Aktuální stránka:98 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-13, 00:23
No, zatim to nijak vyrazne neboli, ac citlivost tu je. Vcera nadojeno na 6x 210ml, dnes 240ml a jeste 1x to prubnu. Ale teplota nader je snad 50'C, nafouklo se to jak silikony a zacinam prepadavat dopredu. Splaskne to nekdy, nebo si mam misto 90D objednat stany? Vilika jsme dnes navstivili. Vypada spokojene a pookrala jsem. Zloutenka jeste trochu stoupla, ale stafyl ustupuje bez ATB, jen koupanim v hypermanganu. Ouska ma po tatovi, bradu po mame, podobu tchana nastesti ztraci :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-13, 01:07
splaskne to po kojení... a do p?íštího se to zas p?kn? vysilikonuje, NEBOJ... :o))))
možná to ani nebude fotbalovej balón roz?íznutej nap?l, teda jestli existujou i n?jaký v?tší? ;oDD

proti p?epadávání snad jediná rada - kup si ba?oh a nos v n?m knihy. na nic jinýho ti stejn? v nejbližších m?sících-letech nebudou... ;o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2009-07-13, 08:34
Hoj hoj lidi :-) tak jsem tu zase, tentokrát ne kv?li fretkám ale nakouknout na Markétu - mimochodem fšecko nejlep?í xvátku matko :-D

Já mám Kaiser schnitz :-D taky za sebou, ale nevím, i když to bolelo, tak jsem už od sobotního ve?era nem?la nic na bolesti - zkušenost s oblbovákama po operaci kolene, kdy jsem byla pla?tivá s absolutn? rozhozenou psychikou, cht?la jsem fungovat abych se mohla starat o Pepína, a když mi sestra v úterý p?inesla ?ípek na bolest, tak koukala když jsem jí ?ekla že "ne, d?kuju..."

Samoz?ejmostí bylo krytí jizvy dlan?mi když jsem si cht?la odkašlat - nechci vid?t co by to ud?lalo kdybych kýchla - našt?stí jsem nem?la tu ?est poznati...

Ale ješt? vás pobavím, 23/8 v 11 nás p?eložili z JIP na normální 6ned?lí, a ve 13 se mi na?ítily návšt?vy - 6 lidí :-D Holt ze všech stran první vnou?e... a já to ustála, jen ve?er jsem m?la 37,5 ale dalo se to... a druhej den druhá p?lka delegace :-D

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-13, 09:53
Market, drz sa rad martiny, dojit, dojit a dojit, masirovat (erin ma pravdu, najprv pomasirovat, potom dojit) a zase dojit. Zatial je toho mliecka mojim odhadom celkom dost, ono to este stupne.
Inak kamoska mala idealneho dojica, ked jej nabehla mastitida. Rozdojoval manzel...;-)))...a vraj sa nestazoval...;-)))))))
Zlaty staf. je svinstvo, idealne, ked ta tym nakazia v nemocnici a tvrdia ti, ze asi vitr tady fouka a nakazila si sa sama od seba. Blbci.
No a s tou citlivostou pockaj, az sa Vilik prisosne. Ja som videla teda na prvy krat poriadne hviezdicky.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-13, 22:27
Jo, Markéto, a všechno nejlepší k svátku!!! Teda všechno nejlepší sis už porodila, no... tak aspo? gratulace k svátku!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-14, 11:58
Holky dik! I za prani! Slavim tento svatek s par kamarady, ale jinak ho mam 10.6.na Marketu Skotskou. Byla v roce meho narozeni v kalendari-ted je tam Gita :-) Uz jsem prestehovana na pediatrii. Lezim na kojencich a za Vilikem dochazim kazde 3h na krmeni. S kojenim zatim bojujeme. Ono taky kdyz je jedina moznost a poloha, jak nakrmit, zkroucena na zidli, nepujde to nejspis samo. A to nepocitam, ze bych potrebovala tak 2 pary rukou navic, neb v mam neustale plne ruce maleho ditete a velkych prsou, zcela neschopna koordinace. Napoprve jsem se posmrkala, strikla Vilovi do zavreneho oka mliko a nacpala do nej jen 5ml. Ted uz je to 10ml a zbytek dokrmuju strikackou-asponze uz je to me vlastni mliko...O prostredi se snad ani sirit nebudu. Toho stafyla snaz vylecim doma ve stodole nez tady. Na nedonosence a zloutenkare se chodi skrz to kojenecky-vsude nemocni kojenci-a to, ze si na Vilika beru plast a jine boty, me neuklidnuje. Na cele oddeleni je 1WC s 1 sprchovym koutem a umyvadylkem u odpryskneho okna. Na kohoutky nikdo nesahl cistidlem tak pul roku. Mam domaci nemoc a chce se mi plakat. Nejradsi bych bafla kluka a vypadla. Ta nejistota, jak dlouho nas tu budou drzet, je desna! Personal celkem v pohode, ale ta libeznost a andelstvi, jako na porodnici to neni... Jizva boli, ale kazdym dnem muzu neco noveho a jen kdyz je fakt zle, vezmu si paralen. To naposled vcera rano...
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-14, 14:31
To Market: pocuj, vies ze tym streknutim materskeho oka do oka nic nepokazis? Ono sa to totiz pouziva ako najlepsi liek na chore detske ocka. Rovnako ako na popraskane bradavky. Vzdy po kojeni si bradavky potri trochou mliecka a nechaj zaschnut. Posielam ti SZ s jednou radou ohladom kojenia.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-14, 19:17
Maja-dik! To s tim mlikem znam. Pry si jim mam matlat i jizvu po cisari. Bohuzel tady nemam soukromi, misto ani cas na matlani, zasychani, kojeni dle nazoru a nedejboze, abych si vymejslela polohy! Uz jsem myslela, ze to nejak splichtime a doma se zaridime podle sveho, ale prave mi oznamili, ye tu jeste tyden pobudem, neb se nasazujou ATB-stafylokok se nasel i v moci. Me vomejou!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-14, 19:47
NE!!!!
prosimt? hlavn? se tam nemej, nebo to chytneš taky...
a když - tak balenou vodou ;o)

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:57
To ja uz bezesporu mam a chytit muzu leccos dalsiho. Ve sprse uz jsem byla. Ocekavam plisne a bradavice-kdyz to dobre dopadne. Stafyl jde po oslabenych. Ja jsem oslabena kaisrem a vzteky. A nejhorsi na tom je, ze se mi stejska po zviratkach-nejvic po kocouru Zizkovi. Nahradil mi po tchoreci smrti Vendelka a lpime na sobe... Je frustrovany. Slabomyslna Vanocka tomu nerozumi a senilni Dlahour chodi za drahouskemm jak pejsek-samosebou marne.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-14, 23:34
No vidíš a to jsem ti posílala tcho?e poštou. Mám pocit, že se zab?h nebo ho n?kdo štíp.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-15, 13:40
Jeee, jakyho tchore? :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-15, 14:41
Sklen?nýho v obálce. A ješt? p?imo p?ede mnou ho paní ryla podle toho, jak jsem držela malýho cvikej?e Lucia.M?la by to být bublinková obálka
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-15, 23:53
Erin-tos uzasna! Diky moc! To na me asi bude cekat doma nebo ve schrance. Je totiz otazka, jestli ji drahousek vubec vybira :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-19, 19:58
Tak se mi, damy, zda, ze tady konci sranda. Vydupala jsem si Vilika a ted to mam. Jsme jeste porad ve spitale, ale ve Strakonicich jsou to temer lazne a nemam nic proti to tu vse dolecit. Nikdo mi radostne nesdeluje spatne zpravy, vsichni jsou uklidnujici a v pohode. UV bedynka neni treba, pry jen zhorsovala stafyla a zloutenka neni tak strasna. Vilik je cilejsi, takze se predstava o hodnem miminku rozpada na prvocinitele. On totiz nebyl hodny, nybrz apaticky z tech vsech chorob. Ted se dozaduje dohaneni, co jsme zameskali, ja mam kruhy pod ocima az na bradu a sirky mezi ocnimi viky! Jediny, co je jeste v pytli je to kojeni. Krmim vlastnim mlikem, ale pres strikacku, neb kojeni ho jeste moc vycerpava a prioritou ted je ho cpat, cpat, cpat, aby vylucoval bilirubin a pribyval na vaze... Drzte palce, at vse dobre dopada! :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-19, 20:41
To je prima, že jsi v p?ív?tiv?jším prost?edí - to p?jde všechno líp! Držíme palce, p?sti a tlapy!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-19, 20:46
Markéto, já to 10 dní nebyla.....tak až te? ?tu novinky. Držim vám ob?ma moc palce!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-20, 09:18
Market neboj, bude dobre, s tymto bojovala aj moja kamoska, zltacka po cisarskom, chlapec nechcel pit neb nevladal ale ked ho rozjedli (striekacka, flaska, vsetko jedno, hlavne aby jedol), tak sa vsetko upravilo, aj kojenie bolo v pohode.
Drzim palce.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-20, 13:56
Maja- ty vis, co potrebuje zpitomela 6tinedelka slyset! ;) Holky, dik moc za podporu v nejblbejsich chvilich! Za hodinu jedem domu! :-D
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2009-07-20, 17:26
Markéto, gratuluju mooooc, jsi šikulka state?ná, jak jsem ?íkala, klidn? se kdykoliv ozvi!

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-21, 09:43
Markeeeeto, ake su spravy z prvej noci z domova???
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-22, 20:27
Tak kone?n? doma !!!!
Dorazili jsme už v pond?lí, ale jak mi jist? dají matky za pravdu, není to sranda sžívat se s tím bezmocným tvorem a stíhat cokoli jiného. Po?ád ?ekám, kdy se dostaví ta euforie a hormony m? nabušej energií :) Zatím dost padám na hubu, Vil ?ve jak tur, jelikož má st?ídav? hlad (musí toho spoustu dohánet, má 3,25kg) a st?ídav? ho bolí b?íško. Z prdík?, vylu?ování antibiotik, z p?ežrání... Pokud ?irou náhodou spí, je sladký!:)
krmení - díky odtržení od dít?te jsme na štíru s kojením. Sice párkrát denn? cucá, ale jen tak symbolicky. Vy?erpává ho to a za dlouhou chvíli vycucá moc málo mlíka, a? ho mám dost. Proto odst?íkávám a krmím p?es st?íka?ku.
Snad se to ješt? poda?í rozb?hnout - MUDr. Gregora, který Vilíka v pond?lí vyšet?oval, poradil suplementor...Jiný fígl jsem zatím nestihla nikde vy?íst.
Ple? už se každodenním mácháním v hypermanganu zlepšila a žloutenka snad taky ustupuje - doufám. Zítra jedem na první kontrolu k naší mudryni, takže nám poví...
V pond?lí, když m? p?ivezli zs špitálu, jsem nechala spícího kluka v aut?, popadla jsem kocoura Žižku, který m? vítal, a plakala mu nezaraziteln? do kožichu - byl dost nasr...:)


Ješt? jednou díky všem za milá slova, út?chu a celou dobu podpory v dost blbých chvílích (slza p?ecitlv?lé šestined?lky ukápla:)) a zas se brzy ozvu...;op
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-22, 20:28
Erin - dík moc za dárek, Vil ho má p?ipevn?ný na postýlce pro št?stí ;o))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-22, 22:46
Markéto, já ti nijak neporadim, syna mám "jaksi-adoptovaného" a ostatní d?ti a vno?ata jsou p?ítelákova.
Moc ti p?eji, a? se co nejrychleji dáte oba doma do kupy a? ste oba zdrávi a a? si toho mali?kého užíváš co nejvíc!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-22, 23:12
Držím palce, a? se vám poda?í to kojení sladit - p?ece jenom je to zdravý, milý, pohodlný a vždy na správnou teplotu oh?átý zdroj potravy:-)). Ostatn?, ono to poletí a než se nad?ješ, bude kluk na pevný strav?. (U milovník? zví?at to zpo?átku bývají hlavn? králi?í bobky a ko?i?í nebo psí granule).
Žižka byl nasr..., žes byla tak dlouho pry?, žes ho objímala nebo že ses vrátila? :-))

P?eju p?kné dny.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-07-22, 23:29
Johana - dík! Užívám si pekeln? :o)))
Silva - o slad?ní se pokusíme. Myslím, že jak bude Vilík sílit, p?jde to lépe - hlavn? to nesmí zapomenout, tak trénujem.
Žižka byl nasr...ze všech uvedených d?vod? ;o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-23, 00:03
Markéto, až za?ne chodit a kecat, už si nebudeš užívat asi skoro nic :-) MajaZ ti myslím osv?tlila, jak je to s 3-letým "šarkanem" :-))))

Ale 4 letý dít? je moc fajn, sme ho mn?li (dvakrát púl dne) na dov?i, se p?iznám, že se Pe?ulce v?noval zcela jen múj p?ítel....ale dít? fakt bezproblémové :-)

Po opékání v lese chytla malá takovou alergii, že do 3 hodin byla ve špitále na infuzkách. Matka byla vystresovaná a Pe?ka šla do špitálu s "no mami co blbneš já jdu jako na tábor" :-)))

Pe?ka je už OK (2 dny byla na infuzce, skoro rozebrala nemocnici, babi?ku vyhnala že nemá ?as bo musí kreslit fretky pro kluky)

Prý asi prudká reakce na o?echy nebo lesní jahody....nebo kombinaci obou.

Tož ale co ta malá zvládla bez stresu (rodi?e i my byli na nervi) je úpln? neuv??itelné. :-)))))

Takže Markéto, užívej si syná?ka, dokud ti nechce lozit po skalách, nebo lítat na rogalu! :-)

Oboum vám moc držím palce!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2009-07-23, 10:12
Markéto - buheheeeee jsem si vzpomn?la na svoje šestined?lí, jak jsem jedla jednou denn?, protože na víc nebyl ?as... a dneska si ?íkám, bože jak to že nebyl ?as, vždy? jen spal, baštil, nebo byl p?ebalovanej :-) Teprv te? mi za?ne ?óro móro, když za?íná chodit :-)

tak se hezky sžívejte a kdyby cokoliv... :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-23, 10:26
Markét na ty prdíky - Sab simplex kapi?ky, nebo nám pomohla nah?átá plenka na b?íško a pij odvar z kmínu. Já si taky u první dcery myslela, že nem?žu stihnout se ani p?evlíct z pyžama a pak p?išla druhá a to teprve za?ala sranda :-)))

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-23, 10:39
Odvar z kminu eeeee...ten posobi prave opacne, sice na travenie, ale vyvolava vzduvanie...aspon teda u nas...pokial som si dala cokolvek co obsahovalo kmin, mala sa okamzite zacala krutit s bolestami bruska.
Market, o akej euforii to hovoris? Myslis ako ze uvidim dieta a obleje ma krasny pocit materstva? No tak na to rovno zabudni!!!!
Neboj, este tak dva tyzdne a budete s Vilikom zohrana dvojka.
Pokial nepije, je mozne ze je aj tak trochu lenivy, oni chlapci radi ozuzlavaju bradavky, ze ano...a ako uuuzasne sa s takym dudlikom spinkaaa!
Zarazit im to!
Na prdiky ti posielam nieco v SS, mozno to pomoze.
Avatar

Aktuální stránka:98 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist