doma. Navíc pot?ebuji se po?ádn? p?ipravit na nového tcho?e, posavit voliéru, ale p?ed tím položit dlažbu v p?edsíni a zkusit asi nasilím p?est?hovat Bubáka z koupelny do voliéry.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:13
co to je + 5 tt proboha?! já byla t?hotná ješt? normáln?.. :o))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:14
to je 25 týden + 5 dní, nic vážného, zítra to bude 25+6 :-))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 12:22
jo tydle vidle! no, po?kej a ty to víš tak p?esn?? nebo je to podle n?jakého vyšet?ení (na to bych nespolíhala :o))
(já teda taky v?d?la p?esn?, kdy jsem po?ala oba kluky....)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:05
To je dle PM a UTZ tomu odpovídá taky.
Jsem zv?davá, jak manžel zvládne dv? fretky až mu odjedu do porodnice. On totiž tu druhou moc nechce, ale musí. Nechal se pokérovat a tak mi ?ekl, že si jí po?ídit m?žu abych p?estala nadávat.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:08
jo to je naprosto rozumná reciprocita!! ;o)))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:15
Jo jo, ale m? freti?ka bohužel nevydrží na celý život.
A jak to ud?lal, parchant. Ráno odešel v 8, jako když odchází do práce a v 10:30 se vrátil se slovy: opravdu tu druhou fretku chceš? Já myslela, že n?jakou dones a on si sundal košili. Nev?d?la jsem jestli mám nadávat nebo být š?astná, že si jí m?žu po?ídit. No a za pár let se uvidí, on má kérky t?i. :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:16
nevydrží, to je pravda, ale zase na druhou stranu - dokud bude viditelný tetování, m?že být fretka/y další a další a další a ....... :o))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:21
Tak n?jak to plánuju. A to ješt? zkoušel, že mi taky nechá ud?lat kérku. Tak jsem vyt?eštila vystrašený o?i a šla se kouknout do inzerce.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-06-01, 15:15
Pridavam sa k statistike, ze elektrikari nevedia robit chlapcov. Manzel ma strednu aj vysoku elektrotechnicku a dnes nam povedali, co to na 99% bude...no co asi tak...;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-06-01, 20:56
Aaaale podívejme - tak cože vlastn? se to p. elektriká?i povedlo???

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-06-01, 21:34
To Pavel: no hadaj, kedye je elektrikar...;-)... drzime sa statistiky...;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-01, 21:37
Ztrácím p?ehled, nebo tu budou samý ženský?
Možná by se vlákno mohlo jmenovat: Nová generace fretka?ek.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-06-01, 21:39
To Katka: tiez mam ten dojem...;-)
Avatar

Aktuální stránka:8 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist