Aktuální stránka:47 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-18, 13:33
pinino, Probican m?že fretka dostávat klidn? celoživotn?. Rozhodn? neuškodí, spíše pom?že. Ale krapet by se to asi prodražilo... ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2008-04-18, 14:27
Vendulko díky za radu, cht?la jsem hlavn? mít jistotu, že mu tím neublížím. Takže zatím mu ho budu dávat a pak se uvidí :o)

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-04-21, 00:59
Ahoj, tak píšu jak to dopadlo s tím smrádkem a musím ?íci, že dob?e.
Koupila jsem ko?kolit Catsan, sice nehrudkuje ale vubec nesmrdí,a pohlcuje pach(ujistila jsem se že vedle fret?í mo?i opravdu nejvíc zapáchal ten ko?kolit). Taky jsem po?ídila Oust do zásuvky, co má neutralizovat pachy dávam ho na nejnižší stupe? a funguje:-)

Minulý týden bylo moc hezky a tak jsem fre?áka vzala na ?emínek, co jsem si koupila, a vzala jsem ho na zahradu.. P?kn? si užil a unavil. N?kdo se zastavil a díval se "ju hele ten je roztomilej" a jedna pani s kokrem prohásila "blázni s fretkou" a div m? nepropíchla o?ima.

Skrátka si s fre?ákem užiju, a moc d?kuji za rady. P?ítel se uklidnil a fre?ák u nás muže zustat :-)

Díky,


Kristýna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-21, 09:28
kristyn: Tak to je super, že to takhle dopadlo :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:13
Ahojte, tak mám, prosím, další problém.

Zuzanka naše ?íjící byla na ukon?ení ?íje 9.4. injekcí receptalu. Vulvi?ka jí splaskla, pomalu se zatahuje, ale ješt? v?bec není vevnit?, je to skoro 14 dn? a stále nezalezla úpln?. Je to v po?ádku, nebo zajít na další injekci, nebo jak to vidíte? A kdy ji m?žeme kastrovat?

Viky. Náš nalezene?ek papal ANF jak urvaný a prakticky všechno, co dostal po ?umák. Ale poslední asi týden jsme tak n?jak zjistili, že granule nejí. Sní svoje oblíbené pamlsky, sní okurek, dá si pasu, sirup Ebi-Vet, ale granule ne. Sn?dl dokonce kapsi?ku s tu?ákem a zeleninou, ale granulky nám jíst nechce. Co máme d?lat? Po?kat, až vyhladoví, protože nic jiného nedostane, nebo jaké vidíte ?ešení??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:20
kamculenko, n?kde jsem psala, že t?eba Meggie, která na první ukon?ení dostala 3x Receptal, nezatáhla vuvlvi?ka v?bec, ani do druhý ?íje, ani po druhý ?íji, až n?jakou dobu kastraci... po?ád jí m?la trochu vid?t, taková malá scvrklá hrozinka... pokud jí má ale po?ád pevnou a nateklou, šla bych asi na další injekci... kolik jich dostala???

A co se tý?e Vikiho... má jiný problémy? Pokud se jinak chová úpln? normáln?, zkusila bych mu do granulek p?imíchat trochu n?jaký pasty, t?eba CaloPetky... tcho?i už taky parkrát trucovali, tohle v?tšinou zabralo...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:34
Rynn: Pevná a nateklá není, zabrala jí hned první injekce, ale nezatáhla se jí celá.. má už to jen takovou malou zcvrklou k?ži..

Viky
Ne?ekla bych, že má jiné problémy, je po?ád stejný, bumbá, stále není líný si dojít pro vodu do 1. patra, jelikož jen tam je napaje?ka, v p?ízemí klece je miska, ale jen ty granule není.. A zase... dát tam t?eba sýrovou pastu, tak mu to sežerou holky a on nic. A nechci mu do konce života cpát do granulí sýrovku nebo jinou pastu... Prost? jakoby trucoval. Nevím, mám ho nechat vyhladov?t??? Prost? nedostane mlsky, dokud neza?ne jíst? Nebo já už nevím.. :-/

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:37
kamculenka: má viky v po?ádku zuby? Nemá t?eba zán?t dásní? To by ho totiž bolelo p?i kousání a vysv?tlovalo tu nechu? ke granulím.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:39
Kamcu, nemúže být Viki nachlazený? Známému takhle fre?áci (dva naráz) najednou p?estali žrát granule, tak mazal k vetovi a ten zjistil lezký zápal hltanu a horních cest dýchacích. P?itom nekašlali ani nekýchali....akorát je ty granule v tom kr?ku škrábali....
Ale taky to múže být jen fret?í výmysl....jako u mého zmetka: pár dní do zadu ANF p?estal žrát, ale FC žral. V?era se zas pustil do ANF jako do nejlepšího pamlsku. Skus mu dát jiné granule, jestli bude ty....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-22, 09:56
kam?o, když fretka (jiné zví?e, ?lov?k) z ni?eho nic p?estane jíst, rozhodn? to není normální. n?co jiného by bylo, kdybys granule m?nila, ale takhle?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-04-22, 10:45
Ahoj, tak m? napadla ješt? jedna v?c na kterou bych se cht?la zeptat.

Byli jsme u veteriná?e na prvním o?kování, v o?kovacím prukaze je o?kování
Biocan DHPPi + Biocan L, je to v po?ádku? Fre?ákovi po tom bylo dob?e, nebylo mu špatn?, nebyl unavený nebo tak.. Jen že jsem si tu vn?jakém vláknu p?e?etla, že o?kování má být jednoduché, a tohle se mi moc nezdá.
Dále jsme dostali od?ervovací pastu BANMINTH Katze, že mu máme dát jen pulku dávky co je pro ko?ku. No to mi p?išlo podez?elé.. Ješt? sem mu to nedala, n?kdy mám pocit že možná je to i t?eba(tahá si za ocásek, snaží se kousat se u zade?ku).
Cht?la jsem se nejd?íve poradit, myslíte že je to v po?ádku? Mám mu tu pastu dát?

Díky moc

Kristýna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 10:50
Silva:

Viky má zoubky v pohod?, má je trochu zažloutlé, ale žádný zán?t jsem nezpozorovala, kontroluju pravideln? vše o?i,uši zuby drápky a všechno.
Ale pokud bude nutné, tak mám zajít k vetovi?

Johana: Nachlazený, nevím, v?rám doma minimáln?, protože jsem v??n? zimom?ivá, no nevím. A nechci mu zkoušet dávat nové a zbyte?n? kupovat další balík granulí. Když ale dostane takové ty granulky na ?išt?ní zub? co jsou takové ko?i?í gimpe?ácké, tak ty zbaští.

Matina: ano, granule jsem nem?nila...

kristyn.g: myslím, že pasta banminth je v pohod?, m?j vet ji fretkám taky dal. A že si koušou ocásek mi p?ijde normální, ty když t? n?co sv?dí, taky se poškrábeš... ;-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-04-22, 10:57
Tak to jsem ráda že to vím:-) Tak mu ji mužu s klidem dát:-)

Kristýna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-04-22, 10:58
kristyn.g, nám když už dávají BANMINTH, tak s tím, že jim ho máme dát hned po jídle.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 10:58
Krystin, já nechávám fre?ákovi 2x ro?n? d?lat rozbor trusu, ale i tak vet doporu?uje preventivn? od?ervit....tu tvou pastu žel neznám...

Kamco, práv? to sem myslela....dát mu na skoušku jakékoli granule (ne kupovat nové), jen jestli je bude jíst. Ty ko?i?í na zuby od Gimpet (jestli sou to ty co sem mn?la já) byli tvrdé jak beton, takže kdyby ho škrábalo v krku, asi by je t?eba jen rozkousl, ale nespolkl....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 11:06
Johana: no te? jsem mluvila s mojim, že p?išle k misce, ?uchl si, že jako jo, ale potom odešle...takže asi n?co v krku no :-( já zkusím ješt? jdnou ty granule na ty zuby a uvidíme. Nebo zkusit ty granule rozmo?it?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 11:19
kamcu, jestli to jde, sko?ila by sem s nim pro jistotu k vetovi, a? mu koukne do krku, jestli ho nemá zapálený a taky jestli nemá n?co se zubama a nebo s dásnéma...jak se tu psalo. A jestli nemá....tak je to asi jem rozmar, jako u mého zmetka.....
Promi?, mn? se už ty fretky pletou....je fre?ák kastrovanej?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 11:23
Johana: jo je vykastrovanej

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-22, 11:32
kristin.g - jestli máš ten ko?i?í Banminth, tak rozhodn? nedávej p?lku, to je moc. Ona ta pasta je tuším na 5 kilo, tak to rozpo?ítej podle dílk? a váhy tvý fre?ule.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-22, 11:37
krystin, já bych nechala ud?lat rozbor trusu než bych do n?j cpala chemii. je to pro n? zbyte?ná zát?ž - zejména, pokud nechodí ven nebo jen minimáln?.
u fretek se NED?LÁ b?žn? jako u ps?, že se od?ervují automaticky.

pokud rozbor prokáže "?ervíky", je Banminth pro fretky "doporu?ován" (lépe se dávkuje než prášky a je pro n? i p?ijateln?jší), jen si d?kladn? p?e?ti návod a P?EPO?ÍTEJ na váhu fretky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-22, 12:56
Já nevim, mn? sem tam taky jen tak trucujou... a p?itom jim nic neni... A t?eba dva dny nežerou. posledn? to bylo potom, co mi ve spaní sežrali z nohy tu ponožku, nežrali, nekadili, u veta kontrastní RTG... a všechno v po?ádku a hned ten den za?li žrát a kadit normáln?... a oba dva... a fakt jim nic nebylo...
kamculenko, já to práv? d?lám, že když fakt jen tak trucujou a fakt jim nic neni, klidn? je pár dní krmim z ruky granulkama s pastou. pak se rozežerou a už je žerou bez pasty. To je fakt t?eba jenom na dva dny... ale musíš nejd?ív holt vylou?it, že mu fakt nic neni....

A jinak, co se tý?e tý ?íje- Meggie nesplaskla vulvi?ka v?bec, teprve až po kastraci, na kterou šla po druhý ?íji... celou dobu tam n?co malinko m?la...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 12:59
Rynn: jo tak to s tou pipinkou nebudu ?ešit má ji fakt malinkou, jako ?o?ku možná ješt? menší...

No a Viky.. spíš to vidím na n?jakou vadu v krku nebo n?kde...
Já ho dnes zkusím rozežrat granulema bu? namo?enýma nebo s pastou a zítra letíme na veterinu

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-22, 13:11
Kamcul, to bych možná šla hned k vetovi a nezkoušela ho rozežrat... radši, a? se na n?j podívá, no...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 13:15
Rynn: no p?ítelák dneska nem?že a já jak p?ijdu dom?, tak on už tam neni, má do 5 a já jsem v t?ch 16.45 doma. Takže nic. Ale zítra hned ráno na 8 tam p?ítelák letí... ono totiž on už granulky nechce asi 10 dn?... já jen myslela že je n?jak rozežranej :-( nenapadlo m?, že o n?co jde, když pamlsky a okurky a všechno papá. :-((( sakryš :-((

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 15:12
kamco, jemu nemusí nic být....múj te? taky délal cirkus s ANF a už ho to p?ešlo....ale už pro svúj klid a pro jistotu s nim k vetovi ráno b?ž. Jestli mu néco je, lepší zachytit to co nejd?ív. Kamošce se p?edev?írem fre?ák "nezdál", že byl ?ákej teplejší a víc spal, nekašlal, béhal, žral, ale hned šli....byl to za?ínající zápal prúdušek.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-22, 16:17
Hmm, Romeo nežral ani ne dva dny, ale dobroty jo... Akorát ?umá?ek sem tam drhnul o koberec, tak jsme mysleli, že má n?co v tlami?ce... a pak to byl lymfom, dusil se a um?el :(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 22.04. v 16:18.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 16:29
Rynn, já vím a práv? z takovýchto extrémních dúvodú sem za to, aby se šlo s fretkou k vetovi radši hned a 10x zbyte?n? jako jednou pozd?....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-22, 16:31
No práv?.... já taky... My hned nešli, my šli až po 2 dnech, co nejed. A i to si vy?ítám :-/
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-04-22, 16:40
Rynn, myslím že ve vašem p?ípadé ty dva dny na kone?ném verdiktu nic nezmn?nili...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-04-22, 16:59
Ježíš holky ned?ste m? s n?jakým lymfomem a fujkama!! :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Aktuální stránka:47 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist