Aktuální stránka:46 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-04-08, 22:58
A nem?že to být "pokra?ující" puberta? Náš Mufánek po kastraci pokra?oval v pubert? tam, kde skon?il p?i za?átku ?íjení - d?sn? nás za?al ožírat a ?ádit. Po n?jaké dob? se ale zase zklidnil a je z n?j zase spá?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-08, 23:06
vitakraft je dobrej a ani není moc tu?nej, rozhodn? si nemyslím, že by to bylo nevhodný žrádlo (i pro obézního tcho?e. ale ten tv?j se mi obézní moc nezdá - leda že by byl hodn? malý (krátký), kilo šedesát není tolik??)

po kastraci kluci zhubnou a na léto taky, takže s úbytkem váhy po?ítej, je to normální. taky je normální, že je te? živ?jší - oni se pak chovaj trochu jako holky a ty jsou taky aktivn?jší než "praví" samci... no a krom toho v zim? jsou všechny fretky spav?jší než v lét?.
chlupat?jší byl v zim? ur?it? víc než bude v lét?, to všechno souvisí se ro?ním obdobím, p?ípadn? kastrací.

je dob?e, žes mu zatrhla piškoty (a jiné naprosto nevhodné mlsky) - ty vadí hlavn? kv?li možnému vzniku cukrovky, pokud se jimi ládoval denn?...

tak m? napadá, že možná i s tou jeho v?tší aktivitou by mohla souviset v?tší "bojovnost" - že má prost? p?ebytek energie a odnáší to chudák pes, kterej si s tím evidentn? neví rady... ale co s tím, tak to fakt nevím... :o/

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-08, 23:07
PUBERTA!!!!
ježiš no jo, to bude bingo!

KOLIK mu vlastn? je?!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-04-08, 23:58
Fitch má po kastraci asi 4 m?síce a puberta se u n?j rozjela naplno, už nevím co s ním. No a p?ed kastrací tolik nezlobil, tak t?eba to je fakt tím a i tím p?ebytkem energie..

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stefi (IP)
Datum: 2008-04-09, 00:52
Marti, piskoty ne, v zadnem pripade, tam byli jen "pamlsky ve smyslu kotecich granul a par polomekkych dalsich bast pro ne, nic cloveciho, ale stejne, on z toho mel srandu a ja taky ale radeji uz ne, vyklidila jsem mu svedsky stul :o) on na sladky neni maximalne mu obcas dam rozinku.
no ja vim ze 1.60 neni zadna vaha ale on opravdu to bricho tahal( na mem avataru je trochu to pandero videt), proto se i pocuraval, to jsem tu taky kdysy psala..a ted uz ne nevim jesli to byl tuk nebo vzduch nebo co. Louze delal a dela porad, mozna je to normalni, znam samici louzicky a to se fakt neda srovnat, tohle jsou jezera :oP
Jinak urcite je to jarem taky, ale myslela jsem ze puberta uz probehla i kdyz ja ji u nej nezpozorovala predtim.Kolik mu je presne nevim, kdyz jsem ho od Bozi dostala tak mu melo byt tak pul roku...
a to jako ze by z niceho nic chtel zabit svoji nejlepsi kamoskou je pubertou..me to prijde spis jako schiza..kdybyste ho videli, jak se zasekne, ciha a atakuje, proste kamikaze :oD
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stefi (IP)
Datum: 2008-04-09, 00:56
no a je to tu zas ted se vzbudil a uz ji zas napad, a Stella place..jezis
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-09, 02:33
stefi,

tak jsem si projela fórum a p?ipomn?la si, o koho jde... :o) (myslím tebe a smutný p?íb?h, který t? mezi nás p?ivedl, což ti naopak dalo gastona)

?ím dál tím víc bych se p?iklán?la k té pubert?, ty "p?íznaky" jsou tak jasný, že nechápu, že nás to nenapadlo d?ív! jestli mu skute?n? bylo p?l roku, je na ní sice trochu "starej", ale možná byl tehdy, když jsi ho dostala, mladší? a taky kastrace ho "omladila"...

no každopádn? ti nezávidím sou?asnou situaci, kdy jeden milá?ek ubližuje druhýmu... :o/
zkus to n?jak "za?ídit", aby gaston na stellu nemohl, p?ípadn? ho za ošklivé kousání potrestat (do klece) - musí si uv?domit, že to není on, kdo doma velí... jestli je to skute?n? puberta, m?lo by se to b?hem pár týdn? až m?síc? (snad ne víc jak dvou) zlepšit - a pak z nich zase budou kámoši. teda pokud stella mezitím nebude mít gastonofóbii... :o/

taky ho, pro jistotu, sleduj, protože pokud to není puberta (prost? má velký roupy a zkouší, co mu projde) a je to skute?ná agresivita, mohlo by to nazna?ovat n?jaký zdravotní problém, který m?že zp?sobovat, že zví?e se chová jinak než obvykle. ale to, doufám, není váš p?ípad - normáln? žere a pije, normáln? si hraje (až moc ;o)), normáln? vym?šuje....

tak držím palce a p?eju pevné nervy - tob? i stellince...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-04-09, 07:23
Bobeš se s naší psicí (z?stala u rodi??) snášel od mala dob?e. Ale když vyrostl, tak za?al zkoušel, kolik si k ní m?že dovolit. Takže jí za?al rafat do pacek, p?ípadn? do jejích dlouhých plandavých uší. No a naše psí bebí?ko (a? vypadá jak medv?d) za?ne ucukávat, nadskakovat a kníkat, z ?ehož má Bobeš šílenou radost. Úpln? je to na n?m vid?t. Takže pochopil, že má "navrch" a postupem ?asu získal "absolutní" p?evahu, jde po Cilce jak slepice po flusu a naprosto bestiáln? se do ní zakusuje. Takže po pár vte?inách musím nebohou a ?voucí Cilku zachránit. Ona teda chud?ra už se k n?mu rad?ji ani nep?ibližuje.... A to se d?ív spolu krásn? vyblbli :o(

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-04-09, 08:24
Tak ur?it? to bylom mlá?e, p?ijeli jsme si pro n?j a byl velký asi p?es dv? dlan?, te? už je velký asi jako od lokte k záp?stí, takže dost vyrostl za t?ch pár týdnu. Dávám me mu granule totally f. baby, a chutná mu konzerva z masové sm?sy, kterou taky dáváme.
Muj chlap v?era p?iznel, že mu vadí že se v?nujivíc tcho?íkovi než jemu. No jo ti chlapi, jinak fre?áka ne že by nem?l rád, stará se o n?j, akorát asi nemyslel že to bude práce víc jak s ko?kou.

No jo ale to se dalo ?ekat.. Hlaví je, že už nekaká 5x za hodinu a mužem p?i "ven?ení" po byt? alespo? uklidit klec a moct se taky oto?it aniž by hned n?kde byl n?jaký bobe?ek/louži?ka

Kristýna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-04-09, 08:36
kristyn, má fre?á?ek ješt? n?jaký záchodek v byt? krom? toho v kleci? Jen velmi málo fretek (a zvláš? mlá?at) je p?i b?hání ochotno se vracet kv?li kakání nebo ??rání zp?t do klece.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-09, 08:53
Ajaj..myslet si že pé?e o ko?ku = pé?e o fretku je tedy velký omyl. Ale já myslím, že vy se s tím v pohod? poperete a p?ítelák pochopí :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-09, 09:00
Stefi, p?elouskala jsem tvoje p?ísp?vky, když si ho dostala od Boži bylo mu cca p?l roku a jak dlouho ho máš te?? M? to taky p?ipadá na pubertu (opožd?nou), ale když m?že být opožd?ná u lidí (že, d?f?ata!!:-)) pro? by nemohla být u fretek. Každopádn? bych je na n?jaký ?as nepoušt?la k sob?...a na puber?áka to chce pevnou ruku :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-09, 10:41
taky si myslím, že jde o pubertu... navíc jestli byl tenkrát "p?es dv? dlan?" a hodn? vyrostl a chodil 5x za hodinu kadit (což jsou nový a d?ležitý informace), tak mi teda rozhodn? nep?ipadá, že by to byl p?lro?ní chlapák! to byl ur?it? mnohem mladší, takhle ?asto chodí mlá?ata - a když tak m? opravte!! - ?ekla bych tak do 3-4 m?síc?, pak už není frekvence tak ?astá.

takže puberta to není ani tak opožd?ná, jako P?EKVAPIVÁ... ;o))
vydržte, jen s tím psem bude soužití možná problémové (viz pinina), práv? proto, že se ho stella za?ne bát a to ty potvory vééélmi dob?e zjistí a zneužívaj. o to víc bych se snažila jí p?ed ním te? chránit a dát jí najevo, jak jí máte rádi a že ta "mrcha chlupatá hryzavá zlobí" - že to vadí i vám. aby prost? ve vás m?la oporu.


Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-04-09, 10:42
U Mufana m?la puberta zhruba takovýto pr?b?h: za?átek, pak za?ala nabírat obrátky - p?erušení za?átkem ?íje následná kastrace - op?t návrat do puberty tam, kde p?estal. A ješt? zvládnul n?co málo p?idat :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-09, 10:52
ježiš to jsem jelito!!!
tak jsem smotala p?ísp?vky od kristyn.g a od stefi... nóó, dobrý!


takže znova -

stefi,

i když bylo gastonovi (možná) p?l roku, mohla by to být puberta (viz co píše majda a hlavn? luk). jinak platí, co jsem psala.



kristyn.g,

no jako bych to nev?d?la, že normáln? oby?ejn? ŽÁRLÍ... ;o)) však mám doma taky "normálního" chlapa (už n?jakej pátek).
neboj a vy?i? i jemu, že kolem roku už nebudete v?d?t, že ho máte a budete se rozhlížet po kámošovi, aby mu nebylo smutno a abyste se nenudili, když máte jen jednoho, kterej navíc v??n? chrní... ;o)

p.s. mirim má pravdu - záchod jen v kleci je pro 90% fretek málo, je pot?eba mít další v místech, kde se pohybují. jen výjime?ní kluci a ?ást holek je ochotných dob?hnout na záchod "až" do klece.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.04. v 10:55.

minimální v?k, zákon, odb?r mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-09, 12:20
ad "odstavená mlá?ata"

jediné, co jsem zatím našla, je toto:

vyhláška ?. 192/2004 Sb. (zrušena a nahrazena vyhl. 5/2009, pozn. moderátora)
§ 6 odst. 1, písm. g)
minimální v?k pro odb?r št??at od feny je 50 dn?

§ 6 odst. 2, písm. e)
minimální v?k pro odb?r ko?at od ko?ky je 70 dn?

dle (zatím telefonického, snad budu mít i písemné) vyjád?ení KVS se k fretkám (a jejich mlá?at?m), coby šelmám, p?istupuje obdobn?, platí pro n? to, co pro ko?ky a psy, tzn. MINIMÁLNÍ doba, kdyby m?la být u matky, je 50 dn?



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 26.06. v 01:47.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stefi (IP)
Datum: 2008-04-09, 13:51
Takze puberta s nim praska o zem a on zato praska Stellu, to sedi..akorat mi pripada ze je fakt hubenej asi ze shodil chlupy a ted ma hodne kratounky na sobe..ale i ocas je jak nitka..no snad je to v poho..doufejme ze to prestane, Stella uz ma ted fobii, staci ze slysi jeho kroky a uz se klepe, ona neni zadna hrdinka, kdyz je naky divny zvuk treba na chalupe tak misto aby hlidala tak prijde za mnou schova se a kouka na me abych se sla podivat co to bylo..dobry ne?tak drzte palce at se to uklidni..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stefi (IP)
Datum: 2008-04-09, 14:06
tak hlasim ze jsem ho zkusila zvazit a vypada to na 1.550..takze zadny lagrfretak..proste shodil pandero..tot vse :oP...kdybych to mela tak lehky ja bych si piskala :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-04-09, 14:30
stefi : držte se. T?eba t? pot?ší, že v tom nejsi sama - máme t?i fre?ule a dote? jsme je poušt?li po jedné!!! A starouše fre?áka pouštíme zvláš? po?ád-strašn? se bojí a neumí se bránit.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-09, 14:39
Steffi, ?ím ho krmíš?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-09, 14:48
vitakraftem

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-09, 14:51
Aha....blb? ?tu....se omlouvám, to jsem n?jak p?ehlídla...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-04-10, 09:48
Zaslán uživatelem/kou: Kacula (IP)
Datum: 2008-04-09, 18:53
Ahoj, já vím, že nepíšu k tématu, ale mám strach o moji prdelku. V?era ve?er mi spala na klín? a najednou vylítla na st?l a cvrkla si, ješt? nikdy to neud?lala a p?isuzovala sem to tomu, že spala. Ale neska to už ud?lala n?kolikrát. V ned?li sme byli p?ipoušt?t, tak nevím, jestli t?eba neza?ala zna?kovat nebo jestli to t?eba nem?že udržet nebo jestli ji t?eba nebolí ??rat. Necht?la bych n?co zanedbat. D?kuju za každou radu

Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-04-09, 22:58
Odhadovala bych to na zán?t mo?ového m?chý?e... ale to je opravdu "hrubý odhad"...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-04-10, 11:09
Uz jsem psala vedle do vlakna,ze to tipuju na prochladly mocovy cesty... Tak uvidime. Prej jdou dnes k vetovi,tak drzime pesti

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: lostris (IP)
Datum: 2008-04-11, 13:02
bude to klu?ina, ju a bydlím u nového ji?ína, tak nevíš kolik to tu tak stojí to o?kkování a kastrace? dík moc....lostris

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-14, 13:27
Chci se zeptat...
Leilinka vzdy snasela jizdu v aute bez problemu...jenze, ted kdyz jsme jely na kastraci, tak mela u pusinky hustou kapku slin...na to my vet rekl,ze to ma ze me, jak ji svym stresem stresuju...
Jenze se to stalo ted znova, kdyz jsme jely na vyndani stehu...Setkali jste se s tim, ze by se ta fretci nevolnost a stres z auta objevil az v pozdejsim veku? Je to normalni?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-04-14, 13:38
Lucifi : u nás p?esn? tohle d?lá kastrovaný klu?ík. Ale odjakživa, takže nemám zkušenost s tím, že by se to objevilo v pozd?jším v?ku.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-14, 15:33
No prave...taky vim jen o tech, co to delaj odjakziva...chjo, prda moje mala...tak ted nevim:(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-14, 15:34
mn? to až tak divný nep?ijde, bu? jak ?íká vet nebo by to mohlo být i "špatnou zkušeností" z poslední doby (auto = nep?íjemný zážitek).
jinak nap?. mn? v aut? p?ímo blil ?a?a, pro toho byla cesta autem utrpení.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-04-18, 08:02
Pot?ebuju radu od zkušen?jších chovatel?:
Poté co m?l Bobíšek podrážd?ná st?eva a kakal "slizoury", jsem na doporu?ení dr. Chylíkové dávala 2x denn? probican, poté jsem m?la pokra?ovat dávkou 1x denn?. Hovínka už te? má ukázkové, ale tu a tam se ješt? n?jaká kapi?ka slizíku objeví. Je to v dob?, kdy už je v?tšina strávených granulek vykakaná a pr?ola se ješt? nenaládoval :o) Takže probicanuju po?ád... A te? ta otázka: jak dlouho se m?že probican podávat? Nebo ho lze podávat nep?etržit?? Nebo rad?ji jen párkrát do týdne ?i do m?síce? D?kuji za rady.

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Aktuální stránka:46 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist