Aktuální stránka:5 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-04-27, 22:43
P?idávám super obrázek, nejen pro t?hulky (sexy inspirace).

Přílohy: holky u tyce nahore bez.jpg (26kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-04-28, 10:58
Moc a moc gratuluju k narození potomka, hlavn? zdraví a tatínek a? to po?ádn? zapije.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-28, 11:02
Tak my taktéž gratulujem :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:07
Toz - u nas ve fakultni lekarne jsem objevila "lizatka proti nevolnosti pri tehotenstvi". Nechcete to nekdo (z Vas, "postizenych" dam:-))), zkusit? Hrozne by me zajimalo, zda a jak to funguje, ale nemam ty spravne predpoklady:-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:13
Šárka už je zkusila a ud?lalo se jí po n?m zle ... koulela o?ima a ?íkala tfuj. Tak jsme je dali mám? jako bonbóny, prej si je vycucá jen tak.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:14
Aha:-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:15
Ty lízátka jsem si koupila, i když mi špatn? nebylo. Ale pro jistotu, jedno jsem si vzala a špatn? se mi ud?lalo. Tak jsou ve sk?íni.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:16
Nejsou, dy? jsi je všecky v?novala tchýni ... !!!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-28, 15:18
A doktorka ti to p?eci n?jak vysv?tlovala že špatn? je z tý placenty nebo ?eho, že jak naroste tak už špatn? není. M? je špatn? po notné dávce alkoholu, ale to jsem taky nezkoušel jestli to na to pomáhá....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-28, 20:46
p?ipojujem se s gratulací, a? mim?o roste jako z vody a je zlobivé jako každé zdravé dítko... ;o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-30, 10:35
K male Petronelce se s gratulaci pripojuje Erin s celou smeckou! A ostatnim tehulim drzi palce.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-01, 10:00
Takže nám v pátek ?ekli, že se mim?o jeví jako hol?i?ka, takže manžel v práci projel lahev pravého šampusu. Trouba se vsadil, že bude mít kluka.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-05-01, 10:18
A není on elektriká?.....????? :-)))))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-01, 14:01
Ne ne, je to vyu?ený cukrá? a te? pracuje v papírnictví a prodává vlajky.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-02, 14:16
Najnovšie správy o Lenke: Mami?ka aj dcérka sú OK a dnes by mali ís? už domov z pôrodnice!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-02, 17:41
No tak to byl docela fofr, co? Tak a? se jim da?í....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-02, 23:20
V prvom rade vám chceme všetkým po?akova? za gratulácie. Dnes nás pustili domov a Pe?ulka práve napapkaná spinká, ocko ju stráži, takže môžem napísa? pár riadkov.
Všetko to prebehlo absolútne super. V noci o pol tretej som dostala mierne bolesti, ktoré trvali až do rána a o 8.00 (v stredu) mi anesteziológ pichol epidurál. O 8.30 hod. som už veselo spala na pôrodnej sále (pôrodnom stole) a to doslova. Všetka boles? opadla a ja som bola unavená, tak som si zdriemla. A takto som tam driemala a poliholvala až do 10.30 hod. Bolo mi úplne fantasticky, ni? ma nebolelo, žiadne tlaky, no proste vôbec. Potom prišiel lekár a povedal, že to už bude každú chví?u. O 10.45 hod. ma znova vyšetrili a zistili, že hlavi?ka je už skoro vonku, takže sa zbehlo rýchlo celé osadenstvo, sestri?ka mi položila ruku na brucho a povedala - teraz sa nadýchnite a tla?te. Tak som tak urobila a hlavi?ka bola skoro vonku. Takto som zatla?ila ešte 2 krát a hotovo. Nelka bola na svete. Bola prekrásna a ja som plakala od š?astia. Odniesli ju umy? a vyšetri? ?i je OK a potom mi ju priniesli, ale len na chví?ku. Po dvoch hodinách ma previezli na izbu a po hodinke som vstala a išla sa osprchova?. Odvtedy som fungovala ako keby sa ni? nedialo. Trošku ma boleli stehy odspodu, ale dalo sa to preži?. Malú mi priniesli na druhý de? dopoludnia (cez noc ju dali do inkubátora, lebo je taký drob?ek, tak aby sa lepšie adaptovala). No a odvtedy už bola stále pri mne.
Nelka je dobru?ká, len mala trošku problém sa prisa? k prsníku a cicka?, lebo je drobnejšia a rýchlo sa unaví. Ale robí ve?ké pokroky. Ke? sa napapká tak pekne spinká, vôbec nehnevá. Poviem pravdu, že sme ju ešte nestihli odfoti?, ale bude to ?oskoro, takže potom sa zaru?ene pochválime.
Takže milé maminky-?akate?ky, naozaj sa máte na ?o teši?, je to skvelý pocit by? mamina. Ve?mi si to užívam a teším sa z toho.
Fretky sa s malou už pomali?ky zoznamujú - zatia? sme ich dali len ovo?a? a pokuka?. No nezdalo sa mi, že by ich nejako zvláš? zaujala. Zato m?a Bobo celú vyoblizoval a Žofka si ma ?ahala za palec na nohe do pelechu. Sú to zlatí?ka.
Tak ja už bežím k môjmu slnie?ku, ozvem sa ur?ite, ke? budem ma? viac ?asu. A ešte raz v?aka za to, že ste nám držali palce a za všetky gratulácie.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-03, 08:27
No tak to je super !!!!! :-)) Blahop?ejeme k návratu dom? s mimine?kem. Ten epidurál (to je to do páte?e, že jo?) dávají všem sami od sebe nebo pro? to u porodu který se jeví jako bez problém? zavád?jí?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:21
Epidurál sa dáva na požiadanie rodi?ky a platí sa za to (u nás 2000,- Sk). Je to vlastne bezbolestný pôrod - do chrbtice (nie miechy) sa zavedie taká ihli?ka a cez ?u sa dávkujú v potrebnom množstve analgetiká. Môžem len doporu?i?.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:21
Epidurál sa dáva na požiadanie rodi?ky a platí sa za to (u nás 2000,- Sk). Je to vlastne bezbolestný pôrod - do chrbtice (nie miechy) sa zavedie taká ihli?ka a cez ?u sa dávkujú v potrebnom množstve analgetiká. Môžem len doporu?i?.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:21
Epidurál sa dáva na požiadanie rodi?ky a platí sa za to (u nás 2000,- Sk). Je to vlastne bezbolestný pôrod - do chrbtice (nie miechy) sa zavedie taká ihli?ka a cez ?u sa dávkujú v potrebnom množstve analgetiká. Môžem len doporu?i?.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:22
Super zprávy, tak a? mim?o papká, roste a hlavn? je zdravé. Legrace s tcho?íkama asi za?ne až budou všichni t?i na všech ?ty?ech o:)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:22
Prepá?te, akosi som to nechtiac odoslala viac krát
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:58
Aspo? jsme se ujistili, že si za tím tvrzením stojíš ... :o))))))))))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2005-05-03, 15:18
Leni ,esteze si tu "ihlicku " nevidela !°;o)
Alebo ano?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-05-03, 21:01
Videla som ju, bola tenu?ká. Teda dúfam, že mi pre istotu neukázali nejakú tenšiu. Ukázali mi ju po pôrode, ke? mi ju z chrbtice vytiahli.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-04, 11:59
to lenka: ehm, no takto - neukázali Ti "ihli?ku", ale plastovú kanylku, ktorú zavádzajú pomocou takej hrubej " ihli?ky", že možeš by? rada, že si ju nevidela. Keby si mala v chrbte ihlu, tak sa ani nepohneš, pretože by si si prepichla miechu:)

Apropo, klubúk dolu, že si to prežila v pohode, ke? som praxovala na porodnici, tak len v priebehu prveho tyzdna sa narodilo 24 detí, z toho v 16tich prípadoch využili mamky epidurál a zo 16tich ich 12 malo následky na základe narušenia miechy- inkontinencie, mraven?enie noh, zápal miešneho kanála a 4ri do?asne ochrnuli. To ma utvrdilo v tom, že ke? budem rodi? ja, tak žiadny epidurál.
Je škoda, že porodníctvo je ešt? aj v dnešnej dobe na tak nízkej úrovni ?o sa týka prístupu.

?o malá? Už priberá?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-04, 22:14
Souhlasím s Aronkou. Epidurál je dost nebezpe?ná záležitost i z hlediska pr?b?hu porodu, protože mamina má necitlivý "spodek" a nem?že tak dob?e cítit porod a podílet se na¨jeho pr?b?hu. Je to asi jako vyškemrat si neindikovaného císa?e - sice si to neodheká, ale jizva na d?loze je o dost horší než jizva na hrázi. T?hotenství zkrátka není nemoc a porod není operace. Pokud jde p?irozen?, není d?vod si nechat ?ezat b?icho nebo vrtat do míšního kanálu.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-04, 22:38
Hele, dotaz: Š má laserovou korekci krátkozrakosti, PRK metodou (povrchové odstran?ní ?ásti rohovky). Myslíte že jak bude tla?it, že jí nevylezou o?i z d?lk? a nerozjede si to? Gynekoložka neví, že musí ?íct na o?ním a klinika kde jí to d?lali je specializovaná jen na p?íjem pen?z, to nebyl léka?ský výkon, to byl p?edn? všeho bussiness a marketing, tam asi nemá smysl se na tohle ptát... Kdo by v?d?l, její o?ní "obvo?ák"?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-05, 13:04
to Pavel-pokud vim, povrchove odstraneni casti rohovky neni prekazkou pri tlaceni, pokud mamina nezapomene, ze pri tlaceni ma oci zavrit, nikoli nechat otevrene:) Kontraindikace, ktere si pamatuju jsou: zakaly ocnich rohovek,
vysoky nitorocni tlak
diabeticka sitnice/u cukrovky/
prodelana akutni ocni operace mesic pred porodem.

Tohle jsou ale ciste teroreticke informace, neznam zdravotni dokumentaci Tvoji manzelky:), takze chodi=li ke svemu ocnimu lekari, logicky bych na jej miste navstivila jeho a vyzadala si konzultaci i vysetreni:)
Avatar

Aktuální stránka:5 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist