Aktuální stránka:97 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-08, 14:38
No huraaaaa! Konecne to ma za sebou. ufam, ze su obaja v poriadku a porod isiel tak hladko, ako sa len dalo.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-08, 14:42
...vééélká gratulace Markét? a zdraví?ko oboum! :-))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-07-08, 14:43
no tak super, Vilema vitame na svete a mamince prejeme hodne zdravicka a sily

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-09, 01:11
Holky, dik!Pokousim se napsat z mobilu, snad to vyjde. Vilik prisel na svet planovanym cisarem 1 den po terminu, neb se 1 tyden pred terminem otocil prdelkou dolu. Pitvali me zaziva. Tedy - sekce provedena v epiduralu a pri vedomi. Nic moc uzasnyho, ale temer bezbolestna zalezitost. Ne tak nasledujici hodiny. Do 5 odpol.jsem se nachazela temer v agonii. Nezabraly ani opiaty. Takhle nejak jsem si predstavovala porodni bolesti. Zde byl rozdil v tom, ze nebylo ulevy jako mezi beznyma kontrakcema. Mezitim mi 2x prinesli ukazat Vilika, chvili mi ho nechali, mne cvakaly zuby bolesti a bezmocne jsem ho pohupovala, neb neslo ani pokusit se o kojeni. Pak prisel ortoped, sdelil mi, ze ma kluk problem s kyclema a vyficel bez vysvetleni a nakonec mi ho sebrali a odnesli do jine budovy na uv ozarovani kvuli zloutence. Nevratej ho, dokud se on nebo ja nezberchame. Kdy to budu ja, tezko rict, neb jiz 13h lezim naznak a nemuzu se bolesti hnout. V klidu uz nejsou bolesti tak velke, ale snaha o cokoli, vcetne pretoceni na bok, je marna. Fakt to boli. Jinak jsou tu vsichni nesmirne laskavi, mili a vstricni, takze nechapu, proc ten starobolsevickej zvyk oddelovat dite od matky a nedat ji ho ani na kojeni..
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-07-09, 09:49
Gratuluji k Vilíkovi hlavn? a? je zdravej :o))) a ty se drž!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-09, 09:55
Marketo drz se a ked si zvladla pisnut na net, tak to s tymi bolestami az take zle nebude...;-)))Maleho si vyziadaj, je to tvoje pravo a nenechaj sa odbit. A hlavne aby ho nezacali krmit z flasky, lebo sa toho nezbavi. Inak babatka vydrzia cca 24 hodin bez potravy, takze zatial si v norme.
Ortopeda treba kopnut do kolena, pripadne o par desiatok cm vyssie.
Viem, ze teraz nemas pomyslenie na nejake ziadosti, ale nedaj sa znechutit. Drz sa dievca.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-09, 12:31
Ja taky psala az v noci. Pekelne bolesti nastaly tesne po sekci a trvaly cca 4h, pak se postupne zmirnily na tu bolest jak krava. To pretrvava. Chtej me za chvili zvedat z postele a ja jeste neopustila polohu naznak. To jsem na ne zvedava! Vilik ma tezkou zloutenku a zvraci plodovku. Obema je nam po vcerejsku blbe. Ja nejsem s to postarat se sama o sebe, tak jim ho holt necham. Mliko zatim nikde-pry az 3.,4.den po cisari. Segra ho mela 4.den i pri beznem porodu a taky se nakonec rozkojila. Snad to bude dobry. Jdu trenovat otocku na bok bez slz a skuceni!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-09, 13:05
Moje chuda...tak sa drz, sekcia je horsia ako porod. teda nie samotna sekcia, ale to, co nasleduje po nej.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-09, 13:11
teda markéto, když to tady zase ?tu.... brrrrr! tak jsem ráda, že to mám za sebou :o)
a ty m?žeš bejt vlastn? ráda, že jsme t? na to TAK DOB?E p?ipravily!!! no p?edstav si tu hr?zu, kdyby ses tu do?ítala jen o pohodovejch porodech, víš jak bys te? byla vyd?šená? ;o)

blahop?eju k narození syna a p?eju, a? to jde rychle k lepšímu :o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-09, 15:01
Taky Markét moc gratuluju k mimískovi ..:-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-07-09, 15:18
Markéto - taktéž gratuluju :o))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-09, 18:08
Nejhorsi na tom vsem je, ze je Vilik silene podobny tchanovi. Fakt identicka zmensenina. Tohle bude tvrdy orech i pro matersky cit a srdce! :) P.S. Uz jsem 2x stala a trochu chodila. Kdyby tu nebyli nasi s mym porodnikem a nerozesmivali me, mozna by me ani nebolela jizva tak rezave jako ted.. Poznatek: po kaiser schnitzu se fakt nesmi smat! :)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-09, 21:56
Markét s tím mám svoje zkušenosti a v?? mi, že druhý bolí ješt? víc než první :-)))) Tak hlavn? odpo?ívej a hodn? pij a? se ti ud?lá mlíko. Po císa?ích to n?kdy dýl trvá!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-10, 09:48
A jeje...s tou podobou je mi to luto...ale to treba sprdnut milacka, co to dal za geny...;-) Market, zlepsuje sa ti nalada, to je prudko pozitivne. Nenechaj sa vytocit a vsetko bude fajn. Uzivaj si to, kym je Vilik maly, nechodi, nerozprava, neodvrava a hlavne nema vlastnu logiku! Potom uz to bude len horsie a horsie a horsie.
Moje dieta sa zahadnym sposobom naucilo samo pocitat a strasne ma buzeruje. Minule som dala do hrnca 4 vajicka, aj ked predtym som hovorila, ze ich bude 5. A dieta na to zareagovalo v priebehu dvoch sekund, co pozrelo do hrnca "mamicka, ty si vymyslas. Tych vajicok malo byt pat!!!!"
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-10, 16:34
Pit se snazim jako blazen, jen s tou odsavackou to tak nejde. Par kapek a dost. Ale je to vlastne 2.den po. Kdyby radsi navalili kluka. Bohuzel mu jeste trochu stoupa bilirubin, takze jsou pediatri duleziti. Pry mu ale davaj-nejspis strikackou-materske mleko, vcera pojedl 5ml, dnes 20ml, takze ho snad brzo odpoji od infuze. Mam pocit, jako by mi vytahli z bricha nakyho nedonosence! Do toho uz tu byla dama od pojistovny..a ja Vilika jeste ani poradne nevidela. Zitra ci pozitri, az budu s to ujit vic nez 5metru, na nej zajdu kouknout s drahouskem. Ted o to, uprimne, ani moc nestojim, neb bych tu po vecerech jen bezmocne rvala. Pokud to pujde a uz bude Vil moct z bedynky aspon na chvili, prelozej me v pondeli na pediatrii za nim. Na vikend jsem zvedava. Jak se nesvijim v agonii, zacinam byt netrpeliva a nervozni... Jedine, co se vyvedlo, byla oslava na Vilikovu pocest. 12lidi to tahlo do rana-6.30! :o) Proto za mnou stastny otec nemohl uz vcera. Kdyby ridil, zavrou ho, kdyby se nechal svezt, zvraci :o) Dorazil az dnes a s KYTKOU! Za 13 let mi rezanou kvetinu sam od sebe nekoupil! :o) A vypravovanim o oslave mi zvedl naladu o mnoho procent. Mj.mu jedna z nasich kamaradek sdelila, ze na tom po narozeni syna byla stejne a pry to byly posledni dny klidu v zivote.. Je fakt, ze mi tu nic neschazi, muzu se povalovat, cist, koukat na TV, spat, vsichni jsou na me hodni... Ale za to urvany mrne bych ten klid uz teda pomalu vymenila...;-/
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-10, 16:39
A
Avatar

Přílohy: Vilik 5 hodinovy.gif (18kB)   Obraz000.jpg (89kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-10, 16:46
To jsem teda zvedaf, esi se mi tam ty 2 fota podarilo dostat. Pres ten mobil je to divny. Jsem bez netu jak bez rukou :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-10, 16:50
Vilík je krásnej!!!
No, možná jsou tohle poslední chvíle klidu na pár dalších let, ale ty roky budou p?kný a budeš na n? jednou moc ráda vzpomínat :-)) Jenom škoda, že ?lov?k v sob? nem?že do foroty n?jak naakumulovat spánek...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-10, 19:18
Jeeeeee...market...pekneho syna mas...;-)))...u nas sa nic neoslavovalo...;-(((
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-10, 19:58
...krásný klu?ík! :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-10, 21:16
5fretek a 1kuna ve vane plavou:d

Přílohy: DSC01544.JPG (42kB)  
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-10, 21:44
Jeee, tak to jsem rada, ze se mi to tam podarilo vlozit :o) Tak jeste ke kojeni: jak to psala Erin: VYDOJOVAT, VYDOJOVAT.. Podarilo se mi zatim odsavackou zvladnout cca 25ml. Dohromady nadvakrat, po 3hodinach. Jen nevim, jestli je to dost...ze by me to nak bavilo, to me teda nebavi...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-07-10, 21:50
tomas napsal/a:
-------------------------------------------------------
> 5fretek a 1kuna ve vane plavou:d
>


Šmarjá, Tomáši, nevotravuj tady. Jestli jsi si nevšim, tak toto vlákno slouží JAKO GRAVIDNÍ VLÁKNO a lidi tady nejsou zv?daví na tvé fretky ve van?.






Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-07-10, 21:54
no grvidni je meginka:)tatam taky plavala a slo ji to i stim briskem:)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-11, 13:53
Markéto a nezapome? jak to d?lá tele - nap?ed vemeno poducá, ko?ata a št??ata užívají mlé?ný krok - takže jemná masáž a pak podojíme maminku... Jinak odd?lování dít?te od matky není komunistický vynález, u bohatých lidí to bylo b?žné už od starov?ku, u našich prababi?ek proto, aby si matka po porodu odpo?inula.A co se tý?e ky?lí u malého - dej na ortopeda. Moje dcerka také m?la tyhle problémy, našt?stí zachycené už v porodnici, a díky ortoped?m je naprosto v po?ádku. Její sest?enice na tom zpo?átku byly trošku lépe a díky "domácí pé?i" - p?ece máme právo na svoje dít? - jedna o berlích, druhá po t?etí operaci o nic líp (ve ?ty?iceti totálky v obou nohách). DODRŽUJ CO ?EKNE ORTOPED I KDYBY MALEJ ?VAL JAK TUR A TOB? SE VŠECHNO RVALO.V?DÍ,CO D?LAJÍ.
Podoba s tchánem - co nad?láš, vezmi to tak, že dokud ho uvidíš, tak z toho vyroste a než se k té podob? vrátí, tak už uvidíš tak blb?, že to nepoznáš.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-07-11, 14:36
Tomáši, ale tohle je o gravidit? a d?tech FRETKA??, ne fretek...

Markéto, já se ti nedivim, že ho chceš mít u sebe... taky mi to p?ijde jako p?kn? blbej po?in, te? si to máte užívat spolu, ne každej zvláš?... a? si ho užiješ jako malýho co nejvíc, za chvíli je v pubert? a už to nebude ono :D
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-11, 18:20
Markét já malou nevid?la týden po porodu v?bec. A bylo to hrozný, ale pak ješt? horší byly ty dny na jipce, kdy jsem ?ekala na každé deko, aby nás pustili dom?. Tak snad brzo zb?láte a budete doma!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-07-11, 20:37
Markét, oobrovská gratulacéé! Máš krásný dítko :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-11, 23:51
Damy, moc dekuju za podporu i gratulace! Zatim to vypada, ze se v pondeli stehuju na blize neurcenou dobu na pediatrii. Vilikovi se stalo to co jeho sestrence po narozeni pred 2,5 lety. I tato nemocnice oplyva zlatym stafylokokem. Vil ho ma na kuzi a v ocich. Ale aspon uz ho odpojili od kapacky a zloutenka se zastavila. Uvidime, jak zitra. Pan doktor pravil, ze jsem ho nakazila ja porodnima cestama. Byla jsem tak konsternovana, ze me ani nenapadlo mu sdelit, ze Vilik zadnejma cestama nelezl! Takhle ze me delali vola v Tabore pred 10lety, kdyz zanesli stafyla priteli do kotniku a pak se mi pokouseli namluvit, ze mel mikroskopickou otevrenou zlomeninu! Jsou to fakt umelci. V civilizovanych zemich zaviraj oddeleni, kde se ta mrcha vyskytne. U nas je to zjevne fuk...:-( Ale s tim odpocinkem-trvam na tom, ze prvni 2dny bych Vila mohla mit jen u sebe, ale nepostarala bych se, musely by sestry. Fakt jsem si nemohla ani sednout a postarat se o sebe... Asi fakt nejsem jedina a na rozdil od nasich matek, ja jsem aspon informovana. Jim nerikali nic. P.s.dnes nadojeno zatim 150ml. Ale mam pocit, ze mi zacinaj teplat a tuhnout nadra. Strasi me Martinin prispevek ;-) p.s.2 Jizva furt desne boli!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-12, 01:23
markéto,

tak to bu? ráda, že jsem t? postrašila a POCTIV? DOJ!!! nebo teprv zjistíš, co je bolest... ;o)
a to t? nestraším, bohužel :o(
rozmasírovávat zatuhliny, aby nezatuhly úpln?, a dojit a dojit... zkus to ve sprše, pod teplou vodou by to mohlo povolit a jít líp.
pr?ser je, že když rozmasíruješ a rozdojíš, tak se o to víc bude d?lat mlíko... :o/

ale snad už ti vilíka brzy dají, aspo? nebudeš mít problém s rozkojováním :o)

Aktuální stránka:97 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist