Aktuální stránka:94 z 109
Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-05-14, 17:18
fr?ane, fotky jsou na vitek.linkovi.cz ale poslední jsou ze 3. m?síce. Nejsou lidi, který by je probírali, upravovali tahali na internet...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-15, 11:29
Toto by som nazvala "ako sa naucilo trojrocne dieta matematiku, alebo ako zobrat rodicom vsetky argumenty".
Ela momentalne fici na teme My little pony, mame doma asi 6 ponikov (nastastie len hrackarskych). Koncom juna u nas otvorili nove nakupne centrum, kde bolo okrem ineho aj velke hrackarstvo. Samozrejme ze sme zapadli k regalom s ponikmi. "Tatinko, ja by som si chcela kupit toho bieleho jednorozca" "Elinka, je koniec mesiaca, nemame peniazky, tatinko ti kupi po vyplate".
Dieta sa uspokojilo s odpovedou, ale odvtedy sme mali kazdy den rano otazku "Tatinko, uz je po vyplate?". Ela mala v prasiatku este nejake slovenske koruny, tak bolo rozhodnute ich vymenit a eura boli urcene na nakup vytuzeneho ponika. Ela suhlasila, tak sme absolvovali vymenu korun v banke a nasledne sme sa odobrali do hrackarstva. Dieta si vybralo poniky dva (sada dva za cenu jedneho) a zaplatilo (tatinko este par centov doplatil). Po prichode domov sa dieta opytalo "Tatinko, uz je po vyplate?" Odpoved "Ano" nebola stastnym riesenim. Dieta sa zacalo dozadovat svojich koruniek a po vysvetleni, ze si za ne kupila konika sa hlboko zamyslela. Po par sekundach z nej vypadla veta "Dobre, ale tatinko mi slubil, ze mi po vyplate kupi konika, takze ja chcem korunky naspat". Tym nas odstavila.
Boze, ake to bolo krasne, ked to nerozpravalo, nechodilo a len pilo mlieko a kakalo a hlavne SPALOOOOOOOOOO!!!!!!!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-15, 11:51
MajaZ, o?akávam že v budúcom príspevku budeš hlási? poníka živého :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-15, 12:11
To asi nie, ale kedze je kusok od nas jazdecky klub, tak aj na jazdenie dojde...;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-15, 19:51
Maja - ale je Ti jasný, že to dít? m?lo pravdu? :o)

Hele - ješt? dotaz - všechny matky svorn? tvrdí, jak se jim stýská po dobách typu :"Boze, ake to bolo krasne, ked to nerozpravalo, nechodilo a len pilo mlieko a kakalo a hlavne SPALOOOOOOOOOO!!!!!!!"
Z ?eho jsou teda matky novoroze?at a kojenc? tak vy?erpané. když to jen krmí a p?ebalujou? Pro? nespí? Já tomu nechápu, jak ?íkají naše d?ti, co jezdí k nám na ozdravovnu :o)

Jinak - já tu m?la nava?enou týden tchýni, která m? málem dostala do špitálu, jelikož je tak laskavá, hodná a všechno myslí dob?e, že by ji ?lov?k nejradši omrá?il, a když nem?že, vyletí mu beztak vysoký tlak (na který se od 32tt lé?í) takovým zp?sobem, že to hrani?í s hospitalizací.
Od v?erejška si smsuju se svým porodníkem, co mám d?lat a zatím se to ležením a v?erejším odsunem tchýn? da?í korigovat.
Od pátku mám povolení porodit - kluk je už "hotovej", a? je termín až 7.7.
Ješt? bych pot?ebovala alespo? 14 dní, ale za?íná šílet i moje matka, takže možná lépe porodit d?ív, než ho kv?li tlaku p?idusit a sebe p?izabít...
Ješt?že m? brání drahoušek - a já mu 13 let vytýkám, že je flegmatik. Jeho klid m? i out?žka drží p?i život? :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-16, 10:29
To Marketa: pobavila si ma tou otazkou. Ono je to tym, ze novopecena matka si mysli ze:
za 1. len ona je dokonala a len ona zvladne starostlivost o dieta
za 2. otecko je neschopny sa postarat o dieta
za 3. svokra (matka) nemaju v domacnosti po porode co robit
za 4. kojenie je prirodzene a netreba sa ho ucit
za 5. ked dieta spi, urcite sa mu nieco stane
za 6. v domacnosti s malym dietatom musi byt sterilna cistota
a dalsich par bludov, ktore matku absolutne zbytocne vycerpavaju.

A potom nemas byt vycerpana?
Ja mat dalsie dieta, tak po porode si nanominujem domov mamu aspon na dva mesiace, tatinko bude kupat kazdy vecer a v noci prebalovat, na vychadzky bude chodit kto bude po ruke a ja budem spat a spat a spat a spat a obcas sa ukazem s kociarom, aby ma susedia neohovorili....;-))))))

Drzim palec pri porode, neboj, bude to dobre...za par rokov sa k nam pridas aj ty a budes spominat ake to bolo krasne, ked to este nevedelo rozpravat, chodit ...............;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-16, 10:36
jj, když to ješt? neodmlouvalo a nebylo drzé :oD Nádhera :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-06-16, 10:56
Jé, bude Marké?átko! :-))
Tak hlavn? pr?b?žn? informuj, a? jsme v obraze a stihneme ho v?as zapít!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-16, 11:10
Maja - díky moc za vysv?tlivky! Já mám sice r?zné teorie jen z doslechu ?i ?etby, ale nijak m? to celé nep?ekvapuje.
Nicmén?, jak to tak vidím dop?edu, moje ani p?ítelova matka tady opravdu nemají co d?lat, jelikož by mi zarazily mlíko, pokud n?jaké bude, a vyrazily tlak.
To mám necht?n? vyzkoušené, jelikož už n?kolik týdn? mívám mokré triko nebo no?ní košili, jak za?íná laktace, ale ten týden, co tu byla tchýn? - nic! Te? už zas ok :o))
Nejprve se o domácnost a jídlo bude muset starat p?ítel (do hospody umí zajet a rád...:o)), posléze p?ijede má babi?ka. Dostate?n? ?iperná, aby pomohla, dostate?n? stará, aby nem?la ambice d?lat mi z domácnosti k?lni?ku na d?íví a p?evracet ji naruby.
Otecko se, dle mího názoru, vskutku nebude schopen postarat o takto malé dít?, ale nemám mu to za zlé - je to taková povaha - hlavn?, když zvládne zv??.
Na spaní máme dechový monitor, takže tam, doufám, budu trošku klidn?jší.
O sterilní ?istot? si snad nemusíme na zví?ecím webu vykládat a já k tomu ani od p?írody nemám moc sklony. Out?žek sice nebude vyr?stat vyložen? v kukavoze, ale taky se nehodlám zbláznit kv?li úklidu :o) Nejhorší (okna + celkové gruntování) zvládly ob? matky (stálo m? to 10let života, ale jsem za pomoc vd??ná) a takový ten b?žný úklid...o to se n?jak pod?líme :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-16, 11:12
Silva - ješt? je, doufám, chvíli ?as; nemám te? na fakán? kdy, je toho stále spousta k úklidu a p?íprav? :o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-16, 11:37
Markéto jestli t? uklidním, tak já ješt? ani s ni?ím neza?ala (skoro)
teda jo, pomalu si za?ínám házet v?ci do tašky, kdyby náhodou m?lo být n?jaký p?ekvápko :oD A tenhle týden snad dám dohromady v?ci po malým :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-16, 13:19
To Market: este aby sa z tej hospody s tym jedlom aj vratil vcas, nez umries od hladu. Jo a do porodnice si zober bateriu mineralok a stiav, nebrblavych, lebo umries od smadu. Akonahle sa dieta prisaje, tak ta chyti taky smad, akoby si rok nepila...s upratovanim to neprehanaj, ja viem, hniezdo musi byt pripravene...;-)))
Inak monitor dychu je super vec, ja som si ho nevedela vynachvalit. Ale v kociariku ho nepouzivaj, je to zbytocne, reaguje to aj na pohyb kociara.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-16, 14:29
Maja - dík! Zvláš? o té žízni b?hem kojení...to by m? nenapadlo. Vyšší p?íjem tekutin - celkov? asi ano, ale tohle ne :o))O tom monitoru do ko?árku vím, to n?kde psali, ale to se snad p?ežije :o))

Iv?a - a za kolik to máš Ty? Tuším, že se budeš tahat s out?žkem p?es léto...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-16, 14:33
no, p?íští m?síc :o)
z toho budu minimáln? dva týdny ve B?lé, takže tu toho moc neud?lám :o( Nevýhoda dvou byt?.


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-16, 15:34
To Market: ja som tiez nechapala, co sa deje...az som si raz o tom kdesi precitala...a tej vody, co som spotrebovala...je to patrne hlavne zo zaciatku, kym si telo zvykne...inak ja som flasu pouzivala aj na to, aby som vedela z ktoreho prsnika som naposledy kojila. Lebo vzdy na opacnej strane ostala voda. Tak som vedela, ze mam kojit z toho prsnika, na ktorej strane kresla sa nachadza mineralka. Inak aj kvalitna odsavacka je super vec. velmi pomoze. Sak ak by si nieco okolo kojenia potrebovala, kludne sa ozvi.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-16, 18:25
Maja - dík moc! Mám dojem, že se z kojení stává jakási v?da a výsada a p?itom kdysi dávno naše p?edkyn? povily potomka na poli, p?iložily k prsu a nazdar. Vždy? ani ti tcho?i z toho ned?laj kovbojku, jen je asi t?eba najít grifá? - jsem na to zv?davá :o))

Iv?a - týjo, já myslela n?kdy koncem srpna :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-16, 19:02
né, termín mám na 20.-22.7., ale u malýho jsem m?la na 19. a narodil se desátého (devátého mi praskla voda) takže si ?íkám, že už bych mohla za?ít n?co ?ešit. Navíc mi dneska celý den tvrdne b?icho a docela m? to nebaví. Vždycky si vybere blbou chvíli. :oD
a d?sn? mi vylítlo. Po?ád to celkem šlo, ale tenhle týden ho mám obrovský... :oD
a jak seš na tom ty? Jsi v pohod??


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-17, 10:10
Já mám jen potíže s tlakem, takže se po?ád bojím, aby si m? nenechali ve špitále, dokud to neho?í. Beru na to Dopegyt, ale drží se to taktak.
Díky tlaku a následným otok?m mi vylítla i váha. Do 7. m?síce jsem m?la naho?e "jen" 13, te? mám 18 - fakt bomba. Už se nem?žu ani zvednout z postele a mám artrotické pravé koleno, bolí m? ky?le, chodím jak kachna a tak všeobecn? bych vý?tem svých neduh? pat?ila do d?cho?áku, nikoli do porodnice :o)
B?icho t?žko ohodnotit, naposled jsem ho fotila p?ed 3mi týdny [www.modrykonik.cz]F
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-17, 10:43
To Marketa: kycle ta bolia preto, ze su uvolnene a pripravene na porod. Ja som pribrala 13 kg a tiez ma boleli jak svina a chodit som sa az hanbila. Neboj, vrati sa to do normalu. Kojenie nie je veda, akurat z toho vedu urobili. Vsetko je to o pristupe sestriciek a ludi v nemocnici, s ktorymi sa prvy krat dostanes do kontaktu. Ja co si matne spominam, tak mne doniesli malu, sestricka mi zdrapila prsnik, narvala so malej do pusy a to bolo asi tak vsetko. Nepovedala mi ani makke f viac, keby som bola slabsia povaha, tak to kojenie vzdam. Vacsinu veci som robila uplne podvedome, nieco som vedela zo skoly, sak laktacia u zvierat a ludi funguje na rovnakom principe. Spominam si, ze baba, co bola so mnou na izbe, bola nestastna, stvrdli jej prsia, bolelo ju to a vsetci na nu kaslali. Takze asi tak. Neboj, bude dobre. Pripadne mi napis SS, dam ti par rad a zakladnych info pripadne.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-17, 11:38
Market o ky?lích mi ani nemluv, fakt mám pocit jako bych je m?la rozvoln?ný :oD Taky už za?ínám chodit jako kachna. Zatím jsem p?ibrala asi 9 kilo, ale dá mi to dost práce. Fakt se snažím abych p?ibrala pokud možno málo :o) U malého jsem p?ibrala n?co p?es 14 kilo a bylo to d?sný, ale z?staly mi jen 4 kil?a, nabrala jsem až p?i antikoncepci u kojení. Takže nejsem hube?our a mám hr?zu abych to pak dostala dolu. a dneska jsem úpln? nepoužitelná. Utahaná a bolí m? b?icho. Ale jinak pohoda, mohlo by být h?? :o)
B?icho mám tak velký, že by se na fotku ani nevešlo :oD
Kdy máš termín? Už n?jak brzo, ne?


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-17, 20:23
maja - dík moc, to já se kdyžtak ozvu, když budou potíže (i když nebudou:o)). Dnes mi cynicky sd?lila kamarádka, že se sice z kojení kdysi ned?lala v?da, ale taky byla vysoká úmrtnost - když byl problém, bu? nastala podvýživa, nebo nedostate?n? odolného novorozence udolali kravským mlékem.
No, uvidíme :o)

Iv?a - termín mám 7.7. - pot?ebovala bych vydržet alespo? do konce ?ervna - fakt nestíhám. Jak se sotva valím a mám ten tlak, musím se vším pomalu..:o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:44
MArkét, já se taky za?ínám valit. Tak se drž a s ni?ím nesp?chej, ono ti to neute?e :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-19, 19:53
To se ?ekne - nesp?chej. Sp?chá m?j gyndr. Dnes mi sd?lil, že p?íští pátek bude poslední kontrola a zárove? se domluvíme, kdy nastoupím ten další týden do špitálu na vyvolání porodu. Kv?li tomu tlaku.
Má to víc výhod než nevýhod, ale jsem docela v šoku a n?jak to celé odpoledne rozdýchávám - nic totiž nenasv?d?uje tomu, že by cht?l kluk ven - všechno utemovaný, nic se nezkracuje... On mudr p?edpovídal, že to dle p?írody nastane ur?it? po termínu, ale protože hrozí, že by se mohlo mimi p?idusit kv?li p?ed?asn? odlou?ené placent?, bude muset ven d?ív.
Stejn? už má prý p?es 3kg a možná by to mohlo jít o trochu líp, když to nebude žádnej cvalda...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-19, 20:35
vidíš, to máš z toho, že jsi nem?la sami?ku a od ní fre?átka. Ukázala by ti, jak na to. Že t? bolí ky?le, to je dobré znamení, že se pánev p?ipravuje k porodu a rychlé zvýšení váhy máš od zadržování vody, to po porodu rychle opadne. A s mlíkem bez starosti- dít? za?ve, spustí se mlíko. Jinak sta?í umýt v teplé vod? - jako u krávy. Mechanizmus je úpln? stejný. A vydojovat!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-19, 23:55
Erin - dík! Jednoduchá rada a p?edpokládám, že ú?inná... :o)
Snad to bude mrn? dob?e snášet a nebude po mn? - mám žalude?ní alergii na mlíko a první i poslední, co jsem kdy pila bylo od mámy, která se musela cpát aromatickýma kompotama, abych si v?bec cucla...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-20, 18:04
To Erin: svata pravda...na elu si stacilo spomenut a mlieko tieklo ako sibnute. Lezala som vo vani, mala zaplakala a mlieko sa lialo prudom...
Inak Market, priprav sa na to, ze nalievanie prs svinsky boli (to nestrasim, to len aby si nebola prekvapena). Je to nieco ako keby sa ti ich niekto pokusal "podojit". Fakt je to prekvapujuca bolest, az krcovita, ale naprosto normalna, takze len predychat. Ja som s tym letela jak blba k doktorke, hold zviera nepovie, ze nalievanie vemena tak boli a v skole nas to neucili...;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-20, 20:13
Já se zrovna bavila s kamarádkou, že jsem se ve svém život? u?ila (od maturity po r?zné zkoušky i státnice) mnohokrát o t?hotenství a realita je jaksi n?kde jinde :o)
Porod si radši nep?edstavuju, protože co dáma, to úpln? jiný zážitek, ale koukám, že nás neu?ili i spoustu dalších v?cí :o))
Díky za upozorn?ní na bolest prsou. Myslela jsem, že bolet budou, ale až se zanít?j po špatném kojení :o)
Dost na tom, že jsem se teprve nedávno dozv?d?la, že bolí jako kráva zavinování d?lohy (že budu patrn? sed?t na nafukovacím kole po nást?ihu, jsem v?d?la) a celou ?adu dalších nechutností.
Up?ímn? doufám, že mate?ské hormony a endorfiny budou ú?inkovat natolik, že mi to zas až tak d?sný nep?ijde...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-06-20, 20:41
me desite :-)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-20, 22:03
Markét neboj. V?? mi, že za m?síc si na porod ani nevzpomenš. Nebudeš si moct vzpomenout jak to vlastn? bolelo. Budeš jen v?d?t, že to bolelo. Jinak to zavinování není tak d?sný. ?ím víc budeš kojit tím rychlejší to je. A trvá to jen dva t?i dny. To nalití prsou taky není žádná tragédie jen t? to p?ekvapí, jak rychle se ti umí k?že napnout k prasknutí. Já šla do porodky s velikostí C a dva dny po porodu jsem mn?la F mlíko teklo nekontrolovateln? i p?es vložky do podprdy a já sama jsem si na prsa dosáhla pusou. Kdybych cht?la klidn? jsem se mohla napít. U druhé už to bylo lepší, ale asi jen díky tomu, že jsme se prvních 14 dní moc nevid?ly a nekojila jsem.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-06-21, 01:33
Ach m?j Bože! Já mám z Cé?ek Dé?ka už te? a nemám v?tší velikosti kojících podprsenek!

klokan - co Tebe! M? d?sej!!!!!!!!
Momentáln? m? moc neuklid?uje, že si na to za m?síc nevzpomenu :o))
Avatar

Aktuální stránka:94 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist