Aktuální stránka:93 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-21, 14:12
To Marketa: tak tento virus dovliekol sarkan zo skolky, postupne lahla cela rodina v priznakoch presne ako popisujes. Ak ta to potesi, trvalo to asi tak dva tyzdne a uz sme fit.
Ked ti niekto povie, ze prvych sest tyzdnov je najtazsich, a ze potom to uz bude len lepsie a lepsie, lebo dieta bude starsie, tak mu never. Tych prvych par tyzdnov je najkrajsich. Nesmiera sa to o zem, neryci jak pavian, nechce to po tebe rozpravku vtedy, ked ty uz ledva sliepnas, neotravuje ta to cokoladou a tym, ze ju straaaasne bolia nozicky (hoci tesne predtym na zmrzlinu slapala velmi ochotne - kde chyba motivacia, tam sa nechodi), kde to polozis, tam to najdes.
Drzim palec a Vendulko, vela sily pri prekonani laktacnych kriz. JA som ta varovala a ty si mi neverila..;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-21, 17:03
MajaZ - neco na tom bude, v?tšina p?ítelky? hovo?í dost podobn? :o)
Za út?chu dík! Takže ješt? týden jak prašt?ná palicí - mám d?sný práce...

S kojením m? nestrašte, bojím se, aby to v?bec šlo - mám alergii na mlíko (na ?isté) a už s mate?ským jsem m?la zásadní problém. Kamarádka, co je na tom jako já, musela po 2 m?sících p?ejít u chlape?ka na Nutrilon pro alergiky...:o(
To nem?že ?lov?k produkovat t?eba pivo? To je taky výživné!!!!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-04-22, 01:13
Markéto, na kojení jsem se moc t?šila ale m?la jsem veliký strach, jak to zvládneme. Bála jsem se toho skoro jako porodu...všude to totiž popisujou jako d?snou v?du. Trochu v?da to je ;o) ale velmi rychle zjistíš co a jak a pak to jde skoro samo. Pravda, m?li jsme hned ze za?átku menší problém s tím, že mlí?ku trvalo n?jakých pár dní než se po?ádn? objevilo a pak pozd?ji ta lakta?ní krize....ale jinak je kojení úžasný a moc si ten vzájemný kontakt s Vítkem užíváme :o)) Asi jsme také m?li št?stí, že jsme oba celkem rychle p?išli na to, "jak na to", takže jsem nem?la rozkousaný bradavky...

Maja m? pokaždý dostane do kolen - pokud budu n?koho chtít odradit od po?ízení si bejbátka, tak jí p?e?tu pár jejích p?ísp?vk?... :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-22, 12:54
Já myslím, že je Maja realista.
Má sestra hovo?í podobn?, já též používám pro cizí i rodinné d?ti výrazy jako spratkové ?i fakani, prost? tvorové, od nichž pochází v?tšina ?lov??ího trápení, ale i radostí - jako s t?mi tcho?i :o)))
Že je nap?. moje nete? spratek ješt? neznamená, že ji všichni nez?ízen? nemilujeme a nerozmazlujeme - totéž u ostatních d?ti?ek :o)))

Jo a nový výraz - "vzteklej hajzlík" má te? chudák m?j synove?ek. Je mu 9 m?síc? a jen co za?al lézt a koulet se, narazil na první životní p?íko?í a sem tam se o n?co majznul. Te? musí být až hystericky hlídán, protože vždy, když se sebemén? ?ukne, je tím tak strašn? p?ekvapen a roz?ilen, že za?ne v ?evu ztrácet dech. Po vylou?ení všech možných ostatních p?í?in (kardiologie, neurologie...) je diagnóza afektivní apnoe.
Ono to není ani tak zu?ení jako spíš p?ekvapení a neschopnost srovnat se s "ranami života."
Jinak je to klidné, usm?vavé, spole?enské miminko - takové, jaké by si každý p?ál. Od narození plakal minimáln? - pokyny vydával vrn?ním, nikoli k?ikem. Prost? klida?... M?že to prý trvat do 3 let (z?ejm? do doby, než se nau?í ú?inn? nadávat :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-22, 14:01
Takze dalsie pokracovanie kauzy chripka (alebo ako tu pliagu nazvat). Sarkan mal ATB, pretoze nevedela vyfukat nos a tak sa jej upchali dutiny. Moj otec dostal pasovy opar. Ja som dnes bola u zubara, bo ma zacali boliet zuby, zubarka krutila hlavou, ze zuby su zdrave, nie je dovod a tak ma poslala na rontgen. A ajhla, krasne zapalove lozisko sa naslo. Takze mne to sadlo na zuby. Vyfasovala som ABT a citim sa ako posledny kripel, lebo su uz tretie odkedy dieta nastupilo do skolky.
Jo a este k tomu nadavaniu. Sarkan prisiel s novou nadavkou (pi.a sme uz mali pred mesiacom)..."mamicka je deebiiil"...takze ja to okazalo ignorujem, ale drahy manzel (ac od prirody kludny typ) sa hneva a cim viac ju "opravuje", s tym vacsou radostou to pouziva.
Aj sarkan bol do svojich 12tich mesiacov pohodar. Ono sa to veeeeelmi rychlo zmeni...;-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-04-25, 13:56
Ve ?tvrtek jsme m?li pernej den. Nejen že Vítek vstával už ve 4:45 hod a šel spát až ve 2:30 hod (tak dlouhou "šichtu" jsme spolu fakt ješt? nem?li...) ale byl ješt? navíc dost protivnej, vztekal se, bre?el, zvracel (nablinkal si dokonce jezírko do rukávku ;op ). No a ve?er se z toho vyloupnul PRVNÍ ZOUBEK :o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-25, 16:20
Furt to ?íkám, se zubama jsou od narození nejv?tší potíže. A jen co se ty kly za velkých dramat pracn? vyklubou, nastává období zuba?? p?erušované vým?nou mlé?ného chrupu, r?stem moudrák? aj.

Mimochodem - poslední týden jsem byla protivná, všechno m? bolelo, n?kolikrát jsem se z toho málem poblinkala, prod?lala virózu a ztrátu hlasu a nakonec se z toho vyklubal 2. zoubek moudrosti :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-04-26, 00:03
Markéto, taky je mi blb?, jsem nachcípaná, bolí m? hlava, jsem vzteklá... klubou se mi oba spodní moudráky, horní byly OK, ale u spodních m? bolí p?lka ?elisti už p?es m?síc... :-/
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-26, 01:49
Rynn - klid, není všem dn?m - lét?m konec. Horní mám jen levý, celý venku. Pravý z?ejm? nevyleze nikdy a oba spodní mi za velkých bolestí tém?? porodních rostou už cca 12 let!!!
Prý mi rostou pod sedmi?ky, takže vyr?st nem?žou, ale levý dolní teda po té viróze pokri?il neuv??iteln?. Te? mám od t?ch dvou moudrák?, jak jsou nad sebou, prokousanou tvá? - nezvyk :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-04-26, 14:47
Markéto, taky mám prokousanou tvá?, když jim nebo tak, po?ád se mi mezi n? plete. Horní mi vylezly úpln? v klidu, dolní mi rostou už taky pár let, ale teprve te? se pro?ízly dásní. A asi t?i dny mám nateklý dásn? a jdou mi i p?es ty dolní sedmi?ky... a k zuba?i jdu až za víc než 14 dní, d?ív nem?l volno :-/ doufám, že mi nebude nic ?ezat, auau... takže docela chápu, co to m?že ud?lat s malym dít?tem, tomu sice nerostou osmi?ky, ale zase první zoubky jsou první zoubky :))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-26, 18:18
osmi?ky (ano, d?v?ata, zejména ty dolní) jsou leda pro zlost, v?bec nechápu, pro? se jim naprosto mimo mísu ?íká "moudráky", místo p?esn?jšího "tejráky" nebo "dras?áky" nebo "hubutrháky" nebo tak n?co.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-04-26, 18:54
A hlavn?, na co osmi?ky? Už tak má ?lov?k zub? dost, osmi?ky se špatn? ?ist?j, d?laj problémy... tak pro? tak sakra musej v?bec r?st?!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-04-26, 21:09
Mám ten dojem, že osmi?ky jsou leda k zlosti. Kazí se to (i v dob?, kdy to leze ven), nebo když nate?e dásno p?es zub a pravideln? si pak do toho ?lov?k kouše...
A nakonec se to ješt? musí vyrvat ...
Ješt?, že mi zbývá už jen trhání té poslední, ?tvrté, mrchy .. :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-04-27, 10:03
Ahojky,
m? doktor ?ekl, že mám na moudráky moc malou pusu... Rostou mi už skoro u kloubu, jeden mám p?erostlý (levý dolní). protože se mu konkurence naho?e teprve za?ala pro?ezávat, takže mi ?ouhá nad ostatní zuby. Navíc te? v t?hotenství m? to pravideln? p?i ?išt?ní moudrák? dost krut? nakopává. (asi mi rostou blízko míst, kde už za?íná fungovat m?j dávící reflex), takže docela trpím, snad to po porodu p?ejde. Asi se jich po porodu zbavím :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-27, 22:59
Mn? cht?la ty dolní vytesávat zuba?ka už p?ed 2ma lety a já na ni proto zanev?ela :o))
Není to vždy nutné. M?j p?ítel a má teti?ka maj komplet všechny 4, jen s plombami nebo bez a pohoda. Zatímco m?j bratránek (syn té teti?ky) si je nechal vyrvat ješt? zdravé a dodnes necítí a asi už neucítí p?lku jazyka...
Mou kamarádku málem zabil vlastní otec - anesteziolog, když jí dával narkózu p?ed vyrváním všech 4 najednou (omrá?il ji moc, bál se, aby netrp?la:o)))

martino - moudráky se to jmenuje proto, že se lidem klubou až když jsou moud?í - což však nevysv?tluje, pro? se klubou MN? a navíc, pro? mi druhý prorazil v t?hotenství, kdy se snižuje IQ, což je v?decky dokázáno!

Rynn - jsi si jistá, že jde o osmi?ky? Mn? sice ty moje rostou cca od 22-23let, ale ség?e po dvacítce vyrostly teprve sedmi?ky!! Radovala se, chud?ra, že je už velká, dokud jí ty zuby nespo?ítali u zuba?e :o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-04-27, 23:03
Markéto - Mn? se vyklubaly už na základní škole (a to všechny ?ty?i).

Nicmén? všechny ?ty?i osmi?ky bych si najednou vyrvat nenechala.
D?sí m? p?edstava, že bych musela jíst tekutou stravu a hodn? dlouho... :o)



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-27, 23:05
markéto,
p?esn? na to jsem narážela - PRO? se jim vlastn? ?íká moudráky? ;o)
(?ímž naopak nenarážím na tebe a tvoje iq)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-04-28, 09:21
Markéto, jsem si jistá, další zuby by se mi tam už nevešly a víš co, do 8 po?ítat umim :D sedmi?ky mám už od p?ezubování, mám ten dojem :D
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-28, 16:14
Rynn - no, mn? taky narostly sedmi?ky relativn? pozd? - n?kdy na st?ední škole - už bylo po p?ezubování a já se o zuby zas až tak nestarala (pouze o to, jak co nejmí? vídat svého dentistu:o))).
Má sestra je dyslektik, nikoli dyskalkulik, do 8mi po?ítat taky umí (asi), ale prost? jí nenapadlo, že by to v tom v?ku mohlo být n?co jiného :o))))

martina - jo, to mi bylo jasný, na? narážíš a mé IQ do toho klidn? zaple?. Jsem stejn? ztracený p?ípad. P?itel se mi po?ád sm?je a hodlá m? reklamovat u našich. Prý když si m? našel, v?d?la jsem všechno a ve všem se vyznala :o))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-28, 16:20
Markéto neboj, reklamace po záru?ní lhút? tu neni možná :-))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-04-29, 02:13
Johana - nojo, ale staré, nefunk?ní spot?ebi?e s prošlou zárukou se házej do popelnice nebo nebezpe?ného odpadu...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-04-29, 09:14
Market, nic si z toho ned?lej, m? manžel jednou za ?as ?íká (když nás napadne jak dlouho už jsme spolu), že už je to fakt dlouho, že by m? m?l vym?nit za nov?jší model :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-05-12, 23:04
Víte?kovi už je P?L ROKU!
M??í 67 cm, váží 6 800 g, má DVA spodní zoubky, kone?n? se OTÁ?Í ze zad na b?íško (oblíbil si to tak, že skoro ani nemám šanci ho p?ebalit...) a v?era p?išel na to, že se m?že oto?it i z b?íška na záda, tak se snaží ;o)
Zkusili jsme (kone?n?) nošení v ŠÁTKU a nikterak zásadn? neprotestoval :o) Jen budu muset ješt? zdokonalit vázání.
V sobotu Vítek dostal svou první MRKVI?KU. Mrkvi?ka mu moc chutná, nejrad?ji by jí zdlábnul celej rendlík i se lži?kou. Že by Otesánek? ;op Tady ale maminy pot?ebuju konzultaci - Vítek se vždy (max do dvou hodin po bašt?ní mrkvi?ky) poblinká, i když dostane jen 2 mali?ké lži?ky. Pravda, houpe se na b?íšku (ale ne d?íve než hodinu po jídle, d?ív mu to nedovolíme), což k tomu jist? p?ispívá... Taky vaše d?ti?ky p?i zavád?ní nemlé?ných p?íkrm? z po?átku blinkaly, než si trávicí trakt zvyknul na n?co jiného než jen na mlí?ko od maminky?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-12, 23:45
J????, Vítkovi je už tolik? A tolik váží???? :o)))
Musíme se za váma pak podívat s F14tkou :o)

BTW Vendulko s blinkáním nepom?žu. Jedinou mou zkušeností je, že jsem prý mrkev pšíkala po zdech :o) :o) (ale miluju ji dodnes, ale už bez pšíkání :o))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-05-13, 07:10
Vendulko nepoblinkávala se ani jedna. Ale to m?že být individuální. Blinká jako, že si jen ublinkne, nebo to z n?j letí obloukem???

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-05-13, 14:24
My sme sa z mrvicky poblinkali iba raz, aj to kvoli tomu, ze sme nepoznali, kedy je dost. mrkvicka na bielej deke je to prave orechove...;-) Sarkan v novej zahrade.
Avatar

Přílohy: DSC_0064.jpg (91kB)  
Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-05-14, 00:17
Vítek je blinkací dít?, ublinkává celou dobu, co ho kojim. Te?, poslední dobou, už to bylo lepší ale od tý doby co jsme za?ali s mrkvi?kou, tak zase blinká víc :o( A p?itom mu to tak šmakuje!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-05-14, 10:29
Vendulko tak to se upraví. Tak jako se to upravilo s mlí?kem tak se to upraví i s normálním papáním. Až mu tu mrkviku zahustíš bramborem tak už by se mu to nem?lo tak vracet.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-05-14, 10:58
adelaido, díky :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-05-14, 11:08
zdravim blinkací kroužek :) Vevo vydrž prosim do 9.6.. kon?ím školu, pak se vrhnem na výstavu, jo? :) a máte n?jaké fotky? nebo si Vítka necháváte jen pro sebe? :)
Avatar

Aktuální stránka:93 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist