Aktuální stránka:92 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-02-16, 10:38
Potrvzuji - pocit, že jsem rodila sotva v?era první dceru mám taky a je jí p?t let! Pamatuju si holky jako malé uk?ourané mimina a už z nich jsou malé sle?ny ?as strašn? letí.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Amálie (IP)
Datum: 2009-03-05, 13:03
Ahojte lidi?ky, mám prosbu, poradila mi tento odkaz Johana...
, ?ekáme p?ír?stek do rodiny,ale tentokrát to není žádný mazlí?ek ?ty?nohý, ale miminko, a mám strach co na to naše frete?ka, je jí jeden rok, a je se mnou vlastn? po?ád, až na n?jaké krátké dovolené, kdy ji hlídají naši... no já bych ?ekla, že je milou?ká a ani ne tak rozmazlená, ale okolí ?íká, že je rozmazlená, když vidí m?, je zvyklá být se mnou ráno v posteli, hrát si, jít na procházku, ale má ráda i sv?j klid (když jsem chodila do práce, tak to prospala) ... což nevím jak bude s miminkem, v okolí žádné d?ti nejsou, takže je nezná a jinak "cizí" lidi ji v podstat? nem?žou ani pohladit, nelíbí se jí to, bere jen lidi?ky, které zná od mali?ka... prosím m?la jste n?jaká taky takovou situaci? D?kuji :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-05, 13:42
ahoj, naši byli zvyklí lítat po celou dobu co jsem byla doma (o víkendech byli pušt?ní i celý den). V t?hotenství jsem jim to za?ala postupn? omezovat, aby si zvykli, že budou muset být zav?ení i když jsem doma a zvládli jsme to dob?e. Te? když zavolám u klece Ferdo, Tery, tak se nic ned?je, ale jak se ozve Fedo, Teekó, tak jsou vzh?ru a nastartovaný co zas dostanou dobrýho. Náš malý jim totiž moc rád dává mlsky. Spole?n? (se synkem) b?haj pod p?ísným dozorem, protože jak se rozdivo?ej tak si nedávaj pozor. Nejvíc je pouštím ve?er, když už malej usne. To je nejbezpe?n?jší jak pro n? tak po n?j. Nejlepší bylo, když malej ješt? nechodil. B?hali mi tu po ?ty?ech t?i :oD
Jinak gratuluju k budoucímu p?írustku. Kdy máš termín?


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-03-05, 19:23
Amálko - žádné zví?e (navíc sami?ka), pokud má pohodové pání?ky a není zkažené, neublíží úmysln? mlád?ti, a? je ?íkoli, natož, když bude jasné, že je vlastní.
Možná m?že být trochu problém se žárlivostí a neopatrností ohledn? kousání - asi bych to ud?lala jako Iv?a, nebo m?la ko?árek, košík ?i postýlku tak, aby se tam tcho? prost? nedostal. Škoda, že tento problém ne?eším - Vendelek se nového pání?ka nedožil :o(
U nás bude problém s ko?kama - videla jsem to u našich. Jakmile ségra p?itáhla z porodnice mimino, obsadily všechny ko?enky seda?ku do auta, ko?ár, košík, kolíbku i postýlku, nez?ídka též vani?ku v koupeln? - podle toho, kde zrovna dít? neleželo. Než ségra nakrmila, byly ko?ky VŠUDE!
Zas taková tragédie to nebyla, ale musel se dávat pozor, aby nehuply na miminko, když bylo zrovna "in." A ko?ku do klece zav?ít nelze, takže uvažuju, jestli toho našeho neš?astníka nebudu muset dát do terárka k leguánovi, kam nic a nikdo nem?že :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-03-05, 19:59
známá má "zlou" fretku, šílen? kousavou, je to fakt záke?ná bestie. krom majitel? kouše do všech a do všeho, bezd?vodn?, prost? jen tak... potvrzuju na vlastní k?ži, a? se fretek nebojím, sama mám t?i, sáhnu na každou, tak tahle mrcha se musí rovnou chytit tak, aby nemohla kousnout. p?ijde za ?lov?kem vyložen? jen proto, aby ho pokousala, vyleze na klín a zahryzne se, do nohy je jí to málo "prima" :o) druhou takovou hryzavici jsem nezažila, resp. ne takovou, která by p?išla JEN KV?LI ZAHRYZNUTÍ se. a když mluvím o "zahryznutí", myslím tím opravdu festovní záhryz spojený s trháním a následným pá?ením, o st?íkání krve nemluv?.
když se té známé narodil kluk, tak s obavami ?ekali, co bude. samoz?ejm? neuhlídali a pokousala ho, našt?stí nijak vážn?. dneska je klukovi cca dva roky a s touhle sviní kousavou (jinak se to ?íct nedá) m?že d?lat co chce, tahá jí jak plyšáka, "ubližuje" jí, a ona si od n?j nechá líbit cokoli. prost? si na n?j zvykla a p?ijala ho do své, dosud pouze ?ty??lenné (oba pání?ci + další fre?ule) sme?ky.
takže každopádn? hodn? opatrn? a hlídat, ale rozhodn? to není d?vod se fretky zbavovat. to, co popisuju, je výjimka, potvrzující pravidlo - d?ti + fretky (zví?ata) je výborná kombinace, ovšem za neustálého bedlivého dozoru rodi??, aby jeden druhému neubližoval. fretky mají navíc tu výhodu, že toho hodn? naspí (stejn? jako malé d?ti), takže by nem?l být problém jejich bd?ní a "ven?ení" n?jak vhodn? nakombinovat :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 05.03. v 20:04.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-05, 23:02
jj dá se to, je pravda, že s omezením. Ale co se týká žárlivosti tak tu jsem si fakt užila od Ferdy. Každý ve?er mi vylezl na klín, o?uchal a za?al se mazlit tak poctiv?, že jsem to za ty p?edchozí dva roky nezažila :oD Byl to krásný m?síc. Pak ho to p?ešlo :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Amálie (IP)
Datum: 2009-03-06, 12:03
Holky díky moc za rady, s tou žárlivostí to znám už te?, frete?ka žárlila na p?ítele a vždycky když ho uslyšela, tak d?lala všechno možné a nemožné jen aby byla pozornost na ní :o) ale p?ešlo jí to a te? jsou kamarádi. Tak doufám, že to zvládnu, mimi i frete?ku :o) ona bude první dva týdny u našich, protože, když budu v porodnici, tak nechci riskovat, že díky bujarým oslavám nedostane nabaštit od rozveseleného novope?eného tatínka :o) ale hlavn? jezdí hodn? mimo domov ... no a moje mamina ji má jako mazlí?ka, volá, ne aby se zeptala jak se mám já, ale co d?lá frete?ka... (nedávno jsme se p?est?hovali od rodi??) takže si ji alespo? taky trochu užije a já si stanovím n?jak režim s mimi a pak i v kombinaci mimi a fre?ule..

Holky ješt? jednou díky moc za rady :o) m?jte se

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-08, 14:32
Dob?e by ti z vlastní zkušenosti poradila Lenka z Kubína. Johana na ni ur?it? má kontakt.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-08, 15:06
Amálie, na Lenku z Kubína kontakt mám, na fret?í fora chodí už málo. Napíšu ti na SZ její mail.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-11, 19:46
Ahojky.
Tak tohle je náš budoucí p?írustek:

Ale n?jak se mi nelíbí, po zmenšení. Zítra to kdyžtak zkusím líp.


[www.kunici.estranky.cz]







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 11.03. v 19:48.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:05
Jejda hezký mimisek v kterém jsi týdnu???

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:33
jejda, asi 21tt? :oD
myslím :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:38
Naaaahodou, krasna fotka. Ja neviem, co sa stazujes.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:47
že jo moc krásná fotka! 21 Tak to ješt? nemáš ani pupík!!! Po?kej až se budeš valit :-)))))))A zrovna v tom nejv?tším vedru. Promi? jsem škodolibá!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-11, 20:53
adel, já vim, ale pupík už mám, sice se nevalím, ale už jsem za?ala nosit t?hu kalhoty, moje rifle m? za?aly ma?kat.
Jinak fotka sice je krásná, ale skenovaná a musela jsem ji upravit a není tak hezky ostrá jako originál... Tam jsou dokonale vid?t o?i, rty i nos... :oD Takže je jasný, že se mi tahle zase tak nelíbí :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-03-11, 22:51
Ale takhle jsou zas p?kn? vid?t zuby ;op

Já už mám pupek jak p?ed porodem (23+1tt) - kam to mimino poroste, je mi záhadou.
Už 21+3tt na genetickém ultrazvuku se kluk nevešel na fotku, ale p?itom má normální rozm?ry...:o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-11, 22:54
Markét ty jsi ve 23tt? Já myslela, že jsi dál. Kdy máš termín?
Naše se tam už taky nevešlo celý :oD Našt?stí p?ibírám víc na objemu než na váze. Snad mi to vydrží. Jinak už ze m? po porodu bude opravdu asimetrická žena. :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-03-12, 02:53
Na váhu jsem rezignovala, jen se snažím nep?ežírat, což nejde vždy. S cvi?ením musím opatrn?, neb mám riziká?, takže to vypadá na shazování cca p?l tuny. Jestli to vydržej záda a klouby, a jestli udejchám ten záv?r, m?lo by to být snad ok.
23+1 - te? už 23+2 je 24.týden. V úterý za?nu 7. lunární m?síc z t?ch 10ti, zatímco v ned?li za?nu 6. b?žný:o))
Termín mám 7.7., ovšem nem?la bych nic proti tomu, kdyby se to vyvalilo o malinko d?ív - chci si stihnout do konce léta zaplavat, jinak budu v depresi. Koupávám se ale od dubna do ?íjna, tak to snad p?jde :oD
No a pak taky to vedro - budu jak mamut...to jsou vyhlídky...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-12, 08:38
jj, tak to mám podobný. Taky se d?sim léta :oD
Já se v tomhle t?h. neorientuju ani z p?lky tak dob?e jako u prvního. to jsem v?d?la p?esn? kde jsem, ale te? musím koukat i na to v kolikátým jsem týdnu :oD Termín má 14 dn? po tob?. Já myslela, že rodíš mnohem d?ív.
Riziká? ti nezávidim, já jsem ráda, že jsem v pohod?, ale u m? to snad ani jinak nejde :oD Teda klepu na d?evo!
Našt?stí m? nijak moc neláká sladký (?okoláda a tak), t?eba ?okoláda, mám chu? spíš na zelený, Ale zase trošku víc pe?u (za?ala jsem se u?it sladké). Kluk?m to chutná :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-19, 09:02
Tak plynie cas u nas...mame doma modelku...;-)
Avatar

Přílohy: DSC_2706.jpg (81kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-19, 09:05
Este jedna...
Avatar

Přílohy: DSC_2701.jpg (95kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-03-19, 09:10
fešanda :oD A je vid?t, že se ráda fotí :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-02, 13:04
Dámy, prosím o radu - jk je to v posledních t?ech m?sících t?hu s cestováním?
TP mám 7.7. a budu se snažit vše zvládnout nejpozd?ji do konce kv?tna, ale musím prost? ješt? cca 2-3x t?ch 140km do Prahy do školy a knihovny.
M?žu se harcovat busem, nebo bude lepší nechat se dovézt autem? ?ídit takhle daleko se už p?ece jen bojím (a to nemluvím o pražském parkování)...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-04-02, 13:20
ahojky, jestli ti je dob?e, tak by to mohlo jít ne? Ale aby se ti v autobusu ned?lalo zle, kór jestli budou pa?áky.
A jak ti je?


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-02, 14:29
taky si myslím, že záleží hlavn? na tom, jak se ty sama cítíš. jestli je ti dob?e a nemáš žádné problémy ty ani mim?o, nevidím v cestování busem do osmého m?síce velký problém - až devátý bych rad?j neriskovala.
ale každopádn? - co se pro jistotu zeptat svýho doktora?

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-04-02, 17:35
Já cestovala busem práv? hlavn? v posledním trimestru, bo mi kone?n? p?estalo být špatn? od žaludku :-))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-02, 21:12
Doktora se ptát nebudu. Je to náš kamarád a nejradši by m? vid?l 3/4 roku vleže pod léka?ským dohledem - ví moc dob?e, že kšefty se známejma stojí za houby :o))
V pond?lí jsem se jen letmo zmínila o plánované cest? do Passau na výlet (je to od nás 80km) a ob?d do naší oblíbené hospody (známe ji oba) a už se ?ertil.

Proto se ptám na zkušenosti.

Zatím je mi dob?e. Víc odpo?ívám, než pracuju, takže by to snad nemusel být problém...
Busem do Prahy to mám hodinu a p?l a v t?hotenství už jsem tak cestovala cca 4x :o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-04-03, 08:52
No tak vidíš, když ti je dob?e tak by to nem?l být takový problém. Když se ti ani ned?lá špatn? v autobuse :o)


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-04-21, 02:01
Ahoj, po dlouhé dob?!

Iv?o, hezkej mimísek :o))
Majo, povedená modelka ;o)

Víte?kovi už bude za 14 dní p?l roku. Kam se ten ?as ztrácí?!?
Vítek je úžasnej smíšek, ?asto se usmívá, ob?as se i ?ehtá - hlavn? na fretky, když dovád?jí ale i na nás, když ho hodn? rozesm?jeme. Musíme ale "s citem", protože se ?ehtá tak moc, až z toho pak 20 minut škytá ;o)
Už od 4 a p?l m?síce si dává noži?ky do pusinky a d?sn? ho to baví. Schváln? ?íkám noži?ky, protože jeden pale?ek nesta?í, to prej d?lají jen fuše?i. Borci (jako Vítek ;o) si tam narvou všechny prstíky naráz... :o))
Už asi m?síc si sám natahuje p?i p?ebalování hracího medvídka. Uluví š??rku, zatáhne, no a mé?a hraje :o)
Nádhern? povídá. Vydrží kecat i ?tvrt hodiny v kuse. Hlavn? po probuzení. Fakt sladký :o)
Kdyby bylo po jeho, bude už sed?t a klí?o i chodit...
P?i kojení je s ním te? d?sná bžunda. Ob?as mám pocit, že kojím chobotnici - ru?i?ky a noži?ky jsou prost? všude! Jedna ru?i?ka mi tahá za tri?ko, druhá mi drží prst a noži?ky kopou do op?radla židle. K tomu se b?hem kojení pouští prsu a kouká kolem sebe a usmívá se na m?, jak je šikovnej, co všechno b?hem jídla zvládne ;op Navíc se nau?il mluvit i p?i kojení - pije a zárove? si brouká hmmmmmmm. Asi oce?uje kvalitu mlí?ka, kdo ví... ;o)
Strašn? rád si hraje pod hrazdi?kou se zav?šenýma hra?kama - ?ím v?tší rambajz t?ma hra?kama d?lá, tím je spokojen?jší :-D
Te? jsme ale m?li 4 docela krušný dni. Vítek si procházel dalším r?stovým spurtem. Takhle protivnej, hladovej a uplakanej p?i tom ješt? nebyl. Ale už je zase dob?e.
M?la jsem víc jak m?síc lakta?ní krizi. Vítek málo p?ibíral, každý týden jsme chodili na vážení k doktorce a visela nad námi "hrozba" p?íkrmu. Ale "uhájili jsme hrad" a už je zase dob?e a mlí?ka je dostatek. A za nedlouho Vítek za?ne baštit zeleninku.
Vzhledem k tomu, že Víte?ek je takovej aktivista, tak stále nemám na nic ?as. Sice už je to mnohem lepší než na za?átku ale že bych stíhala pro?ítata DF nebo aktualizovat fotky ve fotogalerii, to ani náhodou! Fotek máme mraky, prevda, ale n?jak nejsou lidi ani ?as (už zase) aby je dali na net. Až se tak stane, dám vám v?d?t.

M?jte se krásn? :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-21, 11:24
Krááásný p?ísp?vek - tohle je jediné, co m? ut?šuje, když mám strach, co já si s tím v??n? spícím, jícím a bre?ícím stvo?ením po?nu, a jaká intelektuální témata s ním budu rozebírat prvních pár týdn? :o)
Podle všeho - než se nad?ju, bude se mi stýskat vedle užvan?ného (a vzáp?tí lezoucího a batolícího se) miminka po dob?, kdy to z?stalo tiše ležet tam, kam jsem to položila :o))

P.S. mám p?íšernou virózu, ch?ipku, ?i n?co podobného - bez teplota, ale vle?e se to. Mudrovi to v pátek na prohlídce bylo fuk - jak nemá ?lov?k teploty, m?že si plíce vykašlat a polštá? proslintat skrznaskrz (jak nem?že dýchat nosem) a nešt?kne po n?m pes - hlavn?že je out?žek v po?ádku :o)))
Avatar

Aktuální stránka:92 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist