Aktuální stránka:10 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-30, 13:47
Já jen, že se nám vlákno toulalo už na t?etí stránce.

Tak co Šárko, co je nového? Já jdu 13.7. na UTZ už se nem?žem do?kat, až mim?o zase uvidíme. Jinak ta obluda za?ala kopat tak, že to až bolí. A ješt? jsem se cht?la zeptat, jestli ti neposunuli termín porodu podle toho UTZ, abys m? ješt? náhodou nep?edb?hla.

Už máš zabalenou tu tašku do porodnice?

A už mám skoro za?ízený d?tský pokoj.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-06-30, 21:14
My dneska dostali tašku dupa?ek, šlapa?ek, r?žovejch boti?ek, bundi?ek, teplá?k?, manšestrá?k?, tri?ek, košilek, cynták?, bryndák?, ?epi?ek, klobou?k? a ?eho všeho... Vym?níme vcelku libovolný po?et r?žových svet?í?k? za libovolný jiný (zelený, hn?dý, béžový, ?erný, žlutý ...) - já nevím kdo má furt zájem na tom aby všechno pro mimino bylo modrý nebo r?žový když je to pak vzájemn? nekompatibilní... Minulý mimino byla holka a te? je to k hov... Berem jakoukoli barvu ve které nebude kluk vypadat jak trapnej úchyl !!! (nebo rodi?e jak deme...) :o)))))))))))

PS: vym?ním r?žový holínky za n?co užite?nýho - jednak nepo?ítáme s tím, že by chodil loužema a druhak prej r?žový nechce...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-06-30, 22:24
Na další UTZ jdu 15.7. Tu tašku jsme ješt? balit neza?ala, chybí mi do ní v?ci, jako župan, protiskluzové ba?kory, podprsenku pro kojící matku a podobn?. Musím to koupit, pak to m?žu zabalit. Mr?ousek kope jak o život, hlavn? ve?er když jdu ve?er spát. To cvi?í t?eba hodinu v kuse. A nem?žu moc ležet na pravém boku, to se mu nelíbí.
Všimla jsem si u sebe jedné zvláštnosti. Když si lehám na záda, ud?lá se mi na b?iše takový divný tvar. Kolem pupku se mi ud?lá velká šiška, jako koule a okolo mám k?žu propadlou dovnit?. Vypadá to dost oškliv?, jako bych tam m?la n?jakého mimozemš?ana. Je to normální?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-06-30, 22:41
Šarula: Zdravííím :o) Je fakt, že s "požehnaným stavem" a tudíž ani s mimozemš?anem pod pupkem ješt? zkušenosti nemám ale nebude to dáno Tvou t?lesnou konstitucí bez gramu p?ebyte?ného tuku? ;-p To je pak všechno "uvnit?" navenek víc vid?t...
Koukám, že prcek je p?kný generál už te? ;o)) Zdravíme Vás tedy všechny! Pa, V+V
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-30, 23:11
Onehda nam tehotna kamaradka ukazovala nohu jeste nenarozeneho miminka :-)) proste mela na brisku takovou velkou bouli, asi kolinko, uz nevim :-))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-02, 10:20
Toho mimozemš?ana tam mám taky, takže je to asi normální. A když se sprchuju, tak vyplejtvám hrozn? vody, miminu se to asi líbí a hrozn? se vrtí, ale nejsou to ty bolestivé kopance.

K r?žové barv?: nenávidím r?žovou. Zakázala jsem komukoliv kupovat r?žové oble?ky a dopl?ky, Protože jsme také zd?dili dva pytle oble?ení a r?žovou se to hemží. Nicmén? asi mluvím cizí ?e?í: ségra - r?žová mikinka s kapuckou, bílé body?ko s r?žovým nápisem, teta - bílé dupa?ky s r?žovými zmzlinami, r?žová pletená sada (?epi?ka, šála, rukavi?ky), známá - r?žový bryndák. A to nám ?ekli, že to bude jen asi hol?i?ka asi ve 20TT a na další UTZ jdu až 13.7., tak doufám, že jí tam n?co narostlo. To budeme mít doma r?žové prasátko. Jo a všichni tvrdí, že když to bude kluk, tak ty oble?ky m?že mít na doma. A co naven?
Jo a to jsem se dozv?d?la, že bába (manželova, senilní a zlá) šije prý n?co do ko?árku. Ko?árek máme ?erveno-?erný, tak to prý bude ?ervené. M?j typ je, že je to z ?erveného plátna, co se šijí státní vlajky a vycpané molitanem. 100% vhodné pro kojence do ko?árku :-(((. Dar nedar. Kdyby radši n?co koupila, jenže ona musí šet?it, aby mohla každý rok jet k mo?i a samoz?ejm? bez d?dy.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-02, 10:31
Naven? Naven bude chodit jen tak - otuzovat od raneho veku:-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-02, 19:13
Hmmmm to mi asi v zim? pod?kuje. No u tchýn? jsem si objednala zimní fusak - ner?žový, tak snad jí v tom nebude zima.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-07-11, 23:36
Dneska jsem si m??ila b?icho a vážila se. Míry 99-101 (podle toho kdo z nás m??í), váha 67,5. V pátek jdu do poradny a myslím, že m? kone?n? za váhu paní doktorka pochválí. Mám i zm?nu chutí, p?estala jsem tak šílen? ko?enit, že už se to dá jíst, a i m?žu ráno k snídani dort.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-13, 10:58
My byli v sobotu v porodnici, ale jen se ujistit, že nete?e plodovka a dobrý. Prý mám ješt? chvíli ?as. A za to od ned?le se ob?as objeví poslí?ek. Míza m? nutí si zabalit tašku, protože prý neví co do ní má dát. A to jsem mu napsala seznam.

Já vážím asi 61 Kg, kolem pupku 95 cm (m??eno kovovým pásmem, nic jiného doma nemám), Mim?o váží 1,6 Kg a nic mu nenarostlo, takže prý opravdu hol?i?ka.

A paní doktorka m? taky pochválila, ale za tlak. Šla jsem na poslední chvíli, tak jsem let?la jak blázen, abych to stihla, tak kone?n? nebyl nízký. Za to mi ale vyšel špatn? krevní obraz, tak jsem dostala železo.

Kde v?bec budeš rodit? nevím jestli jsi to tu psala.

A p?jde Pavel k porodu? Míza m? psychicky p?ipravuje, že mi tam omdlí, ale že tam se mnou bude.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-16, 21:44
Byla jsem v?era u paní doktorky a pochválila m?. Všechno je v po?ádku, jak tlak (i když jen 110/70) i mimísek. Jen mimi je moc veliký, na 30 týden má 2426 gram?, což podle knihy odpovídá na n?jaký 34-35 týden. Podle UTZ taky mám v?tší mango, bu? 31, nebo 34 a dokonce podle délky stehenní kosti 36 týden. Asi budu mít slona, ach jo. Vybrala jsem si že chci rodit v Podolí, mám n?kolik ohlas? že jsou super a i kv?li rodin?, aby to nem?li daleko. Tašku zatím nemám zabalenou, i když už mám župan, pleny a prsní tampóny. Po?ád si ?íkám, je ?asu dost. S Pavlem u porodu nevím, on je slabá nátura a myslím že by mi byl jen p?ít?ží, ale uvidíme.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-24, 13:40
Tak máme za sebou první nep?íjemnou zkušenost s vyhlášenou porodnicí... Konkrétn? mluvím o UPMD Praha Podolí, kde jsou možná dob?í porodníci (to nevíme), ale mizerní jako všeobecní dokto?i (to víme a zcela jist?). T?hule p?ijata ve st?edu v noci s nepr. kontrakcemi, nám neználk?m možná podobnými t?m k porodu. Vstupní monitor, všeobecná vyšet?ení, hospitalizace. Odb?ry krve, prý stále tvrdne b?icho a n?co není dobré. Ráno z výsledk? krve indikace pro zán?t, nasazena širokospektrá ATB a n?jaké kultivace z porodních cest (na jejichž výsledky se ?eká). Rozvíjí se akutní pr?jem. Ve ?tvrtek ATB infuzemi, indikace na zán?t dále stoupá, pr?jem, zvracení. Když reklamovala že pot?ebuje dietu, od personálu bez reakce (jezte z toho jen to na co máte chu? - a dál vesele servírovali ku?e atd.), když se ptala jak a ?ím lé?í ten pr?jem tak prý prioritou je zatím zán?t. Následuje pátek, kdy se nic významného ned?je, k?e?e v b?iše, monitory, ATB a b?žná strava. Dále reklamuje pr?jem, vysiluje jí už a málo pije neb to zvrací. Prý to nevadí, když se dehydratuje m?žeme dát t?eba infuzní výživu. Vše p?i starém, lé?í se takto dál. N?kdy dostává živ. uhlí, to ale nevydrží a zvrací ho. ?asem reklamuje že z ní jdou už "zelené bobky" - celkem bez odezvy, vždy? lé?íme. No jo ale d?ív nebyly a te? jo, lé?íte v?bec dob?e? Následuje sobota, situace podobná, tedy bez vývoje k lepšímu. Nic už nejí a nepije, tím si nad?lá relativn? nejmén? škody. K?e?e v b?iše stále (sice jen tu a tam). Monitory už 3 dny ukazují že s graviditou tato situace nemá v?bec co do ?in?ní, je zav?ená, ozvy stabilní a pravidelné. V sobotu v noci jí dochází trp?livost, volá si extra doktora na vyšet?ovnu a ptá se (celkem logicky): 1. pro? nemám dietu, co mám jíst, 10x jsem hlásila že mám zelený pr?jem - doktor v kart? to není, píšu tam a okamžit? absolutní dieta, jen suchary ?aj. 2. jaké testy ze zažívání vlastn? máte, nemám náhodou t?eba jen salmonelózu - následují okamžité výt?ry a prý ješt? v ned?li to expresn? zpracuje jakási laborato? 3. jak m? tedy budete lé?it dál - tou dietou (co jsme te? dali), ATB v tabletkách (infuzní jsme vysadili z d?vodu podez?ení na alergii na n?) a 2x denn? monitor .... v ned?li ráno žádá okamžit? o revers a neprodlen? odchází. Zhubla o 3 kg, byla dehydrovaná (te? už aspo? vodu udrží) a v?bec - takovej 4-denní pr?jem kdy je celá trávicí soustava zastavená v k?e?ích je docela záhul i pro jinak zdravýho, natož pro t?hotnou. Když žádala o p?eložení na internu sestra jí odborn? vysv?tlila že t?hotnou žádná jiná nemocnice nep?ijme a když žádala o voln? dostupný lék na absorbci toxických látek ze zažívacího traktu (Smecta - p?íb. leták i MUDr. na vyšet?ovn? schválil pro t?hotnou), sd?lila no?ní i ranní sestra že v kart? nic není, tudíž nic nedá!!! V žádném p?ípad? - takže revers a není už žádná karta, žádná sestra a žádný problém. Doma do postele, SMECTU obratem (udržela jí), dieta stejná co tam a transport do Motola na internu když cokoli. V reversu stojí že má normální t?hotenský nález...

Co se na to dívám pohledem laika, tak nechápu jedno: pro? se až v sobotu v 1 ráno d?lají urgentní výt?ry na salmonelozu a expresn? shání jakási laborato? když s tímto byla p?ijata ve st?edu ve?er, pro? se dietní režim upravuje až na vynucenou 20. urgenci a pro? sestra ?íká, že jí jiná nemocnice nep?ijme (jen odd. rizikového t?hotenství, kde jsou dokto?i s atestací z porodnictví), když to správné odd?lení to jak je vid?t lé?it neumí a n?jaká játra, slinivku a další srandy co se do toho taky lehce pletou gynekolog pravd?podobn? neovládá??? Interní léka? tam není, zán?t zažívacího traktu asi vyvrátit nelze a oni ne?eší ten zhoršující se pr?jem??? ?ekali by snad na kapa?kách až do porodu??? A pro? by jí jinde nep?ijali - bude-li mít n?jaká t?hotná zán?t mozkových blan nebo žloutenku, srde?ní p?íhodu atd. bude to ?ešit gynekolog s poukazem na to že te? je p?eci sou?asn? t?hotná???? Rozum mi fakticky z?stává stát. Te? je doma v posteli, chvála bohu už nezvrací, p?ijímá vodu a je jí minimáln? stejn? dob?e co tam. Toxické látky se vážou na lék (co jí tam odpírali) a je cítit zlepšení.... Ješt? n?kdy si necháme odborn? poradit, 4 dny v hajzlu a jak jsem jí tam dal, tak ve stejném stavu se 5. den vrátila na revers. Kdyby jí ud?lali 1 monitor a ?ekli že to s porodem nesouvisí, už byla dávno zdravá. Takže Motol, Podolí never more!!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-07-24, 17:08
tak to je drsný... Držíme p?sti?ky a tlapi?ky aby vám všechno dob?e dopadlo. Pozdravuj Šárku a ?ekni jí že p?ejem brzké uzdravení.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Eowyn (IP)
Datum: 2005-07-24, 18:40
Kamarádi si vybrali porodnici až ve Vrchlabí pro velkou variabilitu možností porodu. Šlo jim konkrétn? o porod ve vod?, ale bohužel rodila nakonec císa?em. Nicmén?, když jsme je byli navštívit, tak se nám tam moc líbilo. M?li nádherný pokoj se sprchou, manželskou postelí, prost? domácí prost?edí, personál byl velmi milý atd.
Je to spíš porodnice pro cizince, takže jejich profesionalita a hezké prost?edí je p?íjemná zm?na oproti porodnicím, které jsem v Praze shlédla.
A doktorské úlety v t?hotenství naštvou, p?eji tedy a? už dokonáte dílo jen s p?íjemnými a schopnými doktory.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-24, 19:30
Pavle a co t?eba ten Apoliná?, p?eci jen jsou tam více za?ízení. Mají tam r?zné odd?lení, p?.: diabetologie, gynekologie, urologie .... Navíc oni spadají pod všechny ty možný nemocnice okolo.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-24, 19:48
No uvidíme, zatím je doma a docela se tu zlepšila. Sice to z ní de furt zelený, ale udrží vodu i ?aj, za?neme experimentovat s n??ím k jídlu. Zhublo i mimino, ona 3 kg, mimino z hlavy nevím. Jsou to fakt tata?i že tohle ne?eší - i když podle toho co p?edvedli v tu sobotu v noci mi p?ijde že jen vlastním diletantstvím se to 3 dny jaksi "neved?lo" nebo "nedostalo na ta správná místa"... Když hubne zvrací a do karty to tam napíšou po 5. urgenci, tak se bojím toho co kdyby si nenapsali n?jakou životn? d?ležitou skute?nost p?i porodu??? Pak by to ?ešili taky stylem big pr?ser na poslední chvíli?? Ale korunu tomu fakticky dala sestra co prohlásila že žádná jiná pracovišt? než porodnice takhle pokro?ilou t?hotnou nep?ijmou - takže kdyby si zlomila nohu tak místo chirurgie to ?eší odd. P3 Rizikové t?hotenství a porodník na koze d?lá rentgen a látá sádru - je p?eci t?hotná tak na chirurgii nesmí...

No už je to pry?, samolé?ba zatím funguje takže jsem i trochu vychladnul...

Katka: UTZ v prorodnici jí spo?et že je 34. TT, takže prej bude rodit d?ív - všechno na to hraje jen ne první UTZ na gynd?, kterej konstatoval 8. týden z jakési délky p?ítomnosti srdce (snad), takže tehdy by asi rozlišili jestli 8. nebo 10. TT, ne? To je chyba 20% (tehdy), to si byli jistí že je to tak a te? už si jistí zase nejsou??? Kdyby byla pravda i tohle, tak má ve 34. TT jen p?ír?stek 5kg, což je teda sakra málo... M? už z toho fakticky šlehne!!

PS: už vstala a chodí, tak t?eba n?co taky napíše :-))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-24, 20:23
Šárka:Jsem moc ráda, že jsem doma. Zatím žádné bolesti nemám, zkouším pomalu jíst dle rady Venduly zhn?dlé jablko, zatím dobré. Ty k?e?e co jsem m?la byly opravdu hrozné, bolel m? k?íž a celé b?icho. Záda tak n?jak tup?, ale to b?icho to bylo šílené. Když to za?lo, nemohla jsme skoro ani dýchat a mr?ous se k tomu vehemntn? p?idával kopanci.
Mám už napsanou mate?skou a od pond?lka jsem si vybírala ješt? dovolenou, co mi zbývala. a pond?lkem to n?jak za?alo. V?bec jsme nemohla spát, vzbudila jsem t?eba ve 2 hodiny a už jsem do 7 neusnula. Nebo jsem do 3 nespala a podobn?.
Z úterka na st?edu jsem místo spánku sed?la od 3 do 7 hodin u PC a snažila se unavit si o?i, ale nepomohlo to. Za t?i dny jsem spala 8 hodin. Byla jsem úpln? vy?erpaná a zni?ená. Ve st?edu dopoledne jsem b?hala po m?st? a když jsem p?išla kolem poledne domu, padla na m? taková ta únava, kdy nešlo absolutn? nic d?lat, prost? krize a musela jsem do postele. Spala jsem asi 3 hodiny, což m? trochu zachránilo a už p?i tom mi za?ali boelsti zad. Ve?er se to za?lo stup?ovat, p?idalo se i b?icho a v 9 ve?er ?ikám Pavlovi, je mi d?sn? zle jeden do Podolí, asi rodím a jeli jsme. No a výsledek lé?by - popsal Pavel. Te? mi byla p?inesena p?esnídávka s ovocem, jdu na ní. Pak dáme v?d?t další vývoj.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2005-07-24, 20:24
Pavle ,ned?s se,já m?la p?i prvním dít?ti jen o 6 kg navíc za celé t?hotenství,a to jsem p?enášela,a jaká byla Renatka p?k?ou?ký miminko!Vážila 2,85 kg.P?i prvních t?hotenstvích nejsou velký nabíra?ky na váhu,takže to pus? z hlavy a vymýšlej pro Šárku n?jaký dietní dobr?tky,a? brzy nabere sílu.A? zkusí po troškách prost? na co má chu?,ono si v?tšinou t?lo samo ?ekne co pot?ebuje.Po?ád Vám držíme ty palce a packy a? jste celá rodina fit.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-24, 20:44
Hele, tak te? jsem to dávala p?e?íst mám? a ona ?íká, že by jste m?li podat oficiální stížnost. Prý by Vám mohla poradit i zdravotní pojiš?ovna, tu p?eci taky zajímá, za co ty desetitisíce porodnici platí.

Taky máma ?íkala, že by jste m?li jet n?kam na vyšet?ení, aby byla jistota, že už je Šárka 100% v pohod?. Rad?ji nic nezanedbat, když už to takhle posrali. Zkuste zavolat do nemocnice (Apoliná? nebo Motol) a zeptejte se jich co s tím. Telefon k Apoliná?ovi: 224 961 111 to je úst?edna. Do Motola bohužel nevím.

Ségra když byla v Podolí, tak m?la rodit císa?em z d?vodu velkého podez?ení na Aneurisma (výdu? na mozku). P?i normálním porodu velká šance na prasknutí výdut?, což znamená rychlá smrt. Praskla jí voda a oni ?ekali 17 hodin než to na ní p?ijde, a pak ji nechali odrodit normal. Kdyby rodila o p?l hodiny dýl, tak už tady není. A tenkrát jsme to nikde nehlásili, protože se nic nestalo, ale m?li jsme.

Jinak já jsem dnes 34+3 TT. A jak jsem psala u Apol. na m? byli moc-moc hodný, uveškerého vyšet?ení, teda skoro, mohl být Míza se mnou. Moc mi to psychycky pomáhalo.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-24, 21:56
Tak jsme to tak n?jak rozebírali a ono by to ni?emu nepomohlo. Ráno v pokoji ?ekla doktorovi na vizit?, že nesouhlasí se zp?sobem lé?by a podepisuje revers, tak prej koukal a na vyšet?ovn? ji i on sd?lil že jí interna v Motole nevezme, ale jinak nemohl nic takže to vy?ídil a jelo se. Sice dodnes nechápu pro? jí nevezmou, ale když doktor myslí tak asi ne - no nicmén? urgentní p?íjem v Motole mají takže rady by si snad v?d?li. Co m? pobavilo tak v Podolí žádné interní odd. v?bec není, takže t?hotné musí být nemocné jedin? gynekologicky a porodnicky - jinak nemají nárok, nikde je nevemou a na gynd? to neum?jí. Nu což... Snad se povedlo jí zažívání nastartovat, už normáln? pije a cosi zhltla, tak ?ekáme zdali se pos. nebo pob. a ono zatím nic. Takže hezky pomalinku za?ínáme d?tskou výživu, suchej rohlík, ?as bez cukru. Když byla odbavená tak se sestra ptala jestli si nepo?ká na ob?d - oni snad do poslední minuty nic nepochopili.....??? Takže máme sbalenou novou tašku a do Motola p?ijedu do 15minut.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-24, 22:04
A jak dopadlo to vyšet?ení na salmonelu? A nebylo by lepší do toho Motola opravdu zavolat a poradit se s n?jakým doktorem jestli by se nem?li ud?lat n?jaký vyšet?ení? Podle m? to nebylo jen tak, a m?lo by se to dolé?it asi pod dohledem po?ádného doktora. Já bych tam zavolala d?ív než se to vrátí. Nechci nic p?ivolávat, ale všechny nedolé?ené nemoci se vrací. A m?li by jste jistotu, že je vše jak má být.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-24, 22:10
To jo, já myslel tu stížnost... Salmonelu pochopiteln? stále nev?dí, když to za?ali shán?t v sobotu v noci!! Prej si má zavolat v pond?lí. To máš pravdu že by to cht?lo ?ákýho normálního doktora: trochu mi to p?ipomíná tu scénku z Básník?, jak stará Šafránková sténá a úpí a ptá se Št?pána jestli nezavolat n?jakýho normálního doktora.... Uvidíme ráno, v ned?li ve?er fungujou jen p?íjmy k nutné hospitalizaci, s tímhle extempore bude lepší když se tam vypraví v Po ráno, ne??

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-24, 22:20
To máš pravdu.

A víš kam bych aspo? napsala? Sem:

[www.aperio.cz]

P?ijde mi to jako zkušenost, kterou by si nem?la už žádná ženská zažít, tak a? si m?že n?kde p?e?íst jaký tam jsou zodpov?dní dokto?i.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-24, 23:48
jsem moc ráda, že už je ti, šárko, líp. dovedu si p?edstavit, jak moc t? k?e?e, zvracení a pr?jem vy?erpaly, chvála bohu, že už zase m?žeš trochu jíst a hlavn? pít!
držím i nadále palce, aby zbytek t?hotenství a porod byly bez komplikací - už snad máš vybráno?!! - a vy oba zdraví!! :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:15
Tak zprávy z rána: sice je jí subj. docela dob?e, spí, jí, pije (samoz?ejm? dietní), ale zažívání funguje tak n?jak na baterky. Nucení na zvracení už v?bec nemá, k?e?e ze st?ev taky ne, ale lítá to z ní v podstat? skoro obratem (pr?tokový oh?íva? stravy) a moc živin nezpracuje, protože a? není dehydrovaná a vodu vst?ebává bez obtíží, tak dále zhubla a celkový p?ír?stek za celé t?hotenství má ke dnešku 4.1kg, což není ani minimální b?žná hodnota pro týden 31 (tím spíše pro 34, který jí našli v Podolí). Minimální pro 31 je 6kg (pro 34 7 kg) a optimální 9 resp. 10.5kg. Takže jde odpoledne na internu, už je objednaná.

Naše hypotéza je, že bu?to jí prohán?jí ta antibiotika (stále bere Amoxikal 3x1), nebo n?jaká opravdu st?evní viróza. Ale p?itom jí nic jakoby není, nic jí nebolí, na záchod chodí jen když je najedená, ale prochází to bez užitku takže "jede ze zásob". N?jaké k?e?e bolesti atd. vymizely bezezbytku, ale normální zatím teda rozhodn? není!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-25, 15:04
Tak je po kontrole na klinice na interním a doktorka docela šílela. A sice z toho, že jí zcela neopodstatn?n? zadržovali v Podolí v porodnici a asi nev?domky ani nelé?ili, p?itom m?la celou dobu vážný zažívací problémy, že už dávno to mohlo být podchycený kdyby tam nebyli takoví ?ulpasové. Takže na?ídila ješt? o stupe? drsn?jší dietu a sice trvale tekutiny - i b?hem noci (budík co dv? hodiny a pít celou noc, jinak skon?í na infuzích), má zákaz opustit Prahu pokud nechce p?ijít do maléru z prodlení, a? nevychází ven bez té zprávy co od ní dostala a? jakejkoli doktor hned ví a okamžit? d?lali znovu a po?ádn? všechny možný testy a výt?ry - soukromý odhad z toho co vid?la je silná salmoneloza nebo jiná st?evní viroza. V danou chvíli už jdou ?ešit pouze následky. Že prý jim máme v Podolí pod?kovat, hlavn? ten úbytek na váze ze ?ty?denního zanedbání jde na jejich hlavu a to ješt? stále hrozí že na t?ch kapa?kách skon?í - záleží prý jak se voda vst?ebává nebo jestli taky jen prochází. Sou?asn? má i co nejp?ísn?jší hyg. opat?ení a to i vzhledem ke mn?, prej SAVO po každým WC, totéž na ruce nebo jednoú?elový rukavice a já už se jí nesmím málem ani dotknout. Takže tahle doktorka už to vážn? nep?ehlíží, vzala to vážn? a rukou nad tím nemává... Nakonec to ješt? t?eba na ten Motol zase spadne, má jít okamžit? na interní - žádný porodnický odd. jí nepom?žou. Prej se dost mra?ila když si tu story náležit? vyslechla.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-25, 15:11
no tak zapla? pánbu, že už aspo? víte, co to bylo (je) a že se to p?ece jen obrací k lepšímu!!
a jestli tomu dob?e rozumím, tak ti jí zatím nechali doma? to je moc dob?e, nemocnice je hrozn? deprimující, tam opravdu jen když je nejnutno...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 15:17
Asi p?ed rokem jsem se bavila s léka?em z porodnice v Podolí. Po tom, co mi vykládal, bych se tam nešla nechat ani zvážit....! :-(

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-25, 15:46
Nechali mi jí doma s tím, že když ale nebude abnormáln? hodn? pít tak to sami nezvádneme a bude muset na kapa?ky. Prý ješt? není vyhráno, ona sice neblije takže skrz ní voda i potrava bez problém? prochází, ale jaksi úpln? voln? a bez efektu. Od ve?era do rána zhubla o další 0.4kg, takže výdej vody je stále v?tší než co p?ijímá pitím a to do rána vyklontala kotel ?aje. Takže nemáme problémy s tím do ní dostat vodu, ale s tím že to stále nevst?ebává. Doktorka si toho ale je v?doma a ?íkala že se to pravd?podobn? už zlomí ale že musí i v noci vstávat a nucen? pít (i když subj. ani nemá žíze?), jinak jí ješt? odvezou. To jsou vyhlídky, co??

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-25, 16:13
po?ád lepší, než aby byla v nemocnici... tak pít pít pít pít a pít!! to se holt nedá nic d?lat... a když bude takhle hodn? pít, nemusí si ani dávat budíka, vzbudí jí to samo.... :o)

Aktuální stránka:10 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist